بررسی هزینه های سفر به تفلیس

آنچه در هزینه های سفر به تفلیس خواهید خواند: 

تفلیس پایتخت کشور گرجستان و بزرگ ترین شهر آن است. این شهر در تاریخ و فرهنگ گرجستان نقش های زیادی داشته است. به همین دلیل امروزه بناهای باستانی و ساختمان های قدیمی مختلفی را در شهر می بینید که هرکدام متعلق به یکی از دوره های تاریخ گرجستان است.

همان طور که می دانید مهم ترین و اصلی ترین بخش هر سفر هزینه های آن است. شما باید قبل از انجام هر کاری، برنامه ریزی مناسبی از سفر داشته باشید. بنابراین لازم است که درباره هزینه های سفر به تفلیس و چیزهای مختلفی مثل قیمت هتل و غذا در کشوری که می خواهید به آنجا بروید اطلاعات کسب کنید.

تور تفلیس در سال های اخیر مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است. بد نیست بدانید که سفر به گرجستان برای ما زیاد گران نیست و می شود با برنامه ریزی مناسب، سفر خاطره انگیزی را با هزینه ای مناسب تجربه کنید.


راه های رسیدن به تفلیس و هزینه های آن

از خوبی های گرجستان این است که ایرانی ها برای سفر به آنجا نیازی به ویزا ندارند. بنابراین فقط کافی است که شما پاسپورت خود را بردارید و پس از خریدن بلیط آماده سفر شوید. با این حال توجه داشته باشید که باید هزینه عوارض خروج را به ازای هربار خارج شدن از کشور پرداخت کنید. این مبلغ هم بخشی از هزینه های سفر به حساب می آید.

قیمت بلیط هواپیمای گرجستان

قیمت بلیط هواپیمای گرجستان با توجه به نوع ایرلاینی که با آن سفر می کنید متفاوت است. چون هر ایرلاین هواپیما و خدمات مختلفی دارد. بنابراین قیمت بلیط هواپیماها تا اندازه زیادی به نوع خدماتی که ارائه می دهند بستگی دارد.

هزینه بلیط هواپیمای تفلیس

هزینه بلیط هواپیمای تفلیس از یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود. بالا یا پایین بودن قیمت بلیط هواپیما به زمانی که می خواهید به سفر بروید هم بستگی دارد. در دوره های پرسفر به طور حتم باید هزینه بیش تری را برای خرید بلیط بپردازید.

هزینه های سفر به تفلیس

واحد پول تفلیس چیست؟

اسم واحد پول گرجستان لاری است. این پول به واحد کوچک تری به اسم تتری تبدیل می شود. هر یک لاری به صد تتری تقسیم می شود. در سفر به تفلیس می توانید با خودتان دلار هم ببرید. اما در هر صورت باید در آنجا به صرافی مراجعه کرده و دلارهایتان را به لاری گرجستان تبدیل کنید. پس بهتر است از همان ابتدای سفر ارز گرجستان را بخرید تا دیگر مجبور نشوید برای تبدیل دلار وقت صرف کنید.

واحد پول تفلیس

هزینه اقامت در تفلیس

از مهم ترین هزینه های سفر به تفلیس هزینه هتل ها است. گرجستان به طور کلی کشور ارزانی به حساب می آید. هزینه هتل در تفلیس بستگی به نوع هتل و محله آن دارد. هزینه هر شب اقامت در هتل های سه و چهار ستاره تفلیس از ۱۵ لاری شروع می شوند و تا ۲۰۰ لاری ادامه دارند. هتل های پنج ستاره تفلیس گران تر هستند و قیمت آن ها در بعضی محله ها به ۶۰۰ لاری هم می رسد.

اگر می خواهید به تنهایی سفر کنید و تفلیس را ببینید توصیه می کنیم هاستل های این شهر را هم در نظر داشته باشید. هزینه اقامت در هاستل تفلیس از حدود ۱۰ لاری شروع می شود و با توجه به امکاناتی که دارند تا ۵۰ دلار متغیر است. همچنین برای سفرهای خانوادگی هم می شود آپارتمان های مبله ای که در شهر قرار دارند را اجاره کنید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین هاستل های شهر تفلیس کدامند؟
هتل در تفلیس

هزینه خورد و خوراک در تفلیس

از دیگر هزینه های سفر به تفلیس هزینه خورد و خوراک است. هزینه غذا و خورد و خوراک در تفلیس کمی گران است. می شود با برنامه ریزی درست و بررسی رستوران های سطح شهر کاری کرد که این هزینه کم تر شود. هزینه هر وعده غذا در رستوران های متوسط تفلیس از ۲۰ لاری شروع می شود و در بعضی جاها به ۴۰ لاری هم می رسد. در رستوران های لوکس تفلیس هم معمولاً هر وعده غذا حدود ۵۰ لاری هزینه دارد.

در تور تفلیس اما از رستوران ها و کافه های محلی تفلیس هم غافل نشوید. این رستوران ها بیش تر غذاهای محلی گرجستان را آماده می کنند که باید حتماً آن ها را احتمان کنید. لازم به ذکر است که رستوران مک دونالد در تفلیس شعبه دارد. میانگین قیمت هر وعده غذا در مک دونالد تفلیس ۱۲ لاری است. اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید و از طرفی به غذاهای محلی هم علاقه ندارید، به فست فودهای شهر بروید و از غذاهای خوبشان لذت ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:با معروف ترین غذاهای کشور گرجستان آشنا شوید
غذاهای تفلیس

هزینه تفریح و سرگرمی در تفلیس

میزان هزینه تفریح و سرگرمی در تفلیس بستگی به خودتان دارد. اگر به قصد بازدید از مکان های تاریخی به تفلیس می روید و می خواهید از بیش تر موزه های شهر دیدن کنید، باید برای ورود به هر موزه حدود ۵ لاری به ازای هر نفر بپردازید.

ولی توجه داشته باشید که گرجستان یکی از زیباترین طبیعت ها را در کشورهای منطقه دارد. حتی اگر دلتان نمی خواهد زیاد از شهر دور شوید، در همان تفلیس و اطرافش نیز پارک ها و مکان های تفریحی خیلی خوبی پیدا می شوند. بد نیست یک روز از سفرتان را به پیک نیک زدن در پارک اختصاص دهید و از طبیعت و آب و هوای دلچسب تفلیس استفاده کنید.

مثلاً دریاچه لیسی و پارک کوهستانی شهر تفلیس از جمله دیدنی های طبیعی هستند که می شود به طور رایگان ازشان استفاده کرد. به شهر تفلیس که رفتید حتماً به پارک آبی یوروپارک هم بروید. در شهربازی متاتسمیندا هم می توانید یک روز هیجان انگیز را در کنار خانواده تان تجربه کنید و حسابی لذت ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:مهم ترین جاذبه های تفلیس
تفریح و سرگرمی در تفلیس

هزینه حمل و نقل در تفلیس

بهترین وسیله نقلیه برای گشت و گذار در تفلیس مترو است. متروی تفلیس بسیار تمیز و سریع است و می توانید با هزینه نیم لاری به ازای هر سفر از آن استفاده کنید. بلیط اتوبوس تفلیس هم همین قیمت است. خوبی شهر تفلیس این است که خط مترو و اتوبوس تقریباً تمام آن را پوشش می دهند و در سریع ترین زمان می توانید به هرجای شهر که می خواهید برسید.


در مورد هزینه های سفر بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخارج سفر به شهرها و کشورهای مختلف به صفحه هزینه های سفر مراجعه کنید.


سوالات متداول در مورد بررسی هزینه های سفر به تفلیس

هزینه اجاره هتل در تفلیس چقدر است؟

هزینه هتل در تفلیس بستگی به نوع هتل و محله آن دارد. هزینه هر شب اقامت در هتل های سه و چهار ستاره تفلیس از ۱۵ لاری شروع می شوند و تا ۲۰۰ لاری ادامه دارند.

هزینه حمل و نقل در تفلیس چقدر است؟

بهترین وسیله نقلیه برای گشت و گذار در تفلیس در صورتیکه از تور تفلیس استفاده نمی کنید مترو و اتوبوس هست که تمام شهر تفلیس را پوشش داده و هر دو نیم لاری هزینه دارند و برتری متروبه اتوبوس سرعت بالای آن است.

قیمت غذاهای تفلیس چقدر است؟

هزینه غذا و خورد و خوراک در تفلیس کمی گران است. می شود با برنامه ریزی درست و بررسی رستوران های سطح شهر کاری کرد که این هزینه کم تر شود.

کلمه های کلیدی: