5 دلیل برای سفر به ریمینی ، ایتالیا

با وجود سواحل طلایی، معماری زیبای تاریخی و ایستگاه های غذای خیابانی پر شور، ریمینی یکی از بهترین شهرهای مخفی ایتالیا­­ست. سفر به ریمینی می تواند از جذاب ترین سفر ها باشد .در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با جاذبه های ایتالیا بیشتر آشنا شوید.

سینما فولگور

سینمای تاریخی فولگور (Cinema Fulgor)، واقع در فاصله چند متری میدان پیازا کاوور (Piazza Cavour)، پس از 5 سال تعطیلی به علت بازسازی، در تاریخ 20 ژانویه 2018 مجدد بازگشایی شد.

دلیل اهمیت این روز، ­98امین سالروز تولد کارگردان مشهور، فدریکو فلینی (Federico Fellini) که در 73 سالگی در گذشت، می باشد. فدریکو که به عنوان یکی از بهترین فیلمسازان طول تاریخ شناخته شده است، اکثرا هنرسینمایی خود را الهام گرفته از خاطرات کودکی در ریمینی می دانست. وی در ابتدا در سینمای تاریخی کورسو دی آگستو (Corso d’Augusto) با فیلم ها آشنا شد و بعدتر، در همین سینما فیلم های وی «روم Roma» و «آمارکورد Amarcord» به نمایش گذاشته شدند.

سینما فولگور

این سینمای بازسازی شده، دارای سه طبقه می باشد. طبقه همکف شامل 2 سینما و یک سرسرای تئاتر زیبا، ساخته ی دانته فرتی (Dante Ferretti) با سبک هالیوود دهه ی 30 می باشد. طبقه اول و دوم متعلق به فدریکو فلینی بوده و با نمایش، گالری، درج اطلاعات و حتی با پخش فیلم های وی (که هرگز تولید آن ها به پایان نرسیده بود) داستان وی را بازگو می کند.

Cinema Fulgor

ساحل ریمینی

ساحل ریمینی با بیش از 15 کیلومتر ماسه سفید و ترکیبی از هتل ها، کافه های ساحلی و رستوران ها به سادگی در سراسر جهان شناخته شده است. در وسط سواحل تفرجگاه ساحلی مرکزی و مسیر لانگومار آگوستو سرزنده و جوان ترین بخش ها و قلب زندگی شبانه ی معروف ساحل، به خصوص در تابستان واقع شده اند، در حالی که بخش های شمالی و جنوبی تر مختص خانواده ­هاست.

مطالب خواندنی دیگر:گشت و گذاری در میان بهترین میراث های جهانی ایتالیا
ساحل ریمینی

مهم نیست شما چه بخشی را انتخاب کنید، تمامی سواحل با توجه به ضوابط دقیق بلوفلگ (Blue Flag) در شرایط ایده­ آلی می باشند. یک نوشیدنی خنک بنوشید، کمی آبتنی کنید و کمی از زندگی ایتالیایی لذت ببرید.

ساحل ریمینی

خرابه های رومی

ریمینی با قدمتی که به 268 سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد، در زمان رومیان دارای موقعیت استراتژیک مهم بوده و یادگارهای آن زمان تا به امروز باقی مانده است. تاثیرگزاترین این بناهای تاریخی، طاق آرکو دی آگوستو (Arco d’Augusto)، ساخته شده 27 سال پیش از میلاد مسیح به عنوان ادای یاد بود به آگوستوس سزار (Augustus Caesar) و قدیمی ترین قوس پیروزی رومی بازمانده می باشد.

مطالب خواندنی دیگر:با جاذبه های گردشگری کشور زیبای بلژیک آشنا شوید
خرابه های رومی

پل تیبریوس (Ponte di Tiberio) با 62 متر طول، یکی دیگر از یادگارهای رومی­ست که با 2000 سال قدمت همچنان شکوه خود را حفظ کرده است. 5 طاق این پل مرکز تاریخی ریمینی را به محله تاریخی بورگو سن جولیانو (Borgo San Giuliano) متصل می کنند. در روزهای آفتابی، بازتاب پل بر روی آب های آبی کانال تصویری مانند عکس های کارت پستال ایجاد می کند.

خرابه های رومی

محله ها

محله ی مدرن بورگو سن جولیانو در مقابل پل تیبریوس (Ponte di Tiberio) واقع شده است. محله ی دلنشین بورگو به همراه خیابان های کوچک سنگ فرش شده، پیتزافروشی های شیک و نقاشی های دیواری خیابانی رنگارنگ به یکی از معروف ترین مناطق ریمینی تبدیل شده است.

5 دلیل برای سفر به ریمینی

محله بورگو در ابتدا به عنوان محله ماهیگیران شناخته شده و یکی از فقیرترین محلات شهر بود. امروزه محله بورگو فستیوال دوسالانه به نام «Festa del Borgo San Giuliano» به همراه تئاتر خیابان، موسیقی، رقص و غذاهای اشتها آور برگزار می کند. لحظه ی اوج این فستیوال نمایش شگفت انگیز آتش بازی بر روی پل تیبریوس می باشد.

با اینکه فیلم ساز معروف ریمینی، فدریکو فلینی، در سمت دیگر شهر به دنیا آمده و زندگی می کرد، علاقه خاصی به محله بورگو داشته است. در سال 1994 فستیوال دوسالانه ی بورگو به صورت رسمی به فلینی اختصاص داده شد و بسیاری از تصاویر بر روی دیوار های این محله از صحنه ها و شخصیت های فیلم های وی و خود فلینی برگرفته شده بودند.

محله ی مدرن بورگو سن جولیانو

غذاهای خیابانی

خیابان های ریمینی مرکز فرهنگ روبه رشد غذاهای خیابانی بوده و مزه ی خاص این منطقه را ارائه می دهند. این امر در «معابد» غذای خیابانی، معروف به (baracchini)،واقع در سراسر شهر، به وضوح دیده می شود. مهارت این کیوسک های کوچک در غذاهای محلی، از نان های گرم دارای گیاه (cassoni alle erbe) تا پیادای (piada) معروف ریمینی –نان های نعناعی گرم و پر شده از پنیر نرم- می باشد.

مطالب خواندنی دیگر:هوس برانگیز ترین خوراکی های ایتالیایی
غذاهای خیابانی

باراچینی ها، ایستگاه های ساده و کوچک غذافروشی بوده و بسیاری از بازدید کنندگان آن ها را نمی بینند. حتما از دفتر محلی اطلاعات توریستی نقشه ی تور غذای خیابانی ریمینی را بگیرید تا در یافتن بهترین باراچینی به شما کمک کند. همچنین می توانید نرم افزار «تور غذاهای خیابانی ریمینی» را دانلود کنید.

غذاهای خیابانی ریمینی

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی