ترفندهایی برای خواب راحت در هواپیما

آنچه در مقاله خواب راحت در هواپیما خواهید خواند:

برخی از افراد به دلیل ترس و استرسی که از پرواز و هواپیما دارند، از مسیر سفر خود لذت نبرده، و دائم احساس ترس با آن‌ها همراه است. کسانی که از ارتفاع و پرواز می‌ترسند، معمولا دوست دارند زودتر پرواز آن‌ها نشسته و به مقصد برسند. از دلایل دیگر مانند گریه کودکان، صدای صحبت کردن مسافران، نور آفتاب و صدای زیاد تلفن‌های همراه و صندلی کوچک، می‌توان به عدم خواب راحت در هواپیما اشاره کرد.

اما شما در این مکان، افرادی را نیز مشاهده می‌کنید که گویی، در جایی ساکت و گرم به خواب‌رفته‌اند؛ زیرا خواب آن‌ها بسیار عمیق است. افرادی که راحت می‌خوابند، داروهای مخصوص خواب یا هر چیز شیمیایی دیگری مصرف نکرده‌اند؛ آن‌ها فقط ترفندهایی از خواب راحت در هواپیما را می‌دانند و با آن‌ها آشنا هستند. ما در این مقاله، قصد داریم شما را با ترفندهای خواب راحت در هواپیما آشنا کنیم.با ما در گلفام سفر همراه باشید.

خواب راحت در هواپیما

1. در انتخاب صندلی دقت کنید

صندلی که در طول پرواز بر روی آن می‌نشینید، نقش بسیار زیادی در راحتی و استراحت شما دارد، به شما پیشنهاد می‌شود سعی کنید در زمان رزرو بلیط هواپیما از صندلی‌هایی که کنار پنجره قرار دارند، استفاده کنید؛ زیرا صندلی‌هایی که کنار پنجره هستند برای تکیه دادن و استراحت شما مناسب به‌حساب می‌آیند و از طرفی دیگر از تردد و رفت‌وآمد مسافران دیگر در امان خواهید بود.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه شود، این است که صندلی‌هایی که نزدیک درب خروجی هواپیما هستند را برای رزرو انتخاب نکنید؛ با اینکه این صندلی‌ها فضای مناسبی برای جای پای شما دارند اما این صندلی‌ها به‌منظور اینکه راه خروج اضطراری دیگر مسافران را نبندد، قابلیت باز شدن کامل برای استراحت شما را ندارند.
پیشنهادهای زیادی درباره رزرو صندلی‌های جلو یا عقب هواپیما وجود دارد.

صندلی‌های عقب هواپیما، نزدیک به موتور کار هواپیما و آشپزخانه قرار دارند؛ اگر شما صندلی خود را در آن مکان رزرو کرده باشید، مجبور به تحمل صداهای موتور هواپیما و آشپزخانه هستید که تقریبا صدای بلندی دارند؛ اما صندلی‌هایی که جلوتر قرار دارند، می‌توانند برای استراحت به دلیل سروصدای کمتر، مناسب‌تر به نظر برسند.


2. سفر با چمدان‌های کمتر

برای مثال به شما گفته می‌شود که اگر در سفر خود مجبور به حمل دو چمدان هستید، باید یکی از آن‌ها را زیر صندلی خود قرار دهید، که این عمل باعث می‌شود فضای راحتی و حرکت پای شما محدودتر شده، و خواب و استراحت را در آنجا کمی دشوار شود.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌هایی که اطلاعات گوناگون از سفر را می‌دهند، اطلاعات لازم درباره‌ی موضوع مورد نظرتان را کسب کنید؛ نکته مهم دیگر، این است که باید بدانید تمام مدارکی که در طول سفر برای شما نیاز است را باید در چمدان همراه خود و در کابین هواپیما به همراه داشته باشید.


3. کاهش مصرف کافئین

نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه که درون خود موادی به نام کافئین دارند، باعث می‌شوند تا خواب شما به تاخیر بیفتد و شما نتوانید در هواپیما استراحت کافی را داشته باشید‌. بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود ۶ الی ۷ ساعت قبل از پرواز، نوشیدنی‌های کافئین دار مصرف نکنید تا هنگام پرواز در استراحت خود مشکلی نداشته باشید.


4. گرفتن لوازم خواب از مهمانداران هواپیما

اگر شما می‌خواهید خواب راحت در هواپیما داشته باشید، ابتدا باید لوازمی که راحتی شما را برای استراحت فراهم می‌کند، داشته باشید؛ نکته مهمی که درباره پتو و بالشتی که در هواپیما وجود دارد، این است که تعداد آن‌ها محدود بوده و شما بلافاصله پس از ورود به هواپیما، باید از کارکنان آنجا بخواهید تا برای شما پتو و بالش بیاورند. این موضوع برای زمانی است که شما برای خود پتو و بالش نیاورده باشید، زیرا لوازم خواب در هواپیما تقریبا چهار الی پنج ماه یک‌بار شسته می‌شوند و ممکن است بهداشتی نباشند.

اگر می‌خواهید پتو و بالش همراه خود نبرید و از مهمانداران هواپیما نیز لوازم خواب نگیرید، بهتر است برای خود بالشت‌های طبی گردنی که مخصوص مسافرت است را تهیه کنید تا بتوانید با قرار دادن سر خود روی این نوع از بالشت‌ها، استراحت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:اشیای ممنوعه در کابین هواپیما
ترفندهایی برای خواب راحت در هواپیما

5. درآوردن کفش‌های خود

این موضوع به سلیقه شخصی افراد برمی‌گردد، برخی از مسافران با وارد شدن به هواپیما برای راحتی بیشتر خود، کفش‌ها را از پا درمی‌آورند اما برخی دیگر این کار را انجام نمی‌دهند. همه ما می‌دانیم که پا قلب دوم بدن محسوب می‌شود، بنابراین باید هنگام استراحت، پای ما در راحت‌ترین وضع خود قرار داشته باشد تا بتوانیم استراحت راحت و دلچسبی داشته باشیم. به شما پیشنهاد می‌شود که در سفرهای خود از جوراب‌های ضد واریس استفاده کنید تا بتوانید با خیال راحت کفش‌ها را از پای خود در بیاورید و هیچ‌چیزی مزاحم و مانع شما در خواب و استراحت در هواپیما نشود.


6. استفاده از هدفون‌هایی با تکنولوژی نویز کنسلینگ

سروصدا نقش مهمی در عدم استراحت مناسب ما دارد، بنابراین استفاده از هدفون‌هایی که صداهای اطراف را کاهش می‌دهند و موسیقی آرام‌بخش پخش می‌کنند، باعث آرامش شما می‌شوند. این هدفون‌ها در اطراف خود صدایی تولید نمی‌کنند تا دیگر مسافران را اذیت کند؛ صدای هدفون، تنها توسط خود فرد شنیده می‌شود. این هدفون با پخش فرکانس‌های گوناگون و خنثی کردن صدای بیرون، باعث استراحت کامل شما در هواپیما می‌شود.

خواب راحت در هواپیما

7. مطمئن باشید که کسی مزاحم استراحت شما نمی‌شود

شما باید پس از ورود به هواپیما، به مهمانداران و کارکنان آنجا بگویید که قصد استراحت دارید؛ زیرا ممکن است طی زمان‌های گوناگون، مهمانداران بخواهند شما را برای خوراکی و هر چیزی از خواب بیدار کنند. شما باید با مطلع کردن و در جریان گذاشتن آن‌ها از این موضوع، استراحتی بدون مزاحم را تجربه کنید.


8. پوشیدن لباس مناسب

به شما پیشنهاد می‌شود تا در هر فصلی از سال که سفر می‌کنید، از هرگونه لباس سرد و گرم یک نوع همراه خود داشته باشید؛ زیرا آب‌وهوا وضعیت مشخص و یکسانی ندارد، بنابراین لباسی که شما در هواپیما می‌پوشید نقش مهمی در استراحت شما خواهد داشت، زیرا لباس‌هایی که رسمی هستند و شما در آن احساس راحتی نمی‌کنید باعث می‌شوند تا نتوانید به‌خوبی استراحت کنید. از پوشیدن لباس‌های تنگ نیز خودداری کنید، زیرا حرکت شما را سخت و گردش خون بدن شما را کاهش می‌دهد، بنابراین نمی‌توانید خواب راحتی را تجربه کنید.

مطالب خواندنی دیگر:5 مورد از کثیف ترین بخش های هواپیما

9. فاصله گرفتن از معرض نور

نورهایی مانند نور خورشید و چراغ‌های استفاده‌شده در کابین هواپیما، می‌توانند دلیل مهمی برای عدم خواب و استراحت کافی شما به‌حساب آیند. در این موقعیت، به شما پیشنهاد می‌شود تا از چشم‌بندهای مناسب برای خواب استفاده کرده و چشم خود را با آن‌ها بپوشانید. اگر این چشم‌بندها را همراه خود نیاورده‌اید، می‌توانید از مهمانداران هواپیما تقاضای چشم‌بند برای استراحت کنید.

ترفندهایی برای خواب راحت در هواپیما

همان‌طور که ملاحظه کردید، شیوه‌های گوناگونی برای تجربه‌ی یک خواب راحت در هواپیما وجود دارد و شما می‌توانید با در نظر گرفتن این شرایط و انجام کارهای گفته‌شده، یک تجربه‌ی فوق‌العاده از خوابیدن را در هواپیما تجربه کنید.

کلمه های کلیدی: