با معروف ترین غذاهای مالزی آشنا شوید

کشور زیبا و شگفت انگیز مالزی یکی از توریستی ترین کشورهای دنیاست و هر ساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا راهی شهرهای مختلف این کشور  تماشایی و  جذاب می شوند. یکی از  بهترین بخش های سفر به این کشور برای گردشگران، خوردن غذاهای سنتی  و محلی معروف و شناخته شده این کشور با عطر و طعم فوق العاده و منحصر به فردشان است. غذاهایی که خاطره سفر به این کشور زیبا و دیدنی را تا همیشه در ذهن مسافران مالزی ثبت خواهند کرد. در این مطلب قصد داریم به سراغ معروف ترین غذاهای مالزی رفته و لحظاتی خوش عطر و طعم را در این کشور زیبای جنوب شرق آسیا سپری کنیم. با ما همراه شوید.

ناسی داگانگ Nasi dagang

یکی از خوش طعم ترین غذاهایی که می توانید در کشور زیبای مالزی امتحان کنید، ناسی داگانگ است. یکی از معروف ترین غذاهای مالزی که از برنج پخته شده در شیر نارگیل، تخم مرغ آب پر، سینه مرغ  و … تشکیل شده است و در میان مسافران به شهرهای مختلف این کشور زیبا و دیدنی طرفداران بسیاری دارد. این غذا را بیشتر به صورت صبحانه در مالزی سرو می کنند و نباید این کشور را بدون چشیدن طعم متفاوت و منحصر به فرد این غذای مالایی ترک کرد. 

غذاهای مالزی

آسام لاکسا Assam Laksa

یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی مالزی در میان گردشگران آسام لاکساست. سوپی بسیار خوش طعم و محبوب که در میان مسافران به این کشور زیبا و دیدنی طرفداران بسیاری دارد و نباید چشیدن طعم متفاوت آن را در خیابان های شهرهای مختلف مالزی از دست داد. ماهی، برنج، تمبرهندی، سس سویا و ادویه ها و سبزیجات مختلف مواد اصلی تشکیل دهنده این سوپ خوش طعم و محبوب کشور مالزی محسوب می شوند. این سوپ طعم ترش و منحصر به فردی دارد و به ویژه اگر به ماهی علاقه داشته باشید یکی از غذاهای مورد علاقه شما در سفر به کشور زیبای مالزی خواهد بود

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین رستوران های مالزی
آسام لاکسا

چی چئونگ chee cheong

چی چئونگ یکی از غذاهای خیابانی معروف کشور زیبای مالزی است که در میان گردشگرانی که به شهرهای مختلف این کشور سفر می کنند، بسیار محبوب و شناخته شده است. نودل های برنج،، سس سویا، آرد برنج، فلفل، تکه های گوشت، ماهی یا میگو و … مواد اصلی این سوپ معروف کشور مالزی هستند که تجربه چشیدن طعمی متفاوت و به یادماندنی را در سفر به این کشور رویایی جنوب شرق آسیا برای گردشگران رقم خواهند زد.

چی چئونگ

ساتای Satay

ساتای احتمالا غذای محبوب گردشگران ایرانی در سفر به کشور زیبای مالزی است. گوشت کباب شده ای که قبل از کباب کردن با ادویه های محلی و شیره نارگیل طعم دار می شود و در میان مسافران به این کشور زیبا و دیدنی طرفداران بسیاری دارد. ساتای غذایی است که بسیار راحت درست می شود و عطر و طعم فوق العاده ای هم دارد.

این غذا با گوشت های مختلفی اعم از گوشت گاو، مرغ یا ماهی درست می شود و یکی از غذاهای اشتها آور و وسوسه انگیز کشور مالزی به شمار می رود. اگر با تور مالزی همراه شده و به این کشور زیبا و توریستی سفر کردید، خوردن این کباب خوش عطر و طعم را هم در برنامه هایتان فراموش نکنید.

ساتای

باکوته Bakuteh

باکوته غذایی است با اصلیت چینی که در کشور مالزی هم با عطر و طعم فوق العاده ای پخته می شود و یکی دیگر از محبوب ترین غذاهای مالزی در میان گردشگران به شمار می رود. برای تهیه این غذا گوشت دنده به خوبی با ادویه های خوش عطری چون رازیانه و میخک و سبزیجات مختلف پخته شده و طعمی فوق العاده پیدا می کند. برای تهیه باکوته گوشت به آهستگی و برای مدت زمان طولانی پخته می شود که طعمی بسیار خوب به آن می بخشد.

مطالب خواندنی دیگر:با خوشمزه ترین غذاهای کوالالامپور آشنا شوید!
باکوته

هوکین می Hokkien Mee

یکی دیگر از سوپ های معروف و محبوب اهالی مالزی که در میان گردشگران هم طرفداران زیادی دارد، هوکین می است. سوپی مقوی و لذیذ که طعمی شیرین هم داشته و یکی از غذاهای محبوب کشور مالزی با طعمی متفاوت و منحصر به فرد محسوب می شود. مواد اصلی تشکیل دهند این سوپ مالایی برنج، گوشت، تخم مرغ و ادویه های مختلفی است که در غذاهای این کشور به صورت فراوان استفاده می شوند. هوکین می خیلی شبیه سوپ های معمولی که دیده اید نیست و بسیار غلیظ سرو می شود.

هوکین می

لوک لوک Lok Lok

لوک لوک یکی دیگر از غذاهای مالزی است که در میان مسافران این کشور طرفداران بسیاری داشته و ظاهری بسیار اشتهاآور و وسوسه کننده هم دارد. لوک لوک که یکی از غذاهای خیابانی کشور مالزی هم هست، از قطعات گوشت، ماهی، سبزیجات مختلف و … تشکیل شده که به سیخ کشیده شده و آب پز می شوند. خوردن این غذای خوش طعم کشور مالزی را هم در سفر به این کشور زیبا و تماشایی از دست ندهید.

لوک لوک

روتی کانای Roti Canai

یکی از صبحانه های محبوب کشور مالزی روتی کانای است. غذایی که هم در خیابان های شهرهای مختلف مالزی می توان آن را امتحان کرد و هم در رستوران های بسیار خوب این شهر و در میان مسافران این کشور زیبا طرفداران بسیار زیادی دارد. روتی کانای لایه های نازک خمیر شیرین است که با سس های مختلفی سرو می شود. این غذا شباهت زیادی به پنیکیک دارد، البته می توان آن را در وعده های دیگری به جز صبحانه هم سرو کرد.

روتی کانای

کوی چیاپ Koay Chiap

یکی از متفاوت ترین غذاهای مالزی کوی چیاپ است. سوپی مقوی متشکل از گوشت، برنج، تخم مرغ آب پز و دل و جگر اردک که با ادویه های مختلف کشور مالزی طعم دار می شود. کوی چیاپ هم از غذاهای خیابانی کشور مالزی است و اگر اهل امتحان مزه های جدید و متفاوت است این سوپ خوش طعم را هم در سفر به شهرهای مختلف کشور مالزی امتحان کنید.

کوی چیاپ

روجاک Rojak

روجاک یکی دیگر از غذاهای خوش طعم و محبوب کشور مالزی است. روجاک در واقع نوعی سالاد است تا غذا که از مخلوط میوه های مختلف و گوشت و میگو تهیه شده  و طعمی متفاوت و منحصر به فرد دارد. روجاک غذایی است مقوی و لذیذ که همراه با سس سویا سرو می شود که ظاهری فوق العاده به آن می بخشد.

روجاک