شهر پاتایا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پاتایا برای ایرانیان نیز یک مقصد عالی گردشگری و توریسم است. بسیری از ایرانی هایی که برای تور تایلند ثبت نام می کنند، در طول سفر خود به این کشور از سواحل جذاب و امکانات تفریحی مختلف در پاتایا بهره می برند. به همین دلیل، ما قصد داریم در این مطلب به معرفی کامل پاتایا بپردازیم.

چنان چه قصد سفر به تایند را داشته یا برای رزرو تور تایلند می خواهید برنامه ریزی کنید، حتما به پاتایا به عنوان یکی از شهرهای مهم توریستی این کشور توجه داشته باشید. اطلاعاتی که در ادامه درباره شهر پاتایا ارائه می شوند، شما را متقاعد می کنند که چرا این شهر تا این حد برای توریست ها و گردشگران جذاب است.

| گلفام سفر

معرفی شهر پاتایا

شهر پاتایا یک شهر ساحلی نسبتا کوپک در شرق کشور تایلند است. این شهر با بانکوک، پایتخت تایلند و یکی از مهم ترین شهرهای این کشور برای توریست ها و گردشگران، حدود 160 کیلومتر فاصله داشته و همین موجب می شود تا بسیاری از توریست هایی که در بانکوک هستند، به پاتایا هم سر بزنند.

شهر پاتایا جاذبه های تفریحی، سواحل جذاب و زیبا، آفتاب درخشان و دلنشین و نقاط دیدنی بسیاری دارد که باعث شهرت جهانی این شهر بین توریست ها شده است. گفته می شود سابقه پاتایا به دهه 50 میلادی در قرن نوزدهم می رسد. از آن موقع این شهر به عنوان یک مکان عالی برای تفریح و اقامت شناخته شده و به شکل ویژه از دهه 80 با سرعت بیشتری رشد کرده است.

جمعیت شهر پاتایا

همان طور که گفته شد، پاتایا شهر نسبتا کوپکی است. جمعیت این شهر نیز زیاد نیست و طبق آخرین آمارهای مربوط به جمعیت، ساکنین این شهر چیزی در حدود 120 هزار نفر تخمین زده شده اند. هم چنین زبان رسمی این شهر زبان تایلندی است.

پاتایا

مساحت شهر پاتایا

پاتایا جز شهرهای کوچک تایلند است و مساحت زیادی ندارد. مساحت شهر پاتایا برابر است با 53.4 کیلومتر مربع.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به پاتایا

آب و هوای پاتایا

از نظر آب و هوایی، پاتایا به بانکوک شباهت زیادی دارد. در پاتایا شرایط آب و هوایی گرمسیری حاکم است. در نتجه در ماه های آوریل و می دمای هوا در این شهر بسیار زیاد و گرم می شود. در بین ماه های می تا نوامبر، بارش های موسمی افزایش می یابند و تقریبا هر روز می توان انتظار بارش باران را داشت.

اوج بارندگی ها در شهر پاتایا در ماه های سپتامبر و اکتبر است. در این ماه ها بارش ها رگباری و شدید ولی کوتاه مدت و فراوان هستند. از نظر آب و هوایی، ماه های نوامبر تا مارس جز بهترین زمان ها به حساب می آیند. در این ماه ها از شدت بارش های فراوان فصل موسمی کاسته می شود و دمای هوا خنک تر می شود.

شرایط آب و هوایی در فصل زمستان در پاتایا بسیار مطلوب و معتدل است. زمستانه ها در پاتایا خنک هستند و در این بین ماه فوریه بهترین شرایط آب و هوایی را دارد. به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از توریست ها و گردشگران در این ماه ها به پاتایا سفر می کنند.

شهر پاتایا

هزینه زندگی در پاتایا

هزینه زندگی در پاتایا شامل هزینه های مربوط به محل اقامت، هزین های خورد و خوراک، هزینه مربوط به تفریحات و امکانات سرگرم کننده در شهر و هزینه های حمل و نقل می شود. بخش عمده هزینه زندگی در پاتایا به هزینه های محل اقامت و هم چنین تفریحات اختصاص دارد.

یک بخش مهم هزینه زندگی در هر شهر توریستی، هزینه های اقامت است. در پاتایا هتل های بسیاری وجود دارند و اکثر آن ها کیفیت و خدمات بسیار خوبی را ارائه می دهند. در فصل های خنک تر و به ویژه در دوران سال نو میلادی و کریسمس، هزینه های مربوط به اقامت در پاتایا و رزرو هتل در این شهر افزایش می یابد.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین هتل‌های پاتایا

خورد و خوراک در پاتایای تایلند هزینه چندان زیادی ندارد. یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران خوب حدود 1000 بات هزینه به همراه دارد و میانگین قیمت غذاهای مک دونالدز، 180 بات تایلند است.
برای حمل و نقل در پاتایا، اتوبوس بهترین وسیله است. بلیط تک سفره اتوبوس 10 بات تایلند است. هم چنین شما می توانید از تاکسی استفاده کنید که قیمت بیشتری دارد.

نرخ ارز پاتایا

واحد پول رسمی کشور تایلند، بات تایلند است. در حال حاضر هر یک بات تایلند معادل تقریبا 630 تومان است.

آداب و رسوم مردم پاتایا

مذهب رایج این شهر، آیین بودایی است. این آیین بر تمامی جنبه های فرهنگی و سنت ها و آداب و رسوم مردم این منطقه تاثیرگذاشته است. در این شهر راهبان بودایی احترام بسیار زیادی دارند و باید با آن ها با نهایت ادب و احترام سخن گفت. هم چنین از تماس فیزیکی با راهبان معمولا خودداری می شود.

مجسمه بودا در این شهر مانند سایر شهرهای تایلند بسیار مهم شمرده شده و باید با احترام در برابر آن رفتار کرد. ضمن آن که حضور در مکان های مذهبی مانند معابد باید با لباس های پوشیده انجام شود.

علاوه بر این ها در تایلند، فستیوال ها و جشن های متعددی برگزار می شود. یکی از مهم ترین فستیوال ها، جشن آب است که هم شاد بوده و هم برای بوداییان مقدس است. از دیگر مناسبت های مهم در تایلند و پاتایا می توان به جشن گل و جشن پاتایا اشاره کرد.

معرفی پاتایا

مهم ترین جاذبه های پاتایا

در پاتایا امکانات تفریحی و جاذبه های طبیعی بسیاری وجود دارد. این جاذبه ها آن قدر زیاد هستند که احتمالا نمی توانید همه آن ها را در یک سفر تجربه کنید. از جمله جاذبه های طبیعی هیجان انگیز در پاتایا می توان به باغ وحش ببرها و دهکده فیل ها اشاره کرد. در باغ وحش ببرها 200 ببر بنگال و تعدادی تمساح به همراه چندین گونه جانوری دیگر وجود دارند. در دهکده فیل ها هم می توان فیل ها را در حال اجرای نمایش و رژه مشاهده کرد.

یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های این شهر، جزیره مرجانی است. این محیط زیبا برای کسانی که به دریا و جاذبه های آن علاقه دارند، فرقی با بهشت ندارد. پیشنهاد می شود در سفر به پاتایا حتما از این مکان دیدن کنید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های پاتایا
کلمه های کلیدی: