ویزای سنگاپور

آنچه در مورد ویزای سنگاپور خواهید خواند:

کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و به نیویورک آسیا معروف است، این کشور از لحاظ وسعت، کوچک است. سنگاپور جزایر و پارک های زیبا و جذابی دارد، همچنین بازارهایی دارد که شما در جاهای دیگر نمی توانید مثل آن ها را پیدا کنید، این کشور از لحاظ اقتصادی یکی از کشورهایی است که با سرعت بسیار زیادی در سطح جهانی در حال پیشرفت کردن است و یکی از اصلی ترین دلایل آن صنعت گردشگری این کشور است.
پس همه ی این موارد باعث می شوند که کشور سنگاپور یک کشور توریستی به شمار برود. خیلی از افراد بابت کار یا تحصیل هم به سنگاپور سفر می کنند تا شرایط این کشور را بسنجند.

در هر حال به هر دلیلی که می خواهید راهی سنگاپور شوید، ما در این مقاله می خواهیم درباره ی ویزای سنگاپور به شما اطلاعات بدهیم.

ویزای سنگاپور

انواع ویزای سنگاپور

ویزای کار سنگاپور:

برای کار کردن در اکثر کشورها، داشتن پیشنهاد کاری خیلی مهم یا بهتر است بگوییم که الزامی است. کشور سنگاپور هم یکی از همین کشورها است و برای کار کردن در این کشور اول باید پیشنهاد کار داشته باشید و برای اینکه بتوانید اقامت این کشور را از طریق کار بگیرید، چند سال باید در این کشور کار کنید و بعد اگر شرایط اقامت را داشتید، می توانید درخواست اقامت و تابعیت را بدهید.

برای کار کردن یا اقامت داشتن در هر کشوری باید زبان رسمی آن را بلد باشید، زبان رسمی سنگاپور شامل زبان های انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل است و برای یافتن کار در کشور سنگاپور هم باید به یکی از این زبان ها تسلط ها داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور:

افرادی که برای سفر به کشور سنگاپور می‌روند باید ویزای توریستی این کشور را اخذ کنند و اعتبار این ویزا یک ماه است و به صورت عادی و فوری صادر می شود. افرادی که ویزای توریستی می‌گیرند، بیشتر از مدت اعتبار ویزا، نمی توانند در کشور سنگاپور بمانند مگر اینکه ویزای خود را تمدید کنند که برای این کار، شخص باید اصل گذرنامه را به اداره مهاجرت سنگاپور ارائه دهد. ایرانیان برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور باید برابر با ۸۵ دلار آمریکا پول پرداخت کنند و این هزینه در زمان دریافت مدارک، پرداخت می‌شود و در صورتی که فرد ریجکت شود این هزینه به فرد عودت داده نمی شود.

گلفام سفر با تور سنگاپور در کنار شما عزیزان است تا سفری به یادماندنی به این کشور داشته باشید.

ویزای تحصیلی سنگاپور:

برای تحصیل کردن در هر کشوری باید ویزای آن را حتما اخذ نمایید تا بتوانید اقامت داشته باشید حالا اگر به هر دلیلی مدارک شما کامل نباشد، درخواستتان پذیرفته نمی شود. پس قبل از ارسال درخواست آخرین تغییرات مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی سنگاپور را دقیق بررسی کنید و همه ی مدارک را به صورت درست ارسال کنید.

سفر به سنگاپور

مدارک لازم برای ویزای سنگاپور

  • اسکن رنگی صفحه ی اول پاسپورت و حداقل ۶ ماه از اعتبار پاسپورت گذشته باشد.
  • عکس ۶*۴ با پس زمینه سفید جدید با اسکن رنگی باشد.
  • بلیط رفت و برگشت سنگاپور
  • آدرس کامل محل سکونت، محل کار و شغل
  • رسید رزرو هتل
  • مبلغ مورد نیاز برای دریافت ویزای سنگاپور
مطالب خواندنی دیگر:هزینه ی سفر به سنگاپور

شرایط اخذ ویزای سنگاپور

ویزای آنلاین سنگاپور:

کشور سنگاپور در ایران سفارت ندارد و شما می توانید به صورت آنلاین ویزای این کشور را اخذ کنید و برای این کار به سایت singaporevisaonline.sg مراجعه کنید؛ و در عرض ۵ الی ۱۰ دقیقه کار شما انجام می شود و ارسال پاسپورت و مدارک به آژانس مسافرتی برای اخذ ویزا لازم نیست.

درخواست ویزا از سفارت سنگاپور:

اگر می خواهید که ویزای خود را به صورت حضوری از سفارت این کشور دریافت کنید، باید یا مدارک خود را به آژانس های مسافرتی ارائه دهید یا به یکی از سفارت خانه های این کشور در کشورهای همسایه بروید.

شرایط ویزای سنگاپور برای سفر

دلایل ریجکت شدن ویزای سنگاپور

ریجکت شدن ویزا یکی از بدترین اتفاق هایی است که می تواند برای یک مسافر پیش بیاید. یکی از دلایل آن، نداشتن همراه در سفر است زیرا شاید کشور سنگاپور به شما شک کند که به دلیل شرایط رفاهی و اقتصادی مطلوب کشورش می خواهید در آن جا بمانید و اگر این اتفاق بیفتد درخواست شما را رد می کند.

دلیل دیگر ریجکت شدن این است که شما هدف درستی برای رفتن به کشور سنگاپور نداشته باشید و افسر اداره ی مهاجرت به شما شک کند یا اگر شما دختر تنهایی هستید به احتمال زیاد درخواست شما پذیرفته نمی شود زیرا سنگاپور به این افراد به راحتی اجازه ی ورود به کشورش را نمی دهد و در کل برای این کشور مهم است که دلیل سفر شما کاملا مشخص باشد.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟
سنگاپور

پیگیری ریجکت ویزای سنگاپور

وقتی دلیل ریجکت شدن ویزای خود را متوجه شدید، باید نامه ای با نگارش درست و با دقت تنظیم کنید و اعتراض خود را اعلام کنید. در این نامه باید نکات زیر حتما رعایت شوند:

  • مشخصات فردی: نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و محل تولد، شماره گذرنامه، آدرس پست و ایمیل را کاملا مینویسیم.
  • تاریخ ریجکت ویزا: باید در اول نامه و بعد از اینکه مشخصات فردی را نوشتید، اعلام کنید.
  • دلیل ریجکت ویزا: طبق نامه ی سفارت که دلیل ریجکتی شما ثبت شده است دقیقا همان را قید کنید.
  • • توضیحات شما درباره ی بروز اشتباه در ریجکت شدن شما: این بخش مهم ترین بخش نامه است که شما باید دلایل و توضیحات خود را بابت اینکه به اشتباه شما را ریجکت کرده اند، ارائه دهید.

تعرفه ی خدمات ویزای سنگاپور

زمان لازم برای صدور ویزای سنگاپور 7 الی 10 روز کاری است و روز‌های شنبه و یکشنبه جزو روز‌های کاری سفارت سنگاپور محسوب نمی شود.

تعرفه ویزای توریستی عادی:

شما باید برای داشتن ویزای توریستی عادی 55 دلار هزینه کنید و اعتبار این ویزا دو ماهه است و گردشگران می توانند 14 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

تعرفه ویزای توریستی فوری:

با داشتن ویزای توریستی فوری هم اقامت و هم اعتبار ویزای شما مانند ویزای توریستی عادی است ولی فقط چون مدت صدور آن زودتر است باید 75 دلار هزینه بابت صادر شدن آن بپردازید.