ویزای تایلند

آنچه در مورد ویزای تایلند خواهید خواند:

تایلند از کشورهایی است که با جاذبه های مختلف تاریخی، تجاری و طبیعی خود به عنوان یکی از کشورهای توریستی جهان شناخته می شود. کشور تایلند در میان ایرانیان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است و به علت قیمت مناسب و امکانات گوناگونی که در سفر به تایلند وجود دارد، تور تایلند دارای مشتریان زیادی است. در صورتی که قصد سفر به تایلند یا استفاده از تور تایلند دارید اطلاعاتی که در ادامه ارائه می شوند می توانند برای شما کاربردی و مفید باشند.


درباره ویزا تایلند

برای سفر به تایلند بهترین راه، راه هوایی است، هر جند امکان سفر به تایلند از راه زمینی نیز وجود دارد. اما در هر صورت ایرانیانی که قصد سفر به تایلند دارند برای برای دریافت ویزا اقدام کنند. جهت اقدام برای دریافت ویزای تایلند لازم است با انواع ویزای تایلند آشنایی داشته باشید و مراحل انجام این کار را به خوبی بدانید.

ویزای تایلند

انواع ویزا تایلند

کشور تایلند دارای ویزاهای متعدد با امکانات و ویژگی های گوناگون است که به متقاضیان سفر به این کشور عرضه می شوند. انواع ویزای تایلند عبارتند از:

 • ویزای توریستی تایلند
 • ویزای تجاری و کاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای مهاجرتی
 • ویزای نمایشگاهی
 • ویزای ترانزیتی

محبوب ترین و مهم ترین نوع ویزای تایلند هم همان ویزای توریستی است که برای مسافران و گردشگران طراحی شده است. خود ویزای توریستی تایلند نیز انواع و دسته بندی های مخصوص خود را دارد. مثلا ویزای توریستی یکبار ورود، ویزای توریستی دوبار ورود، ویزای شش ماهه و…

هم چنین بسیاری از مسافرانی که به تور تایلند می روند برای اهداف تجاری و کاری به این سفر رفته اند. برای انجام سفر تجاری به تایلند و دریافت ویزای مربوط به آن باید مدارک و شواهد بیشتری ارائه شود؛ چرا که بررسی روی سفرهای تجاری نسبت به سفرهای عادی توریستی با حساسیت و نظارت دقیق تری انجام می شود.

اخذ ویزای تایلند

مراحل اخذ ویزا تایلند

اخذ ویزای تایلند به صورت شخصی انجام نمی شود. یعنی شما در صورتی که بخواهید به این کشور مسافرت کنید، نمی توانید خود برای درخواست ویزا مستقیما وارد عمل شوید. درخواست ویزای تایلند حتما از طریق کارگزاری های مربوط به این کار یا آژانس های مسافرتی و خطوط هوایی که خدمات تور تایلند را ارائه می دهند انجام شود.

شما باید مدارک لازم و ضمانت های مربوطه را به این شرکت ها ارائه دهید و آن ها برای اخذ ویزای شما اقدام می کنند. به هنگام درخواست برای ویزای تایلند باید متقاضی ویزا حتما حضور داشته باشد. به طور کلی ویزای تایلند به کمی حوصله و به راحتی قابل دریافت است و در صورتی که مشکلی در فرایند صدور ویزا وجود نداشته باشد، این فرایند در زمان 3 یا 4 روز کاری انجام می پذیرد.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟

شرایط اخذ ویزا تایلند

دریافت ویزای تایلند کاری آسان است و پیچیدگی ندارد. همین امر موجب شده است سفر به تایلند آسان و کم دردسر بوده و بین مسافران ایرانی دارای محبوبیت زیادی باشد. برای اخذ ویزای تایلند گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد. علاوه بر آن ویزای شما باید کاملا سالم بوده و حداقل یک صفحه سفید داشته باشد.

هم چنین گردش حساب شما بررسی می شود. موجودی حساب ثبت شده برای هر نفر در برگه گردش مالی باید حداقل معادل 5 میلیون تومان باشد؛ حتی اگر در صورتی که این شرط اجرا نشود، می توان با بالا بردن مانده حساب و گردش حساب دوباره برای دریافت ویزا اقدام کرد.

دریافت ویزای تایلند

مدارک مورد نیاز ویزای تایلند

همان طور که گفته شد دریافت ویزای تایلند کاری آسان است که از طریق کارگزاری ها یا شرکت های ارائه دهنده تور تایلند انجام می پذیرد. برای سفر به تایلند نیازی به ترجمه کردن مدارک نبوده و ارائه اصل آن ها کافی است.
برای اخذ ویزای تایلند باید مدارک زیر را به کارگزاری یا آژانس هوایی مربوطه تحویل دهید:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • فرم رسمی درخواست ویزای تایلند
 • کپی از کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
 • 2 قطعه عکس 4*6 پرسنلی
 • واچر (سند تاییدیه رزرو) هتل
 • مدارک مربوط به بیمه مسافرتی

البته در صورتی که قصد شما دریافت ویزای تجاری تایلند باشد، لازم است مدارکی مانند کد اقتصادی شرکت مورد نظر و دعوت نامه تجاری معتبر از یک شرکت تایید شده را نیز ارائه کنید.


تعرفه خدمات ویزای تایلند

هزینه مربوط به ویزای تایلند بسته به نوع ویزا می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال ویزای توریستی یک بار ورود تایلند با مبلع 35 یورو قابل تهیه است. ویزای تجاری قیمت بالاتری داشته و ویزای تجاری یک بار ورود تایلند با قیمت 60 یورو عرضه می گردد.


شرایط پیگیری و ریجکت ویزا تایلند

یکی از اصلی ترین دلایل ریجکت شدن ویزای تایلند مشکل در مدارک است. در صورتی که مدارک کافی نبوده یا هماهنگی نداشته باشند با درخواست ویزا موافقت نشده و اصطلاحا ویزا ریجکت می شود. هر یک از انواع ویزا نیازمند ارسال مدارک خاص و مشخصی هستند. مثلا برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی و برای دریافت ویزای تجاری ارائه کد اقتصادی و دعوت نامه یک شرکت تایید شده الزامی است. هنگام جمع آوری مدارک لازم برای ویزا به این نکته توجه داشته باشید.

یک دلیل دیگر برای ریجکت شدن ویزای تایلند عدم کفایت پشتوانه مالی است. یکی دیگر از دلایل مهم در ریجکت شدن ویزای تایلند، نقض شرایط یا قانون شکنی در تایلند در سفرهای قبلی است. در صورتی که سابقه اقدامات غیرقانونی در تایلند داشته باشید از سفر دوباره شما به این کشور جلوگیری می شود. از دیگر دلایل ریجکت شدن می توان به اشتباه در وارد کردن اطلاعات به فرم درخواست ویزا و درخواست نوع اشتباه ویزا اشاره کرد.


سفارت تایلند در ایران

سفارت تایلند در ایران در خیابان بهارستان تهران واقع شده است و از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه مشغول به کار است. در حال حاضر ساعت کاری این سفارت بین ساعت های 8:30 تا 16:30 بعد از ظهر است. برای تماس با سفارت تایلند می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

02177531433 و 02177532022

آدرس سفارت تایلند در ایران

سفارت تایلند در ایران در آدرس زیر واقع شده است:
تهران- خیابان بهارستان- مقابل بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 2

شرایط دریافت وقت سفارت

یک نکته مهم در رابطه با ویزای توریستی تایلند این است که این ویزا وقت سفارت ندارد. برای انجام مراحل مربوط به ویزاهای توریستی مراجعه و حضور در سفارت الزامی نیست.