پردرآمدترین مشاغل کیش را بشناسید

آنچه در مقاله پردرآمدترین مشاغل کیش خواهید خواند:

جزیره زیبای کیش، جزیره ‌ای تفریحی تجاری است و درکنار گردشگران زیادی که برای گردش و تفریح به آن سفر می کنند، افراد بسیاری را هم برای کار و امور تجاری به سمت خود می کشاند.

این جزیره زیبا به علت قرارگیری در منطقه آزاد تجاری و بهره مندی از جذابیت های جغرافیایی تبدیل به یکی از پردرآمدترین مناطق ایران شده ‌است، به گونه ای که برخی معتقد به این‌جمله هستند که درجزیره کیش فرد بیکار پیدا نمی‌شود. برای تاکید بر جمله بالا، جالب است بدانید که نرخ بیکاری در جزیره کیش را براساس برخی پژوهش های آماری کمتر از دو درصد اعلام شده است و 98 درصد ساکنین آن مشغول به کار هستند. با ما در گلفام سفر همراه شوید تا شما را با برخی از پردرآمدترین مشاغل این جزیره زیبا و دیدنی آشنا کنیم.

پردرآمدترین مشاغل کیش

اما چه کسانی در کیش ساکن و مشغول به کار هستند؟

تا قبل از تجاری ‌سازی این جزیره و ایجاد امکانات تفریحی مختلف جمعیت بسیارکمی در کیش ساکن بودند، بنابراین همان‌طور که قابل پیش‌بینی است، اکثر ساکنان امروزی که در زمینه های مختلف تجاری در این جزیره فعال هستند جمعیت سایر استان ‌ها هستند که برای دنبال کردن ایده ‌های اقتصادی و یا مشغولیت به کار به این جزیره مهاجرت کرده اند.


چه مشاغلی در جزیره کیش درآمد بالاتری دارند؟

1. صادرات و فروش

در متن بالا اشاره شد که یکی از دلایل رشد این جزیره، قرارگرفتن آن در منطقه آزاد تجاری است. بنابراین این مزیت خود باعث تولید بسیاری از پردرآمدترین مشاغل کیش شده است. اگر به کیش سفرکرده ‌باشید، قطعا بخشی از زمان سفر خود را صرف گردش در مراکز خرید کیش کرده‌اید که همان‌طور که می‌دانید تعداد آن‌ها کم هم نیست!!
مزیت قرارگیری در منطقه آزاد تجاری باعث کاهش قیمت اجناس در این منطقه گردیده که علاوه ‌بر فروش به گردشگران، صادرات کالا را هم به یکی از ابعاد درآمدزایی در جزیره زیبای کیش تبدیل کرده است.

صادرات و فروش در جزیره کیش

2. خدمت‌رسانی در حوزه‌ی گردشگری

درکنار اهمیت تجاری، کیش یک مقصد گردشگری بسیار جذاب است که هر ایرانی یا به آن سفرکرده یا دوست دارد زمانی را در آن بگذراند. بنابراین طبیعی است که اشتغال به کلیه مشاغلی که مربوط به حوزه‌ی گردشگری باشد می‌تواند برای افراد در این جزیره درآمدزایی ایجاد کند. درباره مشاغلی که مرتبط به حوزه‌ی گردشگری می‌شوند، در زیر کمی بیشتر توضیخ می دهیم.


3. هتلداری

یکی از عواملی که در میزان رشد اقتصادی یک منطقه موثر است، قدرت جذب سرمایه سرمایه‌گذاران به سمت خود است. هتل‌های کیش یکی از موارد جذاب برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند و هتلداری یکی از منابع درآمد اصلی در حوزه گردشگری این منطقه محسوب می شود.

منطقه آزاد کیش

4. رستوران ‌ها و کافی‌شاپ ‌ها

رقابت در این عرصه بسیار تنگاتنگ و بازار کار موجود بسیار زیاد است و دامنه گسترده متقاضیان یا به عبارتی مشتریان این مشاغل باعث شده تا هنوز هم بازدهی بالا برای تاسیس رستوران و کافی شاپ در این منطقه وجود داشته باشد. کیفیت و خلاقیت موارد کمک‌کننده برای افزایش بازدهی و درآمد در این عرصه محسوب می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین رستوران های جزیره کیش آشنا شوید

5. ایجاد مراکز تفریحی

یکی از نکاتی که باعث تمایز جزیره کیش از سایر جزیره ‌ها است، وجود مراکز تفریحی جذاب در آن است. این مزیت باعث می ‌شود که مسافران این جزیره علاوه‌بر بهره ‌مندی از آرامش فوق العاده کیش، بخشی از زمان خود را نیز به تفریحات هیجان ‌انگیز و متنوع این جزیره اختصاص دهند.
اکثر این تفریحات به دلیل موقعیت جغرافیایی کیش در حیطه تفریحات آبی است و مسافران فراوانی هم متقاضی استفاد از این امکانات تفریحی هستند. پس ایجاد مراکز تفریحی هم در صورت در نظر گرفتن اصول اولیه ایجاد این مشاغل گزینه خوبی برای فعالیت شغلی در جزیره زیبای کیش به شمار می رود.

ایجاد مراکز تفریحی در کیش

6. برگزاری جشنواره ها و جنگ ‌های شادی

شاید بتوان این نوع مشاغل را هم زیر مجموعه ایجاد امکانات تفریحی قرار داد اما بهتر است که به صورت جدا به آن پرداخته شود. برگزاری جشنواره ها و جنگ های شادی نیز از دیگر زمینه هایی است که موجب اشتغالزایی در جزیره زیبای کیش می شود. خلاقیت رمز موفقیت در این عرصه به شمار می رود.
از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری کنسرت ‌ها، استند آپ کمدی و… اشاره کرد. مکان برگزاری آن ‌ها گاهی برای اضافه کردن جذابیت بیشتر کشتی‌های تفریحی است که به خصوص برای افرادی که ساکن مناطق خشک‌تر هستند، بسیار جذاب و جالب توجه است.


7. برگزارکنندگان و هماهنگ کنندگان تورهای تفریحی

طی چندسال اخیر، ایجاد پکیچ ‌های مسافرتی و تورهایی که خدماتی در بخش‌های گوناگون سفر ارائه می دهند و هماهنگی خدمات مختلف به یکی از مشاغل ثابت این منطقه شده است. این مشاغل با عنوان هماهنگ‌کننده، ارتباطی را بین گردشگران و خدمات رساننده ‌ها در حیطه ‌های مختلف تجاری ارتباط برقرار می کنند و در این راستا هم باعث سود آوری بیشتر برای بخش های مختلف شده و هم باعث تسهیل سفر و کاهش هزینه های گردشگران می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:با جاذبه های جزیره ی کیش آشنا شوید
 تورهای تفریحی در جزیره کیش

8. سایر مشاغل پر درآمد در کیش

اما باید بدانید که برای رسیدن به یک درآمد خوب دراین منطقه حتما احتیاجی نیست که سرمایه ‌های کلانی را برای راه ‌اندازی یک تجارت گسترده به همراه داشته باشید، اگر شما فرد تحصیلکرده یا متخصصی هستید می‌توانید از این تخصص در بخش ‌های مختلف جزیره استفاده کنید و برای خود درآمد خوبی را ایجاد کنید. البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر توانایی خود را در حیطه صادرات یا گردشگری به کار ببرید قطعا سود بیشتری خواهید برد.

علت این امر هم یک اصل بسیار ساده است. شما می‌توانید جمعیت گسترده گردشگران را که از سرتاسر ایران و نقاط مختلف جهان به جزیره کیش می‌آیند مخاطب خود قراردهید یا با جمعیت محدود و چند هزار نفری ساکن جزیره وارد معامله شوید!!قطعا ازدست دادن این طیف گسترده گردشگران ریسک بزرگی است! در این راستا باید اشاره کرد که توانایی هایی مثل تسلط به زبان‌های مختلف، تحصیلات در زمینه هایی چون مدیریت هتلداری، حسابداری و توانایی هایی درعرصه های گوناگون خدماتی می‌تواند توانایی های مناسبی برای درآمدزایی در این منطقه باشد و زندگی مرفهی را برای شما ایجاد کند.

اگر قصد سفر به کیش را دارید، مطالعه مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد می کنیم :