جاذبه های گردشگری تایلند

تایلند چگونه کشوری است؟ چرا تایلند را به‌عنوان یک مقصد برای سفر انتخاب کنیم؟ تایلند یک‌ کشور استوایی در آسیای شرقی است، که اکثر مردم آن بودایی هستند و دارای فرهنگ و آیین‌ها و اماکن مقدس جذابی است که در کنار جاذبه‌های طبیعی باعث جذب بسیاری از مردم دنیا به‌عنوان گردشگر شده‌ است. با ما همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری تایلند آشنا شوید.

در این‌متن سعی شده تعداد محدودی از جاذبه های تایلند بسیارمعروف این‌کشور وسیع معرفی گردد، هرچند که تعداد آن‌ها و همچنین تفریحات در تایلند آن‌قدر زیاد است که نه تنها از گنجایش این‌ مطلب خارج است که حتی در چندین متن هم نمی‌توان به‌طور کامل به آن پرداخت.

جاذبه‌های گردشگری تایلند

۱/گراند پلاس

از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند میتوان به گراند پلاس اشاره کرد. گراند پلاس مجموعه‌ای از بناهای تاریخی است که درپایتخت کشورتایلند، بانکوک، قرارگرفته. در قرن هجدهم، زمان پادشاهی رامای اول پایتخت تایلند به شهر بانکوک منتقل شد دراین‌زمان به دستور پادشاه، این‌مجموعه در این‌شهر برای او احداث شد. از آن‌زمان تا صد و پنجاه سال بعد، خاندان سلطنتی دراین‌کاخ باشکوه زندگی کردند.

گراند پلاس

وات فرا کائو در مجموعه گراند پلاس

وات فراکائو، یا معبد بودای زرین یا معبد زمرد بودا، این‌معبد کهن از جمله مقدس‌ترین معابد تایلند بوده و ارزش زیادی برای بوداییان دارد.
یکی از بخش‌های ارزنده‌ی این‌معبد، وجود یکی از مقدس‌ترین و ارزشمندترین مجسمه‌های بودا در داخل آن است. این‌مجسمه برای مذهب بودا بسیار مهم است و کسی جز پادشاه حق نزدیک‌ شدن به آن را ندارد. دو نکته‌ی بسیارجالب درباره‌ی این‌معبد وجود دارد؛ ابتدا آن‌که راهبان بودایی درآن اسکان ندارند و دوم این‌که هرسال در فصل زمستان، فصل ریزش باران و تابستان لباس بودا توسط خود پادشاه تعویض می‌گردد و برای این‌کار مراسم بسیارباشکوهی برگزار می‌شود.

مطالب خواندنی دیگر:قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور
وات فرا کائو

بودای زمردین چرا برای مذهب بودا تا این‌میزان ارزشمند است؟

بودای زمرد، مجسمه‌ای است که از سنگ یشم ساخته‌شده و به رنگ سبز دیده‌می‌شود. این‌مجسمه با این‌خصوصیات مطابق باور مردم تایلند، نماد قدرت سیاسی و مذهبی است و برخی معتقدند توانایی حفاظت از جامعه‌ی تایلند را دارد و مردم در پناه آن ایمن باقی می‌مانند.

نکاتی دیگری که باید درباره‌ی مجموعه‌ی گراند پلاس بدانید، آن است که ، دورتادور این‌بنا دیواری به طول هزار و نهصد متر برای حفاظت از آن به‌علت اهمیت فراوانی که دارد، کشیده‌شده و در هنگام ورود به‌خاطر تقدسی که مکان برای مذهب بودا دارد، باید از لباس‌های پوشیده‌تری برای آقایان و خانم‌ها استفاده‌شود.

مطالب خواندنی دیگر:ویزای تایلند
بودای زمردین

۲- بازارهای شناور بانکوک

چرا بازارهای شناور برای گردشگران جذاب است؟
این‌سبک بازار و خرید، فقط در نقاط مشخصی از جهان رایج هست و بسیاری از افراد از نزدیک با چنین مناطقی مواجه نشده‌اند. بنابراین تازگی و جدید بودن این‌نواحی باعث جلب گردشگران زیادی می‌گردد.
علاوه‌براین معمولا بازارهای شناور، بازارهای محلی هستند و قرارگرفتن در آن‌ها باعث آشنایی و کسب اطلاعات درباره‌ی فرهنگ بومی منطقه می‌شود. این‌نوع مواجهه با یک‌کشور، باعث می‌شود گردشگران از دیدن فقط چند بنای تاریخی یا تفریحی فراتر بروند و هسته‌ی یک کشور را درک کنند.

بازارهای شناور بانکوک

در بازارهای شناور با چه چیزهایی مواجه می‌شوی؟

تایلند، در منطقه‌ی استوایی قراردارد و دارای میوه و سبزیجات متنوع و جذابی است. بخش عمده‌ای از بازارهای شناور هم به خرید و فروش همین محصولات اختصاص داشته که اغلب توسط محلی‌ها انجام‌ می‌شود.
اما درکنار این‌خرید و فروش، در رستوران‌ها یا غذافروشی‌های شناور، غذاهای تایلندی و بیشتر غذاهای دریایی هم به صورت شناور فروخته‌‌می‌شود که این بازار های شناور جزو جذابترین جاذبه های گردشگری تایلند می باشد.

مطالب خواندنی دیگر:قبرستان هواپیما

۳- قایق ‌سواری در طول رودخانه‌ ی چائو فرایا

برای پیدا کردن جاذبه های گردشگری تایلند کافی است وارد گوگل شوید و سرچ کنید ونیزشرقی خواهید دید که اسم بانکوک پایتخت تایلند برای شما خواهدآمد!
درست مشابه شهر ونیز شما در بانکوک هم یک رودخانه‌ی بزرگ در وسط شهر خواهید دید، که رفت‌ و آمد مردم به نقاط مختلف از آن صورت می‌گیرد. اسم این‌رودخانه چائو فرایا است که برخی به آن رودخانه کینگ (پادشاه) هم می‌گویند. رودخانه‌ی چائو فرایا در وسط شهر بانکوک، نه‌ تنها یک محل رفت و آمد شهری است که در بسیاری از موارد برای تفریح و گردش هم به‌کار می‌رود، پس اگر گذرتان به بانکوک خورد، این‌تفریح آبی را فراموش نکنید!

قایق ‌سواری

اما این رودخانه علاوه‌بر رفت و آمد شهری و تفریح چه سود دیگری دارد؟

در جاذبه های گردشگری تایلند یکی از مهم‌ترین نکات آن برای شما به‌عنوان یک توریست، دسترسی آن به مکان‌های گردشگری است . شما از طریق مسیر این‌رودخانه به چهارمرکز گردشگری مهم بانکوک دسترسی پیداخواهیدکرد. این‌مراکز شامل مجموعه‌ی گراند پلاس، معبد فراکائو(در داخل مجموعه گراند پلاس قراردارد)، معبد وات فو(یا معبد وات پو) و معبد وات ارون می‌شود.

۴- معبد وات پو یا وات فو

معبد وات پو یا وات فو که به معبد بودای خوابیده هم شهرت دارد، فاصله‌ی بسیارکمی تا مجموعه‌ی گراند پلاس دارد، پس می‌توان بعد از دیدن این‌مجموعه‌ی شگفت انگیز به دیدن بودای خوابیده بیایید! اما چرا این‌مکان مقدس به معبد بودای خوابیده شهرت دارد؟

شما از هرکسی که با این‌معبد آشنا است درباره‌ی آن بپرسید در ابتدا درباره‌ی مجسمه‌ی بودای خوابیده صحبت می‌کند. معابد بودایی به میزان ارزشمندی و تقدس مجسمه بودا و هم‌چنین جذابیت و شکوه این‌مجسمه شناخته می‌شوند. در داخل معبد وات پو هم همان‌طور که متوجه شدید یک مجسمه غول‌آسا در وسعت بسیار زیاد از بودای خوابیده قراردارد که با ورود به معبد مجذوب آن خواهیدشد.
ممکن است آن‌ قدر عظمت و زیبایی این‌مجسمه شما را سحر کند که از بقیه‌ی جلوه‌های جذاب معبد بازبمانید.

معبد وات پو یا وات فو

دیگر جاذبه‌های دیدنی این معبد چیست؟

از دیگر جاذبه های گردشگری تایلند باید به ماساژ در تایلند پرداخت . در درجه‌ی اول باید بدانید که ماساژ در تایلند نسبت به سایرکشورها به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود و آموزش آن براساس آیین و مذهب آن‌ها است و گاهی در معابد تدریس می‌گردد، این معبد جزو مدرسه‌های پیشرو در امر ماساژ به‌حساب می‌آید و با سرزدن به آن می‌توانید میزان حرفه‌ای بودن ماساژورهای آن را بسنجید.

اما از دیگر جذابیت‌های آن می‌توان به این‌ اشاره‌کرد که باید در طول این‌معبد با جیبی پر از سکه راه بروید!
در داخل این‌معبد، حدود صدوهشت سمبل وجوددارد که درکنار هرکدام از آن‌ها محفظه‌ای قرارگرفته و زمانی که سکه را داخل این‌محفظه می‌اندازید موسیقی مخصوص این‌کشور را می‌شنوید. شاید برای شما سوال ایجادشود که این‌فرآیند مطابق کدام‌یک از عقاید بودایی‌ها است؟! پس باید بدانید که با سکه‌های داخل جیبتان نه‌تنها از موسیقی لذت می‌برید که به اعتقاد آئین بودا آرزوی قلبی شما هم برآورده می‌شود.

جذابیت‌های ساحلی و تفریحی

۵- جذابیت‌های ساحلی و تفریحی

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تایلند ، جذابیت‌های ساحلی و تفریحی آن است. تایلند شهرهای ساحلی فراوانی دارند که عاشقان آب و ساحل را به سمت خود جذب می‌کند. در این‌مناطق انواع تفریحات آبی مثل شنا، غواصی آفتاب گرفتن، لذت از طبیعت بکر و انواع دیگر ورزش‌های آبی را می‌توان انجام داد، پس درکنار دیدن از معابد، گذران وقت در فستیوال های تایلند و چشیدن غذاهای بسیارمتنوع آن، باید گردش در سواحل و استفاده از امکانات آن را هم به لیست خود اضافه کنید.

زمان کلیپ: 01:00