با باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند آشنا شوید

شاید بسیاری از افراد تایلند را با ساحل های زیبا، تفریحات آبی و تفرجگاه های ساحلی آن بشناسند. این کشور زیبا در جنوب شرقی آسیا، جاذبه های بسیار زیادی دارد که سواحل و تفرجگاه های ساحلی تنها بخشی از آن هستند. در تایلند به دلیل وجود شرایط آب و هوایی پر باران و نزدیکی به استوا، تنوع گیاهی بسیار زیادی وجود دارد. یکی از برجسته ترین گیاهان در تایلند، گل ارکیده است که بیش از همه در باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند یافت می شود.

کشور تایلند جز محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان کشورهای آسیایی است. هر ساله ده ها هزار نفر به این کشور زیبا و خوش آب و هوا سفر می کنند و از جاذبه های آن لذت می برند. این کشور هم آب و هوای بسیار خوبی و متنوعی دارد و هم از نظر تفریحی و تاریخی جاذبه های بسیاری دارد. بسیاری از مسافران هم برای شرکت در مراسم ها و فستیوال های پرشور و هیجان تایلند به این کشور می روند.

باغ گل ارکیده بانگ سای در تایلند

از جمله ویژگی های بسیار جذاب در تایلند تنوع گیاهی زیاد این کشور است. تایلند آب و هوای مرطوب و پربارانی در اکثر نواحی خود دارد و به همین دلیل مناطق جنگی در تایلند بسیار گسترده و متنوع هستند. این ویژگی را در کشورهای زیادی نمی توان یافت. در تایلند گل های زیبا و خوش بو به فراوانی یافت می شوند. در بین این گل ها، گل ارکیده اهمیت ویژه ای دارد.

در باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند، می توان انواع و اقسام گل ارکیده را یافت. ارکیده گل زیبا و پرطرفداری است که در کنار گل رز جز محبوب ترین گل های در جهان قرار دارد. از همین رو، باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند یکی از جاذبه های دیدنی در تایلند محسوب می شود که از هزاران توریست و بازدیدکننده میزبانی می کند.

اگر به بازدید از جاذبه های طبیعی و گونه های گیاهی علاقه دارید، در سفر به تایلند می توانید از این نظر بسیار لذت ببرید. در همین راستا در این مطلب به معرفی باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند می پردازیم و ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


درباره گل ارکیده

 پیش از آن که به معرفی باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند بپردازیم، می خواهیم کلیاتی درباره گل ارکیده شرح دهیم. گل ارکیده متعلق به تیره گیاهی ثعلبیان است که جز بزرگ ترین تیره های گیاهی گلدار محسوب می شود. این گیاهان انواع بسیاری متنوع و فراوانی دارند که به طور طبیعی در مناطق گرمسیری و مرطوب مانند تایلند به خوبی رشد می کنند. در ایران هم می توان گونه های وحشی ارکیده را پیدا کرد.

برخی از انواع گل ارکیده را می توان در خانه نگهداری کرد؛ این گل های حساس هستند و نیاز به مراقبت و رسیدگی مداوم دارند. هم چنین بسیاری از انواع گل ارکیده خواص دارویی دارند و از این خواص در تولید مواد پزشکی و دارویی استفاده می شود.

گل های ارکیده در بیش از 25000 نوع مختلف یافت می شوند. این گل ها در فرهنگ های مختلف دارای معانی متفاوتی مانند صبر و بردباری، زایش و زندگی و ثروت و وفور نعمت بوده اند. به همین دلیل است که گل ارکیده تا این حد مورد علاقه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

گل ارکیده در تایلند

معرفی باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند

باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند یکی از بزرگ ترین باغ های پرورش گل و گیاه در تایلند محسوب می شود. این باغ مساحتی در حدود 80 کیلومتر مربع دارد و بسیار پهناور است. باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند در شهر آوتایای پاتایا واقع شده و انواع گل ارکیده را در آن نگهداری می کنند.

این باغ به یکی از مهم ترین مناطق اقتصادی در تایلند تبدیل شده است زیرا هم محل بازدید تعداد زیادی توریست و بازدید کننده بوده و هم جایی برای تولید بذر گل ارکیده است. صادرات بذر گل ارکیده بخشی از فعالیت های تجاری کشور تایلند را به خود اختصاص داده.

بسیاری از کسانی که به پرورش گل و گیاه علاقه دارند به این باغ زیبا و بزرگ سر می زنند. باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند جایی است برای بازدید از انواع گونه ای مختلف گل ارکیده و هم چنین کسب اطلاعات مورد نیاز درباره این گل زیبا. هم چنین می توان از این مکان گل های ارکیده را به عنوان سوغاتی خریداری کرد.

مطالب خواندنی دیگر:با دریاچه نیلوفر صورتی در کشور تایلند آشنا شوید
باغ گل ارکیده بانگ سای در تایلند

تاریخچه باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند

این باغ بزرگ فعالیت خود را به صورت رسمی از سال 1986 میلادی آغاز کرده است. باغ گل ارکیده بانگ سای توسط شخصی به نام یودنا تاناویگاسیت ساخته شد که کارشناسی مهندسی کشاورزی بود. باغ بانگ سای در اصل برای پرورش گسترده گل ارکیده در پاتایا شروع به فعالیت کرد. مهم ترین گونه های ارکیده که می توان در این باغ بزرگ پیدا کرد عبارتند از آراندا، آسکوسنولا، دندروبیوم و وانولا.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین شهرهای تایلند برای سفرهای خانوادگی

ویژگی های برجسته باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند

گل ارکیده در سراسر جهان جز گل های محبوب و پرمعناست. همان طور که گفته شد گل ارکیده نمادی از صبر، زیبایی، عشق و زندگی است؛ اما در فرهنگ تایلندی به صورت ویژه این گل به معنای خالص بودن و معصومیت کودکی است.گل ارکیده در رنگ ها و انواع مختلفی وجود دارد که یکی از محبوب ترین های آن رنگ صورتی است. شما می توانید انواع مختلفی گل ارکیده را در باغ بانگ سای تایلند بیابید. در واقع در این باغ هر نوع گل ارکیده ای که مورد پسندتان باشد وجود دارد.

ویژگی های برجسته باغ گل ارکیده در تایلند

علاوه بر این ها در باغ گل ارکیده بانگ سای تایلند، انواع کلاس های آموزشی درباره نگهداری و پرورش گل ارکیده، نگهداری از بذر ارکیده، آشنایی با انواع گل ارکیده و… برگزار می شود. از جمله برنامه های مهم در باغ بانگ سای تایلند، نمایشگاه های متعددی است که در رابطه با گل ارکیده برگزار می شود. در این نمایشگاه ها گل های ارکیده باغ هم با قیمت های بسیار خوب به فروش می رسند.

باغ گل ارکیده بانگ سای در بخش بانگ سای آیوتایا واقع شده است و حدود 20 کیلومتر با شهر فاصله دارد. در کنار بازدید از این باغ زیبا و نشاط آور، معابد تاریخی زیادی وجود دارد؛ مانند معبد وات چدی تونگ و معبد وات چان کاپو.