باغ پرندگان مالزی

یکی از مراکز گردشگری مالزی باغ پرندگان کوالالامپور هست. نکته‌ای که درباره باغ پرندگان مالزی باید گفته شود این است که محیط زیستی بیش از ۳ هزار پرنده از ۲۰۰ گونه مختلف، اعم از پرندگان استوایی و دیگر پرندگان کمیاب را دارد. باغ پرندگان کوالالامپور در سال ۱۹۹۱، در زمینی با مساحت ۲۰۹ هکتار ساخته شد که در انتها تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین باغ پرندگان مالزی شد. باغ پرندگان مالزی در مرکز شهر در ناحیه‌ای به نام دریاچه gardenes واقع شده که یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری به‌حساب می‌آید.

این منطقه زیبا برای گردشگران پیشنهاد می‌شود، زیرا شما می‌توانید از تماشای پرندگان لذت ببرید و درجایی برای آن‌ها غذا بریزید و عکس‌هایی بگیرید که این خاطره‌های زیبا را ثبت کند.

باغ پرندگان مالزی

قسمت‌های مختلف باغ پرندگان مالزی

بخش پرندگان

با وارد شدن به باغ پرندگان کوالالامپور، شما درجایی قدم می‌گذارید که ترکیب فضای سرسبز متنوع و پرندگان شگفت‌انگیزی است که به استقبال شما می‌آیند. این باغ، بزرگ‌ترین باغ در نوع خودش به شهرت رسیده؛ زیرا شما انواع مختلفی از پرندگان را می‌بینید که بدون جدا شدن از هم در کنار هم زندگی می‌کنند و اکوسیستم را به وجود می‌آورند. طاووس‌های آبی و هندی که دمی رنگارنگ، زیبا و به طول ۱.۵ متر دارند ازجمله پرندگان منحصربه‌فردی هستند که در این بخش وجود دارند.

بازدید از کبوترهای تاجدار که از بزرگ‌ترین گونه کبوتر در دنیا هست در این بخش بسیار طرفدار دارد. همچنین می‌توانید لک‌لک‌های نوک‌زرد را که در حال جمع‌آوری آذوقه برای لانه‌های خودشان هستند را از نزدیک ببینید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به مالزی
بخش پرندگان باغ پرندگان مالزی

بخش زمین عقاب‌ها

در این بخش عقاب‌های پشت قرمز، که در بخش اول باغ پرندگان کوالالامپور قرار دارند و از نوع شکاری این کشور هستند، وجود دارند. نکته جالب درباره این عقاب‌ها این است که هم بر روی آب هم بر روی خشکی به دنبال شکار مدنظر خود هستند و معمولاً از حیوانات کوچک مانند ماهی‌های ریز، جوندگان و حشرات تغذیه می‌کنند و خوراک آن‌ها از این طریق، تامین می‌شوند.

بخش عقاب های باغ پرندگان مالزی

بخش تالاب فلامینگو

این ناحیه، یکی از مناطقی هست که هنگام گشت‌وگذار در این شهر نباید ازدست‌داده شود؛ زیرا دارای مناظری به‌یادماندنی و دیدنی است. بدون شک با بازدید از این تالاب زیبا لذت خواهید برد. در این بخش فلامینگوهایی دیده می‌شود که بر روی یک پای خود ایستاده و در حال استراحت هستند یا حمام آفتاب می‌گیرند و حرکاتی از خود به وجود می‌آورند که برای شما لحظات خاطره‌انگیزی را ثبت می‌کند.

بخش تالاب فلامینگو باغ پرندگان مالزی

بخش سرزمین خرما بلبل (Bulbul Land)

در این بخش، پرندگان آوازخوان که از تیره گنجشک‌ها هستند، دیده می‌شوند که شما می‌توانید نزدیک به ۱۳۰ نوع از آن‌ها را هم‌زمان باهم ببینید. پرندگان پشت آبی آسیایی، قرقاول نقره‌ای و سار سینه طلایی هم از پرندگان زیبای این منطقه هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.


مطالب خواندنی دیگر:غار میمون ها در مالزی

بخش دنیای طوطی‌ها

ازآنجایی‌که طوطی‌ها برای مردم بسیار محبوب هستند، در این بخش حدود ۲۰ گونه از طوطی‌های متنوع ازجمله ماکائوها، طوطی‌های کاکلی، طوطی‌های لوری و گونه‌ای از مرغ عشق دیده می‌شود. در این ناحیه، بعضی از طوطی‌ها در قسمت‌های جدا دیده می‌شوند؛ زیرا مورد مطالعات علمی قرارگرفته‌اند اما دیگر طوطی‌ها را می‌توانید به‌صورت آزاد دیدن کنید و با آن‌ها عکس بیندازید.

بخش طوطی های باغ پرندگان مالزی

بخش پرندگان بخش آبشار

در این بخش تفریحی، قسمت آبشار وجود دارد که بسیار خوش‌منظر و آرامش‌بخش است. در این بخش ترکیبی از درختان بلندقامت، آبشار ۳۰ متری و پرندگان لک‌لک شیری وجود دارند که تنوع را افزایش داده و شما هرروز در ساعت ۱۶ می‌توانید به لک‌لک‌های شیری غذا دهید.


بخش پرندگان زینتی

در این ناحیه بیش از ۵۰ پرنده متفاوت دیده می‌شود که هرکدام از آن‌ها دیدنی و خارق‌العاده هستند که از جالب‌ترین پرندگانی که در این مجموعه قرار دارد سار سینه طلایی است که لقب زیباترین سار آفریقا را به خود گرفته؛ همچنین تریکای سبز و بنفش که به موز خوار معروف است و دو گونه‌ی زیبای توکا در این بخش که مخصوص پرندگان زینتی است، وجود دارند.


امکانات باغ پرندگان مالزی

در این بخش از امکانات رفاهی و تفریحی که در این باغ پرندگان وجود دارد، گفته می‌شود که می‌تواند برای شما روزی به‌یادماندنی بسازد؛ بخش‌هایی مانند دریاچه مصنوعی، فضای مخصوص برای قدم زدن، محل‌هایی معین برای سرگرمی، استراحت و بازی بچه‌ها از این دسته امکاناتی است که در این مجموعه قرار دارد.

این باغ پرندگان از ساعت ۹ صبح تا ۱۹، در خدمت گردشگران است که در سه منطقه آن پرندگان به‌صورت آزاد پرواز می‌کنند و در منطقه چهارم نوعی خاص از پرندگان در قفس‌های بزرگ مشاهده و نگهداری می‌شود. باغ پرندگان مالزی، یکی از جاهایی است که از همه جوانب، لحظات به‌یادماندنی را برای شما ثبت می‌کند. شما می‌توانید در آنجا از طبیعت بکر، نهایت استفاده را بکنید، با خانواده و دوستان خود عکس‌برداری کنید، در غذا دادن به پرندگان سهیم باشید و اطلاعاتی مفید درباره انواع مختلف پرندگان به دست آورید.


جمع بندی

تلاش ما در این متن معرفی کامل باغ پرندگان کوالالامپور بود تا شما به‌طور کامل با آن آشنا شوید و از پیش بدانید که چه چیزی در انتظار شما است و با توجه به این موضوع یک برنامه مناسب برای سفر و تفریح خود با تور مالزی بریزید. بدون شک تا به اینجا از زیبایی این مرکز مطلع شده‌اید، همچنین پیشنهاد می‌شود اگر به مالزی سفر کردید، بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

.