بهترین شیرینی های فرانسوی

آنچه در مقاله شیرینی های فرانسوی خواهید خواند:

کشور زیبا و دیدنی فرانسه را با جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده اش می شناسند و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به شهرهای مختلف این کشور شگفت انگیز قاره اروپا سفر می کنند. اما جذابیت این کشور برای مسافران فرانسه تنها وجود این جاذبه ها نیست، خوش طعم ترین غذاهای دنیا و شیرینی های فوق العاده فرانسوی بخشی دیگر از جذابیت های این کشور زیبا برای گردشگران محسوب می شوند. در این مطلب قصد داریم به سراغ این شیرینی های فرانسوی بسیار خوشمزه و رنگارنگ رفته و شما را با معروف ترین و محبوب ترین آنها در میان گردشگران آشنا کنیم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.


1. ماکارون Macaron

ماکارون معروف ترین شیرینی فرانسوی است و در میان مسافران به این کشور زیبا و دیدنی محبوبیت بسیار زیادی دارد. احتمالا تصویر شیرینی های رنگارنگ و وسوسه انگیز ماکارون را زیاد دیده باشید، ظاهر بسیار زیبای این شیرینی فرانسوی یکی از مهمترین دلایل محبوبیت آن در میان گردشگران به شمار می رود. این شیرینی خوش طعم و فوق العاده را با آرد بادام تهیه می کنند.

تخم مرغ، شکر و البته پودرهای رنگی که ظاهر متمایز و جذابی به این شیرینی می بخشند، از مهمترین مواد تشکیل دهنده ماکارون محسوب می شوند. درون این شیرینی را با موادی مانند مربا، خامه، شکلات و … پر می کنند. اگر به شهرهای مختلف کشور زیبای فرانسه سفر کردید، امتحان طعم فوق العاده این شیرینی های لطیف و خوشمزه را هم فراموش نکنید.

ماکارون از بهترین شیرینی های فرانسوی

2. کروسان Croissant

کروسان نوعی نان فرانسوی بسیار خوش طعم است که در میان گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا نیز می توان این شیرینی خوش طعم و پرطرفدار را دید، اما لذت خوردن آن در کافه های فوق العاده شهرهای مختلف کشور فرانسه چیز دیگری است.

البته اصلیت این شیرینی اتریشی بوده و از این کشور به فرانسه رفته است. کروسان به شکل های مختلفی درست می شود و یکی از محبوب ترین انواع این نان فرانسوی، کروسان شکلاتی است که محبوبیت بسیار زیادی به ویژه در میان مسافران به شهرهای مختلف این کشور دارد. کروسان نانی بسیار ترد و لطیف است و یکی از صبحانه های معروف کشور فرانسه در دنیا محسوب می شود.

کروسان نوعی نان فرانسوی

3. تارت تاتن Tarte Tatin

یکی دیگر از شیرینی ها فوق العاده فرانسوی که طعمی متفاوت و بی نظیر دارد، تارت تن است. تارتی بسیار خوش طعم و محبوب که برای تهیه آن سیب را کاراملی کرده، خمیر را روی این سیب های شیرین و خوشمزه قرار می دهند و پس از پخت تارت را برمی گرداند. در نتیجه این کار تارتی بسیار خوش رنگ و وسوسه کننده و البته خوش طعم و هیجان انگیز درست می شود که خوردن آن یکی از تجربیات فوق العاده گردشگران در شهرهای مختلف کشور فرانسه خواهد بود. در این کشور تارت تن را به همراه بستنی یا خامه سرو می کنند که طعم آن را شگفت انگیزتر هم می کنند.

تارت تاتن از شیرینی ها فوق العاده فرانسوی

4. مدلین Madeleine

شیرینی های صدفی شکل و اسفنجی مدلین با طعم فوق العاده شان از دیگر محبوب ترین شیرینی های فرانسوی در میان گردشگران به شمار می روند. این شیرینی های کوچک و پرطرفدار با موادی مانند آرد، کره، تخم مرغ و پوست لیموی رنده شده درست می شوند و معمولا آنها را به همراه چای یا قهوه سرو می کنند. امتحان این شیرینی بسیار خوش طعم فرانسوی را هم در سفر به شهرهای مختلف این کشور از دست ندهید.

مدلین محبوب ترین شیرینی فرانسوی

5. اکلر Éclair

یکی دیگر از شیرینی های مشهور فرانسه، اکلر است. شیرینی بسیار خوش طعم با ظاهری وسوسه کننده که در میان مسافران به شهرهای مختلف این کشور طرفداران بسیاری دارد. این شیرینی با خمیر پفی شو (Choux) درست می شود. برای تهیه اکلر این خمیر کشیده می شود و درون آن را با موادی مانند خامه، بستنی،کاستارد و … پر می کنند که طعم فوق العاده ای به این شیرینی می دهند. این شیرینی ها را بسیار زیبا، رنگارنگ و وسوسه کننده تزیین می کنند که بر محبوبیت اکلر در میان مسافران به فرانسه زیبا و رویایی اضافه می کند. اکلر طعم فوق العاده ای دارد و بهتر است خوردن آن را در سفر به کشور زیبای فرانسه فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:مکان های ممنوعه در سرتاسر دنیا
اکلر از شیرینی های مشهور فرانسه

6. کنله Canelé

اگر به طعم کارامل علاقه داشته باشید، کنله یکی از شیرینی ها فرانسوی محبوب شما خواهد بود. لایه رویی این شیرینی های کوچک و محبوب فرانسوی با کارامل و درون آن با کاستارد طعم دار می شود و همزمان می توانید طعم های مختلفی را با خوردن کنله تجربه کنید. وانیل و نیشکر از دیگر موادی هستند که برای طعم دار کردن کنله مورد استفاده قرار می گیرند.

کنله از شیرینی ها فرانسوی

7. میل فوی Mille-feuille

شیرینی میل فوی، هزار لا یا همان شیرینی ناپلئونی خوش طعم و محبوب خودمان یکی دیگر از شیرینی های پرطرفدار فرانسوی در میان گردشگران است. این شیرینی در کشورهای مختلفی درست می شود، اما لذت خوردن آن در شهرهای مختلف کشور زیبای فرانسه چیز دیگری است. میل فوی ازلایه های خمیری ترد و شکننده ای تشکیل شده که میان آنها خامه یا کاستارد قرار می دهند و طعم فوق العاده ای پیدا می کند. خوردن این شیرینی بسیار خوش طعم را هم در سفر به فرانسه زیبا و دیدنی فراموش نکنید.

میل فوی یا ناپلئونی از شیرینی های پرطرفدار فرانسوی

8. بریوش Brioche

بریوش نیز مانند کروسان نوعی نان فرانسوی بسیار پرطرفدار و شناخته شده است که در میان مسافران این کشور زیبا و دیدنی محبوبیت بسیار زیادی دارد. این نان پفکی و بسیار لطیف با آرد، تخم مرغ و مقدار زیادی کره درست می شود و به ویژه نوع شکلاتی آن بسیار خوش طعم بوده و طرفداران زیادی در میان گردشگران دارد. برای پفکی کردن این نان خوشمزه فرانسوی به خمیر مایه هم احتیاج دارید.

همه این شیرینی ها و نان های خوش طعم فرانسوی را در اکثر شیرینی فروشی های معروف شهرهای مختلف کشور فرانسه می توان پیدا کرد و از چشیدن طعم شگفت انگیز آنها لذت برد. امتحان طعم شیرینی های فرانسوی سفر به این کشور را به تجربه ای لذت بخش تر برای گردشگران تبدیل می کنند. اما اگر مسافر شهر زیبا و رویایی پاریس هستید، شیرینی فروشی های له موریس، اودت، لا پاتیسری د رو، پیر ارمه، سباستین گودارد و استورر بهترین قنادی های این شهر برای خوردن شیرینی های فوق العاده فرانسوی محسوب می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:عاشقانه ترین مکان های دنیا را بشناسید
Brioche نوعی نان فرانسوی