سنگاپور

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سنگاپور یک کشور جزیره ای در جنوب شرقی آسیا و در شمال خط استوا است که از کنار هم قرار گرفتن چندین جزیره به وجود آمده که شامل یک جزیره بزرگ و 54 جزیره کوچک است. این کشور در شرق سوماترا و غرببورنئو که دو تا از توسعه یافته ترین مناطق دنیا هستند، قرار دارد. سنگاپور ساکنانی از مناطق چینی، مالایی، هندی دارد و به همین دلیل، یک کشور چند ملیتی شناخته می شود و فرهنگ های متفاوتی در این کشور به وجود آمده است.

دین و مذهب مردم سنگاپور

در این کشور مذهب های گوناگونی به وجود آمده است؛ اما دولت سنگاپور آزادی انتخاب مذهب را در قوانین خود ثبت کرده است. در اوایل قرن 18 میلادی، اسلام در این کشور توسعه یافت و جمعیت را سه گروه اثناعشری، بهره و خوجه که سه دسته اصلی مذهب شیعه هستند، تشکیل داده اند. اما در حالت کلی، بودا با 33 درصد فراوانی مذهب بیشتر ساکنان این کشور است و 17 درصد نیز بیان کرده اند که معتقد به دین خاصی نیستند.

اقتصاد کشور سنگاپور

سنگاپور را یکی از غول های اقتصاد جهان می دانند و طی مدت زمان کوتاهی پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته است؛ البته این کشور را نمی توان از لحاظ معدنی غنی شمرد، به همین دلیل در جهت جبران این کمبودی که در اقتصادش وجود دارد، به بخش صنعت و خدمات روی آورده است. این کشور در لیست کشورهایی که از اقتصاد خوبی برخوردارند، رتبه چهارم و در قسمت پالایش نفت رتبه ی سوم دنیا را دارد؛ فعالیت های اقتصادی دیگر از جمله تبادل ارزهای خارجی و تولید تاسیسات نفتی در این کشور انجام می شود.

سنگاپور

جمعیت و مساحت کشور سنگاپور

کشور سنگاپور در آسیا قرار دارد و دارای مساحتی معادل 721 کیلومترمربع است؛ میزان جمعیت این کشور تا سال 2018، حدودا 5 میلیون نفر، تخمین زده شده است. چینی ها 75 درصد جمعیت این کشوررا تشکیل داده اند و این موضوع به دلیل مهاجرت مردم ساکن چین در دهه ی 80 است.

زبان مردم سنگاپور

از آنجایی که سنگاپور یک کشورچند فرهنگی است، قطعا در آن زبان های مختلفی وجود خواهد داشت که چهار مورد اصلی و پراستفاده‌ی آن، انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل است. زبانی که در این کشور تدریس می شود، زبان مادری و انگلیسی به طور هم‌زمان است؛ همچنین بسیاری از تابلو ها و علامت ها به چهار زبان اصلی این کشور نوشته شده است.

آب و هوای سنگاپور

زمان سفر شما به تور سنگاپور، در آب و هوای این منطقه تاثیری ندارد، چراکه این کشور در تمامی روزها به دلیل نزدیکی به مدار استوا گرم، شرجی و بارانی است. باران، یکی دیگر از مشکلات این منطقه به حساب می آید؛ البته مردم ساکن خود این کشور به این مورد عادت کرده اند ولی برای گردشگرانی که به این منطقه می روند، چندان جالب نیست.

مارس، آوریل و می، سه ماه در فصل بهار هستند که به عنوان ماه های قبل از موسم بارندگی جنوب غربی این کشور به حساب می آیند؛ همچنین در این سه ماه میزان رطوبت و بادهای شدید، کاهش پیدا می کند؛ بنابراین می توان بهار را فصل مناسبی برای سفر در نظر گرفت. میانگین بارش باران در این فصل 166 تا 174 میلی‌متر است.

در همه جای دنیا، تابستان گرم ترین فصل سال محسوب می شود؛ در این کشور نیز دمای هوا در ماه های ژوئن، جولای و آگوست، تقریبا به 31 درجه سانتی گراد می رسد؛ در این فصل بارش باران همچنان ادامه خواهد داشت و ممکن است 20 روز از یک ماه، شاهد باران باشید؛ پس بهتر است در فصل تابستان نیز با خودتان چتر به همراه داشته باشید.

سپتامبر، اکتبر و نوامبر سه ماه از فصل پاییز این کشور هستند که در هر ماه تقریبا 18 تا 25 روز، باران می بارد. دما در این فصل به طور میانگین بین 26 تا 27 درجه سانتی گراد است ولی امکان دارد در طول روز به 30 یا 31 درجه سانتی گراد نیز برسد. نکته ی جالبی که در مورد دریای سنگاپور وجود دارد، ثبات درجه ی آب در تمامی فصول است.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به سنگاپور
بهترین زمان سفر به سنگاپور

زمستان در این کشور، معنای خاصی ندارد و شما مانند دیگر فصل ها، دمای هوا را بین 26 تا 27 درجه ی سانتی گراد و گاهی نیز بین 30 تا 31 درجه ی سانتی گراد می بینید. دسامبر، ژانویه و فوریه، سه ماه این فصل هستند که ماه‌های اوج موسم بارندگی شمال شرق این کشور به حساب می آیند. در حالت کلی می توان ماه دسامبر را با 269 میلی‌متر بارش، بارانی ترین ماه سال دانست، در این ماه بین 13 تا 25 روز باران در حال بارش است.

هزینه های زندگی و نرخ ارز در سنگاپور

واحد پول در این کشور، دلار سنگاپور است. این کشور از آنجایی که یک قطب اقتصادی محسوب می شود، شرایط مناسبی برای زندگی دارد و برخلاف کشورهای پیشرفته ی دیگر که در قبال امکانات خود، هزینه های سنگینی دریافت می کنند، هزینه های این کشور معمولی و معقول تر است. هزینه هایی که شما باید در سفر به تور سنگاپور پرداخت کنید، به موضوعاتی چون محل اقامت، خورد و خوراک، حمل و نقل و دیگر موارد مربوط می شود.

هزینه سفر به سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

محله ی چینی ها: این بازار از سال 1821 فعالیت خود را آغاز کرده است. خیابان های این محله از افرادی که غذا، پوشاک، لوازم خانه و گل می فروشند، پر است. شما می توانید با مراجعه به این بازار، علاوه بر بازدید از اماکن قدیمی و ساخته های افراد چینی، خریدی کامل نیز انجام دهید.

پارک مرلیون: این پارک به دلیل وجود مجسمه ی مرلیون در آن، شهرت زیادی پیدا کرده است. مرلیونی که در این پارک مشاهده می کنید، ترکیبی از سر شیر و بدن ماهی است. بدن این مجسمه، به معنای شهر زندگی و سر آن، به معنای شهر شیر است.

سنتوزا و دنیای زیرآب: در ابتدا شما با تله کابین به سمت جزیره ی سنتوزا حرکت می کنید و مناظری را از بالا خواهید دید، سپس در انتهای این مسیر به دنیای هیجان انگیز زیر آب خواهید رسید که در این آکواریوم آبی، شما می توانید بیش از 6000 موجود دریایی را در طرح و اندازه های متفاوت مشاهده کنید.

جاذبه های سنگاپور

 مهم‌ترین شهرهای توریستی و تجاری سنگاپور

در این کشور شهرهای بسیاری وجود دارد که هرکدام یک ویژگی دارد، اکنون قصد داریم برخی از آن ها را برای شما نام ببریم.

  • آنگ موکیو
  • بدوک
  • بوکیت باتوک
  • شهر وگانگ
زمان کلیپ: 01:18
کلمه های کلیدی: