هزینه سفر به استانبول

آنچه در این مقاله در مورد هزینه سفر به استانبول خواهید خواند:

یکی از شهرهای توریستی مهم در جهان که برای ایرانیان یک مقصد عالی و در دسترس برای گردشگری محسوب می شود، استانبول است. استانبول کشوری است که در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد، مراکز تفریحی، تجاری، توریستی و اقتصادی متعددی دارد و مکان های تاریخی و باستانی زیبایی را در خود جای داده است. به این ویژگی ها، جذابیت های طبیعی مانند منظره های زیبا و آب و هوای عالی در اکثر اوقات سال را هم اضافه کنید. به همین دلیل است که تور استانبول همیشه مشتریان زیادی دارد.

اما یکی از دغدغه های مهم گردشگرانی که قصد سفر به استانبول را دارند، قیمت تور استانبول است. آن ها به دنبال این هستند که بهترین تور استانبول کدام است؟ قیمت تور استانبول کدام یک از آژانس های مسافرتی به صرفه تر و معقول تر است؟ هزینه های سفر به استانبول مانند هزینه حمل و نقل، هزینه خورد و خوراک و هزینه اقامت در استانبول چه قدر است؟ اگر این ها سوالات شما هم هستند، مطالعه ادامه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

هزینه مسیر سفر به استانبول و قیمت تور استانبول

آژانس های مسافرتی گوناگونی در ایران خدمات مربوط به تور استانبول را ارائه می دهند. بسته به این که شما به دبنال دریافت چه سطحی از خدمات باشید و این که در چه زمانی نسبت به مسافرت به ترکیه و رزرو تور استانبول اقدام نمایید، هزینه و قیمت تور استانبول نیز متفاوت خواهد بود.

معمولا در دوران نوروز و اوایل بهار (ماه آوریل میلادی) و ماه های تابستانی (محدوده بین جولای تا سپتامبر) مسافرت به ترکیه زیاد بوده و درخواست برای تور استانبول نیز بیشتر می شود؛ به همین دلیل قیمت تور استانبول نیز افزایش می یابد. اگر قصد مسافرت در بازه های زمانی خلوت تری را در سر دارید، می توانید به اواسط بهار و ماه های پاییز فکر کنید. در این دوران قیمت تور استانبول بسیار کمتر از دوران شلوغی است و پیدا کردن یک تور ارزان استانبول کار دشواری نخواهد بود.

هزینه سفر به استانبول

هم چنین تورهای استانبول با توجه به امکانات و خدماتی که به مشتریان و گردشگران خود ارائه می دهند و نیز دوران اقامت در ترکیه قیمت های متفاوتی دارند. قیمت تور ارزان استانبول از مبلغی در حدود 3.5 میلیون تومان با اقامت 3 روزه آغاز می شود و هر چه امکانات و خدمات تور بیشتر و حرفه ای تر شده و مدت اقامت افزایش یابد بر این مبلغ افزوده می شود. یک تور استانبول با قیمت متوسط و اقامت 5 روزه چیزی در حدود 4 میلیون تومان است.

هزینه هتل در استانبول

بخش مهمی از هزینه های مربوط به سفر به استانبول، هزینه های اقامت در هتل است. در استانبول هتل های بسیاری وجود دارد که از بازدیدکنندگان و توریست ها استقبال می کنند. از هتل های ارزان قیمت با سرویس های معمولی گرفته تا هتل های بسیار لوکس و لاکچری که در سطح دنیا شهرت دارند، همگی را می توان در استانبول یافت.

هتل پرا پالاس و هتل دیوان، جز گران ترین و لوکس ترین هتل های استانبول هستند که بهترین خدمات را با قیمتی بالا ارائه می کنند. در صورتی که قصد اقامت در هتل هایی با قیمت کمتر و امکانات رضایت بخش را دارید، هتل الیت ورلد و هتل بست وسترن را در نظر داشته باشید. هم چنین هتل اوسن یکی از هتل های ارزان قیمت اما باکیفیت و خوب استانبول به حساب می آید. اقامت در این هتل 3 ستاره می تواند برای شما کاملا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

در حال حاضر رزرو هتل در استانبول از بازه قیمت حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان آغاز می شود؛ هزینه اقامت در هتل های لوکس تر تا 10 میلیون تومان و بیشتر از آن نیز می رسد.

مطالب خواندنی دیگر:معرفی هاستل های ارزان در استانبول
هزینه سفر به استانبول

هزینه غذا در استانبول

یکی دیگر از دغدغه های مهم مسافران شهر استانبول، قیمت و هزینه غذاهای موجود در این شهر است. غذاهای استانبول به علت تشابهات و نزدیکی های فرهنگی میان ایران و ترکیه با غذاهای ایرانی شباهت هایی دارند و قیمت آن ها نیز با قیمت غذاهای ایرانی چندان متفاوت نیست.

در استانبول رستوران های ارزان قیمت زیادی وجود دارد که قیمت غذای آن ها در محدوده 40 تا 60 لیر است. هزینه غذا در رستوران های متوسط استانبول بین 60 تا 120 لیر است. قیمت غذا در رستوران های لوکس و مجلل استانبول تا 400 لیر نیز می رود.
هم چنین در ترکیه فست فودهای مختلفی از جمله شعبه های مک دونالدز نیز حضور دارند که با قیمتی پایین غذاهای خوبی را ارائه می دهند.

مطالب خواندنی دیگر:با رستوران های ایرانی استانبول آشنا شوید
هزینه سفر به استانبول

هزینه تفریح در استانبول

یکی از اهداف اصلی سفر به ترکیه و شهر استانبول، گشت و گذار در این شهر و استفاده از امکانات جذاب تفریحی موجود در این شهر است. در استانبول مراکز تاریخی، گردشگری و تفریحی متعددی وجود دارند و برای بازدید از آن ها باید هزینه ورودی یا بلیط بپردازید.

در ادامه نرخ برخی از مهم ترین مکان های مهم گردشگری و تاریخی استانبول ذکر شده است. توجه کنید که این نرخ ها با توجه به زمان سفر شما می توانند تغییر کنند و فرق داشته باشند. پیش از سفر به استانبول حتما درباره هزینه های این مکان ها تحقیق کنید.

  • بلیط برج گالاتا: 35 لیر
  • بلیط پارک آبی کلاب دلفین: 50 تا 70 لیر
  • بلیط مسجد ایاصوفیه: 60 لیر
  • بلیط کاخ توپکایی: 60 تا 70 لیر
  • بلیط پارک آبی آکوامارین: 50 تا 70 لیر
مطالب خواندنی دیگر:تفریحات رایگان استانبول
هزینه سفر به استانبول

هزینه حمل و نقل در استانبول

حمل و نقل در استانبول با استفاده از وسایل مختلفی مانند تاکسی، اتوبوس، مترو و کشتی انجام می شود. در صورتی که قصد شما بازدید از مراکز مختلف فرهنگی و گردشگری در شهر استانبول است، استفاده از اتوبوس و مترو برای شما مقرون به صرفه تر است. زیرا هزینه جابجایی با تاکسی بسیار بیشتر از مترو و اتوبوس است. به عنوان مثال صرفا نشستن در تاکسی 4 لیر هزینه دارد و به ازای طی هر کیلومتر مسافت طی شده حدود 2 لیر بر این هزینه افزوده می شود. اما بلیط مترو و اتوبوس نهایتا 3 لیر قیمت دارد.

هم چنین می توانید برای حمل و نقل از کشتی استفاده کنید و تجربه متفاوتی برای خود رقم بزنید. یکی دیگر از راه های حمل و نقل در ترکیه اجاره خودرو است. شرکت هایی در ترکیه به این کار اختصاص یافته اند و برای هر 24 ساعت اجاره خودرو از شما هزینه ای معادل 35 تا 40 یورو دریافت می کنند.

در مورد هزینه های سفر بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخارج سفر به شهرها و کشورهای مختلف به صفحه هزینه های سفر مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد هزینه های سفر به استانبول

چه زمانی از سال برای سفر ارزان به استانبول مناسب است؟

اواسط بهار و ماه های پاییز قیمت تور استانبول بسیار کمتر از دوران شلوغی است و پیدا کردن یک تور ارزان استانبول کار دشواری نخواهد بود.

قیمت تور ارزان استانبول چقدر است؟

 قیمت تور ارزان استانبول از مبلغی در حدود 3.5 میلیون تومان با اقامت 3 روزه آغاز می شود و هر چه امکانات و مدت اقامت افزایش یابد بر این مبلغ افزوده می شود. یک تور استانبول با قیمت متوسط و اقامت 5 روزه چیزی در حدود 4 میلیون تومان است.

هزینه رزرو هتل در استانبول چقدر است؟

در حال حاضر رزرو هتل در استانبول از بازه قیمت حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان آغاز می شود؛ هزینه اقامت در هتل های لوکس تا 10 میلیون تومان و بیشتر از آن نیز می رسد.

هزینه تفریحات محبوب گردشگران در استانبول چقدر است؟

  • بلیط برج گالاتا: 35 لیر
  • بلیط پارک آبی کلاب دلفین: 50 تا 70 لیر
  • بلیط مسجد ایاصوفیه: 60 لیر
  • بلیط کاخ توپکایی: 60 تا 70 لیر
  • بلیط پارک آبی آکوامارین: 50 تا 70 لیر
کلمه های کلیدی: