با 6 مکان عاشقانه ترکیه بیشتر آشنا شوید

آنچه در مقاله عاشقانه ترین مکان های ترکیه خواهید خواند:

عاشقانه ترین مکان های ترکیه با طبیعت رویایی و شگفت انگیز، امکانات تفریحی و رفاهی فوق العاده و جاذبه های گردشگری منحصر به فرد یکی از بهترین انتخاب ها برای گذراندن لحظاتی رمانتیک و یکی از بهترین گزینه های برای یک سفر 2 نفره به یادماندنی محسوب می شود. در این کشور مکان های زیادی هستند که با حال و هوای دوست داشتنی و دلنشین خود می توانند میزبان فوق العاده ای برای خاطرات رمانتیک گردشگرانی باشند که به این کشور زیبا و رویایی سفر می کنند. با ما در گلفام سفر همراه شوید تا گشت و گذاری کوتاه داشته باشیم در عاشقانه ترین مکان های ترکیه و با این کشور زیبا و توریستی کمی بیشتر آشنا شویم.


1. کاپادوکیه Cappadocia

دیدن تصاویر کاپادوکیه هم کافی است تا شما را مطمئن کند می توانید سفری رویایی و شگفت انگیز را به این شهر زیبای کشور ترکیه تجربه کنید. شهری که آسمانش را بالن های رنگارنگ و زیبا تسخیر کرده اند و با حال و هوای رمانتیک و دوست داشتنی مقصد سفر بسیاری از عشاق در سراسر دنیا و یکی از عاشقانه ترین مکان های ترکیه به شمار می رود. با رفتن به این شهر می توانید هر آنچه از یک مقصد گردشگری جذاب انتظار داشته باشید را تجربه کرده و از دیدن جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده کاپادوکیا لذت ببرید.

بالن سواری در کاپادوکیا

در این شهر می توانید سوار بر بالن های رنگارنگ بر فراز کوه ها و طبیعت بسیار زیبای این منطقه پرواز کرده و تجربه ای فراموش نشدنی را در سفر به کشور دیدنی ترکیه به دست آورید. این شهر به ویژه اخیرا مورد توجه بسیاری از زوج های جوان برای گذراندن ماه عسلی رویایی و جذاب قرار گرفته و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری است که این شهر را به عنوان مقصدی رمانتیک و جذاب انتخاب کرده اند.

معماری زیبا و فوق العاده خانه های کاپادوکیا و امکانات تفریحی و رفاهی این شهر نیز در تبدیل کاپادوکیه به یکی از عاشقانه ترین مقاصد گردشگری کشور ترکیه بسیار موثرند. پیاده روی در کاپادوکیه یکی از بی نظیرترین تجربیات شما از سفر به کشور شگفت انگیز ترکیه خواهد بود. اگر قصد سفر به این شهر زیبا و دیدنی را داشتید مطلب جاذبه های کاپادوکیه در مجله گلفام سفر را از دست ندهید.

کاپادوکیه از عاشقانه ترین مکان های ترکیه

2. روستای شیرینجه ازمیر Sirince Village

روستای زیبا و دیدنی شیرینجه یکی دیگر از مقاصد محبوب گردشگرانی است که به دنبال مقصدی دو نفره و عاشقانه برای گذراندن تعطیلاتی به یادماندنی می گردند. این روستای تماشایی در 85 کیلومتری شهر ازمیر قرار گرفته و با زیبایی خیره کننده نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. شیرینجه بر روی تپه ها واقع شده و حال و هوایی رمانتیک و بسیار جذاب دارد.

طبیعت بسیار زیبا و شگفت انگیز، معماری بسیار زیبای خانه های شیرینجه و خیابان های سنگ فرش شده دوست داشتنی از مهمترین دلایل تبدیل این روستا به یکی از مقاصد عاشقانه و جذاب دنیا هستند. ترکیبی از معماری یونانی و ترکی را می توان در این روستای بسیار زیبای دید. اگر به این روستای شگفت انگیز و دیدنی سفر کردید، خوردن غذاهای محلی تازه و بسیار خوش طعم شیرینجه را هم فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین غذاهای ازمیر که مزه اش را فراموش نخواهید کرد !
روستای شیرینجه ازمیر مناسب برای سفر های عاشقانه

3. گوکچه آدا Gokceada

گوکچه آدا یکی از زیباترین جزایر کشور ترکیه و یکی از رمانتیک ترین شهر های ترکیه برای گذراندن لحظاتی عاشقانه در این کشور محسوب می شود. جزیره ای رویایی با سواحل بسیار زیبا، آبی زلال و شفاف و آرامشی فوق العاده که نظر گردشگران را از اقصی نقاط دنیا به خود جلب کرده و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری است که این جزیره را به عنوان مقصد سفر خود در کشور ترکیه انتخاب می کنند.

گوکچه آدا در کنار دریای اژه قرار گرفته و چشم اندازی فوق العاده را پیش روی میهمانان خود قرار می دهد. با رفتن به این جزیره شگفت انگیز کشور ترکیه می توانید ورزش های آبی مختلفی را هم تجربه کرده و اقامت در گوکچه آدا را به تجربه ای لذت بخش تر تبدیل کنید. این جزیره یکی از بهترین انتخاب ها برای لذت بردن از غروب زیبای خورشید نیز هست.

سفری عاشقانه به گوکچه آدا

4. استانبول Istanbul

شهر زیبای استانبول گزینه ای فوق العاده برای گذراندن لحظاتی عاشقانه و فراموش نشدنی هم محسوب می شود. این همسایه شگفت انگیز تنگه بسفر با طبیعت بسیار زیبا، جزایر دیدنی، مکان های تاریخی فوق العاده و حال و هوای منحصر به فرد و رویایی خود می تواند انتخابی بسیار خوب برای گذراندن لحظاتی به یادماندنی و عاشقانه باشد.

به ویژه اینکه با رفتن به این شهر می توانید قایق سواری در تنگه بسفر را هم به ویژه در هنگام غروب آفتاب امتحان کرده و به تماشای شهر استانبول از زاویه ای شگفت انگیز بنشینید. امکانات تفریحی و رفاهی فوق العاده ای هم در استانبول وجود دارند که سفر به این شهر زیبا و رویایی را به تجربه ای لذت بخش تر برای زوج ها تبدیل خواهند کرد.

مطالب خواندنی دیگر:پل بسفر استانبول
استانبول برای سفر رمانتیک

5. ماردین Mardin

ماردین شهری است با خانه های زرد رنگ بسیار زیبا که یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگرانی هم هست که می خواهند در یکی از عاشقانه ترین شهر های ترکیه لحظاتی رمانتیک را در سپری کنند. این شهر زیبایی تاریخی فوق العاده ای داشته و با خانه های سنگی منحصر به فرد و جذاب توجه زوج های جوان را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است. ماردین در استانی هم نام خودش قرار گرفته و مقصدی رویایی و شگفت انگیر برای گذراندن لحظاتی عاشقانه و به یادماندنی محسوب می شود.

ماردین از عاشقانه ترین شهر های ترکیه

6. دهکده چیرالی Cirali

آنتالیا با زیبایی شگفت انگیز و رویایی خود میزبان دهکده ای است که یکی از مقاصد گردشگران برای سفری رمانتیک و عاشقانه به شمار می رود. دهکده زیبای چیرالی که با سواحل شگفت انگیز و آرامشی فوق العاده نظر گردشگران را به خود جلب کرده و سفری به یادماندنی را برای زوج های جوانی که چیرالی را برای گذراندن لحظاتی رمانتیک انتخاب می کنند رقم خواهد زد.

ویرانه های شهر باستانی الیمپوس از مهمترین جاذبه هایی است که با رفتن به چیرالی می توان از آن بازدید کرد. امکانات رفاهی مناسبی هم در این منطقه وجود دارد که سفر به چیرالی را به تجربه ای لذت بخش تر برای گردشگران تبدیل می کنند. اگر با تور آنتالیا همراه شده و به این شهر زیبا و محبوب کشور ترکیه سفر کردید، دهکده چیرالی انتخابی فوق العاده برای گذراندن لحظاتی آرام بخش و عاشقانه محسوب می شود.

مطالب خواندنی دیگر:برای ماه عسل بدروم بهتر است یا آنتالیا؟
دهکده چیرالی از مقاصد گردشگران برای سفری رمانتیک و عاشقانه
کلمه های کلیدی: