4 مورد از جذاب ترین فستیوال میمون ها

در این مقاله می خواهیم در مورد فستیوال میمون ها صحبت کنیم. برخی از فستیوال ها آن قدر عجیب، غریب و جالب توجه هستند که خودشان به تنهایی برای جذب گردشگران کافی هستند، حالا حضور میمون های بامزه در فستیوال را به این تصویر اضافه کنید!

آشنایی با فستیوال میمون ها

1/ فستیوال همیس، لداخ، هند (Hemis Festival)

فستیوال همیس به گورو رینپوچ (پایه گذار بودیسم تبتی) تقدیم شده است و در سال میمون این فستیوال حتی باشکوه تر از قبل برگزار می شود.

در کنار سنت های سرزنده ی معمول موسیقی و رقص، بازدیدکنندگان صومعه همیس گامپا می توانند از مجسمه 2 طبقه ای پادماسامباهوا مزین شده با صدف و سنگ های قیمتی نیز دیدن کنند.

در تور هند از فستیوال همیس دیدن کنید.

| گلفام سفر

2/ فستیوال خدای میمون، هنگ کنگ (Monkey God Festival)

خدای میمون بدجنس به علت آنکه با مانک معروف «زوآنزانگ» در سفر به هند برای برگرداندن کتاب مقدس بودایی به چین همراهی کرده است، در فرهنگ چینی مورد احترام می باشد. در فستیوالی که هرساله در 16امین روز ماه هشتم تقویم لونار برگزار می شود، کارهای خوب او جشن گرفته می شود. در گذشته در این روز، مانک های بودایی بر روی زغال داغ راه رفته، از نردبان هایی از جنس چاقو بالا می رفتند تا با مسیری که خدای میمون عبور می کرده آشنا شوند. امروزه مسافران به احترام خدای میمون فانوس روشن می کنند.

فستیوال خدای میمون، هنگ کنگ

3/ جشنواره ضیافت میمون ها، لپبوری، تایلند (Monkey Banquet Festival)

قطعا جشنواره میمون ها بهترین فستیوال میمون ها در دنیاست. فستیوال میمون ها هرسال در خرابه های لپبوری (90 کیلومتری شمال بانکوک) برگزار می شود.

مردم محلی ضیافتی برپا می کنند که برنج شفته، سالاد میوه های گرمسیری و دسرتخم مرغی برای بیش از 2000 میمون مکاکز (Macaques) که در این شهر زندگی می کنند، تدارک می بینند. زمانی که میمون ها مشغول خوردن می شوند شلوغی می شود و تا پایان روز تمامی پذیرایی ها خورده می شوند.

در تور تایلند از جشنواره ضیافت میمون ها دیدن فرمایید.

مطالب خواندنی دیگر:10 تا از زیباترین جاذبه های بالی
جشنواره ضیافت میمون ها، لپبوری، تایلند

4/ روز جهانی میمون (World Monkey Day)

روز جهانی غیر رسمی میمون (14 دسامبر) توسط دانشجویان هنر دانشگاه میشیگان به عنوان شوخی آغاز شد. از آن زمان این روز به مراسمی جهانی تبدیل شده که توجه را به تمامی میمون ها از نظر تحقیقات پزشکی، حقوق حیوانات و تکامل جلب می کند.

یکی از روش های محبوب برای جشن گرفتن، پارتی با تم لباس میمون است. همچنین در بسیاری از باغ وحش های سراسر جهان این روز جشن گرفته می شود. باغ وحش لهور مسابقات هنری و برنامه های آموزنده برگزار می کند. باغ وحش تالین با برگزاری حراجی از نقاشی های شامپانزه برای خیریه های مربوط به میمون ها پول جمع می کند.

روز جهانی میمون

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی