شهر تاریخی تفلیس

آنچه در این مقاله خواهید خواند: 

برای داشتن یک سفر خارجی خوب و خاطره انگیز حتماً لازم نیست که به کشورهای اروپایی بروید. این نوع سفرها هزینه های خیلی زیادی دارند و شاید لازم نباشد برای یک سفر اینقدر هزینه کنید. در حالی که می توانید با هزینه خیلی کم تری از کشورهای اطراف ایران بازدید کنید. یکی از زیباترین آن ها کشور گرجستان است.
پایتخت گرجستان شهر تفلیس است و از نظر جاذبه های طبیعی و تاریخی به راحتی با بهترین شهرهای اروپایی رقابت می کند. این شهر به دلیل گذشته غنی و فرهنگ خوب مردم گرجستان دارای فستیوال ها و جشنواره های متنوعی است که بد نیست برنامه سفرتان را با چندتا از آن ها هماهنگ کنید.

این کشور مثل یک نگین در آن منطقه می درخشد. گرجستان در میان کشورهای روسیه و ترکیه قرار گرفته و بخش هایی از آن را سواحل دریای سیاه تشکیل می دهند. بنابراین در بیش تر وقت های سال می توانید انواع سرگرمی های آبی را در آنجا امتحان کنید و حسابی خوش بگذرانید.


تفلیس را بیش تر بشناسیم

همان طور که گفتیم شهر تفلیس بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان است. بیش تر گردشگران تور تفلیس به خاطر دیدنی های تاریخی و البته طبیعت فوق العاده ای که دارد به آنجا می روند. این شهر زیاد شلوغ نیست و جمعیت واقعی ساکنان تفلیس یک میلیون و نیم نفر هستند. اما در برخی از دوره های پرسفر به اندازه شلوغ می شود که ممکن است حتی هتل یا اقامتگاه هم پیدا نکنید.

تفلیس

زبان مردم تفلیس

تفلیس را در دنیا به عنوان عروس قفقاز هم می شناسند. بد نیست بدانید که اسم تفلیس به معنی پرحرارت و جوشنده است. به خاطر چشمه های آب معدنی که در اطراف شهر هستند، این اسم را روی تفلیس گذاشتند. همچنین در برخی از دریاچه های شهر تفلیس می توانید سوار قایق شوید و چند ساعتی را در آب زلال دریاچه قایق سواری کنید. در کنار بعضی از این دریاچه ها پارک های آبی مدرن و جذابی را هم ساخته اند که توصیه می کنیم حتماً به آن ها هم سر بزنید و لحظات خوبی را در کنار خانواده تان بسازید.

مطالب خواندنی دیگر:9 مورد ازجذاب ترین سوغاتی گرجستان
شهر تفلیس

آب و هوای تفلیس

آب هوای شهر تفلیس شبیه به مناطق گرمسیر است. به طور مثال در روزهای تابستانی هوا گرم است ولی شب های بسیار سرد می شود. به همین صورت تفلیس زمستان های سردی را پشت سر می گذارد و به همین دلیل یکی از دوره های کم سفرش همین فصل است.

با این حال به دلیل نزدیک بودن این شهر به کوه، تقریباً همیشه شاهد وزش باد خنک هستیم. این هوای مطلوب حتی در تابستان ها نیز حضور دارد و کمی از سختی های آن فصل کم می کند. خیلی کم پیش می آید که تفلیس در فصل تابستان بارانی باشد. این شهر بیش ترین میزان بارندگی را در فصل زمستان دارد. بنابراین هنگام سفر با تور تفلیس باید این موارد را هم در نظر داشته باشید.

آب و هوای تفلیس

بهترین زمان برای سفر به تفلیس

اگر به قصد تفریح می خواهید به تفلیس بروید باید فصل بهار را برای سفر انتخاب کنید. تفلیس در بهار با پشت سر گذاشتن سرمای زمستان زندگی تازه ای می گیرد. با این که طبیعت تفلیس در اغلب ماه های سال سبز و شاداب است. اما در فصل بهار چشمه ها دوباره پرآب می شوند و گیاهان شکوفه می دهند. وقتی در بهار به تفلیس رفتید فراموش نکنید که از دیدنی های طبیعی اطراف شهر هم دیدن کنید. حتی بد نیست چند روزی به دل طبیعت بروید و در آنجا کمپ بزنید.

با این حال تفلیس در زمستان ها و موقع سال نو خیلی زیباست. همچنین آن دوره از سال برای کسانی که دوست دارند برای خرید کردن سفر کنند خیلی مناسب است. زیرا فروشگاه های بزرگ تفلیس به خاطر سال نو تخفیف های خوبی را روی محصولاتشان می گذارند و خیلی خوب است اگر از این فرصت مناسب استفاده کنید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس بستگی به خود شما دارند. هتل و خورد خوراک از جمله مهم ترین هزینه های هر سفر هستند که بیش تر بودجه را صرف خودشان می کنند.

هزینه اقامت در تفلیس

هزنیه اقامت در هتل های تفلیس از ۱۵ لاری شروع می‌شوند و با توجه به نوع اقامتگاه و خدماتی که ارائه می دهند افزایش می یابد. با کمی جستجو می توانید جای خیلی خوبی را با قیمتی مناسب پیدا کنید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین هاستل های شهر تفلیس کدامند؟
هتل های تفلیس

هزینه خورد و خوراک در تفلیس

اما باید بدانید که هزینه غذا در گرجستان کمی گران است. هر وعده غذا در رستوران های معمولی و اقتصادی تفلیس در حدود ۳۰ لاری هزینه دارد. البته رستوران های محلی و ارزان تری هم هستند که کیفیت خیلی خوبی دارند. فقط باید کمی حوصله کنید و رستوران های خوب را پیدا کنید. ولی رستوران های زنجیره ای معروفی مثل مک دونالد هم در تفلیس شعبه دارند که غذا خوردن در آن ها خیلی مقرون به صرفه است و تا حدودی هزینه هایتان را کاهش می دهد.

مطالب خواندنی دیگر:با معروف ترین غذاهای کشور گرجستان آشنا شوید
غذاهای تفلیس

مهم ترین جاذبه های تفلیس

همان طور که گفتیم شهر تفلیس دیدنی های تاریخی و طبیعی متنوعی دارد. یکی از مهم ترین و در دسترس ترین آن ها شهر قدیمی تفلیس است. در این بخش از شهر می توانید بافت قدیمی تفلیس و چندین قلعه تاریخی را ببینید. از این منطقه به خوبی مراقبت می شود و اگر به فرهنگ و زندگی مردم گرجستان علاقه دارید حتماً از آنجا بازدید کنید.

یکی دیگر از جاذبه های تفلیس بنای باشکوه پل صلح است. این پل را روی رودخانه کر ساخته اند. طراحی فوق العاده ای که دارد آن را به یکی از پل های معروف دنیا تبدیل کرده است. بد نیست بدانید که پل صلح در واقع شهر قدیمی تفلیس را به شهر جدید وصل می کند. همین موضوع باعث هیجان انگیزتر شدن قدم زدن بر روی آن شده است. این پل در شب منظره خیلی زیباتری دارد.

مطالب خواندنی دیگر:مهمترین جاذبه های تفلیس
پل صلح در تفلیس
کلمه های کلیدی: