کشورهایی با خوش طعم ترین غذاهای دنیا

اگر عاشق غذا خوردن و چشیدن طعم های متفاوت و منحصر به فرد در کشورهای مختلف دنیا هستید، امروز با ما در گلفام سفر همراه شوید. در این مطلب قصد داریم به کشورهایی سفر کنیم که به داشتن خوش طعم ترین غذاهای دنیا معروفند و با غذاهای متنوع و رنگارنگ، توانسته اند نظر گردشگران را از سراسر دنیا  به خود جلب کنند.

1.ایتالیا (Italy)

غذاهای خوش طعم و متفاوت ایتالیایی در همه دنیا معروف و محبوبند و در هر کشوری که قدم بگذارید، رستوران های ایتالیایی بسیار زیادی را خواهید دید. اما لذت امتحان طعم بی نظیر غذاهای ایتالیایی در شهرهای مختلف این کشور چیز دیگری است که سالانه گردشگران زیادی را به ایتالیای زیبا و دیدنی می کشاند. در مناطق مختلف این کشور غذاهای متنوعی طبخ می شود که انتخاب گردشگران را در سفر به ایتالیا بسیار سخت می کند.

غذاهای سنتی ایتالیایی معمولا به رنگ های قرمز، سبز و زرد بوده و ترکیبی از مزه و طعم را ایجاد می کنند. معمولا غذاهای ایتالیایی بر پایه گوجه، نان و روغن زیتون هستند. راز خاص بودن غذاهای ایتالیایی در تازگی مواد اولیه بوده نه روند آماده سازی.

از خوش طعم ترین و معروف ترین غذاهای این کشور که ایتالیا را به مقصدی رویایی برای گردشگری غذا تبدیل کرده اند، می توان به پیتزا، چیتی، لازانیا، آرانسینی، استیک فیورنتینا، پارمیگینا ملانزین، سوپ ذرت پولنتا، پاستا کاربونارا، بروشتا، ریزوتو، تیرامیسو و … اشاره کرد. معروفترین و محبوب ترین غذاهای این کشور که شاید انتخاب را برای شما در میان طیف گسترده غذاهای ایتالیایی راحت تر کنند.

مطالب خواندنی دیگر:هوس برانگیز ترین خوراکی های ایتالیایی
خوش طعم ترین غذاهای دنیا

2.هند (India)

غذاهای تند و رنگارنگ هندی در همه دنیا پرطرفدار و محبوبند و بسیاری از گردشگران تنها به بهانه خوردن این غذاهای فوق العاده و متفاوت به این کشور زیبا و دیدنی سفر می کنند. در کشور هند نیز مانند ایتالیا تنوع غذایی بسیار زیادی را می توان دید و در مناطق مختلف این کشور غذاهایی متنوع و البته دستورالعمل های مختلفی از غذاهای معروف این کشور را می توانید مشاهده کنید. غذاهای هندی به اندازه ای محبوبند که امروزه در هر شهری که پا بگذارید می توان یک رستوران هندی را دید.

آشپزی در این کشور زیبا و دیدنی نوعی هنر محسوب می شود و جشن طعم ها و رنگ ها را می توان در غذاهای خوش طعم این کشور به خوبی مشاهده کرد. غذاهایی پر ادویه و اشتها آور که به ویژه چشیدن طعم بی نظیر آنها در خود هندوستان تجربه ای لذت بخش و بسیار جذاب خواهد بود.

مرغ کره ای، نان هندی چول باتور، کاتی رول، چیکن تندوری، روگان جوش، کوفته مالای، الو تیکی،  چیکن تیکه ماسالا، دال گوشت، پانی پور، پالک پنیر و … از مهمترین و محبوب ترین غذاهای هندی در میان گردشگران محسوب می شوند. اگر با تور هند همراه شده و به این کشور زیبا و دیدنی سفر کردید، چشیدن طعم بی نظیر غذاهای هندی را به هیچ وجه فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به هند
غذاهای هندی

3.سریلانکا (Sri Lanka)

مقصد بعدی ما برای خوردن غذاهایی خوش طعم و چشیدن طعم های به یادماندنی کشور زیبای سریلانکاست. جزیره برنج و ادویه کاری، لقب این کشور است که نشان می دهد یک شکم گردی فوق العاده در این کشور بسیار زیبا در انتظار گردشگران است. غذاهایی که در این کشور طبخ می شوند، شباهت بسیاری به غذاهای هندی داشته و مانند غذاهای این کشور در سریلانکاها هم غذاها را معمولا تند و با ادویه بسیار طبخ می کنند. استفاده از میوه هایی مانند نارگیل در غذا هم از دیگر عادات غذایی جالب و متفاوت مردم سریلانکاست.

تنوع غذایی فوق العاده ای را هم می توان در این کشور زیبای همسایه اقیانوس هند دید. غذاهای طبخ شده در سریلانکا شباهت بسیار زیادی هم با غذاهای اروپایی دارند. از جمله غذاهای محبوب و پرطرفدار این کشور زیبا و دیدنی هم می توان به ماهی ترش و ادویه کاری، ساموساس، جوجه کاری، اگ هاپرز، کوتو، ایسو ویدای، لامپریس، واتالاپان، سالاد پنی ورت، سالاد نارگیل و … اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا و دیدنی که طرفداران بسیاری در میان گردشگران دارد، راهنمای سفر به سریلانکا را در مجله گلفام سفر فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با 8 تا از جاذبه های سریلانکا
غذاهای سریلانکا

4.گرجستان (Georgia)

اگر از مسافران گرجستان بخواهند یکی از مهمترین جاذبه های این کشور را بگویند، قطعا به غذاهای فوق العاده گرجی هم اشاره می کنند. غذاهایی که در دنیا محبوب و شناخته شده هستند و سفر به این کشور زیبا و دیدنی را به تجربه ای لذت بخش تر برای گردشگران تبدیل می کنند.

غذاهایی که اتفاقا شباهت بسیاری هم به غذاهای ایرانی داشته و در میان مسافران ایرانی گرجستان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. در این کشور طیف گسترده ای از غذاهای محلی و سنتی را می توان دید که با خوردن آنها علاوه بر لذت بردن از طعم بی نظیر و فوق العاده این غذاها می توانید با آداب و رسوم مردم گرجستان هم بیشتر آشنا شوید.

انار، آلو، گردو، کره و … از جمله مواد متقاوتی هستند که در آشپزی گرجی رواج بسیار زیادی دارند. استفاده از مواد اولیه تازه هم از دیگر ویژگی های غذاهای خوش طعم کشور گرجستان به شمار می رود. از معروف ترین غذاهای این کشور زیبای منطقه قفقاز می توان به خینکالی، خاچاپوری، چخخبیلی، متسوادی، آجاپساندالی، چاناخی، چکمرولی، سوپ خارچو، چیکن تاباکا، پخالی، لوبیو، ماهی قزل آلا با رب انار و … اشاره کرد.

مطالب خواندنی دیگر:5 مورد از دیدنی ترین جاذبه های گرجستان
غذاهای گرجستان

5.مکزیک (Mexico)

کشور زیبا و دیدنی مکزیک جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که سفر به این کشور زیبای آمریکای جنوبی را به تجربه ای ماندگار برای مسافران این کشور تبدیل می کنند. اما یکی از جذابیت های مکزیک برای گردشگران غذاهای خوش طعم و معروف این کشور هستند که سفر به مکزیک را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل خواهند کرد. غذاهای این کشور طرفداران بسیاری در دنیا داشته و در کشورهای مختلف جهان می توانید غذاهای مکزیکی را امتحان کنید. اما لذت چشیدن طعم اصیل و واقعی آنها در خود این کشور چیز دیگری است.

غذاهای مکزیکی در ایران هم طرفداران بسیاری داشته و مواد اولیه استفاده شده در آنها با ذائقه گردشگران ایرانی هم هماهنگ است. تنوع غذایی فوق العاده از ویژگی های غذاهای کشور مکزیک محسوب می شود. از جمله این غذاهای بسیار خوش طعم می توان به چیلاکیله، انچیلادا، نوپالیتو، پوزوله، توستادا، فیدئو، تاکو الپاستور، چیلی نوگادا، گواکاموله، بیریا،  تاماله و … اشاره کرد که گردشگران زیادی را به کشور زیبا و دیدنی مکزیک می کشانند.

غذاهای مکزیک

6.تایلند (Thailand)

تایلند یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی است که در سال های اخیر توانسته با طبیعت زیبا و جاذبه های تاریخی بی نظیرش به یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا تبدیل شود و هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از کشورهای مختلف دنیاست. اما تایلند علاوه طبیعت رویایی و جاذبه های تاریخی فوق العاده، جذابیت های دیگری هم برای عرضه به گردشگران دارد که از آن جمله می توان به غذاهای خوش طعم و متفاوت محلی و سنتی این کشور اشاره کرد.

غذا بخش مهمی از فرهنگ مردم تایلند را تشکیل می دهد و سفر به این کشور بدون چشیدن طعم منحصر به فرد و بی نظیر این غذاها کامل نخواهد بود. به ویژه باید به غذاهای خیابانی فوق العاده این کشور اشاره کرد که سفر به تایلند را به تجربه ای لذت بخش تر برای گردشگران تبدیل می کنند. غذاهای تایلندی ظاهر بسیار زیبا و متفاوتی داشته و معمولا با استفاده از مواد اولیه تازه تهیه می شوند.

عطر متفاوت غذاهای تایلندی یکی دیگر از نکاتی است که در سفر به این کشور و گشت و گذار در خیابان های شهرهای مختلف این کشور متوجه آن خواهید شد. مردم تایلند هم از ادویه های مختلفی به مقدار زیاد در غذاهایشان استفاده می کنند و معمولا غذاهای تایلندی تند سرو می شوند.

غذاهای دریایی هم در فرهنگ غذایی مردم تایلند جایگاه ویژه ای دارند. غذاهای تایلندی طعم و عطری متفاوت داشته و شاید با ذائقه ما ایرانی ها خیلی هماهنگ نباشند، اما شاید هم بهتر است ریسک کنید و امتحان غذاهای خوش طعم و متفاوت تایلندی را در سفر به این کشور زیبا و توریستی دنیا فراموش نکنید.

تام یام گونگ، سام تام، تام خا گای، پاد سی ایو، پدتای، گائنگ دائنگ، نودل سرخ شده، پد خائو، یاکیسوبا مرغ، مرغ سبز، یام نوا، سوپ نارگیل با مرغ و … از جمله این غذاها هستند که در میان مسافران کشور زیبای تایلند طرفداران بسیار زیادی دارند و در بسیاری از کشورهای دنیا هم می توان این غذاهای معروف و محبوب را امتحان کرد.

در مطلب آشنایی با بهترین غذاهای تایلندی می توانید شناخت بیشتری از این غذاهای خوش طعم و منحصر به فرد به دست آورید.

غذاهای تایلند

7.یونان (Greece)

یونان کشوری است زیبا و دیدنی در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان که طرفداران بسیاری در میان گردشگران داشته و با جاذبه های تاریخی بی نظیر و طبیعت بسیار زیبا هر ساله میزبان مسافران بسیاری از سراسر دنیاست. یکی از عواملی که موجب محبوبیت فوق العاده این کشور در میان گردشگران شده است، غذاهای بسیار خوش طعم این کشور هستند که طعم شان تا مدت ها در خاطرتان باقی خواهد ماند.

غذاهایی که شباهت بسیاری هم به غذاهای خاورمیانه دارند و در میان گردشگران ایرانی نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. همچینین غذاهای یونانی تحت تاثیر غذاهای مدیترانه ای بوده و عطر و طعم فوق العاده ای دارند. در یونان غذاها، بسیار ساده طبخ می شوند و معمولا هم بسیار سالمند. از جمله خوش طعم ترین و معروفترین غذاهای این کشور می توان به موساکا، تاراماسالاتا، کولوکیتانتوی، کوفته یونانی، فسولدا، دلمه، یمیستا، کباب سوولاکی، اسپاناکوپیتا، کلفتیکو بره، تزاتزیکی و … اشاره کرد.

غذاهای یونان

8.فرانسه (France)

فرانسه زیبا و دوست داشتنی را با برج ایفل و موزه لوور فوق العاده اش می شناسند، با خیابان زیبای شانزلیزه و پل های زیبا و دیدنی اش، اما عامل دیگری هم وجود دارد که فرانسه را به یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا در میان گردشگران تبدیل کرده است. غذاهای بسیار خوش طعم فرانسوی …

این غذاها معمولا دستورالعمل ساده ای دارند و به راحتی می توان آنها را طبخ کرد. اما لذت خوردن آنها در یک رستوران فرانسوی اصیل چیز دیگری است. در فرهنگ غذایی این کشور به ویژه دسرها و شیرینی های بسیار خوش طعمی هم وجود دارد که لذت سفر به فرانسه زیبا و دوست داشتنی را برای گردشگران چند برابر می کنند. تنوع غذایی بسیار بالایی را هم می توان در فرانسه دید و در مناطق مختلف این کشور غذاهای مختلفی طبخ می شوند.

استیک فریت، سوپ پیاز، کسوله، کیش لورن، صدف یا مول فریت، بوف بورگونیون، فوندوی پنیر، سوفله شکلات، راتاتویی، فلامیش و … از جمله این غذاها هستند که فرانسه را به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای خوردن غذاهای خوش طعم و فوق العاده تبدیل کرده اند.

غذاهای فرانسه

9.اسپانیا (Spain)

بازدید از اسپانیای زیبا و دوست داشتنی بدون چشیدن طعم فوق العاده غذاهای این کشور کامل نخواهد بود.خوش طعم ترین غذاهای دنیا را می توانید در اسپانیا بچشید.غذاهایی بسیار خوش طعم که اسپانیا را به یکی از خوشمزه ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده اند. این غذاها به فرهنگ غذایی ما ایرانی ها هم شباهت بسیاری دارند و در میان گردشگران ایرانی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند. در سال های اخیر توجه به غذاهای این کشور بسیار بیشتر هم شده و بسیاری برای چشیدن طعم غذاهای فوق العاده این کشور در یک رستوران اصیل اسپانیایی به سرزمین ماتادورها سفر می کنند.

تست گوجه و روغن زیتون، کرما کاتالانا، تاپاس، پائیا، گازپاچو، چوروس، بوکادیوها، تورتیلا اسپانولا، تورون، پیستو مانچه گو، کراکت و … از جمله این غذاها هستند که اگر به اسپانیا سفر کردید نباید چشیدن طعم فوق العاده و بی نظیرشان را از دست دهید.

مطالب خواندنی دیگر:13 غذا از غذاهای لذیذ اسپانیایی
غذاهای اسپانیا

10.ژاپن (Japan)

سوشی احتمالال معروف ترین غذای ژاپنی است که در دنیا طرفداران بسیاری دارد. اما علاوه بر سوشی غذاهای بسیار خوش طعم دیگری هم در این کشور وجود دارند که ژاپن را به یکی از مقاصد محبوب طرفداران غذا در دنیا تبدیل کرده اند. مردم این کشور عادات غذایی خاص و ویژه ای دارند و برنج، ماهی، لوبیا سبز و … از مهمترین مواد اولیه غذاهای ژاپنی محسوب می شوند.

غذاهای این کشور شاید خیلی با ذائقه ما ایرانی جور نباشند اما برخی از غذاهای ژاپن مانند کاراگه، سوشی، تونکاتسو، تمپورا، سوکیاکی، گیودون، تمپورا، میسو، یاکیتوری و … در میان گردشگران ایرانی نیز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند.

مطالب خواندنی دیگر:11 مورد از خوراکی های لذیذ که قبل از مرگ باید حتما امتحان کرد
غذاهای ژاپن

11.ویتنام (Vietnam)

ویتنام یکی دیگر از کشورهای آسیایی لیست ماست. کشوری زیبا و دیدنی که با طبیعت فوق العاده، رویایی هر گردشگری در دنیا محسوب می شود. غذاهای ساده، سالم و خوش طعم این کشور هم نقش عمده ای در توجه گردشگران به ویتنام زیبا و دوست داشتنی دارند. به ویژه غذاهای خیابانی این کشور که سفر به ویتنام را لذت بخش تر هم می کنند. بوی بسیار خوب این غذاها را می توانید در خیابان های ویتنام حس کنید و از عطر فوق العاده گیاهان معطر و سبزیجاتی که به وفور در این غذاها استفاده می شوند، لذت ببرید.

از معروفترین غذاهای این کشور می توان به سوپ فو، چاکا، ساندویچ بان می، کائو لائو، پن کیک بان سئو، گوی کوئون، نودل می قوانگ، بان کوت، بون تیت نونگ و … اشاره کرد که سفر به این کشور زیبا و شگفت انگیز را به تجربه ای به یادماندنی تر برای گردشگران تبدیل می کنند.

غذاهای ویتنام

12.پاکستان

پاکستان کشوری مسلمان بوده و گوشت خوک سرو نمی کند. بلکه گوشت گاو، مرغ، ماهی و سبزیجات ارائه می دهند. همچنین خیلی ادویه استفاده می کنند. در بسیاری از غذاها: پودر چیلی، زنجبیل، کاری، گشنیز، پاپریکا، دارچین و سیر وجود دارد.

غذاهای محبوب پاکستانی:

 • شاهی توکرا (Shahi tukra) : غذایی شیرین از برش نان، خامه، شکر، شیر و زعفران.
 • تندوری مرغ (Chicken tandoori) : مرغ مزه دار شده و کباب شده در تندوری.
 • نان روتی (Roti) : نان محلی.
 • دال (Dhal) : خورشت عدس.
 • نوشیدنی های پاکستان : لاسی (نوشیدنی ماستی)
 • رایتا (Raita) : سالاد سبزیجات با ماست
مطالب خواندنی دیگر:محبوب ترین غذاهای دنیا در میان گردشگران
غذاهای پاکستانی

13.فیلیپین

غذاهای فیلیپینی ترکیبی از غذاهای سنتی هندی، اسپانیایی، چینی و آمریکایی می باشند.

غذاهای محبوب فیلیپینی:

 • آدوبو (Adobo) : مرغ پخته شده در سیر.
 • تورتا (Torta) : املت
 • پانکیت (Pancit) : نودل.
 • پوچرو (Puchero) : ترکیبی عجیب و دلنشین از گوشت گاو، موز و سس گوجه.
 • لومپیا (Lumpia) : رول.
لومپیا

14.اوکراین

غذاهای اوکراینی بی نهایت چرب و لذیذ هستند. غذاهای اوکراینی شامل سوپ، غذاهای گوشتی و شیرینی روده و مزه جالتی ایجاد می کنند. سوپ برش معروف روسی (Borsch) در حقیقت غذایی اوکرانی است؛ اما برش اوکراینی تفاوت هایی با برش روسی دارد.

غذاهای محبوب اوکراینی:

 • سالو (Salo) : چربی گوشت خوک نمکی
 • وارنیکی (Vareniki) : نوعی راویولی با مخلفاتی از قبیل سیب زمینی، کلم، پنیر خامه ای یا گیلاس
 • نوشیدنی های اوکراینی: چای سیاه و آب زغال اخته
 • سوپ برش (Borsch): سوپی از گوشت و چغندرقند به همراه هرچه دوست دارید
غذاهای محبوب اوکراینی

15.چین

قطعا هرکجا که بروید غذای چینی وجود دارد، اما 2 نوع غذای چینی داریم: معتبر و جعلی. اگر در کشور چین هستید حتما گزینه اول است اما اگر در کشور خودتان به دنبال غذای چینی می گردید به رستوران هایی بروید که مشتری آن ها چینی هستند نه توریست.

غذاهای محبوب چینی:

 • سوی پاف (Soy puff) : تکه های نان عظیم بی مزه که با خوردن آن ها از تندی سس غذاها نجات پیدا می کنید
 • توفو (Tofu) : یکی دیگر از غذاهای بی مزه چینی که پنیر سویا است. اما زمانی که با ادویه سرخ شود بسیار لذیذ می شود
 • نودل (Noodles) : می توانید هر نوع مخلفاتی به آن اضافه کنید و باز هم مزه ی بهشت می دهند
 • سوپ بردز نست (Bird’s nest soup) : سوپی تهیه شده از محصول ژلاتینی که از لانه صخره ای پرندگان به دست می آید. اما به علت مزه عجیبی که دارد، شاید همه شیفته ی آن نباشند
 • چاپ سوی (Chop suey) : گوشت یا میگو به همراه قارچ، واتر چستنات، شاخه های بامبو و جوانه لوبیا سرخ می شود. معمولا همراه با برنج سرو می شود
 • نوشیدنی های چینی: چای
غذاهای محبوب چینی

16.سوئیس

سوئیس کشوریست که 3 فرهنگ مختلف در آن وجود دارد: ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی. به همین دلیل، گاهی تشخیص ریشه ی غذای سوئیسی کار آسانی نیست.

غذاهای محبوب سوئیسی :

 • فوندو (La Fondue) : پنیر آب شده در ظرفی بزرگ که تکه های نان را در آن فرو می برید
 • روستیز (Les Röstis) : گوجه کبابی
 • لونگئوله (La longeole) : سوسیس سنتی سوئیسی از گوشت خوک و رازیانه
 • شکلات (Chocolate) : سنت سوئیسی
غذاهای محبوب سوئیسی

17.پرتغال

غذاهای پرتغالی بسیار لذیذ هستند، اما تا حدی لذیذ که ممکن است در 6 ماه 5 کیلو اضافه وزن پیدا کنید!

غذاهای پرتغالی:

 • باکالاو (Bacalhau) : ماهی خام؛ مزه دار شده در نارگیل یا سس متفاوت
 • شیرینی کرم دار (Pateis de Natal) : شیرینی های کوچک لذیذ
 • آلزیدا (Alzeida) : سوسیس محلی
 • پولو اروستو (Pollo arrosto) : مرغ سرخ شده، غذایی خیابانی
 • فرانچسینگه (Francesinha) : کوقکو موسیو پرتغالی
پولو اروستو

18.کره

برنج، سبزیجات و گوشت مواد اولیه غذاهای کره ای هستند. همچنین تنوعی از تمامی طعم دهنده ها در غذاهای کره ای دیده می شوند؛ روغن کنجد، سس سویا، سیر، زنجبیل، ورقه های فلفل و چیلی قرمز.

غذاهای کره ای:

 • دول سوت باپ (Dolsotbap) : برنج پخته شده در دیگ سنگی
 • کنگگوسو (Kongguksu) : نودل سرد به همراه آب لوبیای سویا
 • گنجونگ (Ganjang) : سس سویا
 • کیمچی (Kimchi) : بشقاب سبزیجات به همراه کلم
 • جوکبال (Jokbal) : پای خوک
 • نوشیدنی های کره ای: چای
کیمچی

19.سوئد

معمولا غذای سوئدی ساده و دارای طعم های متضاد است.

غذاهای محبوب سوئدی:

 • فیسبولار (Fiskbullar) : توپ ماهی
 • ارتسوپا (Ärtsoppa) : سوپ نخود زرد
 • رگمونک (Raggmunk) : پنکیک سیب زمینی
 • اوست کاکا (Ostkaka) : چیزکیک سوئدی
 • کانیل بول (Kanelbulle) : رول نان دارچین
سوپ نخود زرد

20.مونته نگرو 

غذاهای مونته نگرو طعم های ایتالیایی، در حجم غذایی روسی و تنوع بالای شیرینی های فرانسوی. مونته نگرو به پنیرسازی، سوپ های متنوع و غذاهای گوشتی شهرت دارد.

غذاهای محبوب مونته نگرو:

 • پولتنا (Polenta) : غذایی با طعم ذرت
 • دلمه فلفل دلمه ای (Stuffed peppers) : فلفل گریل شده، با مخلفات گوشت و سبزیجات که به همراه سس خامه ای سرو می شود
 • اسکورپ (Skorup) : خامه روستایی نمکی
 • پلیزاویتسا (Plieskavitsa) : مخلوط تند از گوشت خوک، گاو و بره به صورت گریل شده
 • نوشیدنی های مونته نگرو: قهوه ترکی
مونته نگرو

21.استرالیا

هرچند استرالیا به غذاهای سنتی معروف نیست اما عادت های غذایی جالبی دارند. به غیر از غذاهای فرهنگ های مختلف سرتاسر دنیا؛ در این کشور گوشت حیوان هایی از قبیل کانگورو، پاسوم، شترمرغ و تمساح مصرف می شود.

غذاهای استرالیایی:

 • وجیمایت (Vegemite) : خمیر بسیار شور و غلیظ از مخمر به همراه سبزیجات و ادویه
 • چیزیمایت اسکرول (Cheesymite scroll) : نان از وجیمایت
 • مرغ ملبورن (Melbourne Chicken) : مرغ پخته شده در روغن زیتون که به همراه سس صورتی سرو می شود
 • فری برد (Fairy bread) : نان سفید با کره
 • نوشیدنی های استرالیایی: چای بیلی و قهوه
مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین جاذبه های استرالیا آشنا شوید
غذاهای استرالیایی

22.آمریکا

به غیر از سنت های آشپزی آمریکا، دلیل اینکه یکی از بهترین مقاصد برای شکم گردی است؛ شهر نیویورک تمامی غذاهای دنیا را دارد. برخی از پرفروش ترین غذاهای نیویورک برگر و استیک می باشند.

غذاهای آمریکایی:

 • مک اند چیز (Mac & cheese) : برداشت آمریکایی از پاستای ایتالیایی. با این تفاوت که روغن زیتون و سس در آن استفاده نمی شود و مزه کمتر دارد
 • سالاد سزار (Caesar salad) : ترکیبی از مرغ گریل شده، پنیر پارمزان و سس انچووی
 • چیز کیک (Cheesecake) : کیکی با پنیر فشرده شده ی فیلادلفیایی که معمولا با سس ردبری سرو می شود
 • نوشیدنی ها آمریکایی : قهوه استارباکس
غذاهای آمریکایی

از دسته ی ترین های گردشگری بخوانید:

کلمه های کلیدی: