هزینه های سفر به پوکت

آنچه در هزینه های سفر به پوکت خواهید خواند:

پوکت، از جذاب ترین شهرهای تایلند

پوکت یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرها در کشور تایلند است. این شهر در کنار بانکوک و پاتایا جز مهم ترین مناطق توریستی و تفریحی در کشور تایلند محسوب می شود. شهر پوکت برای توریست ها و گردشگران جذابیت بسیار زیادی دارد. آب و هوای خوب، چشم اندازهای فوق العاده، منظره های استثنایی و امکانات تفریحی با کیفیت بسیار عالی، سفر به پوکت را به یک تجربه لذت بخش تبدیل می کنند. اما لازمه سفر به این شهر و بهره بردن حداکثری از امکانات آن، دانستن میزان هزینه های سفر به پوکت است.

تایلند کشوری است که از نظر جاذبه های فرهنگی و هم چنین جاذبه های طبیعی بسیار غنی است. شهرهای مختلف این کشور، هر یک جاذبه ها و ویژگی های جالب خود را دارند. با این حال اگر پوکت را به عنوان مقصد سفر خود در تایلند انتخاب کرده اید، لازم است که به خوبی با هزینه سفر به پوکت آشنا باشید تا بتوانید برنامه ریزی بهتری برای سفر خود بکنید.

در این مطلب می خواهیم به شکل کامل هر آن چه که لازم است درباره سفر به پوکت بدانید را شرح دهیم. اگر جز متقاضیان تور تایلند هستید یا می خواهید به پوکت سفر کنید، تا انتها همراه ما باشید.

هزینه سفر به پوکت

هزینه مسیر سفر به پوکت

هزینه های دریافت ویزا

بخشی از هزینه های سفر به پوکت، مربوط به هزینه های دریافت ویزا می شود. هزینه های ویزا با توجه به نوع ویزای درخواستی شما متغیر است. از آن جا که بیشتر مسافرت ها به تایلند با هدف های توریستی و گردشگری است، ما در این مطلب به ذکر قیمت ویزای توریستی اکتفا می کنیم. در حال حاضر برای دریافت ویزای توریستی یک بار ورود تایلند باید مبلغ 35 یورو بپردازید. قیمت ویزای دوبار ورود هم 70 یورو است.

هزینه عوارض خروج از کشور

بخش دیگر هزینه های مربوط به سفر، هزینه عوارض خروج از کشور است. برای دفعه اول خروج از کشور باید مبلغ 220 هزار تومان را برای عوارض بپردازید. در دفعه دوم این مبلغ به 330 هزار تومان و در دفعه سوم به 440 هزار تومان افزایش می یابند. توجه داشته باشید که این نرخ ها ممکن است در اثر تصویب قوانین جدید تغییر کنند.

هزینه بلیط هواپیما پوکت

اما یک بخش مهم دیگر مربوط به هزینه های مسیر سفر به پوکت، بلیط هواپیما است. در حال حاضر بلیط هواپیما از تهران به پوکت در محدوده قیمت 5 تا 8.5 میلیون تومان به فروش می رسد. راه دیگر سفر به بانکوک و حرکت از آن جا به سوی پوکت است. قیمت بلیط هواپیمای تهران به بانکوک بین 4 تا 7.5 میلیون تومان است. هم چنین برای حرکت از بانکوک تایلند به پوکت باید مبلغی معادل حدودا 1 میلیون تومان بپردازید.

مطالب خواندنی دیگر:8 تا از بهترین و زیباترین جاذبه‌ های پوکت
هزینه مسیر سفر به پوکت

واحد پول پوکت

واحد پول رسمی کشور تایلند، بات تایلند است. بات تایلند از طریق اسکناس های مختلف 20 بات، 50 بات، 100 بات و… مبادله می شود. در حال حاضر هر بات تایلند معادل حدود 640 تومان است. البته این نکته گفتنی است که بهتر از بیشتر یا تمام پول همراه خود را به صورت دلار ببرید. زیرا دلار یک ارز بین المللی است، در همه جا معتبر شناخته می شود و می توان آن را به سادگی در سرافی ها به بات تبدیل کرد.

واحد پول پوکت

هزینه هتل در پوکت

برای اقامت در شهر پوکت می توان از گزینه های متعددی استفاده کرد؛ مانند اقامت در هاستل یا اجاره کردن هتل آپارتمان در مدت اقامت. اما یکی از بهترین مکان های اقامتی برای هر مسافر و گردشگری، استفاده از هتل است. تورهای تایلند برای اقامت از هتل ها استفاده می کنند.

در پوکت تایلند انواع و اقسام هتل ها با کیفیت های مختلف وجود دارند. میانگین قیمت هتل های سه ستاره و نسبتا خوب پوکت، 2500 تا 3000 بات تایلند برای هر شب اقامت است. قیمت هتل های چهار ستاره تا 6000 بات برای هر شب اقامت هم می رسد. علاوه بر این ها در پوکت هتل های 5 ستاره بسیار خوبی هم در دسترس هستند که برای هر شب اقامت قیمتی بین 2500 تا 12000 بات از مشتریان خود دریافت می کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید از هاستل ها و اقامتگاه های پوکت استفاده کنید، نیاز به پرداخت این مبالغ بالا ندارید. میانگین قیمت اقامت در هاستل برای هر شب حدود 700 بات تایلند است.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین هتل های پوکت آشنا شوید .
هزینه هتل در پوکت

هزینه غذا در پوکت

خورد و خوراک در تایلند هزینه چندان زیادی ندارد. یک راه آسان برای تامین مواد غذایی و خورد و خوراک در پوکت، استفاده از رستوران ها و فست فودها است. در پوکت می توان به شعبه های مک دونالدز مراجعه کرد و از فست فودهای آن که به طور میانگین با قیمت 250 بات به فروش می رسند استفاده کرد.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین رستوران های پوکت

در رستوران های ارزان هزینه هر وعده غذایی بین 80 تا 200 بات تایلند است. یک وعده غذایی دو نفره در یک رستوران نسبتا خوب در پوکت 500 بات قیمت دارد. در رستوران های لوکس و مجلل پوکت هم غذاهای لذیذی در محدوده قیمتی 500 تا 5000 بات یافت می شوند.

هزینه غذا در پوکت

هزینه تفریح در پوکت

امکانات و جاذبه های تفریحی پوکت بسیار زیاد و متنوع هستند. این شهر برای کسانی که قصد یک سفر تفریحی دارند یک گزینه عالی است. قیمت برخی از مهم ترین تفریحات در پوکت عبارتند از:

  • فیل سواری: 900 بات تایلند
  • گردش و بازدید از جزایر مرجانی: 1000 بات تایلند
  • بازدید از جزایر فی فی: 2000 تا 3000 بات تایلند
  • غواصی در دریا: 2000 تا 4000 بات تایلند
  • زیپلاین هانومان: 2500 تا 3500 بات تایلند
  • سافاری در جنگل های پوکت: 1000 تا 2000 بات تایلند
مطالب خواندنی دیگر:با بهترین مراکز خرید پوکت آشنا شوید

هزینه حمل و نقل در پوکت

یکی از بخش های مهم هزینه سفر به پوکت، هزینه های مربوط به حمل و نقل است. اغلب هتل ها سرویس های گشت شهری دارند که برای توریست ها مناسب هستند. با این حال شما می توانید از تاکسی، اتوبوس، تاکسی های مخصوص تایلند با نام توک توک و ماشین های اجاره ای برای حمل و نقل در درون پوکت استفاده کنید.

یکی از ارزان ترین وسیله نقلیه در پوکت، اتوبوس ها هستند که قیمت بلیط آن حدود 80 تا 140 بات تایلند است. هزینه استفاده از تاکسی حداقل 200 بات است. توک توک ها که تاکسی های مخصوصی در تایلند هستند، با قیمت 50 تا 100 بات به حمل و نقل شما کمک می کنند. اگر هم قصد اجاره ماشین داشته باشید باید برای هر روز اجاره حدود 1000 بات تایلند بپردازید.

برای اطلاع دقیق از موارد مورد نیاز سفر پیشنهاد ما به شما مشاهده راهنمای سفر به پوکت می باشد.


در مورد هزینه های سفر بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخارج سفر به شهرها و کشورهای مختلف به صفحه هزینه های سفر مراجعه کنید.


سوالات متداول در مورد هزینه های سفر به پوکت

هزینه حمل و نقل در پوکت چقدر است؟

یکی از ارزان ترین وسیله نقلیه در پوکت، اتوبوس ها هستند که قیمت بلیط آن حدود 80 تا 140 بات تایلند است. هزینه استفاده از تاکسی حداقل 200 بات است.

هزینه تفریح در پوکت چقدر است؟

امکانات و جاذبه های تفریحی پوکت بسیار زیاد و متنوع هستند. این شهر برای کسانی که قصد یک سفر تفریحی دارند یک گزینه عالی است. فیل سواری: 900 بات تایلند و گردش و بازدید از جزایر مرجانی: 1000 بات تایلند و…

هزینه هتل در پوکت چقدر است؟

در پوکت تایلند انواع و اقسام هتل ها با کیفیت های مختلف وجود دارند. میانگین قیمت هتل های سه ستاره و نسبتا خوب پوکت، 2500 تا 3000 بات تایلند برای هر شب اقامت است.

کلمه های کلیدی: