با فرهنگ غذایی و غذاهای تایلندی بیشتر آشنا شوید

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اگر شما عاشق تجربه‌ کردن هستید و ریسک چشیدن طعم‌های متفاوت را دارید، بهترین انتخاب برای شما غذاهای تایلندی است. باید درخیابان‌های تایلند راه بروی، بین شکل‌های مختلف و بو و طعم‌های گوناگون قدم بزنی و دربین این ‌دنیای گسترده گزینه ‌های خود را انتخاب کنید !

برخی از گردشگران برای سبک متفاوت سرو غذا، طعم‌های نا آشنا و شکل‌های عجیب و متفاوت غذا از چشیدن غذای تایلندی می‌ترسند وگاهی از آن امتناع می‌کنند، اما نمی‌شود، ریسک چشیدن طعم‌های مختلف این‌کشور را قبول نکرد و سفر خود را کامل دانست! قطعا بخش مهمی از گردش درتایلند غذای آن است.


غذا در فرهنگ تایلند چه جایگاهی دارد؟

درکشورهای آسیای شرقی، غذا مسئله‌ی بسیار مهمی است و هرچه اهمیت غذا در یک فرهنگ بیشتر باشد، انسان‌ها وقت بیشتری را برای ایجاد تنوع در طعم و انواع غذا ایجاد می‌‌کنند. تایلند از قاعده‌ی کشورهای آسیای شرقی مستثنا نیست و وقتی از غذاهای تایلندی صحبت می‌کنیم، با تنوع بسیارفراوانی در طعم و دسته‌ بندی‌های مختلف غذا مواجهیم.

تایلندی‌ها، مردمان منظمی هستند که به جزییات اهمیت بسیاری می‌دهند، میزان اهمیتی که این‌ فرهنگ برای جزییات قائل است کاملا در نحوه‌ی پخت و ارائه‌ی غذا مشاهده خواهید کرد. غذای خوب ازنظر یک ‌تایلندی، غذایی است که ترکیبی از تنوع ‌طعم، تنوع‌ موادغذایی مصرفی و بهترین نحوه‌ی ارائه باتوجه به ویژگی‌های فرهنگی باشد.

مطالب خواندنی دیگر:10 غذا تایلندی که باید امتحان کنید
غذاهای تایلندی

رایج‌ترین طعم‌ها در بین غذاهای تایلندی، چه طعمی است؟

طعم در غذاهای تایلندی بسیار عنصر مهم و اساسی است. بعضی غذای تایلندی را با طعم تند و استفاده از فلفل می‌شناسند، اما درواقع تایلند کشور طعم‌های ترکیبی است. طعم‌های ترکیبی، درواقع ابداع و استفاده‌ی هم‌ زمان از چند طعم در یک‌غذا هست؛ به‌طور مثال طعم شیرین و تند در یک وعده‌ی، طعم عجیبی که مورد پسند مردم تایلند به‌حساب می‌آید. همان‌طور که گفته ‌شد، طعم‌های این‌نوع غذاها کاملا برای ما نا آشناست و بعضی از آن‌ها را تا به ‌حال نچشیده‌ایم، و انتخاب آن‌ها باعث یک ‌تجربه‌ی کاملا جدید برای ما می‌شود.


شکل ظاهری ‌غذای تایلندی چگونه است؟

اما فقط طعم نیست که باعث تمایز غذاهای تایلندی می‌شود، رنگ و شکل غذا هم عنصر مهمی است که باعث زیبایی بصری این‌نوع از غذاها می‌شود. درواقع تنوع رنگ هم به اندازه‌ی تنوع طعم در آن بسیارزیاد است.
بخش زیادی از این تنوع رنگ به‌خاطر انواع مختلف میوه و سبزیجاتی هست که در غذا مصرف می‌شود، تایلند کشور گرمسیری است و موادغذایی بسیار زود فاسد می‌شوند، به‌همین دلیل همیشه مواد ، به‌صورت تازه مورد استفاده قرارمی‌گیرد و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های غذاهای تایلندی است.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با بهترین غذاهای تایلندی
غذاها و سبزیجات تایلندی

نحوه‌ی ارائه‌ی غذای درتایلند به چه صورت است؟

غذاهای تایلندی معمولا به دوحالت، خیابانی و سروغذا پشت میز ارائه می‌شود. غذاخوردن در خیابان و درحین راه ‌رفتن، در فرهنگ ما رایج نیست، اما در کشورهایی مثل تایلند این‌ یک‌ فرهنگ رایج است و اتفاقا جزو جاذبه‌های دیدنی آن به‌ حساب می‌آید. این ‌تفریح، به قشر خاصی مرتبط نیست و افراد با هرسطح درآمدی، غذاخوردن در خیابان و غذاهای خیابانی را جزو آداب غذاخوردن خود می‌دانند. برخی این ‌سبک غذا خوردن را به ‌عنوان یک‌ عنصرمهم گرشگری می‌دانند و معتقدند، تجربه‌ی این‌ موضوع خود یک‌ جاذبه‌ی گردشگری است.

مطالب خواندنی دیگر:قیمت روز انواع غذاهای مک دونالد و سایر غذاها در تایلند
غذاهای تایلندی

نحوه‌ی غذاخوردن تایلندی‌ها چگونه است؟

فرهنگ اصلی و سنتی تایلند، برپایه‌ی با دست خوردن غذا است. معمولا برای خوردن غذا از دست راست استفاده می‌شود(دربرخی کشورها غذاخوردن بادست چپ توهین به‌حساب می‌آید، این‌مورد به‌خصوص در کشورهای آسیایی و به‌طور ویژه درخاورمیانه ، بیشتر رایج است).

اما مثل اکثر کشورهای آسیایی آداب غذاخوردن سنتی در تایلند تغییراتی پیداکرده، فرهنگ غرب استفاده از قاشق و چنگال و پشت میزنشستن را به اکثر این‌کشورها صادرکرده و امروزه عده‌ی زیادی از مردم تایلند این‌گونه غذا می‌خوردند. البته استفاده از قاشق و چنگال دراین‌کشور، آداب غربی آن را ندارد و گاهی چنگال صرفا به‌عنوان وسیله‌ای، برای گذاشتن غذا روی قاشق مورد استفاده قرارمی‌گیرد. چاپستیک یا چوبک غذاخوری که درزبان ژاپنی به آن هاشی هم می‌گویند، از فرهنگ کشورهای همسایه‌ای مثل چین و ژاپن وارد این ‌کشورشده و گاهی برای غذاهایی مثل نودل از آن استفاده می‌شود.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین رستوران های شهر زیبای پاتایا

معمولا تایلندی‌ها به چه موادغذایی بیشتر علاقه دارند؟

هر کشوری موادغذایی منحصر به ‌فرد خود را دارد، و معمولا بعضی از مواد به صورت اشتراکی در تعداد زیادی از غذاها استفاده می‌شوند. تایلندی ‌ها مثل مردم ایران علاقه‌ی بسیار زیادی به برنج دارند و دراکثر غذاها از آن استفاده می‌کنند. البته باید درنظرداشت که تایلند جزو بزرگ‌ترین صادرکنندگان برنج در جهان نیز هست. معمولا برنج دراین‌کشور به دو صورت برنج سفید ( به‌صورت کته) و برنج چسبناک سرو می‌شود.

غذاهای تایلندی دربرابرغذاهایی که ما درفرهنگ ایرانی با آن‌ها مواجه می‌شویم، ترکیبات عجیبی از انواع موادغذایی هستند، اما برخی از دسته‌های غذایی با همان ترکیبات عجیب طعم‌ها و موادغذایی بیشتر از بقیه رواج دارند.

غذای مورد علاقه مردم تایلند

۱.غذاهای دریایی درتایلند

تایلندی‌ها، به مصرف غذاهای دریایی علاقه‌ی زیادی دارندو از انواع ماهی گرفته تا صدف ، میگو و انواع مختلفی از موادغذایی دریایی را دروعده‌های مختلف مصرف می‌کنند. معمولا این‌نوع غذاها به همراه برنج سرو می‌شود.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین رستوران های بانکوک آشنا شوید
غذاهای دریایی تایلندی

۲.میوه‌هایی جذاب تایلندی

آب و هوای تایلند گرم استوایی است، و مثل باقی کشورهای استوایی از دامنه‌ی وسیعی از میوه‌ها برخورداراست. استفاده از میوه در انواع مختلف غذا و سالاد باتوجه به وفورآن، بسیار رایج است. اما مصرف تنهای آن هم بین مردم و هم درمیان گردشگران بسیارزیاد دیده‌ می‌شود و برای مردم سایرکشورها این‌میزان تنوع بسیار جالب و دوست ‌داشتنی است.

مطالب خواندنی دیگر:معروف‌ترین میوه‌های تایلند

۳.حشرات در غذاهای تایلندی

بعضی تایلند را کشور غذاهای عجیب و غریب می‌دانند، خوردن حشرات دربین کشورهای آسیای شرقی بسیاررایج است و معمولا مسافران به این‌کشورها هم برای تجربه این‌سبک ازغذا ازآن‌ها استفاده می‌کنند.


۴.انواع سوپ جزو همیشگی غذاها در تایلند

سوپ‌های تایلندی از معروف‌ترین سوپ‌های دنیا است و تقریبا جزو جدانشدنی، سفره‌ی آن‌ها به‌حساب می‌آید. مثل سایر انواع غذا ، سوپ هم درتایلند از تنوع بسیاری برخورداراست ولی دراین میان استفاده از میوه و شیرنارگیل دوعنصر متداول دراغلب انواع این‌ سوپ‌ها به‌حساب می‌آید.


۵.سالادهای تایلندی

باتوجه به استوایی بودن این‌ کشور سبزیجات و میوه‌های متنوعی درآن دیده‌ می‌شود و این باعث محبوبیت مصرف سالاد در این‌ کشوراست‌ چند سالی می‌شود که طرزتهیه‌ی سالادهای تایلندی دربین ایرانیان هم محبوبیت زیادی پیدا کرده‌ است.

غذاهای تایلندی

۶.انواع نودل جزئی از فرهنگ غذایی

نودل غذایی مرتبط به آسیای شرقی است که مهاجران چینی آن را وارد فرهنگ تایلندی کردند اما بعد از چندسال تایلندی‌ها آن را بومی سازی کرده و انواع مخصوصی از نودل تایلندی را در دنیا ترویج دادند.
درنهایت غذاهای هرکشور هویت آن کشور است و آشنایی و چشیدن آن‌ها باعث آشنایی بیشتر با فرهنگ کشور می‌گردد. بنابراین علاوه‌ بر این‌که غذا در تایلند ‌، خود دارای جهان گسترده‌ای است که شما را با جلوه‌های جدیدی از طعم‌ها آشنا می‌کند . قطعا باعث شناخت بهتر کشوری که به آن سفرکرده‌اید یا قصد آشنایی بافرهنگ آن دارید، نیز می‌شود در تور تایلند حتما از غذاهای جذاب و محبوب تایلندی استفاده کنید و یک سفر کامل را تجربه کنید.