بهترین زمان سفر به تفلیس

آنچه خواهید خواند:

اگر دلتان می خواهد تعطیلات را در یک جای خوش آب و هوا که پر از سرگرمی های متنوع است بگذرانید، تور تفلیس بهترین انتخاب شما است. این شهر پایتخت کشور گرجستان است. طبیعت زیبا و هوای چهار فصل آنجا باعث شده تا به خوبی مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. با ما همراه باشید تا با بهترین زمان سفر به تفلیس آشنا شوید.

علاوه بر طبیعت، تفلیس مکان های دیدنی زیادی هم دارد. مردم گرجستان به دلیل آداب و رسوم جذابشان فستیوال ها و جشنواره های دیدنی هم دارند که اگر در فصل مناسب به آنجا سفر کنید حتماً می توانید این جذابیت ها را از نزدیک ببینید.

ولی یکی از مهم ترین مواردی که در هر سفری باید به آن توجه داشته باشید، زمان آن است. خیلی مهم است که شما چه وقتی از سال را برای رفتن به تفلیس انتخاب کرده اید. بنابراین قبل از سفر باید بدانید که وقتی به آنجا برسید هوای شهر چه طور است و می توانید برنامه تان را با کدام فستیوال ها هماهنگ کنید.


بهترین زمان سفر برای خرید در تفلیس

تفلیس شهر بزرگی است و تعداد زیادی مرکز خرید دارد. در برخی از این مراکز خرید می توانید نمایندگی برندهای معروف دنیا را پیدا کنید. فروشگاه های شهر به اندازه متنوع و هیجان انگیزند که گردش در بین آن ها و خرید کردن خودش به تنهایی می تواند سرگرمی به حساب بیاید.

اگر دلتان می خواهد که بتوانید بدون خستگی و وجود مشکلاتی مثل سرما یا گرمای هوا به فروشگاه های تفلیس سر بزنید و کالای مورد علاقه تان را بخرید، باید در وقتی به این شهر سفر کنید که آب و هوا معتدل باشد. بنابراین بهترین زمان سفر به تفلیس برای خرید فصل بهار است. در این فصل هوا به اندازه ای دلچسب و مطلوب است که خرید کردن را به یک تفریح فوق العاده تبدیل می کند. ولی از آنجایی که این فصل در دوره پرسفر قرار می گیرد، خیلی از قیمت ها بالاتر از روزهای عادی سال خواهند بود.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین هاستل های شهر تفلیس کدامند؟

با این تفاسیر برای کسانی که به دنبال خریدهای مقرون به صرفه و اقتصادی هستند، بهترین زمان سفر به تفلیس اواسط تابستان و زمستان است. در روزهای اوج این فصل ها حجم مسافرت ها به تفلیس کم می شود. به همین دلیل بیش تر هزینه ها پایین می آیند و خیلی از فروشگاه ها روی کالاهای خودشان تخفیف های خوبی می گذارند.

همچنین اگر به دنبال خرید با تخفیف بالا هستید می توانید در روزهای قبل از سال نو میلادی هم به تفلیس بروید. تفلیس در آن دوره مملو از جمعیت و شلوغی است. اما خرید کردن در روزهایی که تمام مردم شهر هیجان دارند تجربه جذابی خواهد بود.

بهترین زمان سفر به تفلیس

بهترین زمان برای طبیعت گردی در تفلیس

بهترین زمان سفر به تفلیس برای طبیعت گردی بهار است. در این فصل هوا در بهترین وضعیت خودش قرار دارد. در بهارهای تفلیس هوا نه آنقدر سرد است که به کلی لباس گرم نیاز داشته باشید. و نه آنقدر گرم است که در رفت و آمدهای شهری مشکل ساز بشود و شما را اذیت کند. فقط گاهی باران های رگباری شما را غافلگیر می کنند که آن ها هم بخشی از جذابیت های این فصل هستند.

در هر صورت تفلیس در هر زمانی از سال زیبایی های طبیعی اش را دارد. اما این زیبایی ها در بهار و با شکوفه دادن گیاهان، چند برابر می شوند. بد نیست حداقل یک روز از سفرتان را به گردش در طبیعت و یا پیک نیک زدن در پارک اختصاص دهید. پارک های تفلیس بخشی از جاذبه های بی نظیر این شهر هستند. همچنین می توانید به بیرون از شهر هم بروید و در آنجا کمپ بزنید. استراحت در فضای باز و هوای بهاری تفلیس واقعاً تجربه هیجان انگیز و کمیابی است.

اما اگر می خواهید تفریحات ساحلی را هم تجربه کنید، شاید سفر در تابستان انتخاب بهتری باشد. زیرا در آن زمان هم هوا برای این سرگرمی ها بهتر است و هم ساحل خلوت تر از روزهای عادی در فصل بهار است.

بهترین زمان برای طبیعت گردی در تفلیس

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد های تفلیس

کشور آذربایجان به خاطر فرهنگ غنی مردمش دارای فستیوال ها و جشنواره های متنوعی است. بیش تر این فستیوال ها به دلیل آب و هوای خوبی که تابستان دارد، در آن فصل برگزار می شوند. یکی از مهم ترین رویدادهای تفلیس، جشنواره موسیقی است که در همین فصل تابستان برگزار می شود. در این فستیوال نوازنده های سراسر گرجستان در تفلیس جمع می شوند و به اجرای کارهای جدیدشان می پردازند. با رزرو تور تفلیس می توانید از این فستیوال جذاب دیدن کنید.

همچنین یکی دیگر از مراسم های خیلی جالبی که در تفلیس برگزار می شود، جشن تولد شهر است. اگر دلتان می خواهد در این جشن هیجان انگیز شرکت کنید باید در فصل پاییز به تفلیس بروید. این جشن با موسیقی و رقص و غذاهای سنتی گرجستام همراه است. تجربه شرکت در آن مراسم و بودن در کنار شادی مردم تفلیس واقعاً تجربه ای نیست که بشود همیشه آن را به دست آورد.

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال های تفلیس

ارزان ترین فصل سفر به تفلیس

همان طور که در بخش های بالا اشاره کردیم، خلوت ترین روزهای تفلیس در فصل های زمستان و تابستان هستند. در این دوره های سال به دلیل سرما یا گرمای هوا، دیگر گردشگران زیادی به آنجا نمی روند. بنابراین هزینه هتل ها و خیلی از فروشگاه ها کم تر از دوره های پر سفر می شود. همچنین در این فصل های کم سفر برخی از فروشگاه ها تخفیف های خوبی می دهند.

خیلی ها دوست دارند که با بودجه کم به سفر بروند. حتی این شیوه از سفر می تواند به جذابیت های آن اضافه کند و شما را در دل تجربه های جدیدی ببرد. بنابراین بهترین زمان سفر به تفلیس برای این افراد اواسط تابستان و زمستان است. در واقع ارزان ترین فصل های سفر در گرجستان همین دوره های کم سفر هستند و با داشتن یک برنامه ریزی مناسب می شود سفر خیلی خوبی را برای خودتان بسازید.

مطالب خواندنی دیگر:بررسی هزینه های سفر به تفلیس

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: