ویزای ازدواج در تایلند

آنچه در مقاله ویزای ازدواج تایلند خواهید خواند:

کشور تایلند به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، دارای معابد و سواحل بسیار جذابی است که به طرز سنتی و شگفت انگیزی ساخته شده اند و جزو شاهکار های معماری در دنیا است که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب میکند. کشور تایلند طی سال های گذشته پیشرفت های چشگمیری در زمینه ی گردشگری داشته که توانسته نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کند، به همین روی هر ساله میلیون ها گردشگر برای رفتن به تایلند و دیدن مکان های جذاب آن این سفر را در برنامه ریزهای خود قرار می دهند.

تایلند با پیشرفت زیاد و محیا شدن شرایط زندگی به صورت فوق العاده، بسیاری از افراد را برای مهاجرت به این کشور و اقامت گرفتن دائم ترغیب می کند که یکی از راه هایی که میتوان در تایلند اقامت گرفت ازدواج کردن است.

ویزای ازدواج تایلند

شرایط و رسم و رسومات ازدواج در تایلند

ازدواج در این کشور امری مقدس بوده و با آداب و رسوم خاصی برگزار می شود. از رایج ترین رسومات ازدواج در تایلند می توان به این نکته اشاره کرده که داماد باید هزینه ای را برای بزرگ کردن عروس به خانواده عروس بپردازد، همچنین مردم تایلند بر این باور هستند آب نماد پاکی و روشنایی دارد و معتقدند که پلیدی و بدبختی ها را از زندگی مردم دور می کند، پس عروس برای اثبات و نشان دادن علاقه خود به داماد و روح پاک خود باید در روز عروسی وارد آب رودخانه ای جاری شود، حتی آب راکد و آب حوض برای آن ها قابل قبول نیست؛ این کار سبب بی جلوه نشان دادن لباس عروس می گردد.

مردم تایلند به این رسومات خیلی پایبند هستند و غالبا در تمام عروسی های خود این رسم را انجام می دهند و عروس خود را با لباس های خیس راهی خانه بخت می کنند. لباس سنتی عروس های تایلندی صورتی رنگ است، ولی برای داماد از لباس های رسمی، کت و شلوار به سبک اروپایی استفاده می گردد و یا یک ژاکت یقه پهن با شلوار می پوشند. اگر عروس و دامادی در روستای خود بخواهند ازدواج کنند عروس قاعدتا با رسم و رسومات منطقه باید با خانواده داماد زندگی نماید.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟
ویزای ازدواج در تایلند

در این مناطق روستایی معمولا چند نسل از خانواده با هم زندگی می کنند و بزرگ ترین مرد خانواده عنوان رئیس خانواده را دارد و باقی اعضا موظف هستند که از او پیروی کنند. در آنجا خانه پدری به دختر کوچک خانواده به ارث می رسد و البته دختر کوچک و شوهرش وظیفه نگهداری از پدر و مادر خانواده را تا لحظه ی مرگ والدین خود دارند. برای ازدواج در این کشور باید دوران تحصیلی و علمی خود را پشت سر گذاشته و بعد از آن با خانواده ی خود به خاستگاری شخص مورد نظر بروند.

مطالب خواندنی دیگر:قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور

مراحل ازدواج یک فرد خارجی در این کشور

  • مراجعه به سفارت جهت تایید مدارک و اثبات آن که مجرد هستید و تاکنون ازدواج نکردید.
  • ترجمه مدارک ازدواج به تایلندی.
  • تایید و پذیرفتن مدارک شما توسط کنسولگری تایلند.

اقامت در تایلند از طریق ازدواج

اگر می خواهید با دختری که اهل تایلند است ازدواج کنید، دولت این کشور برای شما ویزای ازدواج صادر می کند که مدت زمان اعتبار ویزای ازدواج تایلند یک سال است؛ پس از به پایان رسیدن اعتبار ویزای خود باید به دولت اثبات کنید که همچنان با همسر خود زندگی می کنید، اما اگر نتوانید این موضوع را ثابت کنید ویزای شما باطل می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که حتی با صادر شدن ویزای ازدواج، اجازه کار در تایلند به شما داده نمی شود. بهتر است این موضوع را مد نظر قرار دهید، برای دریافت ویزای ازدواج تایلند باید در مکانی که مورد تایید دولت است،مثل جاهای دولتی یا شهرداری ازدواج خود را به ثبت برسانید.

دریافت اقامت با ازدواج

وضعیت مالی همسر شما نقش مهمی دارد زیرا می تواند سرعت گرفتن ویزا را افزایش بدهد. برای آسان تر کردن دریافت اقامت دائم می توانید، مدت زمان طولانی را با همسر تایلندی خود زندگی کنید که دیگر برای اقامت به مشکل برنخورید. کارمند اداره ثبت و مهاجرت از شما سوالاتی در قبیل چگونگی آشنایی و مدت زمان رابطه شما با همسرتان می پرسد و اگر به شما شک کنند و نتوانید آن ها را قانع کنید ویزا برای شما صادر نخواهد شد.

باید توجه داشته باشید بر حسب قوانین تایلند اگر همسر شما مرکتب جرمی شود شما هم به عنوان مجرم و شریک جرم شناخته می شوید، پس از پرداخت پول برای یافتن همسر به شخصی که با آن آشنایی لازم را ندارید خودداری کنید.

دریافت ویزای تایلند برای ایرانیان

ویزای تایلند نوع های مختلف دیگری مانند تجاری، توریستی و بلند مدت دارد. گردشگران برای گرفتن ویزای توریستی این کشور مشکل زیادی نخواهند داشت، فقط لازم است مدارک مورد نیاز را آماده کنند و به کارگزار و یا به آژانس مسافرتی بدهند تا بدون رفتن به سفارت تایلند و مصاحبه ای ویزای آن ها صادر شود.
هزینه ویزا گرفتن در این کشور با توجه به نوع آن (عادی یا فوری) مختلف است، همچنین زمان های این دو نوع هم متفاوت است مثلا برای گرفتن ویزای عادی 7 تا 10 روز کاری و برای گرفتن ویزای فوری 3 تا 4 روز کاری زمان لازم است.

اقامت در تایلند

مدارک اخذ ویزای کشور تایلند

ویزا انواع متفاوتی دارد، اما پرکاربرد ترین آن ها ویزای توریستی است. گردشگران برای گرفتن ویزای توریستی باید مدارک مورد نظر را به همراه داشته باشند، این مدارک شامل موارد زیر است:

  • کپی شناسنامه و کارت ملی (تمام صفحات شناسنامه لازم است)
  • دو عدد عکس 6 در 4 (زمینه آن سفید باشد)
  • مدارک رزرو هتل
  • پاسپورت با 6 ماه اعتبار
  • بلیط پرواز رفت و برگشت به تایلند
  • مدارک تکمن مالی

برای آماده کردن این مدارک باید در نظر داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد، همچنین مدارک تمکن مالی شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

سوالات رایج:

رایج ترین رسم و رسوم ازدواج در تایلند

از رایج ترین رسومات ازدواج در تایلند می توان به این نکته اشاره کرده که داماد باید هزینه ای را برای بزرگ کردن عروس به خانواده عروس بپردازد

اقامت در تایلند از طریق ازدواج

اگر می خواهید با دختری که اهل تایلند است ازدواج کنید، دولت این کشور برای شما ویزای ازدواج صادر می کند که مدت زمان اعتبار ویزای ازدواج تایلند یک سال است؛ پس از به پایان رسیدن اعتبار ویزای خود باید به دولت اثبات کنید که همچنان با همسر خود زندگی می کنید، اما اگر نتوانید این موضوع را ثابت کنید ویزای شما باطل می شود.

مراحل ازدواج یک فرد خارجی در این کشور

مراجعه به سفارت جهت تایید مدارک و اثبات آن که مجرد هستید و تاکنون ازدواج نکردید.ترجمه مدارک ازدواج به تایلندی.تایید و پذیرفتن مدارک شما توسط کنسولگری تایلند.

کلمه های کلیدی: