تفریحات کوش آداسی، جزیره‌ی جذاب کشور ترکیه

آنچه در جذاب ترین تفریحات کوش آداسی خواهید خواند:

کوش آداسی از زیباترین و پر طرفدارترین جزایر ترکیه است که هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران تور ترکیه است. کوش آداسی به معنای جزیره پرندگان است و برای سفر درفصل‌های بهار و تابستان بسیارعالی است. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا شما را با هیجان انگیز ترین تفریحات کوش آداسی آشنا کنیم. با ما همراه باشید .

۱.قایق سواری

یکی از بهترین تفریحات کوش آداسی، قایق سواری در آب‌های آن است . این‌ تورهای قایق گردی معمولا به سمت سایر ساحل‌ها می‌روند و مدت زمان آن‌ها طولانی است، اگر برای این تفریح کشتی را انتخاب کنید می‌توانید غذای خود را هم در سطح آب میل کنید یا جزیره‌ی مقصد را برای این مسئله درنظر بگیرید .البته این‌سفرهای کوتاه آبی در فصل‌های گرم سال امکان برگزاری دارند.

قایق سواری در کوش آداسی

۲.غواصی در اسکله‌ی آکوا

غواصی یکی از محبوب ترین تفریحات کوش آداسی است که معمولا گردشگران به دنبال تورهایی می‌گردند که این امکان را برای آن‌ها فراهم کند و این یک امتیاز برای تور محسوب می‌شود. مشهورترین اسکله‌ی کوش آداسی برای غواصی، اسکله‌ی آکوا آدابانکو است، که اگر در این‌زمینه سابقه‌ای ندارید و تا به حال غواصی نکردید، برای شما آموزش قبل غواصی هم فراهم می‌کنند.

در گردش غواصی، تعدادی جاذبه‌ی دیدنی هم درنظر گرفته شده که هیجان این تفریح را برای افراد افزایش دهد. شما درطی غواصی در آب‌های این اسکله درکنار تماشای زندگی جانداران آبزی، از یک کشتی غرق شده هم دیدن خواهید کرد که برای جذب افراد و بالابردن میزان گردشگران غرق شده است.

مطالب خواندنی دیگر:تجربه هیجان انگیر غواصی در بدروم
غواصی در کوش آداسی

۳.پارک‌های آبی کوش آداسی

پارک‌های آبی ازدیگر جاذبه‌های دیدنی این منطقه هستند، این پارک‌های آبی هم در بسیاری از هتل‌های کوش آداسی وجود دارند و هم به صورت مستقل دیده می‌شوند. جذابیت پارک‌های آبی برای بسیاری از افراد زیاد است و هر چه تعداد و عظمت سرسره‌ها و وسایل تفریحی آن‌ها بیشتر باشد، طرفدارن بیشتری هم دارند. داشتن پارک آبی یکی از امتیازات بسیار مهم در انتخاب هتل‌ها است، که در بسیاری از هتل‌های پنج ستاره‌ی کوش آداسی وجود دارد. درمیان این پارک‌ها، می‌توان به پارک آبی آکوافانتزی و آدالند اشاره کرد.

مطالب خواندنی دیگر:پارک آبی آدالند کوش آداسی
پارک‌های آبی در کوش آداسی

۴.تجربه‌ی هیجان انگیز غذاهای ترکی

به نظر من، سفر با تور کوش آداسی بدون چشیدن طعم غذاهای محلی آن منطقه یک سفر ناکامل است. آشنایی با موادغذایی و طعم‌های مختلف هرمنطقه مارا با فرهنگ رایج در آن هم آشنا می‌کند . اما فراتر از همه‌ی این مسائل غذای ترکی به ذائقه‌ی ایران بسیار سازگار است و اکثر ایرانیان از آن‌ها کمال لذت را می‌برند. کوش آداسی باتوجه به موقعیت جغرافیایی اش، سرشار از غذاهای دریایی است و شاید بتوان گفت غذاهای دریایی آن‌ها در کل ترکیه زبانزد هست.

مطالب خواندنی دیگر:غذاهای محلی کوش آداسی
تجربه‌ی هیجان انگیز غذاهای ترکی

۵.سافاری سواری یا اسب‌ سواری

روستای پاموجاک در شمال کوش آداسی قراردارد. وقتی از گشت وگذار در بین بناهای تاریخی جنوب کوش آداسی برگشتید، شاید بد نباشد که به شمال آن هم سر بزنید. پاموجاک یک روستای ساحلی و اغلب کسانی که به این منطقه می‌آیند، قصد اسب سواری یا گردش با سافاری را دارند.

سافاری سواری در کوش آداسی

۶.بازدید از غار کاراجا؛ سکونتگاهی برای انسان‌های نخستین

یکی از جاذبه‌های طبیعی کوش آداسی، غارکاراجا است. این غار شگفت انگیز محل سکونت انسان‌های اولیه بوده و در حال حاضر برای بازدید گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این غار توسط مارکوپولو کشف شد و موردتوجه زمین شناسان مطرح قرارگرفت. هرچند زمانی که صحبت از کشف به میان می‌آید، منظور کشف اهمیت مکان و اطلاع رسانی درباره‌ی آن است، چون سالیان درازی قبل از مارکوپولو مردم محلی از وجود غار اطلاع داشتند. بازگشایی غار برای بازدید عموم پس از بررسی چندین ساله‌ی زمین شناسان در سال 1996 اتفاق افتاد.

مطالب خواندنی دیگر:غار کارائین آنتالیا
غار کاراجا در کوش آداسی

در پایان باید اشاره کرد که کوش آداسی حقیقتا مقصد بسیار عالی برای سفر است و توصیه ما به شما این است که از تور کوش آداسی استفاده کرده تا از سفر خود لذت بیشتری ببرید. این مکان انواع مختلف سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد و با درنظرگرفتن آن یک سفر بسیار متنوع را تجربه خواهیدکرد، سفری که امکان تجربه‌ی آن ازنظر گستردگی تنوع کمتر پیش خواهد آمد.

کلمه های کلیدی: