قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور

زمانی که می‌خواهید به یک کشور خارجی همچون تایلند سفر کنید باید قوانین تایلند را بدانید تا سفری بی دردسر را تجربه کنید. به عنوان مثال زنان توریستی که به کشور ایران سفر می‌کنند باید از روسری یا شال استفاده کنند. بنابراین می‌توان درک کرد که هر کشوری قوانین مربوط به خود را دارد و کشوری مانند تایلند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یک سری از قوانین تایلند برای ما عجیب بوده و عواقب انجام آن بسیار عجیب‌تر خواهد بود و برخی دیگر کاملا قابل درک است. در این بخش می‌خواهیم در خصوص قوانین تایلند توضیحاتی را خدمت شما عرض کرده تا اگر قصد سفر به این کشور را دارید بتوانید آشنایی کاملی با قوانین آن داشته باشید و سفر بدون دردسری را تجربه کنید. اما لازم است قبل از نام بردن این قوانین یک آشنایی کلی با کشور تایلند و موقعیت جغرافیایی آن داشته باشیم.

مطالب خواندنی دیگر:ویزای تایلند
قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور

آشنایی بیشتر با کشور تایلند

کشور تایلند از دو واژه تای و لند گرفته شده که به معنای سرزمین مردمان آزاد است . این کشور واقع در جنوب شرقی آسیا بوده و زبان رسمی مردمان آن تایلندی است. پایتخت کشور تایلند شهر بانکوک نام دارد و بیش از 95 درصد مردمان آن مذهب بودایی دارند و طبیعی است که معابد بسیاری در این کشور وجود داشته باشد.

اگر مایل به آشنایی با زیباترین جزیره های تایلند هستید این لینک را دنبال کنید.

آب و هوای این کشور به صورت گرمسیری بوده و دارای آب و هوای گرم و خنک است، فصل گرم و خشک آن از ماه اسفند تا اوایل خرداد بوده، فصل بارانی آن از اواخر خرداد تا آذر ماه ادامه دارد و در نهایت فصل خنک آن از اواخر آذر تا بهمن ماه ادامه می‌یابد. از آنجایی که این کشور به دریا نزدیک است به همین دلیل در بیشتر مواقع دارای آب و هوای معتدل بوده و بسیار حاصلخیز است.

آشنایی با قوانین تایلند

حال که اطلاعات کلی از این کشور به دست آوردید بهتر است در این قسمت با قوانین کشور تایلند آشنا شده تا زمان سفر بتوانید آگاهی لازم را از این کشور داشته باشید:

قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور

لمس نکردن سر افراد:

در کشور تایلند سر مقدس‌ترین و مورد احترام‌ترین عضو بدن شناخته می‌شود به همین دلیل هیچ گاه زمان سفر به موها و سر کودکان دست نزنید و زمان استراحت بالای سر کسی نخوابید.

اشاره نکردن به کسی:

یکی از قوانین عجیب تایلند اشاره کردن به افراد در بسیاری از قسمت‌های کشور تایلند است. برای همین اگر خواستید به کسی اشاره کنید بهتر است این کار را با چانه انجام دهید. اگر هم زمان سفر قصد دارید از کسی بخواهید که به سمت شما بیاید بهتر است به جای اشاره با انگشت به صورت مستقیم به او، انگشتان خود را به سمت زمین گرفته و از شخص مورد نظر بخواهید که به سمت شما بیاید.

مواظب پاهای خود باشید:

همان‌طور که در کشور تایلند سر مقدس‌ترین قسمت بدن محسوب می‌شود، پا نیز کثیف‌ترین عضو بدن به حساب می‌آید به همین دلیل هیچ وقت در این کشور با پا به کسی اشاره نکنید و سعی نکنید پای خود را از سر کسی بالاتر ببرید. در ضمن در حین سفر نباید پای خود را بر روی میز و یا صندلی قرار دهید زیرا بی احترامی و بی ادبی اتلاق می‌شود. در حین بازدید از معابد نباید پای خود را به طرف بودا دراز کرده و یا پای خود را بر روی مجسمه‌های بودا قرار دهید.

پرتاب نکردن وسیله یا ابزار:

زمانی که خریدی انجام می‌دهید پول آن را برای فروشنده پرت نکنید زیرا عمل بسیار زشت و بی احترامی محسوب می‌شود به همین خاطر بهتر است از دست راست خود برای این کار استفاده کنید و هزینه را پرداخت کنید.

فریاد نزدن:

در کشور تایلند نباید بر اثر عصبانیت خشمگین شوید و فریاد بزنید زیرا این عمل بی ادبی به شمار می‌رود.

بی احترامی نکردن به پادشاه تایلند:

این موضوع طبیعی است که وقتی وارد یک کشوری می‌شوید به رهبر و موسس آن کشور نباید توهین کنید بنابراین هنگام ورود به این کشور هم نباید به پادشاه آن توهین کنید. حتی افرادی که در این کشور با عکس پادشاه بر روی دیوار و یا پول تایلند بی احترامی کند به زندان خواهد رفت.

توجه در سلام و تشکر کردن:

زمانی که می‌خواهید با افراد تایلندی سلام کنید و یا از آنها تشکر کنید باید دو دست خود را به یکدیگر چسبانده و سر خود را به سمت پایین و بالا حرکت دهید، در ضمن یادتان باشد وسیله‌ای در دست نداشته باشید و با دست پر این کار را انجام ندهید. این حرکت را در کشور تایلند تمامی افراد به جز افراد خانواده سلطنتی و راهبان انجام می‌دهند.

لبخند زدن:

در کشور تایلند مردم اکثرا لبخند به لب دارند، چه در هنگام صحبت کردن معمولی و چه در هنگام عذرخواهی! بنابراین یادتان باشد همیشه در کشور تایلند لبخند بزنید.

مطالب خواندنی دیگر:با عجیب ترین آداب و رسوم مردم تایلند آشنا شوید

در آوردن کفش در اماکن مختلف:

به مانند بیشتر کشورهای آسیایی در هنگام ورود به مراکز مقدس و خانه باید کفش‌های خود را در آورید در غیر این صورت این کار بی ادبی شما را خواهد رساند. جالب است بدانید برخی از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در این کشور نیز به هنگام بازدید ممکن است از شما بخواهند قبل از ورود به آن مکان کفش خود را درآورید.

آشغال نریختن:

در کشور تایلند باید از ریختن آشغال خودداری کنید زیرا در صورت انجام این کار به صورت نقدی مجازات خواهید شد. به عنوان مثال زمان گشتن در خیابان حواستان باشد که اگر در حال جویدن آدامس بودید هرگز آن را پرتاب نکنید. اگر این کار را انجام دهید حدود 600 دلار جریمه خواهید شد بنابراین بهترین کار این است که از ریختن آشغال دوری کنید.

منع مصرف مواد مخدر:

در کشور تایلند نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر مصرف مواد مخدر غیرقانونی است و حکمی که برای مواد مخدر در نظر گرفته شده اعدام است. خرید داروهایی که بدون مجوز وارد کشور شود محکومیتی شبیه به مواد مخدر دارد. در این کشور سیگارهای الکترونیکی و کشیدن سیگار در مکان‌های عمومی نیز شامل مجازات نقدی و یا زندان خواهد بود.

همان‌طور که ملاحظه فرمودید قوانین تایلند قوانینی سختی بوده و در هنگام سفر به آن باید تمامی موارد گفته شده را رعایت کرده تا هیچ گونه مشکلی برای شما در حین سفر ایجاد نشود و بتوانید سفر خود را بدون دردسر انجام دهید.

سوالات متداول مربوط به قوانین و مقررات تایلند:

مقدس ترین و کثیف ترین اعضای بدن در تایلند کجاها هستند ؟

سر مقدس ترین و پاها کثیف ترین اعضای بدن از نگاه تایلندی هاست.

ناشایست ترین حرکت هر فرد در تایلند چیست ؟

اشاره کردن، پرتاب کردن، فریاد زدن و دعوا کردن جزو حرکت های ناشایست هستند ولی بی احترامی به پادشاه تایلند در صدر است.

فرهنگ سلام و تشکر کردن در تایلند چگونه است؟

زمانی که می‌خواهید با افراد تایلندی سلام کنید و یا از آنها تشکر کنید باید دو دست خود را به یکدیگر چسبانده و سر خود را به سمت پایین و بالا حرکت دهید، در ضمن یادتان باشد وسیله‌ای در دست نداشته باشید و با دست پر این کار را انجام ندهید.

حکم استفاده از مواد مخدر در تایلند چیست؟

در کشور تایلند نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر مصرف مواد مخدر غیرقانونی است و حکمی که برای مواد مخدر در نظر گرفته شده اعدام است.