با برج کی ال همتای مالایی برج میلاد در کوالالامپور آشنا شوید

ساخت برج کی ال (KL Tower) یا مناره کوالالامپور در سال 1991 آغاز شد و در سال 1996 به پایان رسید. نخست وزیر سابق مالزی ماهاتیر در اول اکتبر 1996 این برج را بازگشایی کرد. این برج کاربرد مخابراتی داشته و یک آنتن دارد که قد نهایی برج را به 421 متر می رساند. برج کی ال در مرکز پارکی عظیم واقع شده و تنها خیابان «جالان پی راملی» دسترسی به این برج را امکان پذیر می سازد.

آشنایی با برج کی ال

شباهت برج کی ال کوالالامپور به برج میلاد

این برج شباهت بسیار بالایی در طراحی نما به برج میلاد تهران دارد، با این تفاوت که نورهای برج میلاد آبی رنگ و برج کی ال صورتی هستند. برج میلاد با 435 متر ارتفاع از برج کی ال کوالالامپور بلندتر می باشد.  در لابی اصلی در طبقه اول با گنبدهای شیشه ای روبه رو می شوید که مانند الماس های عظیم می درخشند. این گنبدها توسط طراحان اصفهانی طراحی شده اند.

برای رزرو تور کوالالامپور میتوانید به صفحه رزرو تور کوالالامپور مراجعه کنید.

نمای برج کی ال

«چالش دی-نایت تاورتون بین المللی برج کی ال» هر سال در این برج برگزار می شود که شرکت کنندگان باید یک مسیر 288 متری پلکانی را به سرعت بالا بروند.

رستوران گردان اتمسفر 360 در برج کی ال قرار گرفته و منظره ای خارق العاده از مرکز شهر در کنار غذایی لذیذ ارائه می دهد.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه سفر به کوالالامپور
چالش دی-نایت تاورتون بین المللی برج کی ال

در ارتفاع 300 متری سطح زمین اسکای باکسی از بنای برج بیرون زده است که منظره ای منحصر به فرد از ارتفاع 300 متری شهر کوالالامپور برای بازدید کنندگان ارائه می دهد و تجربه ای خاص است. در اسکای باکس خلاقیت خودتان را به کار بگیرید و از عکس های فوق العاده لذت ببرید.

«بیس جامپ برج کی ال» برنامه ای سالانه است که به مدت 4 روز در سپتامبر برگزار می شود. شما می توانید مانند 100ها بیس جامپر از عرشه بازِ برج کی ال بپرید. جامپرها از روی عرشه می پرند و قبل از رسیدن به زمین چتر نجات خود را باز می کنند. شاید کل مسیر چند ثانیه باشد اما منظره ای فراموش نشدنی ارائه می دهد.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های گردشگری کوالالامپور
بیس جامپ برج کی ال

آکواریوم آبی مرجانی یکی دیگر از جاذبه های برج کوالالامپور است، که در آن می توانید حرکت کوسه و ماهی های دیگر را در اطراف خود شاهد باشید. KL Tower با داشتن تماشاخانه، آمفی تئاتر، استخر آبشاری، رستوران فست فود و سوغات فروشی جاذبه گردشگری است که نباید دیدن آن را از دست بدهید.

آکواریوم آبی مرجانی برج کی ال

در تور مالزی از برج کی ال دیدن فرمایید.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی