بهترین زمان سفر به سنگاپور

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سنگاپور یکی از مدرن ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. در این کشور جاذبه های متعددی چون بازارهای متفاوت، پارک های زیبا و انواعی از جزیره ها قرار دارد و با وجود تمام این موارد، طبیعی است که هرساله جمعیت زیادی از گردشگران به منظور بازدید به تور سنگاپور سفر کند. در این کشور جشن و فستیوال های متنوعی وجود دارد که هر فرد می تواند با دانستن تاریخ، مراسم و آداب آن، با توجه به سلیقه ای که دارد بهترین زمان سفر به سنگاپور را برای هدفی که دارد انتخاب کند.

بهترین زمان سفر به سنگاپور

بهترین فصل سفر به سنگاپور

آب و هوای یک کشور، مهمترین تاثیر را بر انتخاب زمان سفر یک فرد می گذارد. این کشور به خاطر اینکه در نزدیکی مدار استوا قرار گرفته است، به طور کل آب و هوای گرم و مرطوب دارد و فقط میزان بارندگی در این کشور تغییر می کند که مسافران و گردشگران باید با در نظر گرفتن این موضوع، زمان سفر به تور سنگاپور خودشان را تنظیم کنند.

از ابتدای نوامبر تا اواسط مارس، بارش های باران به بیشترین مقدار خود می رسد و از طرفی از نوامبر تا ژانویه، وزش بادها نیز شدت می گیرد؛ بارندگی در این مواقع از سال ممکن برای یک روز یا چندین روز ادامه پیدا کند. همچنین از ماه می تا سپتامبر، موج دوم وزش های باد صورت می گیرد که در این هنگام، این بادهای موسمی که از سمت جنوب غربی در حال وزیدن هستند، به مقدار کمتری باعث ایجاد باران می شوند. در ماه های دیگر سال که دمای هوا بسیار بیشتر می شود، رطوبت هوا نیز به همین دلیل افزایش پیدا می کند.

بهترین زمان برای طبیعت گردی در سنگاپور

در سراسر این کشور، علاوه بر مرکزهای خرید و رستوران ها، طبیعت زیادی وجود دارد که شما می توانید این فضاهای سبز را برای تفریح و گردش خود انتخاب کنید.

  • ذخیره گاه مک ریچی: این پارک یکی از مناطق سرسبز به حساب می آید که حالت معلق دارد و از دور همین‌گونه به نظر می رسد، اگر شما قصد دارید به این سفر بروید و از بخش جنگلی پارک عبور کنید، باید چیزی بین 3 تا 4 ساعت را بگذرانید، شما پس از طی کردن کامل مسیر، یک بار دور جزیره را گذراندید و هرزمانی که احساس خستگی کردید می توانید در آلاچیق هایی که در راستای پارک برای شما گذاشته اند، استراحت کنید. همچنین اگر شما به باغ پرندگان علاقه دارید، باید از مسیری که به برج هفت طبقه جلوتونگ می رسد، عبور کنید که در این برج پرنده های بسیاری از انواع مختلف، نگهداری می شود.
  • سادرن ریج: اگر گذر شما به منطقه ی سادرن افتاد، متوجه باشید که این پارک دقیقا در کنار ایستگاه های مترو واقع است و می تواند به همین دلیل روزانه افراد زیادی را جذب کند و نباید دیگر نگرانی درباره ی نحوه ی رفت و آمد وجود داشته باشد. این جاذبه ی گردشگری پر از تپه است و همچنین یکی دیگر از ویژگی های خاص این منطقه، دیدن سنگاپور از ارتفاع است که با حضور در این پارک، محقق می شود.
  • تالاب ChekJawa: این تالاب در معروف ترین جزیره سنگاپور واقع شده است و شما برای رسیدن به این تالاب، دو راه پیش روی خود دارید، در حالت اول می توانید از اسکله ی یو بیین شروع به حرکت کنید که در این حالت 40 دقیقه پیاده روی خواهید داشت و در حالت بعدی می توانید از روستای اصلی، دوچرخه یا ون سوار شوید و به تالاب برسید.
بهترین زمان سفر به سنگاپور

بهترین زمان برای بازدید از مناطق گردشگری سنگاپور

شما در هر ماه و فصلی می توانید از سنگاپور دیدن کنید؛ این کشور از لحاظ آب و هوایی گرمسیر است اما ممکن است برخی افراد باران هایی که در این منطقه می بارد را نپسندند. سنگاپور از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است که در اینجا برای شما گفته می شود.

  • موزه خانه بابا: این موزه در سال 1920 به یک خانواده ثروتمند که در نزدیکی محل چینی ها بود، تعلق داشت. امروزه تورهای بسیاری برای بازدید از آثار تاریخی این منزل، به این مکان می روند؛ نکته ای که در اینجا باید گفته شود، روزهای کاری موزه است. دوشنبه ها ساعت 2 بعد از ظهر، سه شنبه ها از 2 و 30 دقیقه ی بعد از ظهر، پنجشنبه ها از 10 صبح و شنبه ها از 11، این موزه آماده به پذیرش بازدیدکنندگان است.
  • نایت سافاری: شب های سنگاپور زمان مناسبی برای انجام برخی از تفریحات است، برای مثال سافاری که شامل نمایش های شبانه و حیوانات است یکی از این تفریحات شبانه به حساب می آید و سالانه یک میلیون بازدید کننده دارد.
  • بازارهای رایگان در سنگاپور: شاید برایتان کمی عجیب باشد که در این کشور، همچین بازاری وجود دارد. شما در این بازار می توانید هرچیزی را که می پسندید برای خودتان به صورت رایگان خریداری کنید؛ از طرفی خودتان می توانید لوازمی که دیگر به کارتان نمی آید و سالم هستند را در این بازار به فروش بگذارید.
مطالب خواندنی دیگر:بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور سنگاپور که باید حتماً آنها را ببینید
موزه خانه بابا

بهترین زمان سفر به سنگاپور بر اساس فستیوال های سنگاپور

در این کشور فستیوال و مراسم های مهمی برگزار می شود که هر کدام از این ها در یک موقع و زمان خاص است. شما می توانید با مطالعه ی این متن، به اطلاعاتی کامل برسید و سپس انتخاب کنید چه زمانی قصد سفر دارید.

  • سال جدید میلادی: کشور سنگاپور از 25 دسامبر، یعنی ولادت حضرت عیسی، جشن را شروع می کنند. این جشن یکی از محبوب ترین جشن ها به حساب می آید که هرساله بسیاری از گردشگران، خودشان را برای تحویل سال و مراسم های بعدش به آن می رساند.
  • سال جدید چینی: یکی از مهمترین جشن های این کشور به حساب می آید که اولین روز ماه قمری در تقویم چینی ها است که معمولا تاریخی بین هفته ی آخر ژانویه و هفته ی اول فوریه را دارد. مردم در طول این جشن، خیابان ها و منازل خود را تزئین می کنند و شب ها با فانوس های چینی در خیابان تردد می کنند.
  • روز وساک: روز قرص کامل ماه در چهارمین ماه قمری سال، مهمترین رویداد برای مردم سنگاپور به حساب می آید که در ماه می، جشن گرفته می شود. در این روز معابد بودایی با استفاده از گل و میوه و دیگر پیشکش ها تزئین می شود.
بهترین زمان سفر به سنگاپور

ارزان ترین فصل سفر به سنگاپور

سنگاپور در هر موقع از سال، یکی از قطب های اصلی خرید محسوب می شود، البته در این کشور دوره ای به نام جشنواره ی فروش بزرگ وجود دارد که در این دوره ی شش هفته ای که از اوایل ژوئن تا نیمه‌های آگوست است، شما می توانید اجناس مورد نظرتان را با 70 تخفیف تهیه کنید.

زمان کلیپ: 01:00

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: