شهر پوندیچری در هند و جاذبه های روح نواز آن

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

جاذبه های شهر پوندیچری که خواهید خواند:

جاذبه‌های شهر پوندیچری در هند بی نظیر است. پوندیچری این شهر فرانسوی نما، به پایتخت فرانسه در هند مشهور است. شهری پرتکاپو در سواحل جنوب شرقی هند با فرهنگی آمیخته با تمدن اروپا. این شهر دارای کلیساهای باستانی، بناهای تاریخی با محله های فرانسوی و هندی است. این شهر زیبا سواحلی بکر و دست‌نخورده با طبیعتی منحصربه ‌فرد دارد.در ادامه با ما در گلفام سفر همراه باشید تا با این شهر زیبا بیشتر آششنا شوید.


بهترین زمان سفر به پوندیچری

پوندیچری شهری با تلفیق دو فرهنگ و قومیت هندی و فرانسوی است. این شهر زیبا سالانه میزبان گردشگران بسیاری است. بهترین زمان سفر به پوندیچری ماه اکتبر تا مارچ (مهر تا فروردین) می باشد. زیرا می‌توانید هوای دلنواز بهاری را در این منطقه تجربه کنید. اما این شهر زیبا با تمام جاذبه هایش خیلی برای ایرانی‌ها شناخته شده نیست و کمتر کسی از ایران تجربه دیدن این جاذبه‌ها را داشته است.


سرگذشت شهر پوندیچری

پوندیچری بزرگ‌ترین مستعمره فرانسه در هند است و در کناره اقیانوس هند واقع شده‌است. این شهر در سال 1674 توسط شرکت فرانسوی هند شرقی جزء قلمرو فرانسوی‌ها شد و به‌عنوان بندر تجاری مهم در جنوب هند مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از همان سال‌ها فرانسوی‌ها شروع به ساخت شهری مدرن با زیرساخت‌های اساسی برای خود کردند و نهایتاً در سال 1956 میلادی این شهر از فرانسوی‌ها باز پس گرفته شد و به هند پیوست.

زبان مردم این شهر تامیلی (قدیمی‌ترین زبان‌های جنوب هند) است. اما بیشتر مردم این شهر به واسطه حضور فرانسوی‌ها یا فرانسوی صحبت می‌کنند یا لهجه فرانسوی دارند. مردم محلی پوندیچری را به نام پوندی می‌خوانند. این شهر آب‌وهوایی گرمسیری و مرطوب دارد و از زیباترین شهرهای تاریخی جنوب هند به شمار می‌آید.
از جاذبه‌های شهر پوندیچری در هند سواحل بکر و دست‌نخورده آن است .که آرامش بی‌حد و حصرش جان می‌دهد برای ریلکس کردن و تماشای رگه‌های طلایی خورشید!

شهر پوندیچری هند

جاذبه های شهر پوندیچری هند

1. سواحل شهر پوندیچری

 • ساحل صخره‌ای از طولانی‌ترین و آرام‌ترین سواحل پوندی است. قدم زدن در امتداد این ساحل آرامشی خارج از حد تصورنصیبتان خواهد کرد! در مسیر این ساحل می‌توان به آثار تاریخی مانند باغ بچه‌ها، مجسمه گاندی، مجسمه جواهر لعل نهرو، چراغ دریایی قرن 19وکتابخانه رومن رونالد دسترسی داشت.
 • سواحل Paradise Beach و Karaikal Beach مکانی ویژه علاقمندان به تجربه هیجانات ورزشی و بازی‌های آبی است.
 • تجربه موج سواری در Serenity Beach برای علاقمندان به این رشته فراهم است.
 • ساحل Mahe Beach بسیار مناسب برای ریلکسیشن و آرامش جان است!
شهر پوندیچری در هند

2. قایق سواری در رودخانه

از جذاب‌ترین قسمت‌های سفر به شهر پوندی قایق‌سواری در رودخانه Chunnambar است. برای قایق سواری در این رودخانهی تماشایی که منظره‌ای از زیبایی‌های شهر فرانسه هندی را برایتان به نمایش می‌گذارد، می‌توانید هم از قایق‌های موتوری استفاده کنید. هم قایق‌های پدالی که البته با هر دو نوع لذتی وصف نشدنی و خاطره‌ای ماندگار نصیبتان می شود.

غواصی هم از جاذبه‌های این فرانسه کوچک در هند است. شهر پوندی به دلیل داشتن آب‌های زلال و شفاف از بهترین مکان‌های هند برای غواصی بشمار می رود. غواصی از عمق 5 تا 40 متر برای غواصان حرفه‌ای و مبتدی ها فراهم است.

قایق سواری در شهر پوندیچری

3. دریاچه Ousteri

دریاچه Ousteri یکی از زیباترین جاذبه‌های پوندی است که به بهشت پرنده نگری نیز معروف است. این دریاچه ساخته دست بشر است و باتلاقی بودن از ویژگی‌های آن است. که باعث شده پرندگان بسیاری این محل را برای زیستن انتخاب کنند. این دریاچه سالانه میزبان پرندگان مهاجری از سراسر دنیاست. تماشای غروب و دیدن پرندگان این دریاچه از ناب ترین جاذبه های شهر پوندیچری در هند است.

دوچرخه‌سواری در این شهر برای توریست‌ها جذابیت خاصی دارد. آن‌ها می‌توانند با سفری کوتاه که با دوچرخه آغاز می‌کنند میراث فرهنگی و اماکن دیدنی پوندی را ببینند. به همین منظور تورهایی با دوچرخه به همراه راهنمای انگلیسی و فرانسوی‌زبان در این شهر برگزار می شود.

مطالب خواندنی دیگر:6 مورد از جاذبه های هند
دریاچه Ousteri پوندی

4. کلیساهای پوندی

کلیساهای پوندی از زیباترین اماکن دیدنی برای گردشگران، بخصوص علاقمندان به معماری و بناهای تاریخی است.

 • کلیسای Thirukameswar Sri Gokilambal دیوارها و ظاهر بنای آن و سقفهای داخلش با رنگ‌ها و نقاشی‌های زیبا مزین شده است.
 • کلیسای Manakula Vinayagar برای فیل‌ها و ارابه‌های طلایی عظیم و دیوارهای سنگی‌اش مشهور است.
 • کلیسای قلب مقدس عیسی دارای معماری گوتیک است
 • و کلیسای جامع مقدس 300 سال قدمت دارد و باعث جذب گردشگران بسیاری به این منطقه شده است.
کلیساهای پوندی یا پوندیچری

5. معبد آشرام Ashram sri Aurobindo

آشرام Ashram sri Aurobindo، دیر و معبدی در ادیان هندی است. اما امروزه فعالیت‌هایی در زمینه فرهنگی هند، مانند مطالعه و یوگا در آن انجام می‌شود. معبد آشرام توسط sri Aurobindo ، یوگی و فیلسوف بزرگ هندی با همکاری زنی فرانسوی بنا شد. این مکان برای دوستداران یوگا و آرامش ذهن مکانی دل‌نشین و جذاب است.

معبد آشرام در شهر پوندیچری

6. موزه پوندیچری

موزه پوندیچری از موزه‌های برجسته این فرانسه کوچک است که گنجینه‌ای تاریخی از دوران باستان در آن محفوظ است. آثاری باقی‌مانده از امپراطور رم هم در آن نگهداری می‌شود. در این موزه بخش های مختلفی وجود دارد. بخش هایی برای نگهداری فسیل‌ها، بخش‌هایی برای صنایع دستی و زمین‌شناسی و بخش‌هایی مناسب مبلمان فرانسوی و مصنوعات دست‌ساز وجود دارد.

موزه های پوندی

7. باغ گیاه‌شناسی

باغ گیاه‌شناسی یکی دیگر از جاذبه‌های شهر پوندیچری در هند است که مورد علاقه معماران و دوستان علاقمند به کشاورزی و باغداری است. باغ‌هایی به سبک باغ‌های فرانسوی با پوشش گیاهان زینتی به همراه فواره‌ها و سازه‌های سنگی ژاپنی است. این باغ وسعتی حدود 22 هکتار با 1500 گونه گیاهی از تمام دنیاست. اواخر هر هفته در این باغِ زیبا فستیوال موسیقی و فواره‌ها بر برپا می‌شود. که جذابیت آن برای هر بیننده‌ای خیره‌کننده است.

باغ گیاه‌شناسی شهر پوندیچری

8. غذا های محلی پوندی

خوش‌مزه ترین جاذبه گردشگری پوندی غذاهای محلی آن است. که از فرانسه و هند و اروپا تأثیر گرفته و کاملاً ویژه و انحصاری است. اگر به پوندی سفر کردید لذت چشیدن این خوش‌مزه های منحصربه‌فرد را از خودتان نگیرید!

غذا های محلی پوندی

9. شهر آروویل Auroville

آروویل Auroville یکی دیگر از جاذبه‌های شهر پوندی در هند است. این شهر در 14 کیلومتری پوندی قرار گرفته و شهری بین‌المللی است. هرکس با هر قومیت و اعتقاد و فرهنگی با صلح در کنار هم زندگی می‌کنند.

شهر آروویل

10. قلعه های پوندیچری

 • قلعه فرانسوی لوئیس: قلعه فرانسوی لوئیس یکی دیگر از جاذبه‌های شهر پوندیچری در هند است. این بنا در بهارا تی پارک قرار دارد. فرانسوی‌ها این قلعه را در سال 1709 ساختند. این قلعه در دوره ای 50 ساله در مقابل حمله‌های پرتقالی‌ها مقاومت کرد ولی بالاخره در سال 1761 میلادی توسط انگلیسی‌ها ویران شد. اکنون ویرانه‌هایی از این قلعه در معرض دید گردشگران قرار دارد.
 • بنای یادبود جنگ فرانسه : از مهم‌ترین بناهای یادبود هند، بنای یادبود جنگ فرانسه است که به احترام سربازان شجاعِ جان باخته در جنگ جهانی اول توسط فرانسوی‌ها ساخته شد. و هرساله مراسمی بدین منظور در چهاردهم ژوئن برگزار می‌شود.
 • قلعه گینکی و قلعه عالم پاری است که از قدیمی‌ترین قلعه‌های پوندیچری به شمار می رود.
مطالب خواندنی دیگر:مهمترین ادیان هندوستان
قلعه های پوندیچری
کلمه های کلیدی: