14 تا از مقاصد گردشگری در بالی برای عکاسی

از آنجایی که زندگی در قرن 21ام با صفحات اجتماعی به خصوص اینستاگرام درگیر است. همه ی ما به دنبال لوکیشن بی نقص برای ثبت عکسی زیبا هستیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با 14 مورد از زیباترین مقاصد گردشگری در بالی برای عکاسی آشنا شوید و عاشق عکس هایتان شوید.

1. آبشار دوقلو بنیموالا (Banyumala Twin Waterfall)

با وجود این نکته که آبشار دوقلو بنیموالا به اندازه دیگر آبشارهای بالی شهرت و بازدیدکننده ندارد، اما زیبایی طبیعی خالصی ارائه می دهد. این آبشار خیره کننده در جاده ای ناهموار بین موندوک (Munduk) و بزرگراه اصلی (از سینگاراجا به دنپاسار) قراردارد. دسترسی به این آبشار کار آسانی نیست، اما قطعا ارزشش را دارد. در طول مسیر در میان درختان سرسبز، صخره و یک رودخانه خواهید بود و در نهایت به آبشار می رسید. آبشار دوقلو بنیموالا مقصد مناسبی برای آرامش است.

مطالب خواندنی دیگر:اولین عکاسی در جهان
آبشار دوقلو بنیموالا بالی

2. مسیر کمپوهن ریج (Campuhan Ridge Walk)

بالی به غیر از امواجی که مردم سرتاسر دنیا را به خود جذب می کند، به جاذبه های طبیعی خود نیز شهرت دارد. یکی از این مناظر طبیعی مسیر کمپوهن ریج است. مسیر کمپوهن در اوباد مدرنی قرارگرفته است که چشم انداز دره کوه آن شما را هیجان زده می کند. در طول این مسیر پیاده روی 9 کیلومتری با عالی ترین چشم انداز و دره سرسبز رود سونگای وُس (Sungai Wos River) رو در رو خواهید شد. اگر هوا خوب باشد حتی می توانید کوه آگونگ (Mount Agung) را ببینید.

مطالب خواندنی دیگر:7 نکته از مهم ترین نکات سفر به بالی که باید بدانید
مقاصد گردشگری در بالی برای عکاسی

3. معبد گونونگ کاوی (Gunung Kawi Temple)

معبد گونونگ کاوی یکی از منحصر به فردترین سایت های باستانی شناسی در بالی بوده و این معبد باستانی در دل صخره تراشیده شده است. با بازدید از معبد گونونگ کاوی می توانید از منظره فوق العاده رود پاکریسان (Pakerisan River) و حیاط معبد که جوی مدرن به معابد قدیمی هندو می دهند لذت ببرید. دسترسی به این معبد کار آسانیست؛ بعد از بالا رفتن از پله های ورودی به شما گوزه ای گلی مملو از آب مقدس داده می شود تا  قبل از ورود به معبد این آب را به خودتان بپاشید. معبد گونونگ قطعا ارزش بازدید کردن دارد.

معبد گونونگ کاوی بالی

4. پارک مرکزی جی دبلیو کی (GWK Cultural Park)

آیا به دنبال سفری مملو از فرهنگ، بناهای با شکوه تاریخی، رقص های سنتی منحصر به فرد و آدرنالین می گردید؟ پس کافیست به پارک مرکزی جی دبلیو کی بیایید. با چشم خودتان از رقص های زیبا و تجربه های غنی فرهنگی دیدن فرمایید. همچنین در کنار حوضچه لوتوس، مجسمه گارودا ویسنو کنکانا (Garuda Wisnu Kencana) با قد 120 متری پس از 28 سال با افتخار ایستاده و دیدنی است.

پارک مرکزی جی دبلیو کی بالی

5. دروازه مسیر هندارا گلف (Handara Golf Course Gate)

دروازه نمادین مسیر هندارا گلف گذرگاهی به آرامش است که جدیدا به مقصدی برای عکاس ها بدل گشته است. با توجه به منظره سبز زیبا و محیط آرامش بخش، عجیب نیست که گردشگران به بازدید از آن می آیند. شما می توانید در عکس هایتان به غیر از دروازه عظیم سنتی بالینی، فضای سبز احاطه گر آن را به کاربگیرید.

دروازه مسیر هندارا گلف بالی

6. ساحل کلینگ کینگ جزیره نوسا پنیدا (Kelingking Beach Nusa Penida)

بالی ساحل های زیبای متعددی داشته و در سرتاسر دنیا به این زیبایی های طبیعی شهرت دارد. از آنجایی که ساحل کلینگ کینگ حیرت انگیزترین مکان در بالی است، قطعا ارزش بازدید را دارد. همچنین تخته سنگ های این ساحل شکل یک تیراناسوروس رکس را تشکیل می دهند. به علت ارتفاع تخته سنگ ها ممکن است کمی ناامنی ایجاد کنند، اما اگر مراقب قدم های خود باشید مشکلی رخ نمی دهد. منظره روبه آب آبی رنگ زلال و صخره های شبیه به دایناسور کاملا منظره ای فراموش نشدنی ارائه می دهند. اگر مسیر را ادامه بدهید و از راه پله استفاده کنید می توانید به ساحل کلینگ کینگ در میان صخره ها دست یابید.

ساحل کلینگ کینگ جزیره نوسا پنیدا بالی

7. معبد پورا لمپویانگ لوهور (Pura Luhur Lempuyang)

معبد پورا لمپویانگ معبدی باستانی در شرق بالی بوده که توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است. گفته شده است که این معبد از اکثر معابد باستانی هندو در این جزیره قدمت بیشتری داشته و در 1175 متری سطح دریا قرار دارد. برای دسترسی به این معبد باید از راه پله ای 1700 پله ای بالا بروید که مناظر جذابی (از جمله معابد کوچکتر) در طول مسیر به شما ارائه می دهد. علاقه مندان به هیجان عاشق تلفیق کوه نوردی و سایت باستان شناسی خواهند شد. اگر به کوهنوردی علاقه ای ندارید، می توانید منظره ی زیبا را از پایین کوه تماشا کنید. این منظره هیجان انگیز، سنتی، تاریخی و خیره کننده تجربه ای فراموش نشدنی برایتان رقم خواهد زد.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به بالی
معبد پورا لمپویانگ لوهور بالی

8. معبد اولون دانو براتان (Ulun Danu Bratan Temple)

معبد اولون دانو براتان مجموعه تاریخی و معروفیست که گردشگران و افراد محلی را به خود جذب می کند. این معبد با موقعیتی استراتژیک شمال و جنوب بالی را به هم متصل می کند. به علت قرارگرفتن این معبد معروف در سطحی هموار و صیقلی، به نظر می آید که معبدی شناور است. سالیان سال است که این مکان برای گردشگران جذاب بوده، به طوری که از زمان عکس های پولاروید تا دوربین های دیجیتال و حالا در عصر اینستاگرام خود را نشان می دهد. هرچند جاذبه ی اصلی این معبد شناور است، اما کل مجموعه فضایی تاریخی و آرامش بخش ایجاد می کند.

| گلفام سفر

9. تاناه لوط (Tanah Lot)

یکی از مهمترین جاذبه های بالی، تاناه لوط (معبد باستانی هندو) واقع بر روی صخره ایست که در معرض امواج قرار گرفته است. تاناه لوط به موقعیت منحصر به فرد و منظره زیبای غروب شهرت دارد. از آنجایی که تاناه لوط یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری بوده، در ساحل آن همه نوعی از فرهنگ بالی در دسترس شما می باشد. ماسک های فرهنگی، کیف های سنتی و سوغاتی های متنوع که می توانید با خود به خانه بیاورید.

تاناه لوط بالی

10. شالیزارهای پلکانی تگالالنگ (Tegalalang Rice Terraces)

شالیزارهای پلکانی تگالالنگ در منطقه شلوغ و محبوب اوبود واقع شده و منظره ای زیبا ارائه می دهند. درختان زیبا و سرسبز مناسب گردشگران علاقه مند به ماجراجویی و آن هایی است که می خواهند نفسی تازه را استشمام کنند.

شالیزارهای پلکانی تگالالنگ بالی

11. تاب بالی (The Bali Swing)

امروزه بسیاری بازدیدکننده به تاب بالی می آیند تا برای اینستاگرام عکاسی کنند. تاب های متعددی در ارتفاعات مختلف با منظره رو به دره درختان نخل و رودخانه وجود دارند. جو جنگل های بالینی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد ولی بهتر است قبل از رفتن آب و هوا و ساعت های مناسب بازدید را بررسی بکنید.

تاب بالی بالی

12. معبد تیرتا امپول (Tirta Empul)

معبد تیرتا امپول در دهکده مانوکایا در بخش مرکزی بالی واقع شده است. این سایت که در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است، پیشینه ای افسانه ای در خصوص خوبی علیه بدی دارد. تیرتا امپول به معنای «چشمه آب مقدس» نام چشمه ی آب واقع در معبد است. آب این چشمه به حمام های تطهیر، استخر و حوضچه های ماهی ریخته شده و در نهایت به رود پاکریسان سرازیر می شود. گردشگران علاقه مند به تاریخ، معما و افسانه های بالی می توانند در معبد تیرتا آن را تجربه کنند.

معبد تیرتا امپول بالی

13. کاخ آب تیترا گانگا (titagangga)

کاخ آب تیترا گانگا به باغ های آبگونه پربار شهرت داشته و مقصد بسیاری از گردشگران علاقه مند به زیباییست. این فضا از باغ های گرمسیری، استخرهای پوشیده، حوضچه های ماهی و فواره هایی در میان مجسمه های زینتی می باشند. قطعا معماری سنتی بالینی معمایی این کاخ منظره ای زیبا برای ایستاگرام شما می سازد.

کاخ آب تیترا گانگا بالی

14. چشم انداز تپه های پنهان واناگیری (Wanagiri Hidden Hills Lookout)

چشم انداز تپه های پنهان واناگیری در بخش شمالی بالی قراردارد و جدیدا عکس های آن در صفحات ایستاگرام دیده می شود. یکی از محبوب ترین جاذبه های این چشم انداز، لانه عظیم پرنده و تاب هایی با منظره رو به رودخانه می باشند. این مکان حدود نیم ساعت سواری با چانگو فاصله دارد. اگر قبل از غروب آفتاب به این مکان بروید، قطعا با غروبی فراموش نشدنی روبه رو خواهید شد.

چشم انداز تپه های پنهان واناگیری بالی

در تور بالی در این مقاصد عکاسی کنید.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی