در فصل زیبای تابستان به کجا سفر کنیم؟

در این مطلب به سراغ بهترین مقاصد گردشگری تابستانی رفتیم و به شما خواهیم گفت که در فصل زیبای تابستان چه کشورهایی مناسب ترین مقصد برای سفری فوق العاده و به یادماندنی محسوب می شوند. با ما همراه شوید.

فصل زیبا و دیدنی تابستان فرصتی مناسب برای گذراندن تعطیلاتی رویایی در کشورهای مختلف دنیا محسوب می شود. به همان میزان که آب و هوای گرم این فصل موجب گسترش و رواج مسافرت ها در تابستان می شود، به همین میزان هم این گرمای هوا می تواند در بازدید از جاذبه های گردشگری بسیاری از شهرهایی که به آن سفر می کنیم، آزارهنده باشد. بهترین راه حل، سفر به شهرهایی است که در این فصل از آب و هوایی معتدل برخوردار بوده و می توانید سفری لذت بخش تر را به آنها تجربه کنید.

ترکیه

شهرهای مختلف کشور ترکیه از جمله استانبول و آنتالیای زیبا از بهترین گزینه ها برای گذراندن تابستانی رویایی در سواحل دریای مدیترانه محسوب می شوند. طبیعت شگفت انگیز این کشور، سواحل فوق العاده و امکان تفریحات و ورزش های آبی مختلف از جمله عواملی هستند که این کشور را به مقصدی مناسب برای مسافرت های تابستانی تبدیل می کنند. گذراندن شب های تابستان در سواحل زیبای کشور ترکیه تجربه ای است که تا همیشه در ذهنتان خواهد ماند. برخی تفریحات آبی را هم تنها در این فصل می توان امتحان کرد.

همچنین این همسایه غربی کشورمان گزینه ای مقرون به صرفه هم برای سفر در این فصل به شمار می رود. ضمن اینکه در تابستان بسیاری از شهرهای ترکیه شاهد جشنواره ها و حراجی های مختلفی هم هستند. بدروم زیبا و دیدنی، آنتالیا با سواحل رویایی و شگفت انگیز، ترابزون سرسبز و زیبا و کوش آداسی با آب و هوای معتدل و مناسبش از جمله مهم ترین شهرهای کشور ترکیه هستند که می توانید سفر تابستانی لذت بخشی را به آنها تجربه کنید. با مطالعه راهنمای سفر به ترکیه به راحتی سفر کنید.

مطالب خواندنی دیگر:شهرهای توریستی ترکیه
مقاصد گردشگری تابستانی

گرجستان و شهر دیدنی تفلیس

کشور گرجستان و شهر زیبای تفلیس هم می توانند میزبانی مناسب برای تعطیلات تابستانی شما باشند. گرمای تابستان در تفلیس بسیار مطلوب و مناسب بوده و از گرمای طاقت فرسا در این شهر خبری نیست. با رفتن به این شهر زیبا و دیدنی در فصل تابستان، می توانید از طبیعت بکر و زیبای کشور گرجستان نهایت بهره را برده و لحظاتی رویایی را در شهر زیبای تفلیس بگذرانید.

شهر تفلیس در این فصل میزبان جشنواره های بسیاری هم هست که سفر به این شهر زیبای کشور گرجستان را لذت بخش تر هم خواهند کرد. سفر به این همسایه زیبای دریای سیاه در فصل تابستان تجربه ای جذاب و رویایی خواهد بود و تا همیشه در ذهنتان ثبت می شود. البته این را هم باید بدانید که تابستان های گرجستان شلوغ و پر از گردشگر است و رطوبت هوا در مناطق ساحلی در این فصل ممکن است برای مسافران این کشور تا حدی آزاردهنده باشد.

مطالب خواندنی دیگر:مهمترین جاذبه های تفلیس
تفلیس

روسیه

روسیه را به آب و هوای سردش می شناسند و این کشور زیبا و دیدنی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود کشوری سردسیر محسوب می شود، اما شهرهای مختلف روسیه در فصل تابستان آب و هوایی معتدل و بسیار خوب داشته و از بهترین گزینه ها برای سفری تابستانی و جذاب به شمار می روند.

شهر مسکو زمستان های بسیار سختی را پشت سر گذاشته و اگر به تفریحات زمستانی علاقه نداشته باشید و تحمل سرما برایتان سخت باشد، گزینه ای مناسب برای سفر محسوب نمی شود. بیشترین میزان گردشگران را هم در فصل زیبای تابستان می توان در مسکو دید که در زیر آفتاب مناسب و درخشان تابستان های این شهر به بازدید از جاذبه های گردشگری بی نظیر شهر زیبا و تاریخی مسکو مشغولند.

سنت پترزبورگ نیز به عنوان دیگر شهر محبوب کشور روسیه در میان گردشگران، در فصل تابستان چهره شادتری به خود گرفته و گزینه مناسب تری برای سفر محسوب می شود. در این فصل فستیوال های متنوعی در این شهر برگزار شده و می توانید سفر لذت بخش تر را به سنت پترزبورگ تاریخی و شگفت انگیز تجربه کنید. البته این نکته را هم باید بدانید که تابستان به دلیل افزایش ورود گردشگران به شهرهای مختلف کشور روسیه، احتمالا سفری پرهزینه تر را به نسبت دیگر فصول تجربه خواهید کرد.

در راهنمای سفر به روسیه در مجله گلفام سفر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص این کشور زیبا و دیدنی و بهترین زمان سفر به آن به دست آوردید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های روسیه
روسیه

اندونزی و جزیره زیبای بالی

جزیره زیبا و شگفت انگیز بالی در کشور اندونزی انتخاب فوق العاده دیگری برای گذراندن لحظاتی رویایی در فصل تابستان خواهد بود. این جزیره یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا به شمار می رود و در میان گردشگران ایرانی هم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در فصل تابستان گرمای دلچسبی برای این جزیره حاکم است و می توانید از آفتاب درخشان و لذت بخش بالی استفاده کنید. رفتن به سواحل فوق العاده این جزیره و استفاده از تفریحات آبی متنوع نیز در فصل تابستان از جذابیت بسیار بیشتری برای گردشگران برخوردار است.

شاید در این فصل بالی کمی شلوغ باشد و گردشگران بسیاری را در این جزیره ببینید، اما از نظر آب و هوایی، تابستان بهترین زمان برای همراه شدن با تور بالی و گذراندن لحظاتی فوق العاده در این جزیره زیبا و دیدنی کشور اندونزی به شمار می رود.

مطالب خواندنی دیگر:12 ماجراجویی هیجان انگیز در بالی
جزیره زیبای بالی

بلغارستان

کشور زیبا و دیدنی بلغارستان یکی دیگر از گزینه های مناسب شما برای سفر در فصل تابستان محسوب می شود. کشوری با زیبایی خیره کننده که شهرهای تماشایی و شگفت انگیز آن مانند وارنا، صوفیه، پلودیو، کوپریوشتیتسا و ملنیک با جاذبه های طبیعی و تاریخی فوق العاده توانسته اند نظر گردشگران را به خود جلب کرده و هر ساله میزبان مسافران بسیاری از اقصی نقاط دنیا باشند.

آب و هوای معتدل و بسیار خوب این کشور بلغارستان را به مقصدی مناسب برای سفر در تابستان تبدیل کرده است. گرمای هوای بلغارستان در این فصل دلپذیر و مطبوع بوده و می توانید لحظاتی به یادماندنی را در این کشور زیبا و دیدنی قاره اروپا سپری کنید.

در راهنمای سفر به بلغارستان در مجله گلفام سفر می توانید اطلاعات بیشتری از این کشور زیبا و دیدنی به دست آورید.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین جاذبه های گردشگری بلغارستان
بلغارستان