بازدید از محله کوزگونگوک

استانبول از دیر باز جز مهم ترین شهرهای ترکیه و خاورمیانه محسوب می شده. این شهر که در گذشته با نام «قسطنطنیه» شناخته می شد، در تاریخ ترکیه و حکومت عثمانی اهمیت زیادی داشته است. شهر استانبول موقعیت خاصی داشته و در بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. این شهر بزرگ و زیبا امروزه توریستی ترین شهر ترکیه محسوب می شود. برخی محله های قدیمی استانبول پر از جاذبه های گوناگون برای توریست ها و گردشگران هستند. یکی از این محله ها، محله کوزگونگوک است.

محله کوزگونگوک

محله کوزگونگوک استانبول یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین محله های این شهر است. همواره توریست های بسیاری به این محله سر می زنند و از جاذبه های دیدنی آن بازدید می کنند. این محله با وجود آن که جز محله های کوچک شهر استانبول است، موقعیت خاصی دارد. زیبایی و سنتی بودن فضای محله کوزگونگوک باعث شده است تا حال و هوای گذشته ترکیه در این بخش از شهر به خوبی حفظ شود. در واقع اگر کسی قصد آشنایی با بافت قدیمی ترکیه و فرهنگ و سنت های اصیل مردم این کشور را دارد، می تواند در محله کوزگونگوک به خوبی به این هدف خود دست یابد.

بسیاری از ایرانیان هنگام سفر به ترکیه استانبول را به عنوان مقصد خود بر می گزینند. با توجه به تنوع زیاد در جاذبه های استانبول، انتخاب این شهر به عنوان مقصد توریستی کاری کاملا عاقلانه به نظر می رسد. یکی از آن مکان هایی که در طول سفر خود به استانبول می توانید مورد بازدید قرار دهید محله کوزگونگوک است.
در این مطلب ما به معرفی بیشتر این محله و بخش های مختلف آن می پردازیم. شاید شما هم با خواندن این مطلب و آشنایی بیشتر با محله کوزگونگوک، متقاعد شوید تا در سفر خود به آن سری بزنید. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

معنای نام کوزگونگوک

عبارت « کوزگونگوک» یا « کوزگونجوک» در زبان ترکی استانبولی به معنای کلاغ کوچک یا جوجه کلاغ است. شاید دلیل انتخاب این نام برای این محله، کوچک بودن آن است.

مطالب خواندنی دیگر:3 منطقه معروف استانبول برای اقامت
معنای نام کوزگونگوک

جاذبه های این محله

محله کوزگونجوک استانبول جز محله های کوچک در ترکیه است اما جاذبه های بسیار متعددی دارد که آن را به یکی از بخش های خاص و تماشایی شهر تبدیل کرده است . در ادامه برخی از مهم ترین بخش ها و ویژگی های جالب این محله را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

پله های رنگین کمانی

از جمله بخش های جذاب محله کوزگونگوک استانبول می توان پله های رنگین کمانی را نام برد. پله هایی که در دل بافت سنتی با رنگ بندی زیبای خود منظره ای زیبا و خاص ایجاد کرده اند. این پله ها هر یک به رنگی مشخص رنگ آمیزی شده اند. پله های رنگین کمانی محله کوزگونگوک برای آن دسته از توریست های تور استانبول که به عکاسی و ثبت خاطرات سفر در قاب های عکس علاقه دارند، یک لوکیشن عالی است. شما می توانید با سر زدن به این بخش از محله کوزگونگوک عکس های زیبایی را برای خود به یادگار ثبت کنید .

پله های رنگین کمانی

ماهی گیری سنتی

شاید امروزه به لطف پیشرفت های حاصل شده در زمینه ماهی گیری و صید، کمتر بتوان صحنه های ماهی گیری سنتی را پیدا کرد. اما این موضوع در محله کوزگونگوک استانبول مطرح نیست. در محله کوزگونگوک ماهی گیران متعددی هستند که با تجهیزات و ابزارهای سنتی مشغول ماهی گیری هستند و در جای خود می توانند بسیار هم جالب باشند.

این ماهی گیران سنتی معمولا با لباس های خاصی ظاهر می شوند. در کافه های سنتی و کنار خیابان های نزدیک به ساحل محله کوزگونگوک، می توانید به راحتی این ماهی گیران را از نزدیک مشاهده کنید.

مطالب خواندنی دیگر:گشت و گذاری کوتاه در محله زیبای سلطان احمد استانبول

مجاورت ادیان و مذاهب مختلف

یکی از جالب ترین و خاص ترین ویژگی های محله کوزگونگوک ترکیه همین است. در این محله تراکم و تنوع مذاهب و ادیان مختلف بالاست و همین مجاورت در نوع خود توانسته بسیار جالب و جذاب باشد.
محله کوزگونگوک با وجود آن که محله کوچکی است مراکز مذهبی متعددی را در خود جای داده است. از جمله این مراکز می توان به دو مسجد برای مسلمانان، یک کلیسای آمریکایی، سه کلیسای ارتدوکس و دو کنیسه برای یهودیان اشاره کرد. در کمتر شهری می توان تا این حد تنوع و در عین حال مجاورت ادیان را مشاهده کرد.

مجاورت ادیان و مذاهب مختلف در استانبول

استانبول از دیرباز محل حضور اقوام و ادیان متفاوت بوده است. ارمنی ها، یهودی ها، ترک ها و یونانی ها از جمله مردمی هستند که در استانبول و در بخش کوزگونگوک سکونت داشته اند. این وضعیت هم چنین در محله کوزگونگوک باقی مانده و مشهود است. مردمان با ادیان مختلف و عقاید گوناگون در آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و همین جز زیباترین نکات در محله تماشایی کوزگونگوک استانبول است.

کافه های جذاب

در محله کوزگونگوک کافه های متعددی قرار گرفته اند که بیشتر به سبک سنتی کار می کنند. شما می توانید در این کافه ها نوشیدنی های ترکی و مدیترانه ای فراوانی را بیابید. آرامش حاکم بر این بخش از شهر استانبول باعث می شود لذت حضور در کافه به شکل قابل توجهی بیشتر باشد. اگر قصد دارید به محله کوزگونگوک استانبول سر بزنید، سعی کنید حتما صبحانه را در کافه های این محله صرف نمایید. این کافه ها برای خوردن صبحانه گزینه های متنوعی را به شما ارائه می دهند.

کافه های جذاب در استانبول

کارگاه های زیبایی

کوزگونگوک نام یک برند فعال ترکیه ای در زمینه تولید محصولات بهداشتی و آرایشی نیز هست. این برند محصولات با کیفیت دست سازی را تولید می کند که برای زیبایی و مراقبت از پوست به کار می روند.
خانه آروماتراپی در محله کوزگونگوک استانبول جایی است که شما می توانید در آن هم محصولات اصل برای مراقبت از پوست خریداری نمایید و هم آموزش های مربوط به نگهداری از پوست و حفظ زیبایی را فرا بگیرید. در این مرکز کارگاه های چند ساعته و فشرده ای در رابطه با مراقبت از پوست و پاکسازی آن برگزار می شود. اگر به این مقوله علاقه دارید حتما در برنامه بازدید خود شرکت در این دوره ها را هم بگنجانید.

محله کوزگونگوک محله ای بسیار زیبا، پر آرامش و دیدنی است. این محله تماشایی با ساختار سنتی و مردمان مهمان نواز خود در بین توریست ها محبوبیت زیادی دارد. شما در بازدید از این محله شاهد تنوع فرهنگی زیادی خواهید بود؛ علاوه بر آن می توانید عکس های زیبای بسیاری را به عنوان یادگاری ثبت کنید.