ترسناک ترین مکان های روسیه کدامند؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در کشور روسیه مناطقی وجود دارد که هم به دلیل جاذبه‌ها و شگفتی‌های طبیعی و هم به دلیل نقل افسانه‌ها و باورهای عجیب و حیرت‌آور بومیان مناطق مختلف روسیه که گاها خرافاتی بیش نیستند، باعث شده مردم دچار خوف و وحشت شوند؛ و این مناطق را در برهه‌ای از تاریخ خالی از سکنه و به حال خود رها کنند. که نتیجه این مناطق از ترسناک ترین مکان های روسیه شناخته می شود.


1. دریاچه شیطان

دریاچه شیطان یکی از مناطق غیرطبیعی و ترسناک در روسیه در منطقه Urzhum در 772 کیلومتری مسکو دریاچه‌ای بیضی‌شکل است که با انبوهی از گیاهان که بصورت جزیره هایی بر روی آب اند پوشیده شده است. از این دریاچه فواره‌هایی بالا می آیند و صدایی همهمه گونه ایجاد می‌کند. که بومیان منطقه بشدت از آن واهمه دارند و دریاچه را شوم می‌دانند.

طبق باورهای قدیمی این دریاچه را حاصل گریه بسیارِ زنان و کودکان از خودکشی عزیزانشان می‌دانند. آن‌ها بر این باورند که دریاچه پناهگاهی برای شیطان زیر آب شده است و فواره‌ها هم توسط شیطان ایجاد می‌شود. اما علم این پدیده را حاصل گرفتگی حفره‌ها و کانال‌های تهِ دریاچه می‌دانند که هر بار این گرفتگی‌ها با فشار آب باز می شوند و فواره‌ها ایجاد می‌شوند. این پدیده بیشتر در بهار و زمان ذوب یخ‌ها رخ می دهد.

مطالب خواندنی دیگر:شهر تیور روسیه
ترسناک ترین مکان های روسیه

2. دشت مرگ

دشت مرگ که از ترسناک ترین مکان های روسیه محسوب می شود در3700 کیلومتری مسکو قرار دارد یکی از مکان‌های مخوف و مافوق طبیعی در روسیه است. مکانی که قطب نما، ساعت و دستگاه‌های مغناطیسی را از کار می‌اندازد و محققان را دچار مشکل کرده است. افراد وقتی به نزدیکی این منطقه می‌رسند بیمار می‌شوند یا در مناطق اطراف گمراه شده و ساعت‌ها سرگردانند.

طبق گفته محققان دلیل بروز این پدیده‌ها انفجار شهاب‌سنگ در سال 1908 میلادی عنوان کردند. آنها مدعی شدند، شاید بخشی از سنگ در زمین جا مانده و میدان مغناطیسی قوی اش موجودات و لوازم را تحت تاثیر قرار می دهد. عده ای دیگر اذعان داشتند که ذغال سنگ گداخته در زمین باعث تولید گازکربنیک و مسمومیت جانداران شده است.

مطالب خواندنی دیگر:با 8 مورد از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا آشنا شوید
دشت مرگ روسیه

3. فانوس اتمی

فانوس اتمی در جزیره ساخالین از وهم انگیز ترین بناهای رها شده در روسیه است. که توسط میورا شینو در این جزیره ساخته شد. این فانوس ِمنحصربه‌فرد در سال 1939 بر روی یک دیزل ژنراتور با یک باتری پشتیبان اضطراری شروع بکار کرد. بعدها در سال 1990 با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها با انرژی هسته‌ای دوباره به کار افتاد. اما باز هم سال‌ها به حال خود رها شد و در سال 2006 تجهیزات این فانوس به غارت رفت و این بنا را تبدیل به یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های جهان در روسیه کرد.

فانوس اتمی روسیه یکی از ترسناک ترین منطق در جهان

4. معدن الماس میر

معدن الماس میر در یاکوتا معدنی روباز بود. که بخش عمده الماس روسیه را تولید می‌کرد و از منابع اصلی درآمد مردم این منطقه بود. چون الماس این معدن در عمق زمین قرار داشت به مرور استخراج آن پرهزینه شد و کم‌کم به حال خود رها شد. این معدن از نمای هوایی مانند حفره‌ای در قلب روسیه است که نمایی بسیار وحشتناک دارد و به ترسناک‌ترین سیاه‌چاله روی زمین معروف است. شاید اگر قرار باشد ترسناکترین مکانهای جهان در روسیه را بشناسیم بی درنگ تصویر این سیاه چاله عظیم در ذهنمان نقش ببند.

معدن الماس میر یکی از ترسناکترین مکانهای جهان در روسیه

5. هتل پنج ستاره نورثرن کرون Northern Crown

از دیگر مکان‌های ترسناک در روسیه می‌توان به هتل پنج ستاره نورثرن کرونNorthern Crown در سنت پترزبورگ اشاره داشت. این بنا در سال 1988 توسط شوروی مشرف به رودخانه کارپاوکی Karpovki در سنت پترزبورگ ساخته شد. اما در مراحل پایانی به دلیل مشکلات و مسائل مالی پروژه ساخت آن متوقف شد و به حال خود رها شد. 250 اتاق لوکس در این هتل وجود دارد که با مرمت قابل بهره‌برداری است. ویرانی‌های قابل مشاهده این بنا از شهرهای اطراف آن را به باشکوهترین و شاید وهم غم انگیزترین بناهای روسی مبدل کرده است.

هتل پنج ستاره نورثرن کرون Northern Crown از بنا های روسی

6. بنای زاخلوچی Zakhluchye

بنای زاخلوچی Zakhluchye در مسکو که بنایی مذهبی است در منطقه‌ای جنگلی در ساحل دریاچه ای حوالی مسکو رها شده که طی سال‌های متمادی دست‌خوش باورهای کهنه و خرافاتی مردم منطقه شده است. این بنای مذهبی که اواخر قرن نوزده به‌عنوان معبد بنا شده بود اکنون در میان باغی با درختان درهم به مکانی رازآلود و مخوف مبدل شده است. این معبد دارای برج‌های عجیبی است که کاشی‌کاری‌های آن جاذبه بسیار دارد. این مکان باشکوه هم در زمره ترسناک‌ترین مکان‌های جهان در روسیه بشمار می رود.

مطالب خواندنی دیگر:با معروف ترین آثار تاریخی روسیه آشنا شوید
بنای زاخلوچی Zakhluchye روسیه

7. کارخانه داگ دیزل

کارخانه داگ دیزل در داغستان به عنوان مرکز آموزش‌ها و ساخت تجهیزات نیروی دریایی روسیه در سال 1939 ساخته شد که با تغییر نیازهای نیروهای نظامی این کشور از چرخه فعالیت خارج شد. این کارخانه دو مایل و نیم از ساحل فاصله دارد و در دریای خزر به حال خود رها شده است. این کارخانه که امروزه مخروبه ای خوفناک است جز پرندگان سکنه‌ای ندارد؛ و به-دلیل فاصله زیاد از ساحل دسترسی به آن کار راحتی نیست. این مکان در اواخر غروب خورشید به دلیل پرواز پرندگان بر فراز آن بسیار خوف انگیز و ترسناک است.

کارخانه داگ دیزل روسیه

8. دره مرگ

دره مرگ یکی دیگر از مکان‌های رمزآلود و ترسناکِ مافوق طبیعی در روسیه است. این مکان به پاتیل بزرگ غرق شده نیز مشهور است. دره مرگ در 6 هزار کیلومتری شرقِ مسکو و در نواحی رودخانه Vilyuy قرار دارد. طبق اظهارات بومیان منطقه، دیگچه های بزرگی در زمین دفن شده که لبه‌های تیز آن بیرون مانده است و غول‌های یک چشم آهنپوش زیر این پاتیل ها خوابیده اند. هر کسی به منطقه وارد می‌شود دچار گیجی و درد در ناحیه شکم می شود.

تحقیقات نشان داده تأثیرات عجیب منطقه ناشی از تولید گازهای سمی آتش‌فشانی است. اما هنوز دلیل علمی و درستی برای شگفتی های این منطقه ارائه نشده زیرا کاوشگرانی که به این منطقه می روند همگی دچار بیماری و سردرگمی میشوند. این رفتارهای مافوق طبیعی منطقه، این مکان را به ترسناک‌ترین مکان‌های جهان در روسیه مبدل کرده است.

دره مرگ روسیه

9. دارگوس Dargavs

یکی از مناظر دیدنی و بسیار ترسناک در روسیه منطقه دارگوس Dargavs در مرز جنوبی روسیه با گرجستان واقع است. در این منطقه مقبره‌ها و سرداب هایی بر بلندای تپه‌ها بنا شده اند که قدمتشان به قرن 19 میلادی برمی‌گردد. یافته‌های فراوانی از قایق‌های چوبی دفن شده به چشم می‌خورد که به گفته بومیان منطقه متعلق به گذشتگانی است که باور داشتند مردگان بعد از مرگ باید از رودخانه عبور کند.

دارگوس Dargavs روسیه

وجود این مناطق طبیعی یا غیرطبیعی در کشور روسیه، هرساله سبب جذب گردشگران و کاوشگران بسیاری به این منطقه می شود. البته ناگفته نماند که از این راه درآمد کمی هم نصیب دولت روس نشده است!