با دریاچه نیلوفر صورتی در کشور تایلند آشنا شوید

دریاچه نیلوفر صورتی ، از جاذبه‌های زیبای کشور تایلند است. منظره این دریاچه، آبی شفاف دریا و فرشی از گل‌های نیلوفر آبی است که رنگ صورتی بسیار جذابی دارند. این دریاچه  از زیباترین جاذبه های گردشگری استان اودون تانی است اما هنوز در میان گردشگران خیلی شناخته نشده است.

در ادامه این مطلب به معرفی این دریاچه زیبا، روش رسیدن به آن و بهترین زمان رفتن به دریاچه نیلوفر صورتی می پردازیم. اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید این مکان گزینه‌ای رویایی برای گذراندن لحظاتی مفرح و به یادماندنی محسوب می شود. پس همراه ما باشید تا گشت و گذاری کوتاه در این دریاچه زیبا و دیدنی را تجربه کنیم.

دریاچه نیلوفرهای صورتی در شمال شرقی کشور تایلند و در منطقه کومفاواپی از شهر اودون تانی قرار دارد. این دریاچه بخشی مهم از اکوسیستم طبیعی این منطقه است. در فصول سرد سال، گل‌های نیلوفر آبی صورتی رنگ روی این دریاچه رشد کرده و منظره‌ای رویایی را تشکیل می دهند.

دریاچه نیلوفر صورتی

معرفی دریاچه نونگ هان یا نیلوفر صورتی تایلند

نونگ هان یک دریاچه آب شیرین است که در شمال استان اودون تانی در شمال شرقی تایلند واقع شده است. این دریاچه با حدود ۷ کیلومتر درازا و ۳ کیلومتر عرض نسبتاً بزرگ است؛ ولی با عمق تقریبی ۲ متر کاملا کم عمق محسوب می‌شود. این دریاچه یک اکو سیستم مهم محلی است که مکان زندگی طیف متنوعی از ماهی ها، پرندگان و گیاهان است.

در بیشتر مواقع سال این دریاچه فقط یک دریاچه معمولی ​​است. با این وجود برای سه ماه از سال، شکوفا شدن هزاران گل نیلوفر صورتی در سطح آب آن را به یک دریاچه صورتی رنگ جادویی تبدیل می‌کند. به خاطر وجود این فرش به ظاهر پایان‌ناپذیر از شکوفه‌های صورتی است که CNN این دریاچه را در رده یکی از عجیب‌ترین دریاچه‌های جهان قرار داده است.

مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین دریاچه های جهان آشنا شوید
دریاچه نونگ هان

افسانه دریاچه نونگ هان

طبق افسانه‌های محلی، نونگ هان کومفاواپی بخشی از یک داستان سنتی است که سرگذشت شاهزاده فاداینگ و پرنسس نانگ آی را روایت می‌کند. نانگ آی به دلیل زیبایی‌اش مشهور بود و خواستگاران بسیاری داشت. بنابراین پدرش تصمیم گرفت برای تعیین برنده ازدواج نانگ آی مسابقه‌ای را در قالب یک جشنواره موشک برگزار کند. مسابقه با قتل و غارت و انتقام درهم آمیخت و شکل پیچیده‌ای به خود گرفت.

آن طور که افسانه می‌گوید، مارهای اساطیری برخاسته از یک رودخانه محلی، پس از یک نبرد شدید، منطقه نونگ هان را در آب فرو برده و سبب ایجاد این دریاچه می‌شوند. این داستان عامیانه باستانی از نظر محلی‌ها جنبه‌ای عاشقانه به دریاچه می‌بخشد.

مطالب خواندنی دیگر:شرایط مهاجرت به تایلند
افسانه دریاچه نونگ هان

دریاچه نیلوفر صورتی تایلند دقیقاً کجاست؟

دریاچه نیلوفر صورتی حدود یک ساعت از جنوب شرقی شهر اودون تانی فاصله دارد. به طور دقیق این دریاچه در شمال شرقی کشور تایلند، استان اودون تانی، منطقه کومفاواپی واقع شده است. این جاذبه فصلی در ناحیه‌ای به نام ایسان قرار گرفته که دسترسی به آن با وسایل حمل و نقل معمولی سخت است. از این روی این منطقه چندان مورد بازدید گردشگران نیست.

مطالب خواندنی دیگر:زیباترین جزیره های تایلند

روش های رسیدن به این مکان

راحت‌ترین روش دسترسی به این دریاچه خیره‌کننده استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی است. اگرچه تاکسی‌ها و توک‌توک ها نیز بازدیدکنندگان را به این منطقه می‌رسانند. البته منطقه اودون تانی از طریق جاده و راه‌آهن با سایر مناطق کشور تایلند ارتباط خوبی دارد.

مطالب خواندنی دیگر:با باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند آشنا شوید

ماشین یا موتور سیکلت کرایه کنید

اگر با وسیله نقلیه شخصی به این مکان نرفته‌اید، می‌توانید به راحتی یک ماشین یا موتور در شهر اودون تانی کرایه کنید. برای کرایه اتومبیل به یک گواهینامه رانندگی بین‌المللی احتیاج دارید و فراموش نکنید که بپرسید آیا بیمه مسافرت شما را تحت پوشش موتور سواری قرار می‌دهد یا خیر.

مکان دریاچه نیلوفر

به یک تور تفریحی بپیوندید

این مورد ممکن است ساده‌ترین گزینه برای شما باشد. از متصدی هتل خود بخواهید با اداره گردشگری تایلند تماس بگیرد تا آنها شما را به یک آژانس محلی که این تورها را برگزار می‌کند مرتبط کنند و ترتیب این مسافرت را بدهند.

یک تاکسی برای یک روز بگیرید

گرفتن تاکسی برای یک روز در این شهر ساده است. هزینه این امر چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ بات خواهد بود. حتماً اطمینان حاصل کنید که این هزینه، رفت و برگشت را با هم شامل شود و راننده تا پایان قایق‌سواری منتظر شما بماند.

بهترین زمان سفر و بازدید از دریاچه نیلوفر تایلند

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه نیلوفر تایلند طی فصول خنک است. این زمان از اواسط آذرماه تا اواخر اسفند یا اوایل دسامبر تا پایان فوریه را شامل می شود. اوج زمان مشاهده نیلوفرهای آبی در ماه‌های ژانویه و فوریه یا بهمن و اسفند است که گل‌ها منطقه وسیعی از دریاچه را پوشش می‌دهند.

گل‌های نیلوفر اوایل صبح در بهترین شکل خودشان هستند چون با گرم شدن آفتاب در اواسط روز، کمی بسته‌تر می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود صبح زود به آنجا بروید تا شکوفه‌های نیلوفر آبی را در اوج شکوفای این گل ها بین برآمدن آفتاب و ۱۱ صبح ببینید.

بازدید از دریاچه نیلوفر تایلند

امکانات تفریحی دریاچه نونگ هان

از آنجایی که این دریاچه جاذبه ای فصلی بوده و دسترسی به آن نیز سخت است، امکانات این منطقه بیشتر اساسی و ساده هستند. چند توالت عمومی و چندین دست‌فروش غذا در محل پارکینگ عمومی مشاهده خواهید کرد. می‌توانید از میان وعده‌های موجود در این منطقه، حین قایق‌سواری استفاده کرده و از پیک‌نیک خود لذت ببرید.

هزینه و مبلغ بازدید از دریاچه نیلوفر صورتی

پس از رسیدن به اسکله بان دی‌ام در انتهای شمالی دریاچه، بلافاصله ردیف قایق‌هایی را می‌بینید که در انتظار شما هستند. در مورد اجاره قایق دو گزینه وجود دارد: قایق‌های چوبی کوچک که دونفره هستند و قایق‌های پلاستیکی بزرگ‌تر که هشت‌نفره هستند.

 هزینه قایق‌های کوچک ۳۰۰ بات برای هر ساعت است و قایق‌های بزرگ‌تر ۵۰۰ بات برای یک ساعت هزینه برمی‌دارند. اجاره قایق شامل راننده، جلیقه نجات و سایبان های کوچک می‌شود. قایق‌های کوچک این مزیت را دارند که بیشتر در دل نیلوفرها فرو بروند و عکس‌های بهتری به شما بدهند!

همانطور که قبلاً گفته شد، بهتر است صبح برای قایق‌سواری بروید تا گل‌های نیلوفر آبی را در بهترین شکل خود ببینید. البته قایق‌ها در هر ساعتی از روز برای اجاره آماده هستند.

دریاچه صورتی در تایلند

وسایلی که برای دیدار از دریاچه نیلوفر آبی همراه داشته باشیم

واضح‌ترین چیزی که باید همراه داشته باشید، سه‌گانه مسافرتی است: آب، کرم ضدآفتاب و دافع حشرات. بهتر است حین مسافرت به این ناحیه لباس ساده و کفش‌های مناسب بپوشید. همراه داشتن نقشه آفلاین نیز گزینه مناسبی است.