ویزای مالزی

مالزی یکی از برترین کشورهای توریستی در جهان است هر توریستی با داشتن ویزای مالزی میتواند به این کشور مراجعه کند. مالزی میتواند برای توریست ها با هر سلیقه ای یک انتخاب عالی باشد. کشور مالزی که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و نام «آسیای واقعی» را به خود اختصاص داده، هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از توریست ها و گردشگران است. در سال های اخیر ایرانی ها نیز به این کشور توجه بیشتری نشان داده و متقاضیان تور مالزی رو به افزایش هستند.

ویزای مالزی

یکی از اصلی ترین دلایل این موضوع، جاذبه های طبیعی فوق العاده در کشور مالزی است. مالزی آب و هوای استوایی دارد و بارش در این کشور بسیار زیاد است. به دلیل فراوانی بارش ها، جنگل های گسترده و طبیعتی بسیار سرسبز در جای جای این کشور زیبا دیده می شوند. گونه های جانوری و گیاهی بسیار متعددی در این کشور واقع شده اند. هم چنین پایتخت مالزی کوالالامپور جز مدرن ترین و پیشرفته ترین شهرها در جهان محسوب می شود.

با توجه به این ویژگی ها، مالزی را می توان جز برترین کشورهای توریستی مخصوصا برای گردش و تفرج به شمار آورد. اما یکی از نکات مهم برای سفر به هر کشوری، گرفتن ویزای آن کشور است. ما در این مطلب قصد داریم به توضیح دربارهی ویزای مالزی بپردازیم. اگر قصد مسافرت به این کشور یا ثبت نام در تور مالزی را دارید، پیش از سفر حتما این مطلب را کامل مطالعه کنید.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟

درباره ویزای مالزی

در تمام کشورها، برای آن که اتباع خارجی اجازه ورود به کشور و اقامت در آن جا را داشته باشند، باید برای دریافت ویزا اقدام کنند. ویزاها انواع بسیار مختلفی دارند و برای کاربردها و اهداف گوناگونی صادر می شوند. بسیاری از ویزاها برای اهداف تفریحی و گردشگری و بسیاری دیگر برای تحصیل، تجارت و یا ترانزیت صادر می شوند.

در کشور مالزی نیز چنین وضعیتی برقرار است. اما برای مسافرینی که از کشورهای ایران، افغانستان، عراق و لیبی به مالزی می روند و مدت اقامتشان کمتر از 14 روز است، نیاز به اخذ ویزا نیست. اگر هدف از رفتن به مالزی اهداف تحصیلی و تجاری و… باشد، یا آن که قرار باشد برای بیشتر از 14 روز در این کشور اقامت کنید، باید ویزای مناسب را تهیه کنید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به مالزی

انواع ویزای مالزی

ویزای توریستی:

این ویزا برای گردشگری و توریسم صادر می شود. مدت اعتبار آن برای ایرانیان در گذشته سه ماه بود اما اکنون این زمان به 14 روز کاهش پیدا کرده است. در صورتی که قصد اقامت برای مدت طولانی تری داشته باشید باید اقدماات لازم آن را انجام دهید؛ اما اگر می خواهید با تور مالزی به این کشور بروید، از آن جا که اکثرا تورها برای 8 روز و 7 شب ارائه می شوند، نیازی به اقدامات بیشتر نیست.

برای اخذ ویزای توریستی مالزی، نیازی نیست به سفارت مالزی مراجعه کنید یا فرم خاصی را تکمیل نمایید. هنگامی که به فرودگاه مالزی برسید، مهری در گذرنامه شما ثبت می شود و این مهر همان ویزای شماست.

ویزای تحصیلی:

ویزای تحصیلی برای آن دسته از افرادی صادر می شود که به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها به کالزی سفر می کنند. این ویزا تنها به دارنده خود اجازه تحصیل را می دهد و با آن نمی توان کار کرد. مدت اعتبار این ویزا یک سال است و در پایان آن یک سال، باید ویزا را تمدید کرد.

ویزای کاری:

نوع دیگر ویزای مالزی، ویزای کاری است. این ویزا برای کسانی که می خواهند در شرکت های مالزیایی کار کنند صادر می گردد و مدت اعتبار آن، دو سال است. این ویزا اجازه رفت و آمد نامحدود را به فرد دارنده می دهد.

ویزای اجتماعی:

ویزای اجتماعی یا ویزای سوشال مالزی، با دعوت یک شخص یا شرکت در مالزی برای یک تبعه خارجی صادر می شود. مدت اعتبار این ویزا متغیر و بین 2 تا 6 ماه است.

مراحل اخذ ویزای مالزی

برای اخذ ویزای توریستی عادی که مدت اعتبار آن کمتر از 14 روز است، نیازی به اقدام خاصی نیست. شما به مالزی رفته و در فرودگاه آن جا بر روی گذرنامه شما مهر مخصوص زده می شود. اما اگر برای سایر انواع ویزای مالزی اقدام کنید، باید به سفارت مالزی رفته، مدارک لازم را ارائه کنید و پس از چند روز منتظر صدور ویزای خود باشید.

شرایط اخذ ویزای مالزی

برای دریافت ویزای توریستی مالزی شرایط خاصی وجود ندارد و نیازی نیست که به سفارت مالزی مراجعه کنید. تنها چیزی که لازم است، ثبت مهر فرودگاه بر روی گذرنامه شماست. برای دریافت ویزاهای دیگر مانند ویزای تحصیلی یا کاری، ارائه مدارک لازم کافی است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مالزی

برای دریافت ویزای توریستی مالزی، لازم است گذرنامه شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. هم چنین داشتن بلیط رفت و برگشت هنگام حضور در فرودگاه مالزی ضروری است. ویزای توریستی همان مهر ثبت شده در گذرنامه بوده و هزینه ای ندارد.

تعرفه خدمات ویزای مالزی

یکی از مزایای دریافت ویزای توریستی مالزی این است که این ویزا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه برای آن نیست.

شرایط پیگیری و ریجکت ویزای مالزی

ریجکت ویزای مالزی با توجه به نوع آن و مدارک و شرایط لازم برای آن، دلایل متفاوتی دارد. برای ویزای توریستی پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. یا برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک مربوط به تحصیل در دانشگاه های مالزی به صورت کامل ارائه شوند.

معمولا نقص در مدارک و یا وجود اشتباه در آن یا حتی عواملی مانند تشابه اسمی، موجب ریجکت ویزا می شوند. برای پیگیری آن می توانید با سفارت مالزی در تماس باشید یا این که به وکیل های خبره در این زمینه مراجعه نمایید.

شرایط دریافت ویزای مالزی

سفارت مالزی در ایران

اگر قصد شما گذراندن مراحل مربوط به اخذ ویزای سوشال مالزی است، یا این که می خواهید نکات مربوط به مهاجرت به مالزی را از یک منبع رسمی دریافت کرده و کارهای لازم را به انجام برسانید، می توانید به سفارت رسمی مالزی در ایران مراجعه کنید. برای تسهیل و هماهنگی بیشتر پیشنهاد می شود از قبل با این سفارت تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای تماس با سفارت مالزی می توانید از شماره های زیر استفاده کنید:
88072444
88078716
آدرس سفارت مالزی در ایران

سفارت کشور مالزی در ایران در آدرس زیر واقع شده است:

تهران – شهرک غرب – فاز 4 – بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی – کوچه دوم – پلاک شماره 25

شرایط دریافت وقت سفارت مالزی

برای آن که به سفارت مالزی مراجعه نمایید، باید از قبل برای دریافت وقت به صورت تلفنی تماس بگیرید. مخصوصا اگر در شهرستان ها سکونت دارید و می خواهید برای انجام کارهای مربوط به سفر به مالزی یا دریافت ویزا و امور مربوط به آن، به سفارت مراجعه کنید، حتما از قبل تماس بگیرید.