9 مورد از مهم ترین نکات سفر به روسیه

تور روسیه به خاطر در برداشتن جاذبه های تفریحی فراوان و دیدنی فراوانش می تواند واقعا حیرت آور باشد. اگر دوست دارید از فرصت تابستانی استفاده کنید و سفر کنید، می توانید تور استانبول یا تور آنتالیا یا تور روسیه را خریداری کنید که هر سه  پیشنهاد شگفت انگیزی هستند. در نظر گرفتن نکات سفر به روسیه قبل از سفر می تواند کمک شایانی به شما کند.

1.حتما قبل از سفر چند اصطلاح را یاد بگیرید

همانطور که می دانید یا ممکن است بدانید، کشور روسیه زبان خاص خود را دارد و حتی الفبای آن با زبان انگلیسی به نوعی فرق دارد. بنابراین خوب است تا قبل از سفر به این کشور دیدنی کمی از الفبای سریلیک یاد بگیرید تا وقتی وارد این کشور شدید، همه چیز برایتان گنگ نباشد. در ضمن این کار باعث می شود تا علامت های مهم مثل علامت های مترو و… را بتوانید بخوانید.

چه دوست داشته باشید و چه نه، روس ها انقدرها انگلیسی قوی ای ندارند به همین خاطر قبل از سفر بد نیست یک کتابچه زبان روسی تهیه کنید و تعدادی از اصطلاح های مهمی که فکر می کنید در سفر به دردتان می خورد را یاد بگیرید. یکی از آن اصطلاحات، spasibo  به معنای “متشکرم” است!

مطالب خواندنی دیگر:بهترین شهرهای روسیه برای سفر در پاییز کدام اند؟

2.دنبال راه های حمل و نقل عمومی باشید

در بیشتر شهرها، وسایل حمل و نقل عمومی بهترین روش برای رفت و آمد هستند به خصوص در شهرهای بزرگ تر که مجهز به سیستم مترو هم هستند. در مورد روسیه هم که شدیدا پیشنهاد می کنیم از مترو استفاده کنید، جدای از ارزان تر بودن حمل و نقل به این روش، متروهای روسیه واقعا شگفت انگیز هستند و وقتی وارد ایستگاه های آن می شوید احساس می کنید به جای مترو وارد کاخ پادشاهی شده اید! مطمئن باشید تجربه ی شگفت انگیزی در تور روسیه خواهید داشت .

نکات سفر به روسیه

3.حتما در فصل انتخابی تان، لباس مناسب همراه داشته باشید

از مهم ترین نکات سفر به روسیه انتخاب لباس مناسب است. هر کسی که می خواهد با تور روسیه به مسکو سفر کند، تصور می کند که قرار است به فریزر وارد شود! به همین خاطر لباس های خیلی گرم همراه خود می برند، این در حالیست که اگر در فصل گرم به  آن جا بروند با سورپرایز بدی روبرو می شوند. درست است که روسیه زمستان های سردی دارد ولی تابستان های آن هم می تواند واقعا گرم و شرجی باشد، پس حتما به این موضوع توجه کنید.

4.احترام به سنت های مردم کشور روسیه

قبل از اینکه بخواهید به هر کشوری سفر کنید، قوانینی در مورد آنجا وجود دارد و هر کشوری باید و نبایدهای خود را دارد. درست است که روسیه در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده است با این حال این به معنای از دست دادن و نادیده گرفتن سنت ها نیست و در این کشور قوانینی وجود دارد که حتی زمانی که به عنوان یک توریست هم به آنجا سفر می کنید باید آن ها را بدانید و به آن ها احترام بگذارید.

برای مثال، از نکات مهم در سفر به روسیه این است که وقتی که یک روس شما را به خانه اش دعوت می کند؛ انتظار دارد که یک هدیه ی هر چند کوچک برای او ببرید، البته که قطعا اگر این کار را نکنید کسی به شما به خاطر آشنا نبودن با سنت ها خرده نمی گیرد با این حال مطمئنا اگر رعایت کنید، بیشتر خوشحال می شود!

رسم مردم روسیه

5.امنیت بالا در روسیه

بعضی ها تصور می کنند که ممکن است روسیه آنقدرها امن نباشد اما باور کنید که روسیه همانقدر امن است که دیگر کشورهای اروپایی، بنابراین بهتر است این تصور غلط را دور بریزید و با خیال راحت تور روسیه را خریداری کنید.

6.بازدید از اماکن مذهبی در روسیه

یکی از نکات فرهنگی ای که در سفر به روسیه باید بدانید مربوط به اماکن مذهبی آن است. منظور کلیساها و صومعه های آن است، در واقع کلیساهای بسیار بسیار زیبا و حیرت آوری در روسیه و به خصوص در مسکو و سنت پترزبورگ قرار دارد که در این کلیساها هم به روی همه ی افراد باز است. موقع ورود به کلیساها حتما پوشش مناسب  داشته باشید و به خصوص سر و شانه ها باید پوشیده باشند. این قانون هم برای خانم ها و هم برای آقایان صادق است و آقایان در زمانی که به کلیسا وارد می شوند حتما در صورت داشتن کلاه باید آن را بردارند.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های روسیه
اماکن مذهبی در روسیه

7.گرانی در روسیه

منتظر گرانی هم باشید! اگر چه هزینه ی سفر به روسیه یا مثلا تور تایلند و تور ارمنستان به خاطر همسایگی با ایران، کمتر از هزینه ی سفر به کشورهای اروپایی است ولی مسکو یکی از گران ترین شهرهای جهان است و در نتیجه موقع ورود به کافه ها و رستوران ها کاملا منتظر آن باشید! پس در انتخاب هایتان دقت کنید. علاوه بر این، بعضی از اماکن دیدنی مثل موزه ها هم در مسکو برای توریست ها، گران تر از شهروندان روس هستند.

8.ممنوعیت عکاسی در روسیه 

تا حالا شده به خاطر عکاسی در جایی بازداشت شوید و یا پلیس یه سراغتان بیاید؟ اگر تا حالا برایتان این اتفاق رخ نداده است، بهتر است در روسیه مرقب آن باشید. اگر در روسیه خواستید عکاسی کنید مراقب باشید سازمان دولتی نباشد یا هر سازمانی که وابسته به ارکان های دولتی و یا نظامی باشد، در این مورد حتما احتیاط کنید. اگر هم نمی دانید که آن مکان دولتی است یا نه بهتر است کلا بیخیال عکس گرفتن شوید.

ممنوعیت عکاسی در روسیه

9.خرید سوغاتی را فراموش نکنید

یکی از مهم ترین بخش های سفر به هر شهر و دیاری، خرید سوغاتی آن محل است. چه بخواهید برای خودتان خریداری کنید و چه برای خانواده و دوستانتان در هر صورت روسیه سوغاتی های خیلی خوبی دارد. یکی از بامزه ترین چیزهایی که فقط مختص روسیه است و در آن جا می توانید پیدا کنید، عروسک های ماتروشکا هستند که به آن ها عروسک های تور در تو هم می گویند. لباس های سنتی روسیه هم از دیگر سوغاتی هایی هستند که می توانید خریداری کنید.

عروسکهای ماتروشکا

نکته ی آخر این که در تور روسیه پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی چشیدن طعم غذاهای روسیه را فراموش نکنید.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی