با زیباترین قلعه های دنیا آشنا شوید

احتمالا قلعه های زیبای بسیاری را در فیلم های هالیوودی دیده باشید، تعداد زیادی از این قلعه های باشکوه و دیدنی در دنیای واقعی هم وجود دارند که در میان گردشگران طرفداران بسیاری داشته و هر ساله میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط دنیا هستند. قلعه هایی بزرگ و قدیمی که داستان های بسیاری را نیز در دل خود جای داده اند. در این مطلب قصد داریم به سراغ برخی از زیباترین قلعه های دنیا رفته و شما را کمی بیشتر با این مکان های محبوب در میان گردشگران سراسر دنیا آشنا کنیم. با گلفام سفر همراه شوید.

قلعه ادینبورگ، اسکاتلند Edinburgh Castle

پایتخت زیبا و دیدنی کشور اسکاتلند میزبان یکی از زیباترین و البته ترسناک ترین قلعه های لیست ماست. قلعه زیبای ادینبورگ که یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کشور اسکاتلند به شمار می رود و با زیبایی اسرار آمیز نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شایعات بسیاری در مورد دیدن روح در این قلعه وجود دارد که ظاهری ترسناک و جذاب به قلعه ادینبورگ می بخشد. برای نمونه چند نفر از بازدیدکنندگان این قلعه دیدن شبح زنی فلوت زن یا یک طبل زن بی سر را گزارش کرده اند. مساحت این قلعه زیبا و دیدنی که سفر به اسکاتلند بدون بازدید از آن کامل نخواهد بود، 35.737 متر مربع است.

مطالب خواندنی دیگر:با 8 مورد از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا آشنا شوید
زیباترین قلعه های دنیا

قلعه پراگ، جمهوری چک Prague Castle

قلعه زیبای پراگ یکی دیگر از زیباترین قلعه های دنیا است که همانگونه که از نامش هم پیداست در شهر رویایی پراگ قرار گرفته و یکی از جاذبه های گردشگری مهم و پرطرفدار کشور چک نیز محسوب می شود. قدمت این قلعه زیبا و تاریخی به قرن 9 میلادی باز می گردد و یکی از بزرگترین قلعه های دنیا نیز به شمار می رود. این قلعه تماشایی از مجموعه قصرها، خیابان ها، باغ ها، کلیساها و … تشکیل شده و روزهای تاریخی بسیاری را پشت سر گذاشته است.  قلعه زیبای پراگ یکی از جاذبه هایی است که در سفر به کشور جمهوری چک و شهر رویایی و دوست داشتنی پراگ نباید بازدید از آن را فراموش کرد.

مطالب خواندنی دیگر:شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی دنیا را بشناسید
قلعه نویشوانشتاین، آلمان Neuschwanstein Castle

قلعه نویشوانشتاین، آلمان Neuschwanstein Castle

یکی از زیباترین قلعه هایی که می توانید در بازدید از کشورهای مختلف دنیا ببینید، قلعه شگفت انگیز نویشوانشتاین است. قلعه ای محبوب در میان گردشگران که در منطقه باواریای کشور آلمان قرار گرفته و با زیبایی خیره کننده نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این قلعه در اواخر قرن 19 میلادی و توسط پادشاه لودویش دوم ساخته شده و امروزه یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری کشور زیبای آلمان به شمار می رود. هر ساله میلیون ها نفر از این قلعه رویایی که بیشتر شبیه قصه هاست تا واقعیت دیدن می کنند. دو قلعه سیندرلا و زیبای خفته با الهام از قلعه زیبای نویشوانشتاین طراحی شده اند.

مطالب خواندنی دیگر:8 مورد از زیباترین شهرهای اروپا که نباید بازدید از آنها را از دست داد
قلعه نویشوانشتاین، آلمان Neuschwanstein Castle

قلعه مالبورک، لهستان Malbork Castle

قلعه مالبورک با مساحت 143.591 متر مربع بزرگترین قلعه جهان به شمار می رود و بازدید از آن یکی از جذاب ترین تجربیات گردشگران از سفر به کشور زیبای لهستان خواهد بود. ساخت این قلعه زیبا که در شهری هم نام خودش قرار گرفته 150 سال طول کشیده است. قرار گرفتن قلعه مالبورک با نمای آجری شگفت انگیزش در کنار رودخانه، زیبایی این قلعه را دو چندان هم کرده است. نام قلعه مالبورک در فهرست میراث جهانی یونسکو هم دیده می شود.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با جنگل های شگفت انگیز دنیا
قلعه مالبورک، لهستان Malbork Castle

قلعه چمبورد، فرانسه Château de Chambord

این قله زیبا و دیدنی در سال 1519 توسط شاه فرانسیس اول ساخته شد و یکی از زیباترین قصرهای کشور فرانسه محسوب می شود. این قلعه در دره لوئر این کشور قرار گرفته و ترکیبی از معماری کشور فرانسه و معماری ایتالیایی جلوه ای بی نظیر و خیره کننده به این قلعه بخشیده اند. نام قلعه چمبورد را هم می توان در فهرست میراث جهانی یونسکو دید.

مطالب خواندنی دیگر:در زیباترین خیابان های جهان قدم بزنید
قلعه چمبورد، فرانسه Château de Chambord

قلعه هیمجی، ژاپن Himeji Castle

قلعه زیبای هیمجی در کشور ژاپن یکی دیگر از دیدنی ترین و زیباترین قلعه های دنیا است. بزرگترین قلعه کشور ژاپن که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور هم به شمار می رود و هر ساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا از این قلعه زیبا و دیدنی بازدید می کنند. این قلعه بر روی تپه ای زیبا قرار گرفته و نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به به ثبت رسیده است.

قلعه هیمجی در شهری هم نام خودش قرار گرفته و با رنگ سفید و زیبای خود نظر هر بیننده ای را جلب می کند. 107 هکتار وسعت قلعه هیمجی‌ست که در قرن 14 ساخته شده و روزهای تاریخی بسیاری را پشت سر گذاشته است.  قلعه هیمجی از جنگ ها، زمین لرزه و …. جان سالم به در برده و اکنون یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور زیبای ژاپن به شمار می رود.

مطالب خواندنی دیگر:با 8 مورد از زیباترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
قلعه هیمجی، ژاپن Himeji Castle

قلعه پلز، رومانی Peleș Castle

کشور زیبای رومانی میزبان یکی دیگر از زیباترین قلعه های دنیا است. قلعه تماشایی پلز که در شهر زیبا و دیدنی سینایا و بر روی یک تپه قرار گرفته و با معماری باشکوه خود هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. کار ساخت این قلعه در سال 1873 آغاز شده است و نام آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز می توان دید.

قلعه پلز، رومانی Peleș Castle

قلعه ویندسور، انگلستان Windsor Castle

قلعه ویندسور یکی از بزرگترین و زیباترین قلعه های دنیا است. این قلعه در فاصله نزدیکی از شهر زیبای لندن قرار گرفته و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. قلعه ویندسور هنوز هم توسط خانواده سلطنتی انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد و از برخی بخش های آن می توان بازدید کرد. قدمت این قلعه به قرن یازدهم میلادی باز می گردد و مساحت آن هم 54835 متر مربع است.

قلعه ویندسور، انگلستان Windsor Castle

قلعه بودا، مجارستان Buda Castle

قلعه زیبا و قدیمی بودا در کشور مجارستان یکی دیگر از زیباترین قلعه های دنیا است. این قلعه همانگونه که از نامش نیز پیداست در پایتخت زیبای کشور مجارستان یعنی شهر بوداپست و در جوار رود دانوب قرار گرفته و با زیبایی خیره کننده نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این قلعه زیبا و تماشایی در سال 1265 ساخته شده و اکنون یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار و محبوب کشور مجارستان به شمار می رود. نام این قلعه را هم می توان در فهرست میراث جهانی یونسکو دید. موزه کاخ بودا یکی از زیباترین و جذاب ترین بخش های قلعه است که در میان گردشگران نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد.

قلعه بودا، مجارستان Buda Castle

از دسته ی ترین های گردشگری بخوانید:

کلمه های کلیدی: