راهنمای سفر به سنگاپور

آنچه در راهنمای سفر به سنگاپور خواهیم خواند:

سنگاپور کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور درواقع یک جزیره نیست بلکه یک مجمع الجزایر به حساب می آید که از به هم پیوستن 54 جزیره کوچک به وجود آمده است؛ تمامی این جزایر مسکونی نیستند و در برخی از موقعیت های نظامی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این کشور به طور کلی، کشوری کم مساحت به شمار می رود اما رشد و پیشرفت چشمگیری در تمامی این سال ها داشته است.

راهنمای سفر به سنگاپور

شرایط دریافت گذرنامه و ویزا سنگاپور

باید این نکته که سنگاپور در ایران سفارت خانه ای ندارد را در نظر بگیرید، پس اگر قصد دریافت ویزای این کشور را دارید باید از طریق آژانس های هوایی یا از طریق سایت های ویژه، اقدام به دریافت ویزا کنید. این کشور دارای سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و کاری است که شرایط ویژه ای برای هرکدام در نظر گرفته شده است.

راهنمای سفر به سنگاپور
 • ویزای توریستی: این ویزا برای افرادی که قصد گردش و تفریح دارند صادر می شود؛ شما می توانید این ویزا را در دو مدل عادی و فوری به مدت یک ماهه دریافت کنید، لازم به ذکر است که داشتن این ویزا به معنای اجازه برای انجام کار و یا ماندن در سنگاپور به مدت طولانی تر نیست و زمانی که اعتبار ویزای شما تمام می شود، باید آن را تمدید کنید یا به سفرتان پایان ببخشید.
 • ویزای تحصیلی: برای دریافت ویزای تحصیلی یک کشور، باید مدارکی که ارائه می کنید، کامل و بدون نقص باشد، زیرا کوچکترین مشکلی که در مدارک شما وجود داشته باشد باعث صادر نشدن ویزای شما می شود؛ اما گاهی با وجود تکمیل بودن مدارک، ویزای شما برگشت می خورد که دلایل متفاوتی دارد، برای مثال اگر دولت سنگاپور حس کند شما قصد پناهندگی در این کشور را دارید ویزای شما را تایید نمی کند.
 • ویزای کار: از آنجایی که سنگاپور یک کشور توسعه یافته به حساب می آید، بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که به منظور کار به این کشور مهاجرت کنند. دولت سنگاپور برای راحتی نیروهای کار خارجی خود، سه نوع مدل متفاوت برای این ویزا در نظر گرفته است که شرایط متفاوتی برای هرکدام وجود دارد.
مطالب خواندنی دیگر:ویزای سنگاپور

راه و هزینه ی سفر به سنگاپور

پس از اینکه کارهای ویزا و اقامت شما درست شد، نوبت به خود سفر می رسد، بهترین راهی که می توانید با آن به تور سنگاپور سفر کنید از طریق هواپیما است و پس از آن نوبت به انتخاب محل اقامت شما می رسد. هاستل های معمولی در این کشور به ازای یک شب اقامت، مبلغی حدود 45 دلارسنگاپور دریافت می کند و به طور طبیعی هرچه هتل موردنظر شما بالاتر و با کیفیت تر باشد، هزینه ی پرداختی طبیعتا نیز بیشتر می شود.

پس از هزینه هایی که در راستای هتل خرج کردید، نوبت به موضوع خورد و خوراک می رسد. در این کشور غذاهای متفاوت چینی، هندی و برخی از کشورهای دیگر وجود دارد، اگر شما به دنبال غذاهای مخصوص سنگاپور هستید باید از غذاهای دریایی مصرف کنید.

رستوران های معمولی برای یک وعده غذایی از شما حداقل 20 دلار دریافت می کنند و هرچه این رستوران مجلل تر شود، هزینه ای که باید پرداخت کنید بیشتر می شود. شما می توانید در سطح این شهر رستوران های خیابانی را مشاهده کنید و از آن ها غذاهای ارزان و به صرفه تری تهیه کنید.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه ی سفر به سنگاپور
راهنمای سفر به سنگاپور

در اینجا نام برخی از رستوران های شیک و مجلل را برای افرادی که ترجیح می دهند غذای خود را از رستوران های این چنینی تهیه کنند، ذکر می کنیم.

 • آندره
 • لانگ چیم
 • شینجی بای کانساکا
 • اوستریا موتزا

بهترین زمان سفر به سنگاپور

هرساله گردشگران زیادی به تور سنگاپور سفر می کنند و برای هرکدام از آن ها، تعریف زمان مناسب سفر متفاوت است و این به دلیل سلایق مختلفی است که انسان ها دارند. اگر ترجیح شما بازدید از نمایشگاه ها و فستیوال های سنگاپور است، سفر در فصل تابستان را به شما پیشنهاد می دهیم و اگر از علاقه مندان به کریسمس هستید باید در زمستان به این کشور سفر کنید، البته نمی شود از زیبایی بهار و پاییز در این کشور غافل شد و بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند در این فصول به سنگاپور سفر کنند.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به سنگاپور
راهنمای سفر به سنگاپور

هزینه ی حمل و نقل در سنگاپور

این کشور در سیستم حمل و نقل خود از تاکسی، اتوبوس و مترو استفاده می کند. نقاط گردشگری سنگاپور به خوبی در دسترس است و شما می توانید با استفاده از این وسایل به راحتی به هرجایی که قصد دارید، بروید و از آن بازدید کنید. شما برای استفاده از مترو به جای خرید بلیط، می توانید از کارت های اعتباری استفاده کنید و آن ها را پس از چند بار مصرف، دوباره شارژ کنید.

بهترین مراکز خرید سنگاپور

سنگاپور به دلیل اینکه پذیرای گردشگران زیادی است، مراکز خرید بسیاری دارد که در این قسمت از مقاله به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

راهنمای سفر به سنگاپور
 • مرکز خرید ویوو سیتی: ویوو سیتی که از سال 2007 تاسیس شده است یکی از بهترین و بزرگترین مراکز خرید سنگاپور حساب می شود، این مرکز خرید 140 هزارمترمربع مساحت دارد و در 5 طبقه ساخته شده است و می توانید نزدیک به 350 مغازه را در این مرکز مشاهده کنید؛ برخی از این مغازه ها به برند های مخصوصی چون جور جیو آرمانی و H&M اختصاص داده شده است.
 • مرکز خرید آیون اورکارد: این مرکز خرید به سبب معماری زیبایی که دارد، بسیار شناخته شده است و در انتهای خیابان اورکارد قرار دارد؛ همچنین رستوران های مجللی در این بنا ساخته شده است و شما می توانید هر زمانی که خواستید به این رستوران ها بروید و غذای خود را در آن جا صرف کنید.
 • مرکز خرید سانتک سیتی: این مرکز خرید یکی از باشکوه ترین بناهای سنگاپور شناخته می شود که علاوه بر مغازه هایی که دارد، شامل هایپر مارکت ها، رستوران ها و یک سینما است، همچنین این مرکز ویژگی برای گردشگران در نظر گرفته است و به آن ها کارتی به عنوان کارت خرید می دهد.
 • مرکز خرید مصطفی سنتر: این مرکز خرید، یک فروشگاه بزرگ 24 ساعته است که محصولات مختلفی دارد و شما می توانید در آن انواع و مدل های مختلفی از یک محصول را ببینید، مقایسه کنید و سپس آن را بخرید.
زمان کلیپ: 00:59

سوالات متداول راهنمای سفر به سنگاپور

شرایط دریافت ویزای سنگاپور چیست؟

این کشور دارای سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و کاری است که شرایط ویژه ای برای هرکدام در نظر گرفته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به ویزای سنگاپور مراجعه کنید.

بهترین زمان سفر به سنگاپور چه زمانی است؟

تعریف زمان مناسب سفر متفاوت است و این به دلیل سلایق مختلفی است که انسان ها دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین زمان سفر به سنگاپور مراجعه کنید.

بهترین مراکز خرید سنگاپور کدام اند؟

 • مرکز خرید ویوو سیتی
 • مرکز خرید آیون اورکارد
 • مرکز خرید سانتک سیتی
 • مرکز خرید مصطفی سنتر