چه نوع ویزایی برای سفر به مالدیو نیاز دارید؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:


قبل از اینکه درباره ویزا های مختلف و ویزای مالدیو صحبت کنیم، بهتر است کمی اطلاعات درباره این کشور داشته باشیم و با آن آشنا شویم؛ مالدیو که دومین کشور کوچک جهان بعد از واتیکان است، کشوری جزیره مانند محسوب می شود که در اقیانوس هند قرار دارد و پایتخت آن را ماله می دانند.

همچنین این کشور ۳۲۸ هزار نفر جمعیت دارد. مالدیو همانند تکه‌ای از بهشت می ماند که در زمین وجود دارد، تمام عکس هایی که شما از این کشور می‌بینید، حس واقعی رفتن به خود آنجا را برای شما ایفا نخواهند کرد و لذتی که شما از عکس میگیرید شاید کمتر از نصف زمانی باشد که به این کشور سفر می کنید.

در این بخش بهترین جزیره های این کشور که جزو بخش های پر بازدید هستند، هرساله افراد زیادی را به خود جذب می‌کنند، برای مثال؛ نام یکی از این جزیره ها کاندوله است که آشپزان منحصر به فردی دارد، و شما با استفاده از مناظر طبیعی و لذت بردن از این غذاها، سفر دلنشینی را برای خود به ثبت می رسانید.

بهترین جزیره ای که برای غواصی به شما پیشنهاد می شود، بیادهو نام دارد. این منطقه روستا مانند از استراحتگاه‌های ناب سه ستاره برخوردار است، غواصان عالی برای آموزش در آنجا حضور دارند که شما می‌توانید از این موقعیت، نهایت استفاده خود را ببرید. مجموعه تفریحی میرو که از طبیعت بکری برخوردار است، هتلی ۴ ستاره دارد و همیشه افراد مالدیو این منطقه را پیشنهاد می کنند.

جزایر مالدیو، از نقاط مشهور دنیا به حساب می آید که بکرترین مناظر و طبیعت‌ها را در خود جای داده است. این جزایر از همه جوانب برای شما به یاد ماندنی ترین لحظات را به وجود خواهند آورد، جزایر مالدیو یکی از نقاطی است که هر چقدر با بهترین صفات توضیح داده شوند، کافی نیست و این خود شما هستید که باید با رفتن به آنجا، آن را با تمام وجود خود حس کنید.

کشور مالدیو

این کشور که از کوچکترین کشور ها بعد از واتیکان شناخته می‌شود، رتبه یک را در آسیا از آن خود کرده است، بنابراین با توجه به این چیزهایی که توضیح داده شد، سفر کردن به این ناحیه از مردم سراسر دنیا، هر ساله با جمعیت زیادی اتفاق می‌افتد؛ با ما در گلفام سفر همراه شوید تا شما را با ویزای مالدیو آشنا کنیم.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به مالدیو

ویزا چیست؟

ویزا چیست؟ ویزا، مدرکی است که متصل به گذرنامه محسوب می‌شود و از سوی یکی از مقامات کشور مورد نظر برای تایید و ورود به آن کشور، با توجه به رعایت قوانین در زمان بودن در آن مکان، انجام می گیرد.

با توجه به تعریفی که گفته شد، برای بازدید از مالدیو، باید با تهیه کردن این ویزا و پیروی کردن از قوانین آن کشور، ویزا را تهیه کرده و تمامی این نکات مرحله به مرحله، انجام شود. شما ویزای مالدیو را تنها برای بازدید تفریحی دارید و این کشور مجوز کسب و کار، تجارت یا هرگونه فعالیت شغلی دیگر را به شما نداده است که البته شما باید برای این کار از دولت مالدیو مجوز رسمی را می توانید دریافت کنید.

ویزای مالدیو

انواع ویزا

بهتر است درباره انواع ویزاها برای شما توضیح داده شود تا با آنها آشنا شوید و بدانید که چه نوع ویزایی برای چه کشورهایی موجود است.
انواع متفاوتی برای ویزا وجود دارد، ویزاها از نظر جنبه های مختلف، مانند تقسیم بندی از نظر هدف برای رفتن به آن کشور، تعداد رفت و آمد های شما، ویزاهای مخصوص که ارزش آن ها بیش از یک بار سفر کردن است و گونه های مختلف از جنبه اقدام کردن، به گروه های مختلفی تقسیم می شود.

  • برای مثال ویزای ترانزیت، برای مقصد خارج از کشور شما است که مدت زمان آن از چند ساعت تا چند روز حساب میشود.
  • ویزای کوتاه مدت که نام دیگر آن بازدید کننده است برای سفرهای کوتاه صادر شده و افراد متفاوتی در زمینه‌ی خود مانند زمینه های پزشکی، ورزشی، هنری یا زیارت، ویزای خود را دریافت کرده و به محل مورد نظر خود می روند.
  • ویزای الکترونیکی که نوع دیگری است معمولا در اطلاعات کامپیوتری ثبت می شود و برخی از کشورها فقط از طریق این ویزاها، قابل ورود هستند.
  • نوع آخر از این ویزاها ویزای ورودی نام دارد که معمولا در فرودگاه ها یا در زمان ورود شما به آن کشور داده می شود.

برای مثال کشورهایی وجود دارد که ما برای ورود به آنجا به ویزا نیازی نداریم، البته همچین کشورهایی برای ایران، بسیار کم است. همچنین کشورهایی که از نظر هدف ما برای رفتن وجود دارد، به این منظور است که کار ما تفریحی، تجاری یا برای درمان است. با توجه به منظور مورد نظر، ویزای ما به تعداد روز معین، تهیه می شود.

ویزای مالدیو

آن دسته از ویزاهایی که برای تعداد رفت و آمد های ما به وجود می آید به این شکل است که آیا برای مثال رفت و آمد با هواپیما را یک طرفه گرفته ایم یا برای رفت و برگشت، می توان استفاده کرد. جنبه دیگر که برای چگونگی اقدام ما وجود دارد به این صورت شکل می گیرد که شما به صورت مستقیم به مرکز مورد نظر برای پر کردن فرم ها مراجعه می کنید یا این کار به صورت غیرحضوری و در منزل انجام می دهید.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین هتل‌های مالدیو آشنا شوید

کشورهای آسیایی بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی

  1. مالزی ( Malaysia )
  2. لبنان ( Lebanon )
  3. مالدیو ( Maldives )
  4. کردستان عراق ( Iraq )

نکته قابل توجه این است که شما بدون دریافت کردن ویزا می توانید به این جزایر سفر کنید؛ زیرا این جزیره از هیچ ملیتی درخواست ویزا ندارند؛ بنابراین با توجه به این ویژگی مثبت، هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا از این کشور زیبا بازدید می کنند. مالدیو در ایران، همچنین ایران در مالدیو، سفارت خانه ندارد. سفارت جمهوری اسلامی کشور ما در سریلانکا، نماینده ایران در مالدیو به شمار می رود.

شما باید ویزای مخصوص برای فرودگاه آن منطقه را تهیه کنید که شامل برخی از نکات می شود، هنگامی که شما به مقصد جزایر رسیدید، فرم مخصوص ویزای مالدیو را باید پر کنید و مبلغی را برای صدور ویزای خود به کارمندان مخصوصی که در فرودگاه فعالیت می کنند، بپردازید. این مدارک هنگام ورود شما به فرودگاه شامل موارد زیر می شود:

دریافت ویزای مالدیو و مدارک مورد نیاز

پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار برای آن وجود دارد.
• برگه ای که برای رزرو قطعی هتل مد نظر خود در مالدیو دارید.
• مبلغ نقدی ۵۰ دلار به ازای هر روزی که شما در هتل اقامت دارید.
• یک عدد عکس تمام رخ.
هنگام انجام دادن این اعمال، مسئول ورود شما به این کشور، تاییدیه‌ای را به شما داده می دهد، که در آن، هدف و جنبه سفر شما، میزان روز های مشخص شده برای اقامت، هتل انتخاب شده و امکاناتی که برای شما قرار می گیرد، ذکر شده و شما می توانید با توجه به این اطلاعاتی که دارید، در محل مد نظر خود، در روزهای مشخص بمانید و از مالدیو لذت ببرید.