کازان روسیه

آنچه در این مقاله درباره شهر کازان خواهید خواند:

کازان یکی از شهرهای قدیمی روسیه است که توانسته فرهنگ گذشته را به خوبی حفظ کند. این شهر در دورانی پایتخت جمهوری تاتارستان بوده است. به همین دلیل مردم کازان امروزه علاوه بر روسی، به زبان تاتاری هم صحبت می کنند.

این شهر به معماری منحصر به فردی که دارد معروف بوده حتی یکی از عنوان هایش شهر مناره ها است. ساختمان های رنگارنگ و زیبایش هر گردشگری را به خودشان جذب می کنند. شهر کازان همچنین رستوران ها و جاذبه های متنوعی دارد که می توانند پاسخگوی هر نوع سلیقه ای باشند.

کازان

شهر کازان دقیقاً کجاست؟

بد نیست بدانید که این شهر از مسیر هوایی نزدیک ترین شهر روسیه به ایران حساب می شود. بنابراین یکی از اولین شهرهایی که می توانید در سفر به تور روسیه ازش بازدید کنید کازان است. همچنین اگر ابتدا با هواپیما به آنجا بروید هزینه های هواپیما هم مقداری کاهش پیدا می کنند.

مدت زمان پرواز تهران به کازان در حدود سه ساعت است و بعد می توانید در هتل های خوب این شهر استراحت کنید.
چیزهایی مثل واحد پول در شهر کازان فرقی با دیگر شهرهای روسیه ندارند. در آنجا هم واحد پول رسمی روبل است و می توانید ارز را به شکل دلار و یا روبل با خودتان ببرید.

بهترین زمان برای سفر به شهر کازان چه موقع است؟

به جرات می توان گفت که شهر کازان یکی از خوش آب و هوا ترین منطقه های کشور روسیه است. برخلاف شهرهایی مثل مسکو، زمستان های کازان اصلاً سرمای سختی ندارند و سفر در آن ماه ها هم می تواند جذابیت های خودش را داشته باشد. اما در هر صورت زمستان های کازان بارانی هستند و اگر دلتان می خواهد زیر باران های روسیه قدم بزنید و زیبایی های شهر را ببینید، بد نیست در زمستان به شهر کازان بروید.

با این حال مثل هر شهر دیگری در روسیه، بهترین زمان برای سفر به کازان هم تابستان است. کازان در تابستان زیاد بارانی نیست و آب و هوای معتدل و خوبی دارد. بنابراین در این فصل می توانید به راحتی در شهر بگردید و از سفر لذت ببرید.

شهر کازان

چطور به شهر کازان سفر کنیم؟

کازان یکی از شهرهای کشور روسیه است و برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارید. بنابراین پیش از هر اقدامی باید برای دریافت ویزای روسیه درخواست بدهید. در صورتی که مدارکتان کامل و بدون مشکل باشند، ویزای شما در طی حداقل هشت روز کاری آماده می شود و در حدود صد دلار هزینه دارد.

همان طور که گفتیم مدت زمان پرواز از تهران به شهر کازان در حدود دو تا سه ساعت است. در آنجا نیز شما می توانید با پرداخت هزینه خیلی مناسبی به هر یک از شهرهای روسیه که دلتان می خواهد سفر کنید. بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها به جای هواپیما از اتوبوس و یا قطار استفاده کنید. همچنین با انتخاب این وسیله های نقلیه از دیدنی های طبیعی ای که در مسیرتان قرار دارند هم بهره مند خواهید شد.

هزینه سفر به کازان چقدر است؟

وقتی می خواهید بلیط هواپیما برای رسیدن به روسیه بخرید بهتر است به سراغ پرواز های مستقیم تهران-کازان بروید. اما ممکن است در برخی از ماه های سال که پرسفر به حساب می آیند، نتوانید بلیط مناسبی پیدا کنید. در این صورت مجبور می شوید ابتدا به مسکو بروید و سپس از آنجا خودتان را به شهر کازان برسانید.

به طور کلی شهر کازان جای گرانی نیست و اغلب هزینه ها معمولی هستند. با این حال قیمت هتل ها نیز بر اساس نوع آن ها و خدماتی که ارائه می دهند متفاوت است. پس باید با توجه به بودجه ای که برای سفر کنار گذاشته اید لیست هتل ها را بررسی کنید تا به بهترین گزینه ممکن برسید. از آنجایی که بیش تر هزینه های هر سفری صرف اقامتگاه می شود، خیلی مهم است که در انتخاب آن دقت کنید. هزینه اقامت در هتل های شهر کازان از ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل متغیر است.

از طرفی خیلی مهم است که در طول سفر خورد و خوراک خوبی داشته باشید و نگذارید به خودتان سخت بگذرد. کازان رستوران های خیلی خوبی دارد که می توانید با هر مقدار بودجه ای به غذای دلخواهتان برسید. هزینه هر وعده غذا در رستوران های کازان با توجه به محل و نوع آن رستوران از ۳۰۰ روبل شروع می شود و در برخی از رستوران های لوکس به بالای ۱۰۰۰ روبل می رسد.

غذای شهر کازان

این شهر زیاد جای بزرگی نیست و می توانید در زمان خیلی کوتاهی با کمی پیاده روی به هرجایی که می خواهید برسید. با این حال می توانید همیشه از مترو، اتوبوس و یا تراموا هم استفاده کنید. این وسایل نقلیه هزینه زیادی هم ندارند و بسیار مقرون به صرفه هستند. علاوه بر آن باعث می شوند تا در زمان شما هم صرفه جویی شود و خیلی سریع تر به مقصد برسید.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه سفر به روسیه

شهر کازان چه جاذبه هایی دارد؟

همان طور که گفتیم شهر کازان به دلیل گذشته غنی اش، آثار باستانی و بناهای تاریخی زیادی دارد. برخی از آن ها مثل مسجد کول شریف هستند که بزرگ ترین مسجد اروپا است. برخی دیگر مثل معبد همه ادیان یکی از مهم ترین جاذبه های شهر کازان به حساب می آیند و بد نیست در سفر به روسیه حتماً سری هم به آنجا بزنید.

پارک آبی ریویرا و دریاچه کازانکا هم از جمله دیدنی های طبیعی شهر کازان هستند. خیلی خوب است اگر یک روز از سفرتان را به گردش در شهر و وقت گذرانی در دل طبیعت اختصاص دهید.

همچنین شهر کازان فروشگاه های خیلی خوبی دارد که کالاهای متنوعی را می فروشند. بد نیست بدانید که خیلی از این فروشگاه ها در فصل زمستان تخفیف های بزرگی می گذارند. بنابراین اگر می خواهید به قصد خرید کردن سفر کنید بهتر است در این فصل به روسیه بروید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های روسیه
طبیعت کازان
کلمه های کلیدی: