شهر کندی

آنچه خواهید خواند :

کندی یکی از شهرهای کشور سریلانکا محسوب می شود، این شهر در ابتدا پایتخت کشور بوده است اما امروزه، کلمبو به عنوان پایتخت سریلانکا شناخته می شود. فاصله ی دو شهر کلمبو و کندی که هر دو در زمان های مشخصی پایتخت این کشور بوده اند 120 کیلومتر است. کندی در مرکز سریلانکا واقع شده است و مساحتی حدود 2853 کیلومتر دارد که در این مساحت، جمعیتی بالغ بر 125400 تن زندگی می کنند.

واحد پول کشور سریلانکا روپیه سریلانکایی است. کندی از زیباترین شهرهای سریلانکا به حساب می آید و در سال 1988 به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شد و از آنجایی که موقعیت های گردشگری فوق العاده ای دارد، هر ساله گردشگران بسیار زیادی با تور کندی به آن جا سفر می کنند.


آب و هوای کندی

این شهر از موقعیت های خوب مختلفی مانند آب و هوای خوب و ویژگی های طبیعی خیره کننده برخوردار است که همین موضوع باعث شد تا کندی به یکی از گران ترین شهرهای سریلانکا تبدیل و شناخته شود. شهر کندی واقع در ارتفاعات جزیره ی سریلانکا است؛ خود این جزیره دارای آب و هوای استوایی است اما کندی آب و هوای مناسبی برای تمام ماه های سال دارد.

شما در این شهر در ماه های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل و می، آب و هوای خوب و معتدلی را می بینید و از ژانویه تا دسامبر این شهر، بارش باران را تجربه می کند. به طور میانگین آوریل گرم ترین ماه و آگوست سردترین ماه در کندی است.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ‌ترین شهرهای سریلانکا را بشناسید
کندی

جشنواره های شهر کندی

هرساله در این شهر 4 جشنواره برگزار می شود و به خاطر همین موضوع، این شهر را با عنوان جشنواره های باشکوه می شناسند.

جشن آسال آرا

از مهم‌ترین جشنواره ها می توان به جشن آسال آرا اشاره کرد. این جشن هرساله در ماه جولای و آگوست به مدت 10 روز برگزار می شود و هدف از برگزاری این جشن را ادای احترام به با ارزش ترین دارایی مردم، یعنی دندان مقدس بودا است.

از اصول این مراسم می توان به رقصنده هایی که با لباس خاص و رنگارنگ خود در کنار فیل هایی که با تزئینات و پارچه پوشیده شده اند به پایکوبی مشغول اند؛ طبل زدن و روشن کردن عود در خیابان ها اشاره کرد. این موضوع به 1700 سال پیش باز می گردد و افسانه ای پشت آن است. در این افسانه، گفته شده است که وقتی بودا به خاک سپرده شد، یکی از دندان هایش به سرقت رفته است و به صورت پنهانی به کشور سریلانکا برده شده.

امروزه این دندان در معبدی به نام دالامالیگاوا نگهداری می شود که معنی این عبارت دندان است و از مقدس ترین و معتبرترین معبد های این کشور محسوب می شود.

نکات مهم برای شرکت در این جشن

اگر شما قصد رفتن به این جشن را دارید، بهتر است به نکاتی که در این قسمت گفته می شود، دقت کنید که اجازه ی شرکت در این مراسم با لباس باز و تابستانی را ندارید و باید لباس مخصوص خود مردم کندی که سارونگ یا شال است را بپوشید تا بازو و کمر شما به طور کامل پوشیده شود.

در مراسم به موقع حضور پیدا کنید، اگر می خواهید تمام مراسم را مشاهده کنید بهتر است 3 الی 4 ساعت
زودتر به محل از پیش آماده شده بروید و حتی اگر قصد سفر به کندی در ماه برگزاری این مراسم را دارید، بهتر است بلیط و هتل خود را کمی زودتر تهیه کنید چراکه در این موقع جمعیت زیادی با تور کندی به این شهر سفر می کنند و اگر در برنامه های شما سفر به این شهر است، بهتر است که در این موقع سفر خود را انجام دهید.

مطالب خواندنی دیگر:با دیدنی ترین جاذبه‌های کندی بیشتر آشنا شوید
جشن آسال آرا در کندی

دسترسی به کندی

دسترسی به این شهر با وسایل مختلفی ممکن است اما این نکته را در نظر داشته باشید که این شهر برای خود فرودگاه جدایی ندارد و نزدیک ترین فرودگاه در شهر کلمبو است. اگر شما قصد سفر به این شهر را دارید، می توانید تا کلمبو با هواپیما سفر کنید و از آنجا به وسیله ی دیگری مثل تاکسی، اتوبوس یا قطار به مسیر ادامه دهید.
اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید، می توانید به سراغ اتوبوس های شرکت هایی چون Neat travels و
Hans travels indore بروید که پایانه های اتوبوسیشان در سطح شهر کلمبو وجود دارد.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به کندی

جاذبه های شهر توریستی کندی

۱.دریاچه کندی‏ ‏‏‎:

این دریاچه به صورت مصنوعی در وسط شهر قرار دارد، این دریاچه در سال 1807 در کنار معبد دندان ساخته شده است. این دریاچه داستان های متفاوتی دارد که در یکی از آن ها گفته می شود جزیره ی کوچکی در میان دریاچه قرار دارد و محل تفریح پادشاهان بوده است که از طریق آن به یک تونل مخفی، رفت و آمد داشتند.

دریاچه کندی

۲. باغ گیاه شناسی کندی:

این باغ در فاصله ی 5.5 کیلومتری غرب کندی واقع است و بیش از 4000 گونه گیاهی از جمله گل ارکیده که زیبایی خاصی به این محیط می دهد، در این باغ وجود دارد.

باغ گیاه شناسی کندی

۳. مرکز نگهداری از فیل های پیناوالا:

پیناوالا از بزرگترین مراکر نگهداری فیل ها است که در آسیا شهرت جهانی دارد. این مرکز از سال 1975 کار خود را شروع کرد و به محافظت و نگهداری از فیل های یتیم یا آسیب دیده می پردازد.

مرکز نگهداری از فیل های پیناوالا

۴. مجسمه بودا:

این مجسمه 27 متر ارتفاع دارد و از بیشتر نقاط کندی قابل مشاهده است. اگر قصد دیدن این مجسمه از نزدیک را دارید باید در منطقه ی Peradeniya از چند پله بالا بروید تا بتوانید مجسمه ی بودا را ببینید همچنین شما می توانید از این نقطه حتی دریاچه کندی را مشاهده کنید.

مجسمه بودا کندی

۵. موزه ی ملی کندی:

این موزه در کنار معبد مقدس دندان قرار دارد و می تواند گردشگرانی که به تاریخ علاقه دارند را جذب کند. در این موزه بیش از 5000 شی تاریخی وجود دارد.

 موزه ی ملی کندی

۶. مزرعه چای گیراگاما کندی:

سریلانکا یکی از بزرگ ترین تولید کننده های چای در جهان است. در اکثر نقاط این کشور مزرعه های چای زیادی وجود دارد که یکی از آن ها گیراگاما است که خارج از شهر کندی واقع شده است. زمانی که در این مزرعه باشید می توانید کارخانه ی تولید چای و تپه های چای کاری شده از چای سبز تا ارگل را مشاهده کنید. همچنین در این مزرعه یک موزه ی چای قرار دارد که برای گردشگران قابل بازدید است و علاوه بر کسب اطلاعات، هر فرد از محصول نهایی این باغ نیز دریافت می کند.

مزرعه چای گیراگاما کندی
کلمه های کلیدی: