هزینه حمل و نقل در کوش آداسی

آنچه در هزینه حمل و نقل در کوش آداسی خواهیم خواند:

اگر تصاویر شهر کوش آداسی را دیده باشید متوجه شده اید که فرق چندانی با شهرهای معروف اروپایی ندارد. بلکه حتی خیلی سخت می شود تفاوت های آن را تشخیص داد. کوش آداسی یکی از شهرهای بندری کشور ترکیه است. این شهر به دلیل ساحل زیبا و تمیزی که دارد در بین گردشگران محبوب است. ساحل این شهر در کنار دریای اژه است که در گذشته راه ارتباطی ترکیه با کشورهای اروپایی بوده است.

این شهر جاذبه های متنوعی هم دارد که می توانند برای هر نوع سلیقه ای سرگرم کننده باشند. این جاذبه ها هم دیدنی های تاریخی و باستانی هستند و هم دیدنی های طبیعی. طبیعت کوش آداسی بکر است و تقریباً در تمام ماه های سال زیبایی و سرسبزی خودشان را حفظ می کنند.

در هنگام برنامه ریزی برای داشتن یک سفر خوب مواردی هستند که توجه داشتن به آن ها می تواند بر افزایش کیفیت سفرتان تأثیر مثبت بگذارد. هزینه هایی مثل اجاره هتل و اقامتگاه در کنار خورد و خوراک به طور معمول بخش زیادی از بودجه سفر را به خودشان اختصاص می دهد.

اما یکی از هزینه هایی که اغلب گردشگران آن را نادیده می گیرند مربوط به حمل و نقل است. به ویژه در سفرهای خارجی باید مراقب مخارج حمل و نقل در شهر باشید. در این مطلب می خواهیم درباره این هزینه حمل و نقل در کوش آداسی برایتان توضیح بدهیم و مواردی را بگوییم که رعایت آن ها به صرفه جویی در بودجه تان خیلی کمک می کند.

کوش آداسی

هزینه های سفر به کوش آداسی

اول از همه باید هزینه های سفر به تور کوش آداسی را بررسی کنیم. زیرا بلیط هواپیما هم بخشی از هزینه های حمل و نقل در کوش آداسی به حساب می آید و باید پیش از سفر از قیمت حدودی آن اطلاع داشته باشید.

برای رسیدن به کوش آداسی پرواز مستقیم وجود ندارد. در واقع در این شهر اصلاً فرودگاه وجود ندارد. بنابراین شما ابتدا با هواپیما به شهر ازمیر می روید و سپس از آنجا به سمت مقصد حرکت می کنید. در فرودگاه ازمیر تاکسی ها و اتوبوس هایی هستند که می توانید با استفاده از آن ها به کوش آداسی بروید. معمولاً این اتوبوس ها هزینه زیادی ندارند. همچنین فاصله ازمیر تا کوش آداسی نسبتاً کوتاه است و در حدود یک ساعت و نیم طول می کشد تا به آنجا برسید.

قیمت بلیط هوایی ازمیر بین سه تا پنج میلیون تومان متغیر است. البته فراموش نکنید دوره ای که می خواهید به سفر بروید هم بر هزینه بلیط تأثیر گذار است. به ویژه در مواقع پر سفر مانند فصل بهار، قیمت بلیط هواپیما گران می شود و برعکس در دوره های کم سفر می توانید با هزینه کم تری به کوش آداسی بروید.

فرودگاه ازمیر

حمل و نقل در کوش آداسی به چه صورت است؟

شما برای حمل و نقل و جا به جایی در شهر کوش آداسی می توانید از چند روش کمک بگیرید. بد نیست بدانید که این شهر به طور کلی جای کوچکی است و اغلب مکان های مهم نزدیک به یکدیگر هستند. بنابراین می توانید خیلی راحت و با پای پیاده در شهر قدم بزنید. با این کار نه تنها به مقصد می رسید بلکه از زیبایی های شهر و آب و هوای دلچسب آنجا لذت می برید.

همچنین در کوش آداسی می توانید با پرداخت هزینه خیلی کمی دوچرخه اجاره کنید. اگر اهل دوچرخه سواری هستید توصیه می کنیم که حتماً این کار را انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که در فصل تابستان و با گرمای هوا ممکن است دوچرخه سواری انتخاب مناسبی برای رفت و آمد های شهری نباشد.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه سفر به کوش آداسی
 حمل و نقل در کوش آداسی

در این شهر وسیله نقلیه عمومی ای وجود دارد که اسمش دلموش است. دلموش را می توان نوعی مینی بوس دانست. این وسیله ظرفیت زیادی ندارد و شبیه به مترو عمل می کند. یعنی در مسیرهای خاص و از ایستگاه های معینی حرکت می کند. اما در عوض هزینه خیلی کمی دارد و بیش تر مردم محلی از آن استفاده می کنند. خوبی دلموش این است که لازم نیست برای پیاده شدن صبر کنید تا به ایستگاه برسید. هرکجای مسیر که بخواهید می توانید به راننده اطلاع دهید و پیاده شوید.

 حمل و نقل در کوش آداسی

همچنین گستره اتوبوس رانی در شهر کوش آداسی خیلی پهناور است. جایی از شهر را پیدا نمی کنید که ایستگاه اتوبوس نداشته باشد و نشود با این وسیله نقلیه به آنجا رفت. قیمت بلیط تک سفره اتوبوس در این شهر حدود ۲ لیر است. توصیه می کنیم برای رفت و آمد و گردش در شهر تا جایی که ممکن است از اتوبوس استفاده کنید. اتوبوس های کوش آداسی تمیز و اغلب وقت ها خلوت هستند. بنابراین استفاده از این وسیله نقلیه عمومی می تواند در هزینه های سفرتان حسابی صرفه جویی کند.

 حمل و نقل در کوش آداسی

برای رفت و آمد در شهر می توانید از تاکسی هم استفاده کنید. تاکسی ها در کوش آداسی زیاد هستند و در صورت لزوم اصلاً نیازی به صبر کردن نیست. کافی است چند لحظه صبر کنید و به طور حتم زیاد طول نمی کشد که یک تاکسی جلوی پایتان نگه می دارد. هزینه کرایه تاکسی در این شهر چهار لیر است و سه و نیم لیر به ازای هر کیلومتر اضافه می شود. زیرا در ترکیه کرایه تاکسی را بر اساس مسافت طی شده حساب می کنند.

شاید تاکسی برای مسیرهای کوتاه به صرفه باشد. ولی در مسیرهای طولانی اصلاً مناسب نیست. چون در آن صورت ممکن است مجبور شوید که هزینه زیادی را بابت کرایه پرداخت کنید در حالی که می توانستید همان مسیر را با هزینه خیلی کم تری از طریق اتوبوس طی کنید.

 حمل و نقل در کوش آداسی

لازم به ذکر است که کرایه تاکسی های ترکیه از ساعت دوازه شب تا شش صبح دو برابر حساب می شوند. این موارد را در سفر به کوش آداسی حتماً در ذهن داشته باشید.

سوالات متداول هزینه حمل و نقل در کوش آداسی

هزینه بلیط هواپیما کوش آداسی چقدر است؟

برای رسیدن به کوش آداسی پرواز مستقیم وجود ندارد شما ابتدا با هواپیما به شهر ازمیر می روید و سپس از آنجا به سمت مقصد حرکت می کنید.قیمت بلیط هوایی ازمیر بین سه تا پنج میلیون تومان متغیر است.

هزینه بلیط اتوبوس در کوش آداسی چقدر است؟

قیمت بلیط تک سفره اتوبوس در این شهر حدود ۲ لیر است.

هزینه کرایه تاکسی در کوش آداسی چقدر است؟

 هزینه کرایه تاکسی در این شهر چهار لیر است و سه و نیم لیر به ازای هر کیلومتر اضافه می شود. در ترکیه کرایه تاکسی را بر اساس مسافت طی شده حساب می کنند.