نکات کلیدی خرید آنلاین بلیط هواپیما

آنچه در مقاله خرید آنلاین بلیط هواپیما خواهید خواند:

انجام دادن کارهای خود از طریق اینترنت به‌صورت آنلاین، یکی از فعالیت‌هایی است که روزبه‌روز بیشتر می‌شود و همین امر باعث شده تا کار مردم راحت‌تر از قبل انجام شود. خرید کالاها و انواع محصولات، انجام فعالیت‌های بانکی و اشتغال کارهای غیرحضوری، از مواردی است که روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شود. ما در این مقاله، قصد داریم شما را با نکات کلیدی خرید آنلاین بلیط هواپیما آشنا کنیم.


پرواز در روزهای کم‌جمعیت

پیشنهاد ما به شما رزرو بلیط هواپیما در روزهایی است که مناسبت خاصی نیست. برای مثال روزهای شنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه، در پروازهایی که بین‌المللی هستند، نسبت به‌روزهای دیگر، کم‌جمعیت و آرام‌تر محسوب می‌شوند. شما در این روزهای خلوت، می‌توانید قیمت بلیط را به پایین‌ترین قیمت خریداری کرده و پرواز خود را در ساعات اول صبح داشته باشید.

پیشنهاد می‌شود که در ساعات نخست صبح، تقریبا یک تا دو ساعت بعد از طلوع خورشید پرواز خود را انجام دهید، زیرا معمولا در این ساعات افراد خواب هستند و پرواز خود را برای بعدازظهر یا شب رزرو کرده‌اند. از دیگر نکات مثبت پرواز صبح زود، این است که دیگر مشکلات فنی و مواردی که در شلوغی اتفاق می‌افتد، وجود نخواهد داشت. تنها کافی است یک روز خود را زود بیدار شده و از پوئن های مثبت آن، لذت ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:در پروازهای خارجی منظور از CODESHARE چیست؟
خرید آنلاین بلیط هواپیما

صندلی خود را در انتها انتخاب کنید

برخی از شرکت‌های هوایی، این امکان را به شما می‌دهند که به‌صورت آنلاین، صندلی خود را در هواپیما مشخص و قیمت آن را تعیین کنید. این موضوع، ارتباط مستقیمی با زمان رسیدن شما به فرودگاه دارد؛ زیرا اگر شما در زمان دقیق پرواز به فرودگاه برسید، دیگر فرصت انتخاب صندلی هواپیما را نخواهید داشت، اما اگر زودتر از بقیه مسافرها به فرودگاه رسیدید، می‌توانید بهترین صندلی هواپیما را برای خود انتخاب کنید. برخی از صندلی‌هایی که در فرودگاه‌ها به فروش نمی‌رسد، به دلیل این است که می‌خواهند آن را با قیمتی بالا بفروشند، زیرا جزء بهترین صندلی‌های هواپیما به‌حساب می‌روند.

انتخاب صندلی در هواپیما

اختلاط در سفر در تعطیلات

همه ما این را می‌دانیم که سفر کردن از طریق هواپیما در تابستان، بسیار گران است. ماه‌های دیگر از سال از لحاظ مالی موقعیت مناسب‌تری از نظر قیمت برای سفر شما دارد. روزهایی که نزدیک به تعطیلات هستند هم برای سفر پیشنهاد نمی‌شود، زیرا به دلیل شلوغی زیاد، ممکن است سفر به‌طور دلخواه شما پیش نرود.

اگر مجبور هستید تا در تعطیلات مهم مانند عید نوروز سفر کنید، به شما پیشنهاد می‌شود تا جایی که می‌توانید پس‌انداز داشته باشید و خود را برای خرج‌های پیش روی تعطیلات آماده کنید، زیرا پس از خرید بلیط هواپیما به پول برای مخارج تفریحات نیاز دارید؛ اما اگر عجله ندارید، بهتر است در زمان‌های مناسب از خرید بلیط برای مسافرت استفاده کنید و این موضوع را باور داشته باشید تا در ماه‌هایی دیگر از سال، می‌توانید از دیگر ویژگی‌های سفر استفاده کرده و جذب آن شوید.

سفر در تعطیلات با هواپیما

در آخرین لحظه بلیط هواپیمای خود را نگیرید

زمان‌بندی که در خرید بلیط‌های هوایی در نظر می‌گیرید، از اهمیت و نکات مهم قوانین رزرو محسوب می‌شود. بهترین زمانی که شما باید بلیت هواپیمای داخلی خود را رزرو کنید، یک الی دو هفته قبل از پرواز خود است؛ زیرا در طول این مدت، اگر اتفاقی برای شما یا شرکت هواپیمایی بیفتد، از آن مطلع می‌شوید و راه‌های دیگر حمل‌ونقل را برای خود انتخاب می‌کنید.

همچنین اگر شما در زمان مناسب خرید بکنید، می‌توانید با قیمت‌های مناسبی مواجه شوید؛ زیرا هنگامی‌که شما در لحظه آخر و بسیار دیر بلیط هواپیمای خود را رزرو می‌کنید، قیمت‌ها فوق‌العاده زیاد خواهد بود، زیرا کسانی که با عجله نیاز به پرواز و سفر دارند، باید قیمت بیشتری بپردازند.

استفاده از زمان مناسب برای خرید، می‌تواند شما را با قیمتی نصف یا مناسب مواجه کند؛ بهترین پیشنهاد ما برای شما، میانه‌رو بودن است؛ زیرا فشار مالی برای پرداخت هزینه بلیط هواپیما به شما وارد نمی‌شود؛ زمان مناسب برای خرید بلیط های خارج از کشور از ۳ تا ۶ ماه است که شما در این زمان، می‌توانید با قیمت مناسب و بدون عجله، بلیط خود را با اطمینان خاطر رزرو کنید.

مطالب خواندنی دیگر:اگر از پرواز جا ماندید چکار باید کنید؟
جا ماندن از پرواز

نیاز به تغییر صندلی نیست

این امکان، در صورتی عملی می‌شود که صندلی دیگری که خالی است، از موقعیت بهتری نسبت به صندلی شما داشته باشد. در این صورت، شما می‌توانید جای مناسب صندلی که از موقعیت تماشای آسمان و صدای کمتر برخوردار است، استفاده کنید؛ اما نکته قابل‌توجه اینجاست که معمولا قیمت‌های صندلی‌هایی که از موقعیت مناسبی برخوردارند، کم نیست و برای جابجایی صندلی قبلی به صندلی جدید خود، قیمت تقریبا مبلغ زیادی باید پرداخته شود.


خوراکی فراموش نشود

بهتر است بدانید فروشگاه‌هایی که در فرودگاه‌ها، خوراکی‌هایی نظیر کیک و آبمیوه می‌فروشند، قیمت زیادی دارند و به‌صرفه نخواهد بود؛ از همین جهت به شما پیشنهاد می‌شود تا خوراکی‌های خود را از خانه، مانند کلوچه‌های خانگی و خوراکی‌هایی که سبک هستند، یا دیگر جاهایی که قیمت کمتری دارند، تهیه‌کرده و هنگام گرسنگی در حین سفر از آن استفاده کنید.

انتخاب صندلی در هواپیما

خرید ارزان بلیط هواپیما

شما برای خرید آنلاین بلیط هواپیما با قیمت ارزان، نیازی نیست حتما تخفیف داشته باشید، تنها کار لازم، این است که شما در زمان مناسب بلیت خود را خریداری کنید؛ زیرا اگر خرید بلیط خود را به لحظه آخر و تعویق بیندازید، قیمت آن افزایش زیادی خواهد داشت.

خرید بلیط هواپیما ارزان

پروازهای توقف دار را انتخاب کنید

پروازهای توقف دار، از قیمت‌های مناسب‌تری برخوردار هستند؛ زیرا چند سری در بین سفر، توقف صورت می‌گیرد و به‌صورت یکجا و بدون توقف، شما به مقصد خود نمی‌رسید. از نکات مثبت دیگر این مورد، این است که توقف در بین سفر برای برخی از افراد لازم می‌شود؛ برای مثال افرادی که در ارتفاعات بلند، حالت سرگیجه پیدا می‌کنند، می‌توانند چند دقیقه استراحت کرده، آبی بنوشند و دوباره به سفر خود ادامه دهند.

پروازهای توقف دار

توجه به ایرلاین‌های کوچک

ممکن است برخی از فرودگاه‌ها و شرکت‌های هوایی که تاکنون اسم آن‌ها را نشنیده‌اید، از قیمت‌های مناسب و ارزان برخوردار باشند که بازدید از آنجا و دانستن اطلاعات درباره قیمت‌ها، می‌تواند کمکی در زمینه خرید آنلاین بلیط هواپیما به شما بکند.

نکاتی که درباره خرید آنلاین بلیط هواپیما گفته شد، صرفا به‌منظور بالا بردن اطلاعات شما درباره یکی از اموری است که امروزه با آن سروکار زیادی داریم. هدف ما، کمک کردن به شما و پاسخگویی به سوالات معمول درباره بلیط های هواپیمایی بود که خدمت شما ارائه شد. امیدواریم این موارد برای شما مفید واقع‌شده باشد و بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

کلمه های کلیدی: