با دیدنی ترین جاذبه‌های کندی بیشتر آشنا شوید

آنچه  در این مقاله خواهید خواند:

سریلانکا جزیره‌ای است که در جنوب هند و در جنوب آسیای اقیانوس هند قرار دارد که پایتخت تجاری آن شهر کلمبو، پایتخت سیاسی این نیز کشور جایاواردنپورا کوته شناخته می‌شود. قدمت فرهنگی این کشور که به بیش از دو هزار سال می‌رسد، سواحل وسیع و آثار تاریخی گوناگون دارد و صومعه‌های زیبایی در این کشور ساخته‌شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های کندی ، از شهر های زیبای سریلانکا آشنا کنیم .

این کشور توانسته در سال‌های گذشته به‌عنوان یکی از کشورهای معروف برای گردشگری معرفی شود و هرساله افراد زیادی را برای گذراندن تفریحات به‌سوی خود جذب کند. این کشور با مساحت ۶۲ هزار کیلومترمربع به‌عنوان 123 مین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود که دارای ۲۲ میلیون نفر جمعیت است.

دیدنی ترین جاذبه‌های کندی

در بخش‌های نخستین این مقاله، بهتر است شما با این کشور آشنا شده و سپس جاذبه‌های این منطقه به شما معرفی شوند. این کشور که صنعت گردشگری وسیعی دارد، ازلحاظ داشتن بهترین چای، مقام چهارم را برای خود کسب کرده است که چای را به کشورهای مختلف صادر کرده و راه درآمد خوبی برای آنان محسوب می‌شود.

ازنظر تقسیمات کشوری سریلانکا دارای ۹ استان، ۲۵ شهرستان و بخش‌های دیگر کوچک و بزرگی است که باهم این کشور را به وجود آورده‌اند؛ ازآنجاکه قاره آسیا، به دلیل مناسب بودن از تمام نظرهای اقتصادی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی، طبیعی و انسانی می‌درخشد، هرساله کشورهای قاره آسیا، به دلیل برخورداری از آب‌وهوای مناسب و تنوع در تفریح و گونه‌های مختلف جاذبه‌های طبیعی، افراد زیادی را از سراسر دنیا به این قاره می‌کشاند تا لحظات به‌یادماندنی را برای خود ثبت کنند.

 در این مقاله می‌خواهیم درباره کشورهای آسیایی ازجمله کندی که نام دیگر آن سریلانکا است، صحبت کنیم تا شما با جاذبه‌های آن آشنا شوید و زمانی که تصمیم گرفتید به‌کندی سفر کنید، انتخاب‌های درستی در موضوع گردشگری داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به کندی

1. بازدید از معبد دندان مقدس (temple of the sacred tooth relic)

از جاذبه های کندی معبد دندان مقدس است . برای افرادی که مذهبی هستند، مکان‌های زیارتی و عبادتی، از اهمیت بسیاری برخوردارند. این معبد که آن را دادالا‌ماگی گاوا می‌نامند، اهمیت و ارزش بسیار خاصی برای بوداییان این کشور داشته که در سال ۱۵۹۳ توسط قدرتمندان قدیم بناشده است. یکی از موارد مورد اهمیت این موزه پیکر مومیایی بسیار بزرگی است که افراد هنگام بازدید از این معبد، از پیکر این مومیایی هم دیدن می‌کنند. هر ۲۴ ساعت یک‌بار در سه وعده زمانی متفاوت در این معبد مراسم‌های عبادت برگزار می‌شود و افراد از آب و گلاب برای تطهیر کردن خود و اطراف استفاده می‌کنند.

 معبد دندان مقدس در کندی

2. دریاچه کندی (Kandy Lake)

دریاچه کندی در سال ۱۸۰۷ میلادی با دست‌ساخته شد و به همین علت یک دریاچه مصنوعی به‌حساب می‌آید و ماهیگیری در آن خلاف قوانین حساب می‌شود؛ چشم‌انداز زیبای این دریاچه که اطراف آن را ساختمان‌های سنتی و درختان بلندقامت گرفته‌اند، سبب شده است عکاسان زیادی در این ناحیه حضور پیدا کنند و این مناظر را به ثبت برسانند

این دریاچه اقیانوس شیری نیز نامیده می‌شود که نشان‌دهنده اعمال تاریخی آن است. به‌این‌علت که این دریاچه در مرکز شهر قرار دارد و اطراف آن امکاناتی نظیر هتل‌ها و استراحتگاه‌های مناسب واقع‌شده‌اند، تمام این شرایط لذت این تفریح را برای شما بیشتر می‌کند.

مطالب خواندنی دیگر:چرا به سریلانکا سفر می‌کنیم؟
دریاچه کندی

3. باغ گیاه‌شناسی کندی

باغ گیاه‌شناسی کندی که دومین باغ عظیم گیاه‌شناسی در جهان به‌حساب می‌آید، افرادی که به زیست‌شناسی گیاهان علاقه دارند را به‌سوی خود جذب کرده و هرساله گونه‌های بیشتری از انواع گیاهان را وارد این باغ می‌کنند. این باغچه بیرون از شهر قرار دارد و مساحت آن به بیشتر از ۶۰ هکتار می‌رسد که شامل بلندترین درختان نارگیل، گل‌های معروف ارکیده که مخصوص به‌کندی است و انواع حیوانات نظیر خفاش‌های غول‌پیکر و پرندگان متفاوت در این باغ وجود دارد.

این باغ که درختان بسیاری از میوه‌ها را دارد در فصل‌های موردنظر میوه می‌دهند که میوه‌های آن‌ها نیز به کشورهای گوناگون صادر می‌شود. باغ گیاه‌شناسی کندی گیاهان خاص و شگفت‌انگیزی دارد و بیش از ۴ هزار گونه متفاوت گیاه را از آن خودکرده. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این باغ، می‌توان به درخت‌های بلند که قطر آن‌ها تنها ۲۵ سانتی‌متر و ارتفاع آن‌ها تا بیش از ۳۰ متر می‌رسد و هرروز رشد بیشتری نیز پیدا می‌کنند، اشاره کرد.

باغ گیاه‌شناسی کندی

4. مزرعه چای گیر آگاما کندی

این کشور یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چای به‌حساب می‌آید، قاعدتا چای‌های مرغوب و بی‌نظیر آن به کشورهای متفاوت دیگر صادر می‌شود و همچنین راه درآمدی را برای افراد مربوط به این حوزه به وجود می‌آورد. مزارع زیبای چای این کشور یکی از جاهایی است که هم جنبه کاری دارد و هم افراد از سراسر دنیا این مکان را برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند. پس از برداشت چای از این مزرعه، محصولات بلافاصله به کارخانه‌های مخصوص تولید چای فرستاده می‌شود تا محصول را بسته‌بندی و به‌کل دنیا ارائه کنند.

مزرعه چای گیر آگاما کندی

5. بازدید از مرکز نگهداری فیل‌های پینووا

از دیگر جاذبه های کندی مرکز نگهداری فیل های پینووا است. این مکان جزو بزرگ‌ترین مراکز مخصوص نگهداری از فیل‌های قاره آسیا محسوب می‌شود که در سال ۱۹۷۵ فعالیت خود را شروع کرده. به علت مشهوریت فیل‌های آسیا، این مکان تنها و اختصاصا برای نگهداری از این فیل‌ها ایجادشده تا از کشتن غیرقانونی آن‌ها و استفاده از عاج یا اعضای دیگر آن‌ها جلوگیری شود. در این بخش فیل‌های نر به علت خونی متفاوت، با زنجیر در جای دیگر محافظت می‌شوند. در این مکان غذا دادن به فیل‌ها ممنوع است؛ زیرا انجام هرگونه رفتاری از فیل ممکن است و شما باید مراقب جان خود باشید.

مرکز نگهداری فیل‌های پینووا

6. مجسمه بودای باهیراواکاندا (Bahirawakanda Vihara Buddha Statue)

ازآنجایی‌که مجسمه‌های بودایی در سراسر دنیا زبانزد است، بازدیدکنندگان می‌توانند با یک ساعت قدم زدن و پیاده‌روی از روی تپه‌ای که در مرکز شهر قرار دارد، به سمت بالا حرکت کنند و پس از رسیدن به مقصد، شاهد منظره‌ای خارق‌العاده از این شهر باشند. برای هرکدام از مجسمه‌هایی که در این کشور ساخته‌شده توضیحی قرار داده‌اند تا شما با آن‌ها آشنا شوید و تاریخچه آن‌ها را بدانید. این مجسمه‌ها نام دیگری به نام اوتاراراما نیز دارند که به معنای قداست در قرن دوازدهم میلادی شکل‌گرفته. داخل غاری که در این منطقه قرار دارد انواع مجسمه‌های ریزودرشت با داستان‌های متنوع خود وجود دارند که بازدیدکنندگان به آن‌ها سر می‌زنند.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با 8 تا از جاذبه های سریلانکا
مجسمه بودای باهیراواکاندا در کندی

7. جنگل حفاظت‌شده اوداوتاکله

به علت علاقه برخی از مردم به پیاده‌روی و داشتن تحرک، این مکان برای شما پیشنهاد می‌شود؛ زیرا شما هم در طبیعت بکر به سر می‌برید و صدای دلنواز حیوانات مختلف که گوش شمارا نوازش می‌کند را می‌شنوید و هم با دوستان و آشنایان خود قدم می‌زنید و با جاهای مختلف این جنگل آشنا می‌شوید. این جنگل دارای درختان بلند پوشیده از برگ و آرامشی خالص است که باران‌های ملایمی در آنجا نیز می‌بارد و گونه‌های گیاهی متفاوت را به وجود آورده است.

موارد گفته‌شده باهدف افزایش اطلاعات شما و آشنا شدن با جاهای مختلف دنیا است که این روزها برای همه از واجبات به‌حساب می‌آید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن در هنگام مسافرت به‌کندی استفاده کنید.