با زیباترین جاذبه های سنت پترزبورگ آشنا شوید.

شهر تاریخی و بسیار زیبای سنت پترزبورگ یکی از شهرهای توریستی و محبوب کشور روسیه است. دومین شهر بزرگ این کشور که 4.991 میلیون نفر در آن زندگی می کنند و با جاذبه های تاریخی فوق العاده و معماری شگفت انگیز و جذاب ساختمان هایش نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.در این مطلب قرار است کوله بارمان را ببندیم و راهی این شهر زیبا و رویایی کشور روسیه شویم تا با جاذبه های سنت پترزبورگ آشنا شویم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.

سنت پترزبورگ مسافرانش را میهمان گشت و گذاری به یادماندنی در تاریخ خواهد کرد و بازدید از این شهر سرزنده و پر از رنگ تا همیشه در ذهن گردشگران باقی خواهد ماند. شهری رویایی و فرامش نشدنی که در سال 1703 به دستور پتر کبیر ساخته شده است.

موزه آرمیتاژ State Hermitage Museum

یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین جاذبه های سنت پترزبورگ موزه آرمیتاژ است. یکی از بزرگترین موزه های جهان که علاقه مندان به تاریخ را مسحور جذابیت فوق العاده خود خواهد کرد. بیش از 3 میلیون اثر تاریخی و هنری بسیار ارزشمند در این موزه نگهداری می شوند و با یک بار رفتن به موزه آرمیتاژ نمی توانید از همه آثار شگفت انگیزی که در این موزه وجود دارد، بازدید کنید. کاخ زمستانی که محل اقامت خاندان سلطنتی روسیه بوده است اصلی ترین بخش این موزه زیبا و تماشایی شهر سنت پترزبورگ به شمار می رود.

در واقع این موزه از 6 ساختمان و صدها اتاق تشکیل شده که هر بیننده ای را مجذوب زیبایی فوق العاده خود خواهند کرد. در این موزه می توان آثار هنرماندان به نامی چون داوینچی، رامبراند، ون گوگ، پیکاسو و … را دید و از گذراندن لحظاتی به یادماندنی در شهر زیبای سنت پترزبورگ لذت برد. نگهداری فرش پازیریک در این موزه رفتن به آرمیتاژ را برای مسافران ایرانی این شهر زیبای کشور روسیه جذاب تر خواهد کرد.

مطالب خواندنی دیگر:زیبا ترین مساجد روسیه را میشناسید ؟!
جاذبه های سنت پترزبورگ

کاخ پترهوف  Peterhof

کاخ زیبای پترهوف یکی دیگر از جاذبه های معروف و شناخته شده شهر سنت پترزبورگ در میان گردشگران است که نباید بازدید از آن را در سفر به این شهر تاریخی کشور روسیه از دست داد. این کاخ به دستور پترکبیر و برای همسرش و با الهام از معماری کاخ ورسای در فرانسه ساخته شده است.

کاخ پترهوف در فاصله ای 45 دقیقه ای از شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته و نام این جاذبه تاریخی و شگفت انگیز را می توان در فهرست میراث جهانی یونسکو هم دید. باغ ها و فواره های بسیار زیبا و مجسمه ها و تندیس های طلایی جذابیت فوق العاده ای به این کاخ بخشیده اند و آن را به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های سنت پترزبورگ تبدیل کرده اند.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با معروف ترین سوغاتی های روسیه
کاخ پترهوف

کلیسای ناجی در خون Savior on the Spilled Blood

خیابان مشهور نوسکی پروسپکت سنت پترزبورگ میزبان کلیسایی است بسیار زیبا و تماشایی که یکی از جاذبه های گردشگری معروف و یکی از نمادهای این شهر محسوب می شود. کلیسایی با معماری فوق العاده و شگفت انگیز که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. کلیسای ناجی در خون که به دستور الکساندر سوم برای یادبود پدرش الکساندر دوم که در همان محلی که کلیسا در آن قرار گرفته ترور شده بود، ساخته شد. 5 گنبد بسیار زیبای این کلیسا یکی از جذاب ترین بخش های معماری آن است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بازدید از کلیسای زیبای ناجی در خون را هم در سفر به شهر زیبای سنت پترزبورگ فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:7مورد از معروف ترین غذاهای روسیه
کلیسای ناجی در خون

خیابان نوسکی پروسپکت Nevsky Prospekt

خیابان زیبا و تاریخی نوسکی پروسپکت یکی از محبوب ترین مکان هایی است که می توانید در سفر به سنت پترزبورگ زیبا به آن رفته و خاطراتی شگفت انگیز را در این شهر دیدنی کشور روسیه بسازید.  اصلی ترین خیابان این شهر که جذابیت های فراوانی را در خود جای داده است. از ساختمان های تاریخی و فوق العاده گرفته تا رستوران ها و کافه هایی که در فضای باز قرار گرفته اند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.

قدمت این خیابان زیبا و پرجنب و جوش به قرن 17 میلادی باز می گردد و تجربه قدم زدن در آن را تا همیشه به یاد خواهید داشت. اگر قصد سفر به کشور زیبای روسیه را داشتید، مطلب هزینه های سفر به روسیه در مجله گلفام سفر را هم فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:پالاس بریج، پل متحرک سنت پترزبورگ
خیابان نوسکی پروسپکت

دهکده تزارها Tsarskoye Selo

دهکده زیبای تزارها یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های سنت پترزبورگ است که نباید در سفر به این کشور بازدید از آن را از دست داد. این دهکده بسیار زیبا در 25 کیلومتری این شهر قرار گرفته و سفر به سنت پترزبورگ بدون بازدید از آن کامل نخواهد شد.

مهمترین بخش این دهکده کاخ زیبای کاترین است. کاخ تابستانی کاترین اول که در سال 1717 ساخته شده است و با زیبایی خیره کننده نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این دهکده زیبا از مجموعه کاخ ها، دریاچه های بسیار زیبا، باغ های تماشایی، پل های رنگارنگ و … تشکیل شده و هر بیننده ای را با زیبایی شگفت انگیز خود غافلگیر می کند.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به روسیه
دهکده تزارها

قلعه پیتر و پائول  Peter and Paul Fortress

یکی دیگر از بناهای بسیار زیبا و دیدنی شهر سنت پترزبورگ که نباید بازدید از آن را در سفر به این شهر شگفت انگیز کشور روسیه از دست داد، قلعه دیدنی پیتر و پائول است. قلعه ای باشکوه و تماشایی که بازدید از ان سفر به سنت پترزبورگ را به تجربه ای جذاب تر برای گردشگران تبدیل خواهد کرد. اولین بنای ساخته شده در این شهر که روزهای تاریخی بسیاری را پشت سر گذاشته و بازدید از آن تجربه ای شگفت انگیز را در این شهر زیبای کشور روسیه برایتان رقم خواهد زد.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های روسیه
قلعه پیتر و پائول

مجسمه اسب سوار برنزی  Peter the Greats Bronze Rider

یکی دیگر از جاذبه های سنت پترزبورگ که نماد این شهر زیبا و دیدنی هم به شمار می رود، مجسمه اسب سوار برنزی در این شهر است. مجسمه ای که ساخت آن 14 سال طول کشیده و تندیس سوار بر اسب پتر کبیر، مشهورترین تزار روسیه است. اگر با تور روسیه همراه شده و به شهر زیبا و دیدنی سنت پترزبورگ سفر کردید، دیدن این جاذبه زیبا و دیدنی این شهر را هم از دست ندهید.

مطالب خواندنی دیگر:زیباترین مساجد روسیه را میشناسید ؟!
مجسمه اسب سوار برنزی