سفر به دبی از ایران از کدام شهر ها امکان پذیر است؟

آنچه در راهنمای سفر به دبی از ایران  خواهید خواند:

زمانی به دبی، شهر بیابانی می گفتند اما امروزه بسیار بالاتر از یک شهر معمولی در دنیا شناخته می شود و تبدیل به شهری لوکس و لاکچری برای گردشگران در سراسر دنیا شده، در حال حاضر یکی از مدرن ترین شهر های خاور میانه و مهم ترین شهر، از کشور امارات متحده عربی است و از لحاظ توریست و گردشگر زبانزد همه مردم دنیا قرار گرفته اند و سالیانه تعداد زیادی از هم وطنان ما به این شهر سفر می کنند. از نظر وسعت دبی دومین شهر بزرگ امارات است.

پیشرفت چشمگیر و قابل توجه امارات به خصوص شهر دبی، باعث شده تا در سال 2017 لقب بیست و دومین شهر مدرن و گران در دنیا را به خصوص در خاورمیانه به خود اختصاص دهد. اگر می خواهید با تور دبی سفر کنید و ساکن تهران نیستید ما شرکت های هواپیمایی که در شهر های ایران به فرودگاه بین المللی دبی پرواز دارند را به شما معرفی می کنیم.

پرواز های ماهان از شهر های ایران به دبی

یکی از بهترین پرواز های مستقیم هواپیمایی ماهان ایرلاین ماهان است که نامی شناخته شده در صنعت هواپیمایی کشور ما است و یکی از شرکت های خصوصی ایرانی، که دفتر مرکزی آن در ایران است. این شرکت در سال 1372 تاسیس شد و طی مدت زمان کوتاهی به یکی از خوش نام ترین شرکت ها تبدیل شد.ماهان جز شرکت هایی است که رشد چشمگیری در عرصه هواپیمایی ایران داشته و در لیست ایرلاین های ایمن در خاور میانه از آن یاد می شود.

 • هواپیمایی ماهان تنها از شهر تهران مستقیم به شهر دبی پرواز دارد.
سفر به دبی با پرواز ماهان

پرواز های ایران ایر از شهر های ایران به دبی

این شرکت هواپیمایی در سال 1340 با عنوان شرکت هواپیمایی ملی ایران( هما) و با نام بین المللی ایران ایر تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین هواپیمایی خاور میانه است. این شرکت خدمات فرودگاهی مطابق با ستانداردهای بین المللی، ارزش ها و معیار های جهانی به بیش از 20 شرکت هواپیمایی خارجی خدمات می رساند. همچنین دفاتر فروش ایران ایر در 41 شعبه بین المللی در سراسر دنیا و 23 شعبه داخلی در ایران در زمینه فروش بلیط و پشتیبانی، خدمات بعد از فروش به مسافران و… فعالیت دارد.

 • ایران ایر تنها از شهر تهران مستقیم به فرودگاه دبی پرواز دارد.
سفر به دبی

پروازهای امارات از شهر های ایران به دبی

شرکت هواپیمایی امارات که دفتر آن در فرودگاه بین المللی دبی واقع شده متعلق به کشور امارات متحده عربی است و روزانه به سراسر دنیا از خاور میانه تا اروپا، آفریقا، جنوب شرق آسیا و …. پرواز دارد. این ایر لاین در سال 1985 تاسیس و در سال 2015 رتبه اول ایرلاین های برتر دنیا را از لحاظ تعداد انتقال مسافران بین المللی و ارائه خدمات از آن خود کرده است. امارات در حدود 18هزار خدمه پرواز دارد که با افزایش روزانه تعداد این پرواز ها روز به روز بیشتر می شود.

 • اگر می خواهید با این ایرلاین سفر کنید باید برای توقف های این هواپیمایی خود را آماده کنید زیرا امارات بعد از بلند شدن از تهران به هر مسیری در هر جای دنیا، در دبی متوقف می شود و در مسیر برگشت هم همین توقف در دبی تکرار می شود.
سفر به دبی

برنامه پروازهای مستقیم از شهر های ایران به دبی

تهران ( فرودگاه امام خمینی) _ دبی (فرودگاه بین المللی دبی)

 • مشهد _ دبی
 • تبریز_دبی
 • شیراز_ دبی
 • اصفهان_ دبی
 • لار_ دبی
 • اهواز_دبی
 • بندرعباس_دبی

پرواز های فلای دبی از شهر های ایران به دبی

شما می توانید با مراجعه حضوری یا به صورت اینترنتی 24 ساعت بلیط هواپیمای دبی ر از فلای دبی رزرو و خریداری کنید. شرکت فلای دبی شبکه پروازی خود به ایران را به 7 شهر گسترش داد شهر های تهران و مشهد در سال 2014 با این شرکت هوایی به دبی متصل شده اند.

پرواز های شیراز، اصفهان ، تبریز، اهواز همدان هم به این شبکه پیوسته اند.غیث الغیث ، مدیر عامل شرکت فلای دبی گفت: ما خوشبختیم که ما به شهر های جمهوری اسلامی ایران پرواز خواهیم کرد.چون ما متوجه تقاضای بالای مسافرانی بودیم که می خواهند به دبی سفر کنند. می توانند پروازی راحت بین امارات و ایران داشته باشند. فلای دبی در پرواز های خود به ایران ، بیزینس کلاس را هم برای مسافران در نظر گرفته تا بتوانند پروازی اختصاصی و راحت را تجربه کنند.

فلای و سفر به دبی

برنامه پرواز های مستقیم فلای دبی به این شهر

 • تهران ( فرودگاه امام خمینی) _ دبی (فرودگاه بین المللی دبی) هفته ای 3 پرواز رفت و برگشت
 • مشهد_ دبی هفته ای 7 پرواز رفت و برگشت
 • شیراز_ دبی هفته ای 3 پرواز رفت و برگشت
 • اصفهان_ دبی هفته ای 3 پرواز رفت و برگشت
 • لار_ دبی هفته ای 3 پرواز رفت و برگشت
 • اهواز _ دبی هفته ای 2 پرواز رفت و برگشت
 • بندرعباس _ دبی هفته ای 3 پرواز رفت و برگشت

سفر با کشتی به دبی

اگر اهل سفر باشید حتما از وسایلی مانند هواپیما، اتوبوس، قطار یا اتومبیل شخصی برای سفر کردن استفاده کرده اید ولی کمتر کسی است که برای مسافرت سوار کشتی شده باشد. مسافرت با کشتی به دبی می توان تجربه خوبی از یک سفر دریایی باشد. کشور ایران با 5800کیلومتر نوار ساحلی، می تواند در زمینه گردشگری و تفریحات دریایی مورد توجه قرار گیرد.

حمل و نقل و گردشگری دریایی در ایران به ندرت استفاده می شود به همین علت اکثر سفر ها به مقصد دبی از طریق پرواز دبی صورت می گیرد. در این میان همواره هستند کسانی که مایل اند به علت ماجراجویی بسیار سفرهای دریایی هم تجربه کنند. بیشترین سفر های دریایی در جنوب ایران و در مسیر دریایی جزایر قشم، کیش و هرمزگان است و خط دائمی کشتیرانی تفریحی، مسافرتی و باری مسیر بندر عباس به دبی _ قشم و به دبی و بندر لنگه به دبی به خوبی می تواند برای مسافران که قصد سفر به دبی از ایران  را دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

سفر با کشتی به دبی

سفر با کشتی به دبی خاطره ای متفاوت

هر چند این سفر بیشتر از هواپیما طول می کشد ولی خاطره ای متفاوت را برای گردشگران ایرانی به همراه دارد. مدت زمان سفر دبی از بندرعباس به دبی با کشتی تندرو از زمان حرکت حدودا 7تا 8 ساعت است؛ البته این مدت زمان بستگی به شرایط دریا از نظر وزش باد و مواج بودن دریا دارد. سفر با کشتی های کندرو مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد نیاز دارند.

مسافرت با کشتی در کاهش هزینه های سفر بسیار تاثیر گذار است. قیمت بلیط کشتی تقریبا نصف هواپیما است و محدودیت حمل بار برای هر نفر در سفر های هوایی 20 کیلو اما در سفر با کشتی 50 کیلو است پس می توانید بدون نگرانی به خرید بپردازید.

نکاتی که بهتر است قبل از سفر های هوایی بدانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفرهای هوایی به صفحه ی دانستنی های پرواز مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: