بهترین شهر های تایلند برای سفر مجردی

تایلند نام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که برای بسیاری از مردم جهان، جذابیت خاصی دارد. این کشور برای سنین مختلف جاذبه های گوناگونی را در نظر گرفته است؛ برای مثال افراد مسن از دیدن جنگل و طبیعت این کشور لذت می برند و در سمت مخالف، جوانان به دنبال تفریحات شبانه و مراسم های خاص هستند. از آن جایی که تایلند، شهرهای متفاوتی دارد، تعداد جاذبه های گردشگری بیشتری نیز خواهد داشت و به همین دلیل، این کشور به یکی از قطب های اصلی گردشگری تبدیل شده است.در این مقاله بهترین شهر های تایلند برای سفر مجردی را بررسی می کنیم.

همیشه سفرهای دسته جمعی و خانوادگی، نمی توانند به اندازه کافی جذاب باشند و بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بعضی از سفرها را به صورت مجردی و تنها بروند که تایلند یکی از آن مقصدهایی است بسیاری از افراد ترجیح می دهند، تنها و مجردی به آنجا سفر کنند. در این مقاله به شهرها و جاذبه ی مختلف تایلند اشاره می کنیم و برای بعضی از آن ها، مواردی را ذکر می کنیم تا شما بتوانید یک تصمیم درست بگیرید. البته لازم به ذکر است که اگر شما سفر مجردی به تایلند را در برنامه های خود دارید، باید بانکوک ، پاتایا یا پوکت را انتخاب کنید.

شهر های تایلند برای سفر مجردی

شهر بانکوک

بانکوک که نام پایتخت تایلند است، جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارد. بانکوک نامی است که ما و دیگر گردشگران می دانیم اما در حقیقت، نزد خود مردم بومی، این شهر با نام (کرونگ تِپ) شناخته می شود که همین اسم نیز مخفف شده ی یک اسم 169 حرفی است که معنی شهر فرشتگان را می دهد. بانکوک معابد بسیاری دارد که حتی شکل بعضی از آن ها بر روی سکه های این کشور حک شده است که این موضوع نشان دهنده ی اهمیت این موضوع است.

شما در هنگام سفر به بانکوک می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید؛ برای مثال شما می توانید به باغ وحش سافاری ورلد که نزدیک بانکوک است، رفته و از حیوانات اهلی و وحشی دیدن کنید و حتی با کمک راهنمایان باغ وحش، به آن ها غذا بدهید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین جاذبه های بانکوک
سفر مجردی به تایلند

سفر مجردی به پاتایا

یکی از شهر های تایلند برای سفر مجردی پاتایا است .این شهر تایلند که در ساحل شرقی این کشور قرار دارد، یکی از جذاب ترین شهر ها برای استراحت و تفریح است که هرساله جمعیت زیادی را جذب می کند؛ آماری که از بازدید گردشگران این شهر در دسترس است، حدودا پنج میلیون خارجی در سال است. این شهر از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است به طوری که اگر قصد بازدید از تمام این نقاط را دارید باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. اکنون به بررسی برخی از این جاذبه ها در پاتایا می پردازیم که شما بتوانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:7 دلیل برای تنهایی سفر کردن

بازار شناور

در این بازار، قایق هایی بر روی آب قرار دارند که به فروش اجناسی چون میوه، سبزی و محصولات محلی خود مشغول‌اند. این بازار در 4 فصل به کار خود ادامه می دهد و ساعت کاری این 114 قایقی که روی آب مشغول فروش هستند، ده صبح تا یازده شب است.

مطالب خواندنی دیگر:شرایط مهاجرت به تایلند
سفر مجردی به پاتایا

معبد پناهگاه حقیقت

این معبد که یک بنای چوبی عظیم است، در شمال شهر پاتایا، کنار دریا واقع شده است و ارتفاعی 105 متری دارد؛ داخل این معبد از مجسمه های چوبی پر شده و نما و ظاهر آن بسیار خاص است که به شما توصیه می شود حتما از آن دیدن کنید. البته این معبد در زبان تایلندی، پراسات ساتچتم گفته می شود که در لغت پراسات به معنی قصر و ساتچتم به معنای فلسفه است.

نکته ای کلی راجع به پاتایا وجود دارد که لازم است بدانید؛ سواحل سنترال رود در این شهر که در اکثر اوقات شلوغ است، بیشتر برای زمان هایی مناسب است که شما مجردی سفر کرده باشید و اگر به همراه خانواده هستید باید به شمال این شهر بروید تا بتوانید با خانواده ی خود از این مناطق دیدن کنید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به پاتایا
سفر مجردی
مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های پاتایا

سفر مجردی به پوکت

جزیره پوکت در جنوب غربی تایلند واقع شده است و به واسطه ی جزیره های متفاوت و گوناگونی که دارد، شناخته می شود و گردشگران زیادی هرساله از نقاط مختلف جهان به این منطقه سفر می کنند تا از این ویژگی ها بازدید کنند.

انواع مختلفی از سواحل در این شهر جزیره ای وجود دارد؛ مانند پاتونگ، کامالا، بانگتایو و کارون که می تواند برای بسیاری از افراد، تفریحات گوناگونی را به همراه داشته باشد برای مثال شما در این ساحل ها می توانید به آفتاب گرفتن بپردازید یا در آب های اطراف شنا کنید.

تفریحات تایلندی

تا به اینجا، درباره ی سه تا از شهر های مهم تایلند که از جنبه ی گردشگری قوی برخوردارند، صحبت کردیم. اکنون می خواهیم به صورت کلی در این مقاله به بررسی تمامی تفریحاتی که در جاهای مختلف تایلند می توان داشت، بپردازیم.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین شهر های تایلند برای سفر های خانوادگی

ماساژ تایلندی

قطعا همه ی ما یک بار نام ماساژ تایلندی را شنیده ایم؛ تایلند یکی از مهدهای ماساژ دنیا شناخته می شود و اگر شما درد عضلانی و استخوانی دارید و به تایلند سفر کرده اید، بهتر است به پیش ماساژور های تایلندی بروید، این ماساژ علاوه بر تاثیراتی که روی عضلات و استخوان دارد، باعث آرامش اعصاب نیز می شود.

مطالب خواندنی دیگر:10 روش برای مقابله با افسردگی بعد سفر
سفر مجردی به پوکت

تفریحات ساحلی

یکی از جذابیت های گردشگری در دوران مجردی، رفتن به سواحل تایلند است. در این کشور دو ساحل کارون و کاتا از شلوغ ترین مکان های گردشگری به حساب می آید که در آن به بازی هایی چون والیبال و فوتبال ساحلی می پردازند، همچنین در هنگام شب مردم به رقص و پایکوبی مشغول می شوند و از طرفی امکاناتی چون جت اسکی را برای این ساحل درنظر گرفته اند تا مردم بتوانند بهترین استفاده از این محیط را ببرند.

شب زنده داری در تایلند

تایلند کشوری است که در آن، شب معنی ندارد و بسیاری از جوانان از ابتدای غروب تا طلوع خورشید، مشغول به رقص و پایکوبی هستند. این افراد گاهی اوقات به دلیل امنیت خود، محل هایی که مختص به این سبک از شادمانی ها است را انتخاب می کنند و وقت خود را در آنجا می گذرانند..

مطالب خواندنی دیگر:با آداب و رسوم مردم تایلند بیشتر آشنا شوید
سفر مجردی به تایلند

خرید از بازار

یکی از مزیت های سفر مجردی، خرید رفتن به تنهایی است؛ اگر شما همراه با خانواده خود بودید نمی توانستید به راحتی در مغازه ها بگردید و آن چیزی را که دوست دارید پیدا کنید اما وقتی تنها هستید و زمان کافی را دارید، می توانید با خیالت راحت کالای موردنظرتان را پیدا کنید.