اگر از پرواز جا ماندید چکار باید کنید؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

جا ماندن از پرواز، یکی از امور طبیعی است که برای همه‌ی افراد در طول زندگی‌شان اتفاق می‌افتد و به‌عنوان تجربه‌ای غمگین و تلخ، شناخته می‌شود‌؛ زیرا در این هنگام شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید و حالت سرگردانی دارید. این اتفاق می‌تواند از خواب‌آلودگی، فراموش کردن، دغدغه فکری و شغلی نشات بگیرد و باعث شود شما کارهای مهم دیگر خود را فراموش کنید و هنگامی به یاد می‌آورید که کار از کار گذشته و شما نمی‌توانید کاری را انجام دهید.

اگر شما اطلاعات کافی از مرکز یا سایتی که بلیت خود را خریداری کرده‌اید، داشته باشید، می‌توانید هزینه پرداختی را بازگردانید، یا بلیط خود را برای پرواز بعدی رزرو کنید. بهترین کار قبل از خرید بلیط هواپیما، این است که شما تمام قوانین شرکت پروازی مورد نظر خود را بخوانید و اطلاعاتی درباره تاخیر، حمل بار و از دست دادن پروازها را به دست آورید. ما در این مقاله، قصد داریم به شما راهکارهایی ارائه دهیم که در هنگام جا ماندن از پرواز، برای شما اتفاق می‌افتد.

جا ماندن از پرواز

حفظ آرامش، ادب و خونسردی خود

بدون شک جا ماندن از پرواز اتفاق ناگواری است و بر روح و روان شما اثر مستقیمی گذاشته و شما را به‌هم‌ریخته می‌کند. بر آرامش خود مسلط باشید و از انجام دادن کارهای هیجانی امتناع کنید. اگر می‌خواهید مشکل خود را سریع‌تر حل کنید و برنامه‌های خود را با توجه به برنامه‌ریزی که انجام دادید، عملی کنید، بهتر است آرام و با ادب باشید زیرا اتفاقی است که هیچ‌کس مقصر آن نیست و مسئولین شرکت‌های هوایی، تمام تلاش خود را می‌کنند تا به شما کمک کنند؛ اما این در صورتی اتفاق می‌افتد که شما فردی آرام باشید.


صحبت کردن با مسئول شرکت حمل‌ونقلی هواپیما

اکثر افراد در مواقع تاخیر در رسیدن به پرواز، حالت هیجانی و استرس پیدا می‌کنند و دیگر نمی‌دانند چه‌کاری از دستشان برمی‌آید؛ یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید انجام دهید، این است که با مسئولین ایرلاین صحبت کنید و به آن‌ها توضیحات لازم درباره علت جا ماندن خود از پرواز را بدهید؛ زیرا در این مواقع اگر علت قانع‌کننده‌ای را به مسئول ایرلاین بدهید، معمولا بلیط شما را در پرواز بعدی رزرو خواهند کرد و دیگر از استرس بیشتر خبری نخواهد بود.

علت‌های که معمولا افراد، برای قانع کردن مسئولین ایرلاین می‌آورند، تصادف‌های کوچک و جاده‌ای و ترافیک‌های شدید است که این دلایل، برای مسئولین قابل‌قبول هستند؛ چون شما این مشکلات را به وجود نیاورده‌اید. از دیگر راه‌ها، این است که وقتی شما میدانید که به پرواز خود نمی‌رسید، با فرودگاه تماس گرفته و این مسئله را برای آن‌ها بازگو کنید. در این صورت آن‌ها پرواز بعدی را برای شما در نظر خواهند گرفت.

حفظ آرامش هنگام تاخییر در پرواز

گزینه‌های دیگر از حمل‌ونقل را انتخاب کنید

اگر شما پس از صحبت با مسئولین ایرلاین، به توافق نرسیدید و برای شما پرواز بعدی را رزرو نکرد و این فرصت را از دست دادید، تنها راه پیشنهادی دیگر فکر کردن درباره گزینه‌های دیگر حمل‌ونقل است. گاهی اوقات رزرو بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی دیگر، می‌تواند برای شما پیشنهاد خوبی باشد؛ زیرا ایرلاین‌ها، قیمت‌های متفاوتی باهم دارد و شما باید با توجه به بودجه‌ای که دارید، یکی از گزینه‌های مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

علاوه بر استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی، اگر مسیر شما مسافت زیادی نداشته باشد، شما می‌توانید از دیگر پیشنهادهای حمل‌ونقل زمینی مانند قطار، ماشین و اتوبوس استفاده کنید؛ زیرا در این شرایط، شما باید به این فکر کنید که تلف کردن وقت در فرودگاه‌ها برای شما بهتر است یا استفاده از یک وسیله حمل‌ونقل زمینی!


با توجه به تأخیری که پیش‌آمده، برنامه سفر خود را مطابق آن تغییر دهید

سفر به تاخیر افتاده شما هر جنبه کاری، تفریحی یا درمانی که داشت، دیگر ندارد و گذشته است، بنابراین شما باید برنامه خود را طبق این تاخیر مرتب کنید. وقتی‌که به تاخیر برخوردید، باید به هتلی که مقصد خود در آنجا قرار دارد، تماس گرفته و این تاخیر را با آن‌ها در جریان بگذارید، یا اگر با کسی قرار گذاشته‌اید که در فرودگاه شهر مورد نظر به استقبال شما بیاید، تماس بگیرید و به آن فرد تاخیر خود را اطلاع دهید.


قانون دو ساعت

قانونی وجود دارد که اگر مسافر، پرواز را از دست بدهد، شرکت ایرلاین، نهایت تلاش و همکاری خود را با مسافر دارد، نام دیگر این قانون «قانون پنچری» نام دارد که به منظور این است که هر مشکل غیرقابل منتظره‌ای برای مسافر پیش بیاید و باعث از دست دادن پرواز آن بشود، در پرواز بعدی، یک صندلی مخصوص او خواهد بود و دیگر هزینه‌ای برای پرواز بعد پرداخت نخواهد کرد.

مطالب خواندنی دیگر:شرایط کنسلی پروازهای داخلی
قوانین تاخیر در پرواز

نگه‌داشتن تمام مدارک پرواز

نگه‌داشتن مدارک که مربوط به پرواز شما است، در تمامی مرحله‌های مسافرت، مفید خواهد بود؛ مدارکی مانند اسکن بلیط و فیش پرداخت هزینه ویزیت بلیط، باید نگه‌داشته شوند؛ با همراه داشتن این مدارک، شما می‌توانید در صورت از دست دادن پرواز، یا گم‌شدن چمدان با استفاده از این مدارک، شکایت‌نامه خود را نوشته و آن را تحویل شرکت هوایی دهید.

مطالب خواندنی دیگر:مهم ترین توصیه های فرودگاهی قبل از پرواز که باید بدانید

تقاضای غرامت

اگر شما دو پرواز پشت سر هم داشته باشید، مثلا پرواز به شهر تهران و پس‌ازآن پرواز به شمال کشور، می‌توانید از ایرلاینی که برای شما باعث به وجود آمدن این مشکل شده، تقاضای غرامت کنید که بر اساس قوانینی که در حمل‌ونقل هوایی وجود دارد، به سه نوع تقسیم می‌شود:

  • تاخیر نزدیک سه یا بیشتر از سه ساعت
  • کنسل کردن پرواز از سوی ایرلاین
  • مسافر نگرفتن در وقت مناسب

بر اساس قوانین حمل‌ونقل هوایی، اگر شرکت هوایی تاخیر پروازی تا ۳۰ دقیقه داشته باشد، مشکلی ندارد؛ اما اگر این تأخیر از نیم ساعت بیشتر بود، مسئولین ایرلاین باید به مسافران مورد نظر خود و جهت کسب رضایت آن‌ها، خسارت پرداخت کنند. این شرکت‌ها برای حفظ وجهه ایرلاین خود و رقابت با شرکت‌های پروازی دیگر، راه‌های گوناگونی برای پرداخت خسارت به مسافران پیشنهاد می‌کنند.

غرامت پرواز

برای مثال جبران خسارتی که کشورهای اروپایی برای مسافران خود در نظر گرفته به‌صورت زیر است:

  • اگر تاخیر پرواز به‌اندازه چند ساعت باشد، شرکت‌های هوایی کشور اروپا، امکاناتی مثل غذا، نوشیدنی و تماس تلفنی رایگان برای مسافران خود را اختیار می‌گذارد.
  • اگر بیشتر از سه ساعت باشد، هزینه برای جبران خسارت به تمام مسافران داده می‌شود.
  • پروازی که بیش از ۵ ساعت تاخیر داشته باشد، مسافران اجاز‌ه‌ی لغو آن را دارند و پول پرداخت بلیط را به‌طور کامل پس می‌گیرند.

بدون شک می‌توان گفت این اتفاق ممکن است برای همه‌ی ما رخ دهد، بنابراین داشتن اطلاعاتی کامل برای کنترل کردن شرایط ضروری و لازم است، در همین جهت این مقاله را برای شما تهیه کردیم تا بتوانید در چنین وضعیتی تصمیم درست و مناسبی بگیرید.

کلمه های کلیدی: