جزیره مارها خطرناک ترین جاذبه گردشگری دنیا

جزیره مارها اقیانوس اطلس

شما بر اساس چه معیارهایی مقصد سفر خود را انتخاب می کنید؟ برخی بر اساس لیست کشورهای محبوب پیش می روید، برخی به پیشنهادهای دوستان و آشنایان گوش می کنید، اما برخی نیز به دنبال هیجان، مکان های دورافتاده و مقاصد ماجراجویانه هستند. از آن دسته دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشند تا به جزیره ی مارها؛ خطرناک ترین جاذبه گردشگری دنیا سفر کنیم و با نکاتی در مورد آن آشنا شویم.

1. نام واقعی «جزیره مارها» ترسناک است

جزیره مارها در اقیانوس اطلس، در ساحل برزیل نزدیک به سائو پائولو (Sao Paulo) واقع شده است. «جزیره مارها» نام اصلی این جزیره نیست بلکه نام برزیلی آن (Ilha da Queimada Grande) بوده که به معنای «جزیره بزرگ سوخته» می باشد.

هرچند که با در نظر نگرفتن مارها نیز، این جزیره دوستانه ترین مکان نمی باشد اما نام این جزیره مربوط به جنگل زدایی برای شروع کشت موز در جزیره می باشد. اما مارهای این جزیره از این ایده خوششان نمی آمد.

جزیره مار ها

2. جزیره مارها ساکنی ندارد و مارها نیز زندگی سختی دارند

با توجه به استانداردهای موجود، زندگی در «جزیره بزرگ سوخته» آنقدرها دور از ذهن نیست، بلکه با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع زمین باید ساکن داشته باشد. به علت وجود فانوس دریایی واضح است که در ابتدا انسان ها در این جزیره رفت و آمد داشتند. با توجه به مستندات تا ابتدای قرن 20ام شخصی در این فانوس به امور رسیدگی می کرد، اما به محض اتوماتیک شدن، حضور دائم انسان در ساحل نیز غیر ضروری شد. زیرا چه کسی در محیطی مملو از مار می ماند؟!

به سختی می توانید مکانی در این کره خاکی پیدا کنید که به علت حیات وحش برای زندگی و یا بازدید بسیار نامناسب باشد. همچنین به یاد داشته باشید که این جزیره برای مارها نیز راحت نمی باشد. از زمان شکل گیری، خزندگان ساکن در این جزیره در تلاش برای یافتن غذا بوده و به همین دلیل زهر فوق العاده قوی تولید کردند. به این دلایل است که این نوع مار به شدت در معرض خطر قرار گرفته است.

برای رزرو تور های گردشگری و ماجراجویی در جاهای دیدنی میتوانید از طریق سایت گلفام سفر اقدام کنید.

آشنایی با جزیره مارها

3. برخی از خطرناک ترین مارهای دنیا در این جزیره زندگی می کنند

تعداد مارهای این جزیره به قدری زیاد است که حدودا 1 الی 5 مار در هر مترمربع وجود دارد. وجود تعداد بالای مار تنها بخشی از مسئله است؛ سوال درست در خصوص نوع مارهاست! زیرا جزیره ای مملو از مارهای کوچکی که با کرم تفاوتی ندارند آنقدرها خطرناک به نظر نمی رسد. بلکه این جزیره خانه ی مار افعی سرنیزه‌ای زرین (Golden Lancehead Pit Viper) -یکی از خطرناک ترین مارهای کره ی زمین- می باشد. در سرتاسر جهان تنها حدود 2000 تا 4000 عدد از این نوع مار در این جزیره ی کوچک 110 هکتاری یافت می شود.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با جنگل های شگفت انگیز دنیا
خطرناک ترین مارها ی دنیا

4. دسترسی به جزیره مارها کاملا ممنوع است

از آنجایی که دولت برزیل هرگونه بازدید از این جزیره را منع کرده، یک نفر هم در جزیره مارها زندگی نمی کند. اینگونه به نفع مارها و بازدیدکنندگان بوده و از مار افعی سرنیزه‌ای زرینِ در حال انقراض نیز محافظت می کند.

5. مارهای این جزیره بسیار زهری هستند

زهرِ نیش مار افعی سرنیزه‌ای زرین به حدی کشنده است که حتی اگر به محض نیش خوردن پادزهر به دستتان برسد باز هم احتمالا می میرید! به هر حال مارها سمی ترین حیوانات جهان بوده و با کسی شوخی ندارند. نشانه های نیش این موجود را می توانید در مردگی در بافت، از کار افتادن کبد و خونریزی مغزی ببینید.

مارهای ترسناک جزیره مارها

6. این خطرناک ترین جاذبه گردشگری دنیاست

با اینکه به شما اجازه ی ورود به این جزیره داده نمی شود، باز هم حتی فکر سفر به جزیره مارها خطرناک است. به طوری که اگر به جزیره «پارک ژوراسیک» بروید، جای شما امن تر است. این جزیره کاملا لایق نامش است.

مطالب خواندنی دیگر:سفری به یکی از خطرناک ترین جاده ها، تونل گولیانگ!
خطرناک ترین جاذبه ی دنیا

7. پادزهرِ نیش این مارها بسیار گران است

شاید فکر سفر غیرقانونی به این جزیره یا حتی حوادث چندش آور شما را منصرف نکند. اگر یک چیز از نیش مار افعی سرنیزه‌ای زرین خطرناک تر و قدرتمندتر باشد؛ طمع و فساد انسان ها است. زیرا در بازار سیاه قیمت پادزهر این افعیِ در حال انقراض به 30 هزار دلار نیز رسیده است. به همین دلیل سفر به این جزیره با خودکشی فرق زیادی ندارد!

پاد زهر مارهای جزیره ی مار

8. پرندگان مهاجر این جزیره بخت بدی دارند

در این جزیره تنها مار زندگی می کند و تنوع موجودات در این جزیره دیده نمی شوند. این امر مشکلاتی برای مارهای گوشتخوار ایجاد می کند. به همین دلیل است که پرندگان مهاجر بیچاره ای که مدت کوتاهی این جزیره را برای زندگی انتخاب می کنند، دچار بخت بدی شده و هرگز بازگشت را تجربه نمی کنند.

آژانس مسافرتی گلفام سفر در راستای خلق لحظات به یاد ماندنی در سفر و ارائه ی کلیه ی خدمات مسافرتی نظیر تور های گردشگری ، بلیط هواپیما و رزرو هتل در اختیار شما عزیزان است.

پرندگان مهاجر جزیره مارها

9. زیبایی طبیعی این جزیره خیره کننده است

درست است که «جزیره بزرگ سوخته» ضعف دارد شکی نیست و قطعا شبیه به هتل لوکس 5 ستاره نمی باشد. اما این جزیره زیبایی های طبیعی و جنگل های بارانی متعددی در خود جای داده است. قطعا اگر امکان داشت، به یک اقامتگاه لوکس برای افراد ثروتمند و مشهور تبدیل می شد.

10. داستان غم انگیز بخت بد ماهیگیر و نگهبان فانوس دریایی بیچاره

قطعا جزیره متروکه مارها داستان های غم انگیزی را با خود به همراه دارد. یکی از این داستان ها شامل حال یک ماهیگیر است؛ پس از آنکه قایق او از کار افتاد، او در جزیره مارها گیر افتاد. از آنجایی که وی در جریان نبود که کجا قرارگرفته، به داخل جنگل حرکت کرد و احتمالا خودتان از پایان داستان وی خبر دارید! مدتی بعد بدن بی جان وی به حالتی غم انگیز پیدا شد.

همانطور که قبل تر گفتیم، اپراتور فانوس دریایی یکی از آخرین انسان های این جزیره بود که به دست مارها دچار بخت بدی شد. مارها به داخل خانه ی این اپراتور راه یافته و به او و خانواده اش رحم نکردند!

جزیره ی مارها اقیانوس اطلس

با این حال ما نیاز داریم که محققان بی باک به این مقاصد سفر کنند و در خصوص این مارها و زهر آن ها تحقیق کنند. زیرا دانشمندان می گویند که از این زهرها می توانند برای درمان لخته خون، مشکلات گردش خون و مریضی های قلبی پادزهر تولید کنند.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی