خیابان های معروف استانبول را بشناسید

درسال‌های اخیر به علت گسترش شهر استانبول و سفرآسان‌تر به آن، این‌شهر دربین ایرانیان به‌عنوان یک‌مقصد تجاری و گردشگری محبوبیت زیادی پیداکرده‌است. هرچند با تلاش دولت ترکیه برای تبدیل آن به یک نقطه‌ی گردشگری دنیا و معرفی آن درتبلیغات جهانی علاوه‌بر ایرانیان ساکنین سایرکشورها، هم آن را مقصد مطلوبی می‌دانند.

یکی از مقاصد مهم مسافران و تورهای مسافربری، خیابان های استانبول است. کمترکسی وجوددارد، که به این‌شهرآمده باشد و اسم خیابان های معروف استانبول به گوشش نخورده باشد.
برخی از این‌خیابان‌ها برای فستیوال های خرید استانبول، برخی برای کافه‌گردی یا شکم‌گردی و برخی برای جاذبه‌های گردشگری ، بازار های محلی استانبول و مقاصد باستانی و تفریحی دارای محبوبیت هستند.

خیابان‌های معروف استانبول را بشناسید

درمتن زیر، با تعدادی از خیابان های معروف استانبول آشنا می‌شویم:

خیابان فرانسه؛ از محله های معروف استانبول

اولین‌چیزی که با شنیدن اسم، خیابان فرانسه‌ی استانبول به ذهنتان می‌رسد، چیست؛ فکر می‌کنید، قراراست با چه‌چیزی مواجه شوید؛ یا علت نام‌گذاری آن چیست؟
خیابان فرانسه، خیابان پرشوروحالی است، که در شهر استانبول قرارگرفته و پاتوق اهالی استانبول و گردشگران بسیاری است. آن‌چه در این‌خیابان می‌بینید و باعث شهرت و محبوبیت آن هم شده، زیبایی بصری به همراه رستوران‌های دوست‌داشتنی آن است.

خیابان فرانسه

وارد خیابان که می‌شوید، با خیابان کم‌عرضی مواجه می‌شوید که سرتاسرآن پراز رستوران‌های رنگی باتزئینات ویژه بوده و همه‌چیز محیا است که شما با چشیدن لذیذترین غذاها، یک خاطره‌ی دل‌انگیز را برای خورتان رقم بزنید. البته خالی از لطف نیست که به وجود گالری‌های هنری این‌منطقه هم برای بازدید اشاره‌کرد.
اما درمورد علت نام‌گذاری آن برخلاف چیزی که به ذهن اغلب انسان‌ها می‌آید، معماری آن هیچ شباهتی به خیابان‌های فرانسه ندارد ونه‌تنها هیچ نشانه‌ی بصری ازفرانسه دیده‌ نمی‌شود، که حتی رستوران‌های آن هم رستوران‌های ترکی است.

پس چرا با همه‌ی این‌اوصاف به آن خیابان فرانسه می‌گویند؟ درواقع در سال‌های گذشته، یک معمار معروف فرانسوی دست به ترمیم و بازسازی این‌ خیابان می‌زند و دربسیاری از موارد ازمصالح فرانسوی و سلیقه‌ی غربی خود هم بهره می‌برد و بنابراین به‌خاطر حضور و عملکرد این‌فرد اسم این‌خیابان به خیابان فرانسه تغییر می‌کند.
محله بی اوغلو؛ از قدیمی‌ترین محله‌های شهر

منطقه‌ی بی اوغلو، از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین، محله‌های استانبول است. معمولا وقتی بی اوغلو را می‌شنوی درکنار آن دو چیز به شما یادآوری می‌شوید. منطقه بی اوغلو در نزدیکی خیابان استقلال است، حتما در بی اوغلو ساکن شوید.

دزواقع این‌محله، یکی از محبوب‌ترین مناطق برای سکونت گردشگرانی است که برای دیدن این‌شهر آمده‌اند، تعداد زیاد هتل‌ها، هاستل‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای با انواع قیمت‌های مختلف و دسترسی به تعداد زیادی کافی‌شاپ و رستوران و نزدیکی به خیابان استقلال به آن این‌جایگاه را می‌دهد.

خیابان استقلال استانبول؛ محبوب‌ترین خیابان استانبول

حال باید دید این‌خیابان استانبول با این ‌میزان محبوبیت دقیقا کجاست؟! خیابان استقلال، تقریبا تجاری‌ترین و محبوب‌ترین خیابان استانبول برای خرید است. خیابانی که بسیاری از گردشگران براساس نزدیکی به آن محل اسکان و تفریح خود را برنامه‌ریزی می‌کنند. پس قطعا با ورود به این‌شهر سر زدن به خیابان سنگ‌فرش شده‌ی استانبول با مراکزخرید شگفت‌انگیز را ازدست ندهید.

خیابان استقلال

اما چرا نزدیکی به خیابان استقلال یک مزیت به حساب می‌آید؟!

این‌خیابان اتفاقا خیابان معروفی هم هست و حتی برخی وقتی می‌خواهند خیابان فرانسه یا محله بی اوغلو را معرفی کنند، به نزدیک بودن آن به خیابان استقلال اشاره می‌کنند.

درواقع خیابان استقلال، به این‌دلیل محله‌ی معروفی است که سرتاسر آن را پاساژها و مراکز خریدی تشکیل داده که محبوب دل گردشگران است. و هم‌جواری با آن در تسریع دسترسی به مراکزخرید و کمک به مدیریت هزینه و زمان بسیارمهم است.
پس دربرنامه‌ریزی سفر اسم این‌محله را برای اقامت با همه‌ی مزیت‌هایش فراموش نکنید!!

خیابان عبدی ایپکچی؛ یکی از شیک‌ترین خیابان‌های ترکیه

از دیگر خیابان های معروف استانبول عبدی ایپکچی، اسم فردی است که برای قدردانی از او این‌خیابان را به اسم او نام‌گذاری کردند. اما عبدی ایپکچی چیست و این‌خیابان چه ویژگی‌هایی دارد که جزو مناطق معروف استانبول به حساب می‌آید؟


عبدی ایپکچی، یک روزنامه‌نگار ترکی است که برای قدردانی از خدماتی که به کشورترکیه انجام داده، پس از آن‌که به قتل رسید، این‌خیابان را به اسم او، نام‌گذاری کردند. برخی آن را جزو شیک‌ترین و برجسته‌ترین خیابان‌های ترکیه و حتی خاورمیانه می‌دانند، خیابانی که ازگران‌ترین مناطق این‌شهر هم بوده و برندهای محبوبی مثل گوچی، ورساچه، هوگو و… درآن مرکزخرید دارند. باید اشاره‌کرد که این‌محله در منطقه‌ی اروپایی‌نشین ترکیه هم قرارگرفته و به‌علت دسترسی به این‌برندها بسیاری ازگردشگران به ویژه ایرانیان که دسترسی به برندهای معتبر برای آن‌ها سخت‌تر است، این‌خیابان را جزو گزینه‌های سفر خود قرارمی‌دهند.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین شهر بازی های استانبول
خیابان عبدی ایپکچی

خیابان بغداد؛ خیابانی پر از برندهای معروف و جزو خیابان های معروف استانبول

خیابان بغداد در استانبول در سطح جهانی بوده و خیابانی تجاری محبوب و شیکی به‌حساب می‌آید. خیابانی که درست مثل خیابان فرانسه، نشانه‌ای از بغداد درآن دیده‌ نمی‌شود، اما نشانه‌های زیادی از برندهای لاکچری را به همراه دارد. پس اگر به دنبال خرید از برندهای معتبر هستید و قیمت کالا برای شما درالویت نیست، این ‌منطقه برای شما بسیار مناسب است.

خیابان بغداد

خیابان نیسپتیه؛ خیابانی برای گشت و گذار در شهر

خیابان نیسپتیه، در دسته‌ی خیابان های معروف استانبول از نظر تجارت قرار می‌گیرد و به قول بسیاری از طرفداران بخش تجاری استانبول؛ جان می‌دهد برای خرید! بیشترین محبوبیت این‌خیابان به‌خاطر، مرکز خرید آکمرکز است، مرکز خرید چهارطبقه‌ای که طرفداران بسیاری هم دارد. پس اگر دلتان لک زده است برای گشت‌وگذار بین پاساژها و برج‌های تجاری حتما به خیابان نیسپتیه سربزنید.

خیابان نیسپتیه

منطقه امینونو استانبول؛ منطقه که نباید از دست داد!

یکی از مقاصد گردشگری محبوب دربین مسافران، منطقه امینونو است، این‌منطقه که مثل خیابان عبدی ایپکچی در قسمت اروپایی نشین استانبول واقع شده و مزایای فراوانی را به‌ همراه دارد تا جزو گزینه‌های سفر قرارگیرد.
دردرجه‌ی اول، این‌منطقه به علت نزدیکی آن به شاخ طلایی (یک‌خلیج دهانه‌ای )، جایگاه مناسبی برای تفریحات آبی و هم‌چنین دسترسی به مناطق مختلف شهر است. درکنار آن بسیاری از مراکز گردشگری، مثل مسجد آبی، پل و برج گالاتا، مسجد جامع و برج بایزید، حمام تاریخی محمودپاشا و… دراین‌محله قراردارد، و با رفتن به آن می‌توانید هم‌زمان از چند مکان گردشگری دیدن کنید. درکنار همه‌ی این موضوعات غذاهای دریایی این‌محله بسیار محبوب و لذیذ است .

منطقه امینونو استانبول

محله اورتای؛ ساحلی اروپایی در قلب استانبول

محله اورتای را بیش از همه به کافه‌های شبانه‌ای که خوانندگان مطرحی همیشه درآن‌ها حضوردارند، می‌شناسند. کافه‌هایی که معمولا هزینه‌های بالایی دارد و باید ازقبل رزرو شود. اما این ‌تنها مزیت این‌منطقه نیست!
ساحل اروپایی اورتای که منظره‌ی زیبایی دارد درکنار رستوران‌های خیابانی آن هم دربین گردشگران و اهالی استانبول دارای محبوبیت زیادی است و می‌توان ساعات تفریحی دل‌انگیزی را در آن سپری کرد.
قبل از سفر به استانبول آشنایی با این‌خیابان‌ها براساس قصدی که از سفر خود دارید، بسیار مهم و کاربردی است، این‌موضوع که بدانید، برای خرید هردسته از محصولات به کدام خیابان بروید، در کدام خیابان ساکن شوید؟ و ساعات تفریحی خود را در کدام منطقه بگذرانید؟

محله اورتای