کوچانگ؛ با بهشت مخفی تایلند آشنا شوید

جزیره کوچانگ یا بهشت مخفی تایلند ، بخشی از پارک ملی مو کوچانگ، بزرگترین و زیباترین جزیره شرق تایلند می باشد. کوچانگ بعد از پوکت و سامویی سومین جزیره ی بزرگ تایلند است. در حال حاضر گردشگران محدودی به این جزیره سفر می کنند.

اطلاعات کمی در مورد تاریخچه جزیره کوچانگ پیش از جنگ جهانی دوم وجود دارد. خانواده های چینی سال ها پیش به این سرزمین آمده و در سواحل به کشت نارگیل و میوه مشغول شدند.

بهشت مخفی تایلند

به علت شباهت جزیره کوچانگ به فیل نام این جزیره «جزیره فیل» می باشد. این جزیره 300 کیلومتر در شرق بانکوک، در منطقه ترات در خلیج تایلند نزدیک به مرز کامبوج واقع شده است.

گیاهان سرسبز و زنده کوهستان را پوشش داده اند. برخی از بخش های داخلی جزیره به مدت 100 سال دست نخورده بوده و به تازگی مردم به این بخش ها سفر کرده اند. درختان نارگیل و باغ های میوه در مناطق اطراف ساحل یافت می شوند.

بهشت مخفی تایلند

معروفیت جزیره کوچانگ

در ابتدا وقتی در سال 2000 جزیره فی فی (Phi-Phi) به عنوان لوکیشن فیلم «ساحل /  The Beach» با بازی لئوناردو دی کاپریو انتخاب شد، توجه مردم دنیا را به خود جلب کرد. جزیره کو پنگان (Koh Phangan) برای پارتی «ماه کامل» شهرت داشته و کو تائو (Koh Tao) جزیره ای کوچک مملو از غواصان مبتدی، مغازه ها و فعالیت های سرگرمی می باشد.

بهشت مخفی تایلند

جزیره کوچانگ شهرت کمتری داشته و 70% از سطح آن مملو از جنگل های دست نخورده می باشد. جزیره کوچانگ، از نظر سواحل و کوه ها از جزایر سازگار به محیط زیست در تایلند می باشد.

بهشت مخفی تایلند به طور کلی 3 نوع آب و هوا دارد. فصل موسمی جنوب غربی در ماه می شروع شده و تا پایان سپتامبر ادامه دارد. در این مدت 95% باران های کوچانگ می بارند.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین سواحل تایلند

سواحل اصلی جزیره

اگر به کوچانگ سفر می کنید، حتما به دنبال تعطیلات ساحلی هستید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از سواحل اصلی آن آشنا شوید. تمامی این سواحل در ساحل غربی واقع شده اند، به طوری که ساحل ماسه های سفید در شمال و ساحل لونلی در جنوب قرارگرفته اند.

بهشت مخفی تایلند
  • ساحل ماسه های سفید (White Sand Beach)، نزدیک ترین ساحل به اسکله بوده و شلوغ ترین ساحل این جزیره می باشد.
  • ساحل کلونگ پراو (Klong Prao Beach)، طولانی ترین ساحل این جزیره، به سه بخش تقسیم شده است. برخی از بهترین هتل های جزیره -هتل امرالد کو کوچانگ و هتل دوا کوچانگ- در این ساحل واقع شده اند.
بهشت مخفی تایلند
  • ساحل لونلی (Lonely Beach)، ساحلی که بیشتر گردشگران بک‌پکر به آن می آمدند. هرچند که شهرت این ساحل رو به رشد است، تنها 4 مکان برای اقامت در این ساحل موجود است. بیشتر اقامتگاه ها در جنوب ساحل، در منطقه ی ساخته شده شلوغ واقع شده اند. استودیوهای تتو، فروشگاه های لباس، رستوران، بار و کلوب های شبانه در این ساحل واقع شده اند.

گلفام سفر شما را در تمامی مراحل برای خرید تور تایلند همراهی میکند. برای اطلاعات بیشتر به سایت گلفام سفر مراجعه کنید.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی

زمان کلیپ: 03:23