قوانین عجیب جهان برای گردشگران!

همه ی ما فکر می کنیم که قانون را می دانیم؛ دزدی نمی کنیم، به مبلمان شهری آسیب نمی رسانیم، با سرعت بالا رانندگی نکنیم و … اما به محض ورود به کشوری جدید، تمامی قوانین تغییر می کنند. بی زیان ترین کارها مانند آب نوشیدن یا پا روی پول گذاشتن ممکن است جریمه ای سنگین و یا حبس برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از قوانین عجیب جهان برای گردشگران آشنا شوید.

جهان گردی

1/ آدامس جویدن در سنگاپور ممنوع!

سنگاپور جزیره ای بسیار تمیز است که با قوانین سخت گیرانه توانسته نظافت خود را حفظ کند. نه تنها شما اجازه ندارید در سنگاپور آدامس بجوید، بلکه به همراه داشتن آن جریمه ی سنگین 1000$ برای شما به همراه دارد. این قانون در سال 1992 به منظور ارتقاء نظافت در این جزیره وضع شد. با این حال از سال 2004 آدامس هایی که فواید سلامتی دارند (مانند آدامس های نیکوتینی) برای خرید موجود هستند.

برای خرید تور لوکس سنگاپور همین حالا اقدام کنید.

مطالب خواندنی دیگر:افراد درون گرا و تجربه سفری رویایی
آدامس جویدن در سنگاپور ممنوع!

2/ بر روی پول تایلندی پا نگذارید

یکی از قوانین عجیب جهان در کشور تایلند است در این کشور حواستان به زیر پایتان باشد، زیرا قدم گذاشتن بر روی پول تایلندی (بت) شما را به زندان می کشاند! از آنجایی که بر روی اسکناس های تایلندی عکس پادشاه تایلند چاپ می شود (و پا کثیف ترین عضو بدن شناخته شده) پا گذاشتن بر روی اسکناس به معنای توهین به مقام اول کشور محسوب می شود.

برای خرید تور تایلند از طریق آژانس گلفام سفر اقدام کنید.

مطالب خواندنی دیگر:قوانین تایلند و مقررات عجیب این کشور
بر روی پول تایلندی پا نگذارید

3/ در یونان کفش پاشنه بلند نپوشید

اگر می خواهید به یونان سفر کنید و از سایت های باستانی این کشور دیدن کنید، در بسیاری از این مکان ها پوشیدن کفش پاشنه بلند ممنوع اعلام شده است. زیرا نمی خواهند به بناهای تاریخی آن ها آسیب برسد. همچنین در برخی مکان ها به همراه داشتن خوراکی و نوشیدنی نیز ممنوع است.

در یونان کفش پاشنه بلند نپوشید

4/ غذا دادن به کبوترها در سان فرانسیسکو ممنوع!

یکی از قوانین عجیب جهان این است که غذا دادن به کبوترها در خیابان های سان فرانسیسکو ممنوع است. این شهر که به داشتن پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) شهرت دارد، کبوترها را عامل گسترش مریضی و آسیب زدن به شهر می داند. اگر در حال غذا دادن به کبوترها در سان فرانسیسکو دیده شوید جریمه سنگینی برایتان به همراه خواهد داشت.

غذا دادن به کبوترها در سان فرانسیسکو ممنوع!

5/  اسپری بینی به ژاپن نیاورید

در کشور ژاپن داروهای آلرژی/سینوسی که مواد سودوافدرین دارند از قبیل اسپری ویکس را قوانین سخت گیرانه ضد داروهای تحریک کننده منع کرده و جریمه دارد. همچنین داروهای کدئینه در ژاپن موجود نمی باشند و اگر آن ها را همراهتان داشته باشید جریمه می شوید.

 اسپری بینی به ژاپن نیاورید

6/ خوراکی بر روی پله های کلیساهای ایتالیا ممنوع!

در زمان سفر به ایتالیا حواستان باشد که کجا برای خوردن غذا یا یک نوشیدنی می نشینید. یکی از قوانین عجیب ایتالیا در فلورانس که توهین آمیز محسوب می شود این است که بر روی پله های کلیسا و یا داخل فضای کلیسا غذا یا نوشیدنی بخورید. همچنین این قانون در خصوص غذاخوردن در نزدیکی بناهای تاریخی صدق می کند.

مطالب خواندنی دیگر:گشت و گذاری در میان بهترین میراث های جهانی ایتالیا
خوراکی بر روی پله های کلیساهای ایتالیا ممنوع!

7/ در مجلس نمایندگان انگلستان نمیرید

اگر شخصی در مجلس نمایندگان بمیرد، محق یک مراسم خاکسپاری به هزینه ی دولت می باشد و به منظور جلوگیری از این اتفاق، در انگلستان قانونی وضع شد تا کسی اجازه ی مرگ در مجلس نمایندگان نداشته باشد.

مطالب خواندنی دیگر:25 اشتباه توریستی که برایتان گران تمام می شوند
در مجلس نمایندگان انگلستان نمیرید

8/ غذا خوردن در امارات در ماه رمضان غیرقانونی است

فرقی ندارد شما مسلمان باشید یا نه، اگر در طی ماه مبارک رمضان در کشور امارات باشید، از شما توقع می رود که از خوردن غذا و نوشیدنی و همچنین سیگار کشیدن در فضاهای عمومی خودداری کنید. در صورت زیرپا گذاشتن این قانون ممکن است جریمه سنگین یا حتی بازداشت شوید.

برای دیدن امارات با خرید تور امارات سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های گردشگری امارات
غذا خوردن در امارات در ماه رمضان غیرقانونی است

9/ به همراه داشتن میوه ی دوریان در مترو، اتوبوس، تاکسی ممنوع!

از آنجایی که میوه ی دوریان بسیار بدبو است، به همراه داشتن دوریان در مترو، اتوبوس، تاکسی، هتل و فرودگاه های کشور مالزی، اندونزی و برونئی ممنوع شده است. اگر تا به حال بوی میوه ی دوریان را تجربه کرده باشید؛ درک می کنید که چرا در اکثر فضاهای عمومی جنوب شرقی آسیا همراه داشتن آن ممنوع است.

جهت اطلاع از شرایط تور مالزی به صفحه ی تور مالزی مراجعه کنید.

مطالب خواندنی دیگر:9 مورد از بهترین جاذبه های مالزی
به همراه داشتن میوه ی دوریان در مترو، اتوبوس، تاکسی ممنوع!

10/ بوق زدن در خیابان های شلوغ نیویورک ممنوع

اگر به شهر نیویورک سفر کرده باشید، قطعا این قانون بنظرتان غیرواقعی می باشد اما یکی ازقوانین عجیب جهان در نیویورک است که اعلام می کند شما تنها در شرایط اورژانسی اجازه ی بوق زدن دارید. اعصاب خردی از شلوغی یک شرایط اورژانسی محسوب نمی شود و بوق بدون دلیل می تواند جریمه ای 350 دلاری برای شما به همراه داشته باشد.

بوق زدن در خیابان های شلوغ نیویورک ممنوع

11/ نحوه قهوه خوردن در خاورمیانه را بدانید

قهوه نخوردن در خاورمیانه کار سختی است! زیرا در اکثر موارد مردم مهمان نواز به محض اطلاع از خالی شدن فنجان شما، برایتان قهوه می ریزند. برای آنکه جلوی آن ها را بگیرید باید چندبار فنجان را تکان دهید، بارها آن را کج کنید و یا به طور کلی بر روی نعلبکی بخوابانید. اینگونه آن ها را مطلع می کنید که به اندازه کافی قهوه خورده اید.

نحوه قهوه خوردن در خاورمیانه را بدانید

12/ قرص های کدئینه در امارات ممنوع

کشور امارات قوانین بسیار سختگیرانه ای در خصوص مواد مخدر دارد، به طوری که اگر شما را با آن دستگیر کنند حکم اعدام می گیرید. قوانین سختگیرانه این کشور اینجا تمام نمی شود، یکی از قوانین عجیب جهان که در دبی انجام می شود به همراه داشتن هرگونه دارویی که با واژه (اوفِن مانند بروفن، ژلوفن و …) پایان یابد ممنوع است.

قرص های کدئینه در امارات ممنوع

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی